MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Č. Budějovice - 3. října 2018   18:00

Bohemians
Bohemians
50' M. Hašek
1:0
(0:0)
Č. Budějovice
Bohemians
Fryšták – Dostál, Krch /C/, Bederka, Schumacher – Švec, M. Hašek – Záviška, Mašek (63. Hilál), Vodháněl (46. Reiter) – Nečas (82. Osmančík)
Valeš
Jílek – Kotalík, Petřík
Ďolíček, Praha-Vršovice
1111 diváků
Staněk – Řezáč, Novák /C/, Fišl, Helešic – Čermák, Čavoš (75. Javorek) – Kovaľ, Gebert, Šplíchal (63. Mršič) – Táborský (75. Ledecký)
Křížek – Wermke, Kladrubský, Grajciar

Fotbalisté Bohemians 1905 potvrdili na vlastním hřišti proti druholigovým Budějovicím roli favorita a jdou slavit se svými nejvěrnějšími v kotli. Žádná převratná fotbalová podívaná se ve středečním podvečeru v Ďolíčku nekonala, domácím stačila povedená rána oslavence Martina Haška, kterou napálil do sítě odražený míč v úvodu druhého poločasu. Hosté v kombinované sestavě bránu Bohemky za celý zápas vážněji neohrozili a pohárová pouť pro ně končí třetím kolem.
Naopak Bohemians si po elitním mužstvu ČFL Dobrovici připisují další skalp a mohou se těšit na los osmifinále.
Děkujeme za pozornost, z Ďolíčku se pro dnešek loučí Karel Jedlička.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:12.
90+2'
90+2'
Míč však chytá Fryšták a vykopává, zatímco se černobílí sprintem vracejí.
90+2'
Do domácí šestnáctky míří i budějovický gólman!
90+1'
V souboji dvou sedmadvacítek s Bederkou padá hostující Mršič a může si zopakovat standardku, tentokrát však z uctivější vzdálenosti.
90+1'
Sudí Jílek nastavuje dvě minuty. Tolik dělí Pražany od osmifinále.
90'
Mršič sice z trestného kopu dokázal vystřelit přes zeď, jeho pokus přímo doprostřed brány však neměl naději na úspěch.
89'
Mršič si po nedovoleném zákroku staví míč k přímému kopu, zelenobílá zeď stojí přesně na velkém vápně. Že by poslední možnost Dynama?
89'
Záviška centrem zleva nachází Hilála, tomu míč sice uskakuje, ale z druhé vlny se do něj opírá Švec a jeho rána z hranice velkého vápna naráží o reklamní panel metr vedle budějovické brány.
88'
Odkopnutý míč letí do šestnácté řady na hlavní tribuně, zmocňuje se ho divák na sedadle č. 23.
86'
Volný míč po Gebertově chybě uzmul Reiter a předložil do strany Osmančíkovi. Jeho první dotyk s míčem přinesl jen centr na budějovické kopačky.
85'
Tohle se vůbec nepovedlo, takto to asi klokani celý týden netrénovali. Míč letí po rozehrávce do strany do Staňkovy náruče a zelenobílí se po sobě tázavě dívají...
85'
Po přetaženém centru Jana Závišky vybojoval Dostál u praporku další roh.
83'
Čtvrtý roh Bohemky rozehrál Hašek, míč ještě ve vzduchu přeletěl hranice hřiště a jediný dnešní úspěšný střelec se gestem omlouvá spoluhráčům.
82'
Potřetí střídají Bohemians Praha 1905: Jakuba Nečase nahrazuje debutant v klokaním áčku, osmnáctiletý Pavel Osmančík.
81'
Martin Dostál z přímého kopu jen pozdravil Jindřicha Staňka.
80'
Gebert sáhl na rameno Martinu Haškovi mladšímu, budějovická zeď se musí stavět na roh velkého vápna.
80'
Novák raději z půlící čáry skluzem vrací míč vlastnímu brankáři.
78'
Dnešní utkání sleduje 1111 diváků.
78'
Hodně nepovedený nákop letí do domácího kotle.
77'
Žlutou kartu dostává Róbert Kovaľ (SK Dynamo Č. Budějovice). Bohemka bude zahrávat přímý kop zhruba 35 metrů od brány.
76'
Budějovice byly zatím nejblíže vyrovnání. Mršičův centr hlavičkoval z penaltové značky metr nad břevno Novák.
75'
Dvojnásobné střídání v sestavě Dynama České Budějovice: odstupují Patrik Čavoš a Ivo Táborský, na hřiště míří David Ledecký a Petr Javorek.
74'
Mršič pohotově zpracoval náhodně odražený míč, v šestnáctce ho pak poměrně chaoticky odkopl do výšky domácí Švec, z druhé vlny pak vypálil Gebert, jehož střelu obránci Bohemky zblokovali.
72'
Hilál si uprostřed hřiště překážel se Záviškou, čehož využil budějovický Čavoš a okamžitě posílal dobrý dlouhý pas před bránu. Tam výborně zasáhl stoper Bederka.
70'
České Budějovice jsou nadále vepředu úplně bezzubé. Dokumentoval to i nyní Gebertův centr z hloubi pole, který by si domácí brankář Fryšták našel i se zavázanýma očima.
67'
Záviška dostal skákavou přihrávku dopředu od Schumachera, včas ho zakřižoval budějovický kapitán Pavel Novák.
66'
Jihočeši zapojují do rozehrávky i brankáře Staňka, akce však po krátké chvilce končí u jeho kolegy v bráně Bohemians.
64'
Druhý budějovický roh si vzal na starost čerstvý Mršič, domácí odkopávají do zámezí.
63'
Současně střídají oba trenéři. V dresu Českých Budějovic dohrál Martin Šplíchal a na trávník přichází Matěj Mršič.
U Bohemians Praha 1905 ze hřiště odchází Dominik Mašek, za aplausu fanoušků nastupuje Abdulláh Júsúf Hilál.
62'
Hašek hezky obehrál Geberta, do vápna pak ale poslal špatnou přihrávku.
60'
Domácí kombinovali podél levé lajny, nakonec Schumacherův centr letí do náruče Jindřicha Staňka.
59'
Bohemce stačí bránit náskok. Dynamo zatím nedokázalo vepředu nic vymyslet.
56'
Bederka odhlavičkoval míč pryč z vápna před naskakujícím Táborský, do odraženého balonu se opřel Řezáč a povedlo se mu přestřelit nejen bránu a areál stadiónu, ale i celou Vršovickou třídu s tramvajovou tratí a míč končí až za plotem protější tržnice.
53'
Čermák pokazil rozehrávku uprostřed hřiště a klokani vyrazili do rychlého brejku, přes Maška se dostal míč k Záviškovi a jeho střelu zablokoval spolehlivý Fišl.
51'
O rychlou odpověď se pokusil Čermák, jeho pokus z dálky ale postrádal jak razanci, tak přesnost.
50'
Bohemians právě vstřelili branku!
Dobrý vstup do druhého poločasu podtrhli klokani správným způsobem. Odražený míč po centru zprava napálil do sítě šajtlí MARTIN HAŠEK a gólem oslavil své dnešní 23. narozeniny.
48'
Dvacet metrů od brány napřáhl domácí Švec, skákavá rána mu příliš nesedla a šla mimo.
47'
Záviška odcentroval z levého křídla na Nečase, od něj se na bližší tyči míč odráží vedle.
46'
Bohemians Praha 1905 vstupují do druhého dějství se změnou v sestavě: místo Jana Vodháněla nastupuje Rudolf Reiter.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Statistiky první půle:
Střely na bránu 0:1, střely mimo 0:0, rohy 2:1, fauly 10:4, ofsajdy 0:2.
Sledujeme zatím slaboučké fotbalové představení téměř bez šancí. Domácí byli ve finální fázi nebezpečnější a pár náznaků si vytvořili, jejich střelecká bída však trvá.
Nějaké dvě tisícovky přítomných určitě svorně doufají, že jim hráči za jejich poctivou stokorunu po přestávce předvedou něco víc.
45'
45'
Dostálův centr ukopl z vápna rezolutně budějovický Řezáč.
44'
Do pokutového území si naběhl Mašek, rovnal si míč na střelu, ale než to stihl, dostoupil ho hostující Fišl a vložil mu do rány nohu.
44'
Ivo Táborský si zpracoval míč na hranici šestnáctky a odvážně se vrhl proti dvojici klokanů. Málem se i prosadil, na závěr mu rozhodčí nezbaštil přifilmovaný pád.
42'
"Hoši, bojovat!", vybízí domácí fotbalisty kotel, v němž se dnes sešlo jen asi 200 fanoušků. Pořád je to ale zhruba o dvě stovky více než v sektoru Vlajkonoši – hosté.
41'
Dostálův dlouhý aut odhlavičkovali hosté k Bederkovi, jemuž se střela z voleje stočila v pravém úhlu od zamýšleného směru. Beztak byl domácím vzápětí odpískán útočný faul.
40'
Boj uprostřed hřiště se spoustou nepřesností pokračuje.
38'
Krch si ve výskoku pomohl loktem proti Kovaľovi.
37'
Hostům je máván poprvé v zápase ofsajd.
37'
Žlutou kartu dostává Michal Řezáč (SK Dynamo Č. Budějovice) za faul na útočné polovině.
36'
V akci se předvedli jediní dva zahraniční hráči v základních sestavách. Schumacher zachytil Kovaľův centr a pak hostující křídlo obehrál furiantskou kličkou.
35'
Mašek se dostal přes Fišla, který ho trefil při odkopu. Nepatrný náznak šance klokanů vzápětí zhasl vinou útočného faulu.
33'
Hra v posledních minutách upadla do vyloženého podprůměru, hráči si překopávají míč tam a zpátky bez jakéhokoli plánu.
31'
Dostál zezadu trefil odkopem do hýždě nic netušícího spoluhráče Závišku. Klokani ošemetnou situaci nakonec zvládli hladce.
29'
Vodháněl se krásně proháčkoval přes dva hráče, jenže pak poslal přihrávku místo do šance Nečasovi jen do autu.
28'
Žlutou kartu dostává Pavel Novák (SK Dynamo Č. Budějovice) za taktický faul na půlce.
27'
Další faul posunul přímý kop Budějovic do nebezpečnější vzdálenosti. K míči se dostal Fišl, jenže hostujícímu mladíkovi v pokutovém území odskakuje od nohy.
26'
Na půlící čáře byl faulován Gebert a ztěžka se zvedá z trávníku.
25'
Mašek skluzem nezasáhl střílený centr, který končí u brankáře Staňka.
23'
Tlak zelenobílých přerušuje Dostálovo nakopnutí Táborského. Nejzkušenější hráč Budějovic si za dohledu rozhodčího Jílka rovná chrániče na pravé noze.
22'
Na malé vápno nabíhali Bederka s Maškem, míč jim letěl na paty.
21'
Obléhání budějovické brány vyneslo domácím po Vodhánělově centru roh.
20'
Kapitán Bohemians Krch spoluhráče příliš nepodpořil rozehrávkou do autu a vysloužil si vyčítavý pohled trenéra Haška.
19'
Vojtěch Gebert utekl domácí obraně, sám celou akci zakončil zpoza šestnáctky slabší střelou po zemi přímo do gólmana.
18'
Ani domácí roh žádné nebezpečí pro branku hostů neznamenal a Bohemka musí rozjíždět akci z vlastní půlky.
17'
Vzápětí ale přichází velká šance Bohemians. Po Nečasově uličce pálil z úhlu Dominik Mašek, tečovaná střela proletěla těsně nad břevnem.
17'
Klokani se dokázali prokombinovat od vápna až k vápnu – jenže k tomu vlastnímu.
15'
Rohový kop hostům nic nevynesl, sami se zahnali až zpátky k brankáři reprezentačních lvíčat Staňkovi.
14'
Dorostenec Šplíchal naznačením pohybu zmátl Schumachera, jeho centr sice nikoho neoslovil, ale domácí zbytečně odkopávají na roh.
13'
Budějovice rozehrávají po pravé straně, Řezáčův centr míří jen do Fryštákových rukavic.
13'
Nečas nestihl prudký pas na hřišti a měl co dělat, aby zabrzdil ještě před světelným ukazatelem skóre.
11'
Po oťukávací desetiminutovce přišla první šance. Záviška poslal pěkný pas do vápna vnější šajtlí, Vodháněl hlavičkou vracel před odkrytou bránu a tam hosty v posledním zlomku vteřiny zachránil výborný obranný zákrok Adriána Čermáka.
10'
Kovaľ centroval po zemi téměř od rohového praporku, Fryšták nastavil náruč a počkal, až se mu do ní pomalý míč dokutálí. Označit toto za střelu na bránu chce hodně fantazie.
9'
Diváci na poloprázdné tribuně zatím sledují hodně nezáživný, opatrný duel.
7'
Pro změnu při svém postupu vpřed "prorážel" Bederka nedovoleně Čavoše.
6'
Šplíchal napadal rozehrávku Bohemians, přičemž fauloval Bederku.
4'
Dynamo se rychlou přízemní kombinací dostalo přes celé hřiště, Helešic vysunul Šplíchala, jenže tomu míč při dloubáčku přes obránce utíká do zámezí.
3'
Schumacher dobře vystoupil a uprostřed hřiště obral Geberta, klokani pak volí rozehrávku na jistotu odzadu.
2'
Domácí Mašek se hnal po hezké uličce za míčem do šestnáctky, tam ho odzbrojil čistým skluzem Řezáč.
1'
Minutu před plánovaným začátkem přicházejí obě mužstva v pruhovaných dresech na hřiště. Domácí oblékli tradiční zelenobílou, hosté černobílou kombinaci.
Trenér Bohemians Martin Hašek oproti poslednímu ligovému mistráku protočil jen tři posty, místo Reitera a F. Haška jdou do hry Švec a Vodháněl, v bráně nahradil Valeše znovu Fryšták.
Marodka nedovoluje Bohemce o mnoho více změn, na střídání mají domácí jen tři hráče do pole včetně dorostence Osmančíka.

Kouč Českých Budějovic David Horejš naproti tomu obměnil téměř celou sestavu. Ze základní jedenáctky z posledního zápasu se Znojmem jsou na hřišti jen obránci Novák s Helešicem. V sestavě jsou naopak i dorostenci Fišl a Šplíchal.
Ještě jednou hezký podvečer, na pomalu se plnící tribuny vršovického Ďolíčku svítí zapadající slunce. Na hřišti ještě probíhá rozcvička domácích fotbalistů, zatímco Jihočeši právě čtvrt hodiny před výkopem zamířili do šaten.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Krch /C/, Bederka, Schumacher – Švec, M. Hašek – Záviška, Mašek, Vodháněl – Nečas
Náhradníci: Valeš – Reiter, Hilál, Osmančík

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Řezáč, Novák /C/, Fišl, Helešic – Čermák, Čavoš – Kovaľ, Gebert, Šplíchal – Táborský
Náhradníci: Křížek – Wermke, Ledecký, Kladrubský, Javorek, Grajciar, Mršič

Rozhodčí: Jílek – Kotalík, Petřík.
Vzájemná utkání
Bohemians se s Budějovicemi utkávají po více než třech letech. V zatím poslední prvoligové sezóně Jihočechů 2014/15 vyhráli klokani, co se dalo – jak obě ligová utkání (3:0 doma a 3:2 venku), tak i 3. kolo poháru (2:0).
Dynamo České Budějovice mohlo jet do hlavního města v pozici vedoucího celku druhé ligy, jenže doma nečekaně vybouchlo 1:2 se Znojmem a tak se s 19 body a skóre 17:10 dívá s jednobodovým odstupem na vedoucí tandem Hradec Králové, Jihlava.
Střelecky nejlépe disponovaným mužem kádru Jihočechů je zatím s pěti góly David Ledecký.
Jako všechny druholigové oddíly muselo i Dynamo absolvovat už dvě pohárová kola. V divizním Jindřichově Hradci zvítězilo na úvod 1:4, v Litoměřicích vyřadilo domácího účastníka ČFL 0:2 (31. Grajciar, 52. Havel).
Fotbalisté Bohemians Praha 1905 přivítají ve 3. kole Českého poháru MOL Cup ve vršovickém Ďolíčku druholigové České Budějovice.
Klokani vstoupili do poháru nelehkým utkáním na půdě druhého celku ČFL FK Dobrovice a zápas před 1250 diváky vyhráli hladce 0:3 (24. Nečas, 40. Juliš z PK, 84. Záviška). V lize se ale svěřenci trenéra Martina Haška střelecky trápí a už tři zápasy se marně snaží o vstřelenou branku. Naposledy hráli o víkendu doma bez branek s Opavou. V ligové tabulce patří Bohemce desáté místo s 12 body a skóre 10:12.
Jediným klokanem, který dokázal v sezóně rozvlnit sítě soupeřů více než jednou, je dvougólový Abdulláh Júsuf Hilál, letní posila z Bahrajnu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.