Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Ukrajina - 20. listopadu 2018   18:30

Turecko
Bolat – Müldür, Ayhan (54. Ertugrul), Söyüncü, Bayram – Kahveci (89. Kara), Yokuşlu – Ünder, Özyakup (C) (46. Gürler), Malli (74. Topal) – Ünal (46. Tosun)
Nuza – Berisha, Selimaj (všichni Kosovo)
Antalya Arena
Ukrajina
Lunin – Karavajev, Plastun, Matvijenko, Mykolenko – Šaparenko (46. Malinovskij), Makarenko (83. Bujalskij), Zinčenko – Cygankov (77. Šved), Kovalenko (85. Borjačuk), Konopljanka (C) (63. Bolbat)
Bojko, Pjatov – Bolbat, Borjačuk, Malinovskij, Šved, Svatok, Bujalskij

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 21:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí bezbrankovou remízou. Druhý poločas sice přinesl výrazné zlepšení, avšak atraktivita utkání postupem času uvadala. Turecko bylo zejména ve druhém dějství aktivnější, avšak ke kýžené brance se nakonec nedostalo, za což se zapříčinil také brankář Lunin. Ukrajina dnes nepodala vůbec přesvědčivý výkon, její akce byly hodně kostrbaté, Bolat si tak nepřipsal žádný těžký zákrok.
90+4'
90+3'
Vypadá to, že dnešní utkání branku nenabídne. Míč se v tuto chvíli nachází u středového kruhu...
90+2'
Jenomže defenzivní linie Turecka za sebe nepustila přihrávku od Malinovskiho, posléze ještě fauloval napadající Topal.
90+1'
Karavajev rozehrával volný kop z vlastní poloviny, míč se postupně dostal až k levé postranní čáře, kde v tuto chvíli operuje Plastun.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Irfan Kahveci, přichází Aytac Kara.
88'
Žlutou kartu dostává Marian Šved (Ukrajina).
87'
Lunin musel jednat hodně rychle, neboť ho při rozehrávce napadal celkem nevýrazný Tosun. Krátce po výkopu skončil na zemi Söyüncu.
85'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Andrej Borjačuk.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Mert Müldür, přichází Merih Demiral.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo před deset minut. Atraktivita utkání trochu uvadla, v posledních minutách sledujeme celou řadu nepřesností.
83'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Evgen Makarenko, přichází Vitalij Bujalskij.
82'
Už se opět pokračuje ve hře, Ukrajina rozehrávala od své branky. Lunin opět nevykopl zrovna přesvědčivě, míč skončil až v zámezí.
81'
Krátce poté se ke střele dostal aktivní Ünder, jehož obstřel ale směřoval vysoko nad branku. Na zemi ještě skončil domácí Kahveci.
80'
Domácí si nyní pohrávají s míčem na vlastní polovině, míč putuje z kopačky na kopačku. V tuto chvíli s ním operuje Söyüncü.
79'
Rychlý protiútok Ukrajiny nebyl vůbec špatný. Před brankáře se totiž natlačil Zinčenko, který ale trefil pouze vyběhnuvšího Bolata.
78'
Naopak se ještě ke střele dostal jeden z domácích hráčů, který ale zamířil vysoko nad branku. Lunin tak bude moci vykopávat.
77'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Marian Šved.
76'
Turecko se dostali k dalšímu rohovému kopu, o který se z levé strany postaral Ünder. Jeho centr ale nepřinesl nic vážného.
75'
Bayram se postaral o autové vhazování z levé strany, na který si nabíhal kolega Topal, před kterým ale stačil odkopnout míč Matvijenko.
74'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Yunnus Malli, přichází Mehmet Topal.
73'
Do konce zápasu zbývá něco málo před dvacet minut. Turecko je i nadále o poznání aktivnější, avšak ve finální fázi chybí větší klid na kopačkách.
72'
Rozehrávku standardky si vzal na starost Malinovskij, který to zkoušel kroucenou střelou, kterou musel Bolat krotit nadvakrát.
71'
Cygankov se rychlostně natlačil před Bayrama, který fauloval a navíc hodně zariskoval. Hlavní sudí mu ale druhou žlutou neudělil.
70'
Posléze si na levou stranu naběhl Bayram, který zkoušel odcentrovat do malého vápna, kde nekompromisně zasahoval Plastun.
69'
Muldur zkoušel přihrávkou z první oslovit Tosuna, avšak realizace samotné myšlenky byla o poznání horší. Míče se tak zmocnil hostující brankář.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, stále čekáme na úvodní branku. Turecko ale působí o dost aktivněji, naopak hosté jsou bezradní.
63'
Žlutou kartu dostává Omer Bayram (Turecko).
63'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Evgen Konopljanka, přichází Sergej Bolbat.
63'
Na druhé straně byl faulován Tosun, což přineslo volný kop pro domácí celek. Turecko dokonce vsítilo branku, avšak Ertugrul se v době přihrávky nacházel v ofsajdu.
62'
Odpovědnost na sebe vzal střídající Malinovskij, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Jeho rána ale skončila pouze na zdi.
61'
Cygankov se dostal s míčem až k hranici šestnáctky, kde byl poslán k zemi. Zasloužil se o to Kahveci, jenž už jednu žlutou kartu má.
60'
Zdálo se, že si domácí Söyüncü pomohl nedovoleným zákrokem, avšak sudí nechal pokračovat ve hře. Domácí tak vyváží balón.
59'
Vše uviděl pozorný hlavní sudí, který okamžitě nařídil volný kop pro Ukrajinu. Luninův dalekonosný pas ale skončil daleko v zámezí.
58'
K rozehrávce rohového kopu se postavilk domácí Malli, pro jehož centr si vyběhl brankář Lunin, kterého navíc fauloval Kahveci.
57'
Před malým momentem to střeleckým pokusem zkoušel Konopljanka, který si navedl míč na pravou nohu, jenomže poté zamířil vysoko nad.
56'
Ve druhém poločase sledujeme o poznání zábavnější podívanou. Oba celky najednou začaly více útočit, což se divákům určitě líbí.
55'
Další rychlý kontr táhl Malli, který přiťukl na levou stranu, kde číhal kolega Gürler. Jeho pohotová rána směřovala přímo do náruče Lunina.
54'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Kaan Ayhan, přichází Ersoy Ertugrul.
53'
Domácí celek ještě zahrával rohový kop, který ale přistál v náruči brankáře Lunina. Na druhé straně se Kovalenko k ničemu nedostal.
52'
Ukrajina se celkem snadným způsobem dostala za polovinu hřiště, tam ale Konopljanku vzorně vytlačil na obrannou polovinu protihráč.
51'
Úvodní gólovka zápasu! Turci podnikli rychlý protiútok, na jehož konci bylo zakončení v podání Ündera, které dokázal Lunin s trochou štěstí vyrazit.
50'
Na druhé straně se nepřesnosti dopustil Yokuslu, který poslal míč pouze na kopačku jednoho z protihráčů, jenž záhy vyvezl kulatý nesmysl.
49'
Konopljanka postupoval k opačné šestnáctce, kde se nakonec odhodlal k nabídce na Kovalenka, kterou ale dokázal zastavit Kahveci.
49'
Žlutou kartu dostává Irfan Kahveci (Turecko).
48'
Hned v úvodu jsme sledovali celkem sympatický protiútok Turecka, který ale skončila na nepřesné přihrávce na Ündera.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Cenk Tosun.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Oguzhan Özyakup, přichází Serdar Gürler.
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Ruslan Malinovskij.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nenabídl žádnou branku. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž lehce aktivnějším celkem byli hosté. Ti to většinou času zkoušeli přes levou stranu, kudy se několikrát dostali k nebezpečnému centru. Turecko se snaží vycházet ze zajištěné obrany, což se zatím daří, avšak směrem dopředu to zatím není moc slavné. Doufejme, že druhý poločas nabídně ofenzivnější podívanou.
45+1'
45+1'
Ukrajina se na kratší časový úsek usadila na útočné polovině. Nakonec to Konopljanka zkoušel manévrem na levou nohou, posléze ale trefil protihráče.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Domácí sice vsítili úvodní branku, ta ale nebyla uznána kvůli ofsajdu. Lunin tak bude moci rozehrávat od své svatyně.
43'
Malli se pokoušel využít chybnou rozehrávku soupeře, jeho střelu ale dokázal srazit Plastun. Turecko bude zahrávat další rohový kop, tentokráte z pravé strany.
41'
Bayram se tentokráte dostal k opačné šestnáctce, kde jeho prudká přízemní nabídka neprolétla až k volnému Ünalovi.
40'
Na zemi se sice ocitl Makarenko, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Turecko se tak dostalo do útoku, Bayram se ale zalekl protihráče.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Kovalenko se po levém křídle dostal až do pokutového území, kde jeho prudký centr dokázal Bolat vyrazit vedle sebe.
37'
V ochozech stadionu panuje velice dobrá atmosféra. Fanoušci domácího celku velmi slušně zaplnili stadion, což je na atmosférě pochopitelně znát.
36'
Žlutou kartu dostává Mykola Šaparenko (Ukrajina).
35'
Bayram vhazoval od levé autové čáry, po jeho rozehrávce se ale k míči dostal hostující Cygankov, který ale neprošel přes blok protihráčů.
34'
K oné rozehrávce se postavil Malli, který kroutil centr směrem do branky. Na malém vápně ale dokázal vzorně zakročit Matvijenko.
33'
Bayram si naběhl na přihrávku od Malliho, posléze svojí prudkou nabídku poslal pouze do nohy Plastuna. Následovat bude rohový kop.
32'
Konopljanka nyní pracoval zády k brance, což hrálo do karet dvojici protihráčů, která ho čistým způsobem obrala o balón.
31'
Turecko rozjelo celkem zdlouhavou kombinaci na vlastní polovině. Nakonec to Söyüncü zkoušel nákopem k půlící čáře, kde se zjevil pouze Zinčenko.
30'
Šaparenko přihrával pod sebe na Makarenka, který zkoušel najít kolegu Kovalenka, před kterým ale včas zasahoval brankář Bolat.
29'
Také Bolat si po delší době okusil práci s míčem, ten posléze posílal na druhou stranu, kde se ale Malli neprosadil ve vzduchu.
24'
Obrannou povinnost si splnil Muldur, který za sebe nepustil přihrávku od Zinčenka. Hostující záložník následně vybojoval aut.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Oba celky si přichystaly několik náznaků, avšak žádný neskončil kýženým úspěchem.
22'
Posléze si s míčem zahrál také brankář Lunin, který ihned rozehrál do strany. Ukrajina je v posledních vteřinách o něco aktivnější.
21'
Centrovaným pokusem to nyní zkoušel Karavajev, který sice našel kolegu Kovalenka, ten ale sklepával do prostoru, kde se nacházel Ayhan.
20'
Posléze do otevřené obrany pronikal Mykolenko, který si narazil se spoluhráčem, načež jeho přízemní ránu dokázal zastavit Ayhan.
19'
Další nepřesnost tentokráte hrála do karet Karavajevovi, kterému ale nevyšla spolupráce s Šaparankem. Ukrajina ale zůstává u balónu.
18'
Přenesení hry ale nenašlo na pravé straně Ündera, naopak tu byl protiútok Ukrajiny, který Kovalenko zakončoval vedle svatyně.
17'
Na zemi se ocitl jeden z domácích hráčů, hlavní sudí okamžitě nařídil volný kop pro Turecko, které bude rozehrávat z vlastní poloviny.
16'
Tentokráte se Ünder postavil k rozehrávce standardní situace. Jeho centr směřoval na Söyüncüa, který se ale k padajícímu míči vůbec nedostal.
15'
Na druhé straně operoval u postranní čáry Ünder, který trefil pouze nohu Mykolenka. Turecko si tak vyzkouší autové vhazování z pravé strany.
14'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, který obstaral Cygankov. Zřejmě se jednalo o cvičený signál, po kterém Matvijenko zakončoval nad branku.
13'
Zinčenko se hezkým způsobem dostal až do šestnáctky, kde jeho prudkou přihrávku dokázal odklidit za brankovou čáru obránce Söyüncü.
12'
Nyní se do zakončení dostal křídelník Malli, který ale nevypálil dle představ. Míč nakonec doskákal zhruba tři metry vedle vzdálenější tyče.
11'
Až nyní se Konopljanka dostavil zpět na hrací plochu, lékařské ošetření probíhalo trochu delší dobu. Možná v tom byla i krev z nosu.
10'
Ukrajina rozjela kombinaci na levé straně, Zinčenkovi nakonec uskočil míč daleko od kopačky, čehož využil napadající Kahveci.
9'
Muldur měl kolem sebe dostatek prostoru, jeho kolmice směřující na Ünala ale vedla do ofsajdu, což posléze potvrdil také opakovaný záběr.
8'
Na scénu přispěchal také lékařský personál, který si vzal hostujícího křídelníka do péče. Konopljanka by ale měl pokračovat ve hře.
7'
Na zemi zůstal ležet Konopljanka, hlavní sudí v tom faul ale neviděl. I tak je hra přerušena, Ünder si ale v souboji o míč pomohl loktem.
6'
Ukrajina se s míčem dostala až k opačné šestnáctce, kde se Konopljanka pokoušel najít Cygankova, na kterého byla přihrávka příliš prudká.
5'
Posléze musel hodně rychle jednat obránce Bayram, který nakonec odkopl pouze do zámezí. Karavajev se tak ujme autového vhazování.
4'
Hned v úvodu se do velice nebezpečného zakončení dostal Ünal, který v tísni mířil kousek vedle brány. Lunin nemusel zasahovat.
3'
U postranní čáry zabojoval Muldur, který nakonec vyhrál souboj o balón. Posléze se poprvé se kulatým nesmyslem seznámil také brankář Bolat.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Stadionem zní hymny obou celků.

Turecko: Bolat – Müldür, Ayhan, Söyüncü, Bayram – Kahveci, Yokuşlu – Ünder, Özyakup (C), Malli – Ünal
Náhradníci: Kocuk, Kirintili – Celik, Demiral, Ertugrul, Gürler, Kara, Karaman, Serbest, Tekdemir, Topal, Tosun

Ukrajina: Lunin – Karavajev, Plastun, Matvijenko, Mykolenko – Šaparenko, Makarenko, Zinčenko – Cygankov, Kovalenko, Konopljanka (C)
Náhradníci: Bojko, Pjatov – Bolbat, Borjačuk, Malinovskij, Šved, Svatok, Bujalskij

Rozhodčí: Nuza – Berisha, Selimaj (všichni Kosovo).
UKRAJINA

Hráči Ukrajiny na rozdíl od Turecka dokázali vyhrát skupinu, ve které skončili na prvním místě před Českem a Slovenskem se ziskem 9 bodů za 4 utkání. Zajímavostí je že Ukrajinci prohráli v letošním roce pouze jedno utkání, konkrétně poslední zápas se Slovenskem.

Poslední 3 utkání:
Slovensko – Ukrajina 4:1
Ukrajina – Česko 1:0
Itálie – Ukrajina 1:1
TURECKO

Hráči domácího celku skončili v B tabulce Ligy národů na posledním místě se ziskem tří bodů ze čtyř utkání a sestupují tak do skupiny C. Spolu s Tureckem byli ve skupině dva týmy, které se představily na mistrovství světa Rusko a Švédsko. Fotbalisté Turecka dokázali ve skupině porazit pouze na domácí půdě Švédsko.

Turecko – Švédsko 0:1
Rusko – Turecko 2:0
Turecko – Bosna a Hercegovina 0:0
Dobrý den všem fanouškům kopané! Dnes budeme společně sledovat přátelské utkání mezi Tureckem a Ukrajinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.