Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Rusko - 15. listopadu 2018   20:45

Německo
Německo
8' Sané  • 26' Süle  • 41' Gnabry
3:0
(3:0)
Rusko
Rusko
Německo
Neuer – Ginter, Süle, Rüdiger (60. Tah) – Kehrer, Kimmich, Havertz (65. Rudy), Hector (70. Schulz) – Gnabry (73. Müller), Werner (65. Brandt), Sané (78. Goretzka)
Leno, Trapp – Rudy, Goretzka, Brandt, Müller, Tah, Hummels, Reus, Schulz
Schärer (Švýcarsko)
Red Bull Arena (Lipsko)
Rusko
Lunev – Nabachin (79. Semenov), Neustädter, Džikija, Rausch (73. Kudrjašov) – Ionov (75. Poloz), Gazinskyj, Kuzjajev (71. Kambolov), Al. Mirančuk (61. An. Mirančuk) – Jerochin – Ari (55. Zabolotnyj)

Máme za sebou přípravný mezinárodní zápas mezi Německem a Ruskem. Pokud jsme v prvním poločase sledovali slušnou podívanou okořeněnou třemi góly, druhá půle byla vyloženě podprůměrná. Domácí si připsali jedinou přímou střelu na bránu a hosté na tom byli velmi podobně. I kvůli šesti střídání na obou stranách byla hra hodně kouskovaná a neurovnaná. Nic to ale nemění na tom, že Německo dnešní zápas vyhrálo zaslouženě 3:0 a snad hodilo za hlavu nepovedené výsledky z posledních měsíců.
90+4'
90+4'
V samotném závěru kopali rohový kop ještě domácí, nic z něj ale nevytěžili.
90+2'
Centr Poloze byl ale příliš krátký a domácí defenziva ho zastavila. Navíc tak šikovně, že bude následovat odkop od Neuerovy brány.
90+2'
Rohový kop si vyzkoušejí v závěru zápasu ještě hosté.
90+1'
Také kvůli běhajícímu fanouškovi bude dnešní zápas nastavený o čtyři minuty.
90'
Po dalším rohu Kimmicha musela být hra přerušena, protože na hrací plochu vběhl ruský fanoušek. Pořadatelé se rozhodně netrápili, nechali fanouška zaběhat si a poté ho v poklidu odvedli z hrací plochy.
88'
Po rohovém kopu Kimmichal pálil bez přípravy Brandt, jeho pokus byl zblokovaná na další roh.
87'
Zpoza velkého vápna zkusil štěstí Müller, jeho doprostřed brány mířící střela ale nenadělala Lunevovi problémy.
86'
Domácí by očividně rádi předvedli alespoň jednu povedenou akci ve druhém poločase. Zatím ale zdá, že to nezvládnou, protože konec již klepe na dveře.
85'
Konec zápasu se rychle blíží. U míče jsou domácí, jenže jejich kombinace pokračují stále daleko od vápna soupeře.
83'
Klasicky mimo vápno se nyní vydal gólman Neuer, jenže jeho zaváhání hostující útočníci potrestat nedokázali.
81'
Dobrý defenzivní zákrok si připsal Kimmich, následovat bude ale aut pro hosty.
80'
Domácí jsou nyní přeci jen trochu živější. Uvidíme, zda se ještě před koncem zápasu dostanou alespoň do jedné šance.
79'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Kirill Nabachin, přichází Andrej Semenov.
79'
Na hřiště příchozí Goretzka posílal do vápna střílenou přihrávku na Müllera, ten se ale k zakončení nedostal.
78'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Leon Goretzka.
77'
Po řadě střídání je hra hodně rozháraná. Zdá se, že do konce zápasu toho již moc neuvidíme.
75'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Ionov, přichází Dmitrij Poloz.
74'
Do konce zápasu nám chybí necelých dvacet minut a domácí fotbalisté nadále ve druhém poločase nevystřelili na bránu soupeře.
73'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Thomas Müller.
73'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Konstantin Rausch, přichází Fjodor Kudrjašov.
72'
Hraje se v poklidu okolo půlící čáry a oba celky chystají další střídání.
71'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Ruslav Kambolov.
70'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Nico Schulz.
68'
Nyní sledujeme v podstatě fotbalovou nudu. Pískot z tribun je slyšet stále častěji.
66'
Domácí se očividně rozhodli, že budou ve druhém poločase hrát hlavně tak, aby neinkasovali. Nyní kombinují znovu na vlastní polovině a čekají na skulinku v defenzivě soupeře.
65'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Julian Brandt.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Sebastian Rudy.
64'
Jerochin ostrým skluzem zezadu fauloval Hectora a dostává žlutou kartu.
62'
Kehrer skluzem poslal k zemi Neustädter a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
61'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Anton Mirančuk.
60'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Antonio Rüdiger, přichází Jonathan Tah.
59'
Stále platí, že se hraje hlavně ve středu pole. Domácí chystají první střídání v zápase.
57'
Stadionem sice proudí mexická vlna, zároveň se ale začíná ozývat pískot. Domácí jsou ve druhém poločase hodně pasivní.
56'
Rusové kopali ve druhém poločase první rohový kop, centr na přední tyč byl sice zajímavý, domácí se ale ubránili.
55'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Ari, přichází Anton Zabolotnyj.
54'
U postranní čáry byl faulovaný Ionov, balon budou mít Rusové.
53'
Ve druhém poločase se nehraje v tak velkém tempu jako v tom prvním. Domácí se zatím soustředí na dobrou defenzivu.
51'
Nyní jsou to opět domácí, kteří jsou u balonu. Jejich útok je ale hodně postupný.
50'
Balon přesně proti noze dostal nyní Gazinskyj, míč ale hodně podebral a poslal ho vysoko nad bránu na tribunu.
48'
První velkou šanci druhého poločasu měli ale Rusové! Po získání míče na polovině Německa se balon dostal až k Alexeji Ionovovi, jehož přízemní střela skončila těsně mimo!
46'
Druhý poločas začali s míčem na kopačkách opět domácí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Německem a Ruskem. Domácí tým složený z mladých fotbalistů zcela po zásluze vede 3:0, když se postupně trefili Sané, Süle a Gnabry. Hosté se sice od mistrovství světa prezentovali dobrou formou, dnes je ale jejich výkon hodně za očekáváním. Rusové se prakticky celý zápas jen bránili a sami se do šancí prakticky nedostali. Po změně stran se dá očekávát na obou stranách značné prostřídání sestav, a tak uvidíme, jak se bude měnit obraz hry.
45'
45'
Vzhledem k plynulosti hry se asi moc nastavovat nebude.
44'
Hosté to nyní zkoušejí dlouhými nákopy. Ani ty ale k ničemu nevedou.
43'
Tempo hry se v závěru poločasu malinko zvýšilo, hosté jsou ale stále hodně daleko od brány Německa.
41'
Německo právě vstřelilo branku!
Krásná akce domácího celku! Havertz kolmou přihrávkou mezi obránce našel přesně nabíhajícího SERGEHO GNABRYHO a ten sám před brankářem Lunevem nezaváhal – 3:0!
40'
První poločas spěje pomalu ke svému konci a nezdá se, že by hráči Ruska kladli nějaký výraznější odpor.
38'
Hráči Německa v pohodě získali balon, jejich kombinace na vlastní polovině jsou ale hodně pozvolné.
37'
Tempo nyní není nijak závratné. Domácí si v pohodě udržují dvoubrankový náskok a hosté nemohou najít recept na zformovanou defenzivu soupeře.
35'
U míče jsou už opět Němci a znovu se s obránci zakombinoval i brankář Neuer.
34'
Až nyní se po dlouhé době k míči dostali hosté, jejich snažení ale končí víceméně ještě na polovině hřiště.
32'
Obraz hry se stále nemění. Domácí fotbalisté mají značnou převahu, a přestože se do zakončení moc nedostávají, hraje se permanentně na polovině Ruska.
30'
Po dobré individuální akci Gnabryho se k balonu dostal Hector, jehož rána levačkou bez přípravy skončila hodně mimo.
28'
Domácí fotbalisté jsou dnes lepší. Němečtí mladíci jsou hodně nastěhovaní na polovině Ruska a hosté se tak musí soustředit hlavně na defenzivu.
26'
Domácí se prosazují po rohovém kopu. Povedený centr do vápna lehounce hlavou tečoval Rüdiger, balon propadl k nohám NIKLASE SÜLEHO, který svou první reprezentační brankou zvyšuje na 2:0 pro Německo.
24'
Nyní ale z ničeho nic odcentroval Havertz a hlavičkující Sané trochu vystrašil gólmana Luneva. S hlavičkou o zem si ale ruský gólman poradil.
23'
Domácí nikam moc nečekají. Postupným útokem se blíží k bráně soupeře.
22'
Střílený centr Kimmicha odvrátila na přední tyči hostující defenziva.
21'
Nakonec tu bude ale rohový kop pro domácí.
21'
Až nyní se fotbalisté Německa vymanili z tlaku, útočnou akci ale zbrzdil Sané.
20'
Hosté se nyní hodně snaží a domácí jsou zatlačeni na vlastní polovinu.
18'
Po rychlé akci hostů se k zakončení pro změnu dostal Ionov, byl ale v těžké pozici za vápnem a v záklonu zamířil nad bránu.
17'
K přímému kopu se postavil Konstantin Rausch, jeho rána levačkou mířila ale nad bránu.
16'
Teď navíc Sané kousek za vápnem fauloval Ionova a bude tady přímý kop pro Rusko.
16'
Na polovině Německa zůstal po jednom ze soubojů na trávníku Kimmich, u míče budou ale hosté.
15'
Domácí kopali další roh. Po rozehrávce nakrátko se ale k zakončení nedostali.
14'
Domácí mají i po vstřelení branky územní převahu. Hraje se hlavně na polovině Ruska.
12'
Německo nastoupilo do zápasu opravdu s mladým týmem. Jediným třicátníkem je brankář Manuel Neuer (32), zbytek týmu je složený z mladíků maximálně do pětadvaceti let. Pouze Jonasu Hectorovi je 28 let. Zajímavostí je také to, že Hector hraje druhou ligu za Kolín nad Rýnem.
11'
Na druhé straně se při rychlém protiútoku v ofsajdu ocitl opět Ari.
10'
Domácí měli další příležitost v podobě rohového kopu, tentokrát se ale k zakončení nedostali.
8'
Němečtí mladíci se ale přeci jen hned v úvodu zápasu dostávají do vedení, když se po rychlé akci dostal od Gnabryho balon před odkrytou bránu k LEROYI SANÉMU a ten v pohodě otevřel skóre zápasu!
6'
V úvodu zápasu je vidět, že mladý německý tým bude potřebovat nějaký čas, aby se sehrál.
5'
Domácí to zkoušeli středem. Tam byl prostor ale hodně přehuštěný a hraje se opět v okolí půlící čáry.
3'
Hráči Ruska byli velmi pasivní, jejich první útočná akce skončila ofsajdem, ve kterém byl Silva Ferreira alias Ari.
3'
Zatímco někteří hráči Německa si na balon ještě nesáhli, Neuer kombinoval se spoluhráči již třikrát.
2'
Oba týmy si poprvé osahaly balon. Zahrál si již také Manuel Neuer, který dvakrát rozehrál na své spoluhráče.
1'
Přestože tomu forma obou národů z posledních týdnů a měsíců příliš nenapovídá, velkým favoritem zápasu je podle sázkových kanceláří domácí celek. Uvidíme, jak bude samotný zápas vypadat.
Hráči jsou na trávníku a stadionem zní aktuálně ruská hymna. Po ní bude samozřejmě následovat německá.

Německo: Neuer – Ginter, Süle, Rüdiger – Kehrer, Kimmich, Havertz, Hector – Gnabry, Werner, Sané
Náhradníci: Leno, Trapp – Rudy, Goretzka, Brandt, Müller, Tah, Hummels, Reus, Schulz

Rusko: Lunev – Nabachin, Neustädter, Džikija, Rausch – Ionov, Gazinskyj, Kuzjajev, Al. Mirančuk – Jerochin – Silva Ferreira
Náhradníci: Guilherme, Šunin – Poloz, Sorokin, Chalov, Kambolov, Zabolotnyj, V. Ignatěv, Mogilevec, Semenov, F. Kudrjašov, An. Mirančuk

Rozhodčí: Schärer (Švýcarsko).
Německo proti Rusku dlouho vzájemný zápas nehrálo. Oba národy se naposledy potkaly v kvalifikaci o MS 2010. Poslední vzájemný zápas se odehrál 10. října 2009 a vyhrálo ho na hřišti soupeře Německo poměrem 1:0, když jedinou branku tehdy zaznamenal Miroslav Klose. Zajímavostí vzájemných zápasů obou národů je bezpochyby to, že Rusové nad Němci v novodobé historii ještě nikdy nevyhráli. Dočkají se tedy dnes?
To fotbalisté Ruska prožívají výrazně lepší období. Na světovém šampionátu postoupili ze skupiny, poté vyřadili po penaltovém rozstřelu Španělsko a vypadli až ve čtvrtfinále, když také na penalty pak nestačili na pozdějšího finalistu z Chorvatska. Po mistrovství pak Rusové neprohráli ani jedno utkání. Českému národnímu týmu nastříleli v přípravném zápase pět branek a v Lize národů vedle remízy (0:0) ve Švédsku dokázali vyhrát v Turecku 2:1 a doma se stejným soupeřem 2:0. Po dnešním zápase s Německem je čeká ještě v úterý zápas Ligy národů na hřišti Švédska.
Německý národní tým patří samozřejmě dlouhodobě k nejlepším výběrům světa, jenže v posledních měsících se mu nedaří. Na mistrovství světa tým trenéra Joachima Löwa skončil již v základní skupině, kde obsadil poslední čtvrtou příčku. V září pak remízoval v Lize národů doma s Francií 0:0 a poté po boji porazil v přátelském zápase Peru 2:1. Řijnové reprezentační okno pak Němci absolutně nezvládli, když v Lize národů prohráli v Nizozemsku 3:0 a ve Francii 2:0. Nyní na konci roku tak trenér Německa bude s největší pravděpodobností bojovat o důvěru vedení fotbalové asociace. Němci po dnešním zápase s Ruskem čeká ještě jeden zápas Ligy národů doma s Nizozemskem (v pondělí od 20:45).
Poslední reprezentační okno kalendářního roku 2018 přinese mimo jiné i zajímavý duel reprezentací Německa a Ruska v rámci přátelského utkání. Red Bull Arena v Lipsku bude svědky dvou silných týmů, které se aktuálně nacházejí v rozdílném rozpoložení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.