Mistrovství světa klubů -  ONLINE PŘENOS -  Grêmio : Pachuca - 12. prosince 2017   18:00

Grêmio
Grêmio
95' Everton
1:0
(0:0)
Pachuca
Pachuca
Grêmio
Grohe – Edílson, Geromel (C), Kannemann, Cortez – Michel (73. Everton), Jailson (91. Moura) – Ramiro, Luan, Fernandinho (118. Thyere) – Barrios (55. Jael)
Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo)
Hazza Bin Zayed Stadium, Al Ajn (Spojené arabské emiráty)
Pachuca
Pérez (C) – Martínez, González, Murillo, García (101. Sagal) – Honda, Hernández – Urretaviscaya (106. Cano), Guzmán, Aguirre (67. Sánchez) – Jara (91. Herrera)

Z tohoto online přenosu je to už úplně vše, s přáním hezkého večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Grêmio si o prvenství na turnaji zahraje s vítězem utkání Al-Jazira – Real Madrid. Na poraženou Pachucu ještě čeká zápas o třetí místo.
Po bezbrankové remíze v řádné hrací době muselo rozsoudit první semifinálovou bitvu až prodloužení. Výhru Grêmia v něm vystřelil Everton.
Je rozhodnuto! Prvním finálovým účastníkem Mistrovství světa klubů 2017 se stává brazilské Grêmio.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 15:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:29.
120+2'
120+1'
Brazilský tým se snaží udržet balon co nejdále od své branky, což se mu zatím daří.
120'
Dvě minuty dělí Grêmio od postupu do finále!
118'
Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Thyere.
116'
Pachuca to evidentně ještě nezabalila. Mexický celek zahrával v krátkém časovém sledu hned dva rohové kopy, oba ovšem neúspěšně.
114'
Náskok brazilského celku nezvýšil ani Luan, jehož jedovka málem vymetla pravý horní růžek brány. Po Guzmánově vyloučení se hraje už jenom na jednu stranu.
113'
Žlutou kartu dostává Jael (Grêmio).
111'
Grêmio už může dohrát utkání v klidu, protože si výhru pojistilo druhým gólem! Ale pozor, zmýlená neplatí. Zdvižený praporek asistenta rozhodčího signalizuje ofsajd.
110'
Pachuca dohraje zápas v oslabení! Guzmán totiž nešetrně zajel do Moury a po druhé žluté kartě musí předčasně odejít do sprch.
109'
Z následného rohu Grêmio neudeřilo.
108'
Ideálně narýsovanou kolmici srazil González (CF Pachuca) ve skluzu mimo branku.
107'
Pachuca má poslední čtvrthodinu na vyrovnání.
106'
Střídání v týmu CF Pachuca: ze hřiště odchází Urretaviscaya, přichází Cano.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Nyní proběhne velmi rychlá výměna stran.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105'
V samotném závěru prvního prodloužení dostal žlutou kartu Hernández (CF Pachuca) za to, že si v hlavičkovém souboji s Evertonem pomohl loktem.
104'
Záložní řada Grêmia odvádí vynikající práci, když drží hráče mexického klubu zkrátka.
102'
Vzdušný pas byl příliš dlouhý a Ramiro (Grêmio) ho v žádném případě nemohl zpracovat.
101'
Střídání v týmu CF Pachuca: ze hřiště odchází García, přichází Sagal.
99'
Hráči mexického klubu trpělivě vyčkávají, s čím dalším na ně protivníci vyrukují.
98'
Grêmio znovu přivezlo míč na útočnou polovinu.
95'
Grêmio právě vstřelilo branku!
Na úvodní gól museli diváci čekat až do páté minuty prodloužení. EVERTON neohroženě vešel do levé části pokutového území a střelou do vzdálenější šibanice nedal Pérezovi šanci.
94'
Pochopitelně následoval roh, ten Grêmio ubránilo.
93'
Hra se najednou obrátila a Sánchezovu pumelici srazil jeden z obránců Grêmia mimo branku.
92'
Grêmio vstoupilo do prodloužení aktivně a vytrvale zaměstnává soupeřovu defenzivu.
91'
Střídání v týmu CF Pachuca: ze hřiště odchází Jara, přichází Herrera.
91'
Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Edílson, přichází Moura.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Poslední taktické pokyny a jdeme na to!
Už je to jisté, první semifinálový duel Mistrovství světa klubů 2017 půjde do prodloužení.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+1'
Nastavená doba hry činí dvě minuty.
90'
Na opačné straně nedokázal srovnat svá mířidla ani Sánchez (CF Pachuca).
89'
Za tohle Ramiro (Grêmio) pochválen nebude. Jeho razantní pokus z uctivé vzdálenosti mohl ohrozit leda obecenstvo sedící v horním patře tribuny.
87'
Po centru z něj se balon dostal k útočícímu Luanovi, ten byl ale nečekaným odrazem natolik překvapen, že nedokázal vystřelit.
86'
Fernandinhova sražená rána znamená roh pro Grêmio.
84'
García (CF Pachuca) tam nešetrně atakoval Fernandinha, za což obdržel žlutou kartu.
83'
Momentálně se hraje ve středu hřiště.
80'
Teď mělo Grêmio obrovské štěstí! Bochánek Urretaviscayi přistál na Guzmánově hlavě a ve své trase pokračoval minutím levé tyčky.
78'
Jael (Grêmio) byl pak přistižen v ofsajdu.
77'
Na levé straně vápna se před Evertonem se utvořila mexická zeď, tu hráč Grêmia nedokázal prostřelit.
75'
K rozpoutání brazilské radosti moc nescházelo! Edílsonova dělová rána z přímého volného kopu prosvištěla těsně kolem tyče.
73'
Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Michel, přichází Everton.
71'
Hernández (CF Pachuca) se provinil proti pravidlům přímo před zraky hlavního arbitra.
69'
Jara (CF Pachuca) si navedl míč k hranici šestnáctky, odkud jednomu z obětavých beků promasíroval záda.
67'
Avizované střídání v týmu CF Pachuca: ze hřiště odchází Aguirre, přichází Sánchez.
65'
Pachuca připravuje střídání. K výměně hráčů by mělo dojít už při nejbližším přerušení hry.
64'
Při dalším útoku brazilského týmu Edílson z pravé strany posadil balon na hlavu Jaela a ten v tísni zakončoval vedle levé brankové konstrukce.
61'
Centru z něj se Pachuca už hravě ubránila.
60'
A zase ten Luan (Grêmio)! Tentokrát vyprodukoval nepříjemný skákavý pokus, s jehož vyražením na roh měl Pérez moc práce.
58'
Grêmio nezůstalo pozadu a svůj útok také dotáhlo do zakončení. Luan z uctivé vzdálenosti zacílil nad.
56'
Grohemu nadělala pořádné starosti Guzmánova pumelice. Brankář Grêmia musel skočit ke své pravé tyči, aby ji zneškodnil. Skvělý zákrok!
55'
Střídání v týmu Grêmio: ze hřiště odchází Barrios, přichází Jael.
53'
Jara (CF Pachuca) obdržel pěknou přihrávku za obranu, ale co to zpracování?! Takhle to nepůjde.
51'
Ramiro (Grêmio) vlétl do souboje s Guzmánem jako uragán a nemůže očekávat nic jiného, než udělení žluté karty. A to se právě děje.
50'
Hráči brazilského klubu vybojovali roh. Proti centrovanému míči vyběhl Pérez a vyboxoval ho mimo rizikovou zónu. Následná střela skončila mimo.
49'
To se nezměnilo ani po několika desítkách vteřinách hry, takže zaútočit mohou hráči Grêmia.
48'
Pachuce dělá potíže projít zahuštěným středem hřiště.
47'
Příliš velké sousto si na startu druhé půle ukousl Fernandinho (Grêmio), který u levého okraje vápna nestačil na dvojnásobnou přesilu.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště. Snad nabídne druhé dějství lepší podívanou.
První poločas se bohužel obešel bez jediné střely na branku, a tak se nikdo nemůže divit bezbrankovému skóre. Dostatek nebyl ani šancí. Jako první nebezpečně zahrozil Honda, který zamířil asi metr od tyče. Více ze hry ale mělo Grêmio. Brazilského favorita mohl poslat do vedení třeba Edílson nebo Fernandinho, standardní situace obou hráčů způsobily v obranných řadách Pachucy spoustu vzruchu.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavil jednu minutku.
44'
Fotbalisté mexického klubu se posunuli dopředu, ale hned po překročení půlící čáry byli bez míče.
42'
Pachuca uklidňuje hru kombinací na svém území.
41'
Na místo přestupku si míč postavil Fernandinho (Grêmio) a podle očekávání zvolil přímou střelu, ta prolétla přibližně metr nad břevnem.
40'
Ramiro došel s míčem až do těsné blízkosti vápna a po faulu na jeho osobu rozehraje Grêmio přímý kop z velice nadějné pozice. Uspěje?
37'
Fernandinho (Grêmio) se šikovně protáhl kolem obránce do levé části vápna, jeho následnou přihrávku před bránu ovšem pokryl gólman Pérez.
36'
Vzdušný souboj, který se odehrál ve středovém kruhu, skončil faulem Murilla (CF Pachuca).
34'
Guzmán (CF Pachuca) při otočce přišlápl Ramirův nárt, a rozhodčí ho proto potrestal žlutou kartou.
31'
Tohle ze strany Grêmia nebylo vůbec špatné. Luanův dalekonosný centr oslovil za zády obránců Ramira, jenže ten na dlouhou nohu vystřelil úplně mimo.
29'
Na opačné straně to vypadalo na úprk Hondy, toho ale obránci Grêmia nakonec zpacifikovali.
28'
Nic vážného. Po nakrátko rozehrané standardce vypálil Fernandinho (Grêmio) z velké dálky slepými.
27'
Fotbalisté brazilského týmu podnikli ofenzivní výlet. Uvidíme, co na soupeřově území vymyslí.
25'
Kannemann (Grêmio ) to teď za svůj předchozí faul schytal také nedovoleným zákrokem. Na hřišti se začíná přiostřovat.
23'
Přichází první trest. Za skluz na Urretaviscayu inkasoval žlutou kartu Kannemann (Grêmio).
22'
Souboj muž proti muži u lajny podstoupil Ramiro (Grêmio) a vyšel z něj jako poražený.
20'
Hra se přesunula doprostřed hřiště.
17'
Gólovou příležitost mělo také favorizované Grêmio. Edílson se postavil k exekuci přímého kopu a svou ránu poslal kousek nad břevno.
15'
Ofsajd a v něm Guzmán (CF Pachuca)
13'
Nakonec ho získal Jara (CF Pachuca), jeho průnik na pravém křídle zastavil faulem Kannemann.
12'
Balon stále rotuje kolem středového kruhu, kde o něj hráči obou týmů svádějí usilovné bitvy.
10'
Grêmio rozvážně kombinuje poblíž půlící čáry a trpělivě čeká na správný okamžik k zahájení útoku.
8'
První větši šanci si překvapivě vypracovala Pachuca. Hondův pokus ze střední distance skončil asi metr vedle pravé tyčky.
7'
Po centru z něj došlo k zakončení. Do vzduchu vyšplhal Barrios a v obležení dvou soupeřů minul.
6'
Grêmio znovu získalo míč. Ramiro svedl rychlostní souboj s Garcíou a vytěžil z něj rohový kop.
4'
Útočný faul. Provinil se jím Ramiro (Grêmio).
3'
Hráči Pachucy zakombinovali na pravé straně. Honda rozběhl Garcíu, ale ten kolem svého strážce nepronikl.
2'
Krátká kombinační souhra brazilského celku ve středu hřiště vedla ke ztrátě balonu.
1'
Zahajovací výkop patřil Grêmiu.
1'
Fotbalisté Grêmia odehrají zápas v modrých a hráči Pachucy v černých dresech.
Hlavní aktéři právě nastoupili na hrací plochu.

Grêmio: Grohe – Edílson, Geromel, Kannemann, Cortez – Michel, Jailson – Ramiro, Luan, Fernandinho – Barrios
Náhradníci: Grassi, Victor – Gomes, Maicon, Jael, Everton, Rodrigo, Thyere, Bressan, Oliveira, Kaio, Moura

CF Pachuca: Pérez – Martínez, González, Murillo, García – Honda, Hernández – Urretaviscaya, Guzmán, Aguirre – Jara
Náhradníci: Blanco, Isai – R. López, Sagal, Cano, Gutiérrez, Figueroa, P. López, Peña, Herrera, De La Rosa, Sánchez

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo).
-40'
Obě mužstva už zahájila předzápasovou rozcvičku.

Trojice sudích přicestovala z Německa, tím nejpovolanějším je Felix Brych. Zkušeného dvaačtyřicetiletého arbitra, který figuruje na listině FIFA už deset let, doplní Mark Borsch a Stefan Lupp.
Přehled vítězů jednotlivých ročníků

První ročník se odehrál v roce 2000. Další čtyři ročníky se vinou finančních problémů odložily. Šampionát byl obnoven v roce 2005 a od té doby se koná každoročně. Nejúspěšnějším týmem je FC Barcelona.

2000 – SC Corinthians Paulista (Brazílie)