MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Karviná - 29. srpna 2018   17:00

0:4
(0:2)
Karviná
Karviná
29' Ramirez   • 32' Krivák   • 48' Ramirez   • 59' Suchan
Líšeň
Vítek – Černík (65. Minařík), Krška (C) (65. Daněk), Hlavica, T. Machálek, Fila, Přichystal, Hanuš (46. Bednář), Fall, Demeter, Zapletal.
Leznar – Bednář, Čampa, Minařík, Daněk.
Proske – Hájek, Caletka
SK Líšeň
955 diváků
Karviná
Pastornický – Smrž (C), Kocsis, Krivák, Guba (83. Holzer), Galuška, Dramé, Ramirez, Suchan, Letič (73. Tusjak), Avila (60. Lingr).
Ciupa – Lingr, Moravec, Wágner, Tusjak, Holzer

Díky za pozornost a přeji pěkný zbytek středečního večera. O víkendu se přihlásím z utkání Ligy mistrů Grodno – Kometa a Berlín – Kometa.
Střely na bránu: 4:6
Střely mimo: 3:3
Rohy: 6:5
Tentokrát je to výhra postupová. Karviná v sobotu porazila Opavu, dnes na hřišti v Líšni místní celek jasně 4:0. Výsledek se urodil již v prvním poločase, kdy si hosté vypracovali solidní náskok. Ten zvýšili ihned ve druhém poločase a pohodlně postoupili do dalšího kola. Líšeň hrála sympaticky především v prvním poločase, ale pak už toho mnoho nepředvedla. Šance nevyužila a tak se raduje soupeř ze zasloužené výhry.
90+2'
90+2'
Mladík Jan Holzer ročník 2001 vypálil z voleje, jenže hodně nepřesně. Víc už se asi na tomto hřišti nestane a Karviná si odveze během jednoho týdne druhou výhru.
90'
Nastavovat se budou dvě minuty.
89'
Ještě v závěru poslal centr Tusjak na hlavičku Kriváka, ale Vítek byl tentokrát pozorný. Míč ukryl v pohodě do náruče.
87'
Smrž v pohodě odvrací, ani tento roh nebyl pro Karvinou nebezpečný. Byť už se jednalo o šestý.
86'
Zapletalův pokus z levé strany sražen na rohový kop. Ještě tedy jedna možnost domácích.
85'
Oba týmy mají již vystřídáno, duel se dohrává ve středu hřiště.
83'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Guba, přichází Holzer.
83'
Velká šance Líšně. Přichystal nachytal parádní uličku do běhu pro Tomáše Machálka, který se zjevil sám před Pastornickým. Ten ale dokázal na jeho střelu reagovat. Snížení se nekoná.
82'
Minařík zkusil štěstí z velké dálky, Pastornický si připisuje zákrok, ale znovu se u toho nenadřel. Míč šel doprostřed brány.
81'
Jenže centr nebyl vůbec dobrý, Karviná tohle zvládla v pohodě.
80'
Zbývá ještě odehrál posledních deset minut, domácí se pokusí dát alespoň čestnou branku. Budou zahrávat trestný kop.
78'
Ramirez zůstal chvíli ležet na hřišti, ale bude pravděpodobně pokračovat.
76'
Karviná zahrávala dva rohové kopy v řadě, až pokus Dramého snesl slušné parametry, ale míč šel po jeho hlavičce mimo.
75'
Utkání se prakticky dohrává a na obou týmech je to vidět. Šetří se na další ligové zápasy.
73'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Letič, přichází Tusjak.
73'
Tak ještě to bude roh pro Líšeň. Střídání se zatím odkládá.
72'
Pastornický si po dlouhé době sáhnul na míč, když na něj šel centr Přichystala. I Karviná chystá střídání, na plac půjde Tusjak.
70'
Guba se lapil do ofsajdové pasti, jinak by běžel sám na bránu. Vítek by neměl mnoho šancí s tím něco udělat.
68'
Hraje se hodně nepřesný fotbal, hra se často přerušuje a postrádá potřebný náboj.
65'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Černín, přichází Minařík.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Krška, přichází Daněk.
62'
Bude se střídat na obou stranách. Zatím vyčkáváme, kdo to bude.
60'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Avila, přichází Lingr.
59'
Karviná právě vstřelila branku!
Slezané dál nekompromisně trestají chyby svého soupeře. Do otevřené obrany vpadl JAN SUCHAN, uvolnil se na pravé straně vápna a přesnou střelou na zadní tyč nedal Vítkovi šanci. Už je v podstatě jasné, že se duel bude pozbytek utkání pouze dohrávat.
57'
Líšeň se sice snaží dostávat do šancí, ale koncovka výrazně pokulhává.
56'
Karviná hraje to co potřebuje, nikam nepospíchá, hraje dobře takticky.
54'
Dnešní utkání sleduje 955 diváků.
53'
Krškova střela z dálky nemohla Pastornického ohrozit, ten si pro míč pohodlně došel.
52'
Líšeň dál zůstává u míče, výsledek by chtěl přeci jen upravit. Za sympatický první poločas je výsledek docela krutý.
49'
Pastornický zachytil centr Kršky, pak už domácí nic vážného nevymysleli.
48'
Hosté ihned ve druhém poločase přidávají třetí branku. Adriel odcentroval z levé strany na malé vápno, kde byl připravený ERIC RAMIREZ, jehož dorážka skončila mezi nohama brankáře Vítka.
48'
Černín může být rád, že je z toho jen žlutá karta. Do Suchana zajel tedy hodně nevybíravě.
47'
Žlutou kartu dostává Černín (SK Líšeň).
47'
Trenér Machálek udělal jednu změnu v sestavě, pravděpodobně vynucenou. Hanuš se v závěru poločasu zranil.
46'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Hanuš, přichází Bednář.
46'
Střely na bránu: 2:3
Střely mimo: 1:0
Rohy: 3:2
Víc už se nestane, první poločas je za námi. Líšeň nehrála dvacet minut vůbec špatně, trefila tyčku, dala gól z ofsajdu, jenže se projevila zkušenost prvoligového týmu. Karviná během tří minut dokázala vstřelit dvě branky, nejprve zakončoval Ramirez, následně hlavičkou Krivák. Od té doby už je slezský tým v pohodě, výsledkově a herně se uklidnil a do druhé části si přenáší velmi dobrý náskok.
45+2'
45+1'
V závěru poločasu zahrávala Líšeň roh, který musela hostující obrana zabezpečit. Domácí jsou ovšem stále v útoku.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec poločasu.
44'
Hanuš odkulhal za postranní čáru, zbytek poločasu dohrává Líšeň v deseti.
43'
Na hřišti pro změnu leží Ladislav Hanuš, který nevypadá vůbec dobře. Už je v péči lékařů.
41'
Domácí se v závěru snaží něco vymyslet, dostat do hry by je mohl rohový kop.
40'
Demeter hledal českou uličkou Přichystala, tomu chyběl krok, aby se dostal k míči.
38'
Určitě dobrá zpráva pro Karvinou, Krivák je zpět na zeleném pažitu.
37'
Brněnský Fila chtěl ohrozit hostující bránu, chyběla mu větší přesnost.
35'
Lékaři jej odvedli mimo hřiště, Karviná hraje chvíli v deseti.
34'
Na hřišti zůstává ležet jeden z karvinských hráčů, který se srazil v jednom ze soubojů. Byl to Ján Krivák, autor druhého gólu, který měl krátce vyražený dech.
32'
A je to již o dva góly. Letič zahrával rohový kop, na který si naběhl JÁN KRIVÁK a jeho hlavička zamířila přesně do brněnské sítě. Vítek si sice na míč sáhl, ale nedokázal jej vytěsnit z nebezpečného území.
31'
Karvinou úvodní gól uklidnil, nyní je nastěhovaná před vápnem a bude kopat roh.
29'
Tak to je pro domácí mrzuté, protože hráli do tété chvíle se svým soupeřem vyrovnanou partii. Adriel D'Avila Ba Loua odcentroval míč do vápna, kde jej domácí obrana hlavou odvrátila pouze na nohy ERICA RAMIREZE, který dorazil míč pohodlně do prázdné brány.
26'
Domácí dál hrají bojovný nátlakový fotbal, který Karviné dělá problémy. Brňané hýří dobrým pohybem, tak uvidíme, kolik mají ve své zásobě fyzického fondu.
25'
Líšeň dál pokračuje v útočném pojetí hry, ale nesmí zapomínat i na zadní vrátka. Vítek musel zasáhnout před Ramirezem.
23'
Obrovská šance Líšně, která skončila sice gólem, ale píská se ofsajd. Střela Přichystala z voleje nejprve zazvonila o tyč, na kterou ji konečky prstů vyrazil Pastornický. Následná dorážka už nebyla domácím nic platná. Tomáš Machálek stál v ofsajdu.
22'
Zatím sledujeme vcelku zajímavý fotbal, na každé straně po jedné šanci. Diváci se mají rozhodně na co koukat.
20'
A na druhé straně pěkná střela Zapletala, který se opřel do míče a mnoho nechybělo. Míč nakonec skončil těsně vedle pravé tyče Pastornického brány.
19'
Adriel D'Avila Ba Loua byl zatím v největší šanci dnešního mače. Na levé straně dostal až příliš mnoho prostoru a jeho pumelice skončila na břevnu.
18'
Dávid Guba pelášil na bránu, ale zastavil ho praporek rozhodčího pro ofsajd.
16'
Domácí to zkoušejí dlouhými nákopy za obranu, nyní si Smrž dokázal poradit a poslal hlavičkou malou domů svému brankáři.
14'
Odkop od brněnské brány, Suchanův centr nebyl přesný. Každopádně Karviná zůstává u míče.
13'
Krška se prokličkoval na levé straně hřiště, chtěl odcentrovat, ale Krivák mu to nedovolil.
11'
To nebyl úplně jistý zákrok Vítka při výskoku, ale nakonec poslal míč do bezpečí. Následně se málem urodil rychlý brejk, ale Demeter pozdě vystartoval po míči a u něj byl dřív Pastornický.
10'
Guba centroval z levé strany a obrana Líšně si musela dávat velký pozor. Nakonec to byl Bednář, který odvrací na roh.
8'
Krškův centr po levé straně hledal Přichystala, ale bylo to moc dlouhé. Odkop od hostující brány.
7'
Pokračujeme ve středu hřiště, Karviná se snaží držet míč na svých kopačkách a něco zajímavého také před Vítkem vymyslet.
6'
Míč proskotačil před velké vápno, kde byla pozorná karvinská obrana.
5'
Standardka pro Líšeň, zahrávat ji bude kapitán David Krška.
4'
A znovu karvinský brankář v akci. Velké problémy mu dělal Hanuš, ale těsně před ním míč uzmul právě vybíhající Pastornický.
3'
Ten zahrával Krška, ale brankář Karviné si pro míč pohodlně došel. Brňané se do svého soupeře ihned opřeli nátlakovým fotbalem.
2'
Pastornický ihned musel zasahovat před dotírajícím Demeterem a poté obrana hostů odehrála míč na roh.
1'
Výkop mají domácí fotbalisté hrající v bílých dresech.
1'
Hráči nastupují na hrací plochu za potlesku natěšených fanoušků, kteří očekávají zajímavou bitvu třetiligového týmu s prvoligovým.
Při pohledu na tribuny sledujeme velkou účast fanoušků, kteří projevili zájem sledovat tento duel. Určitě po letech jedna z nejvyšších návštěv, která se přehoupne přes tisic diváků.

SK Líšeň: Vítek – Černík, Krška (C), Hlavica, T. Machálek, Fila, Přichystal, Hanuš, Fall, Demeter, Zapletal.
Náhradníci: Leznar – Bednář, Čampa, Minařík, Daněk.

MFK Karviná: Pastornický – Smrž (C), Kocsis, Krivák, Guba, Galuška, Dramé, Ramirez, Suchat, Letič, Avila.
Náhradníci: Ciupa – Lingr, Moravec, Wágner, Tusjak, Holzer

Rozhodčí: Proske – Hájek, Caletka.
To Slezané mají opačné starosti. Nachází se ve spodních patrech FORTUNA:LIGY a teprve v sobotu se dočkali vítězství a vlastně i bodového zisku. Opavu porazili v Brně 3:1. Nyní je na řadě třetiligová Líšeň. "Čeká nás kvalitní soupeř z vrchních příček třetí ligy, který před pár dny vyřadil druholigový Prostějov. I přesto, a se vší úctou k Líšni, by se měl projevit rozdíl mezi oběma kluby. Povinnost nám velí postoupit do dalšího kola,“ prohlásil před utkáním trenér MFK Karviná Roman Nádvorník.
Karviná první kolo vynechala a patří logicky mezi nasazené týmy MOL cupu. To Líšeň bojovala s nováčkem druhé ligy Prostějovem. A bitva to byla více než interesantní. Hrálo se prodloužení, ve kterém ve 111. minutě rozhodl brněnský útočník Demeter. Brňanům se daří i v MSFL, kde jsou po čtyřech kolech na první místě. Svěřenci kouče Machálka třikrát vyhráli a jednou remizovali. Formu tak mají více než dobrou.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hlásím se z fotbalového stadionu v Líšni, kde budeme sledoval duel zástupce MSFL a účastníka nejvyšší fotbalové soutěže. Karviná se do Brna vrací jen po pár dnech, neboť se v sobotu na Srbské střetla s Opavou hrající v brněnské azylu. O několik kilometrů dál leží sportovní stánek brněnské Líšně, pro který to bude opět po nějaké době svátek. Mnozí si jistě vzpomenou na legendární vyřazení Slavie v roce 2007. To byla Líšeň ještě dokonce divizním celkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.