MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Prostějov - 15. srpna 2018   17:00

Líšeň
Líšeň
41' Zapletal  • 44' Přichystal  • 111' Demeter
3:2
(2:2)
Prostějov
Prostějov
15' Šteigl   • 45+2' Janíček
Líšeň
Leznar – Čampa (C) (60. Krška) , Černín, Minařík (91. Bednář), Fila, Smrčka (60. Machálek), Přichystal, Hanuš, Fall, Daněk (60. Demeter), Zapletal.
Rychetský – Bednář, Krška, Machálek, Demeter.
Peter Mrázek – Petr Antoníček, Tomáš Batík
Stadion SK Líšeň
195 diváků
Prostějov
Jícha – Slaninka, Pančochář, Hapal, Šteigl, Janíček (C), Machynek, Fládr (102. Sus), Langer (59. Žikol), Pernackyj, Kovařík (63. Píchal).
Bréda – Biolek, Schuster, Sus, Žikol, Píchal.

To je pro dnešní zápas vše. Někdy příště u textového přenosu na počtenou.
Rozhodčí právě ukončil utkání a tribuna v Líšni vybuchla radostí. Líšeň dokázala v druhé půli vsítit gól zásluhou Demetera. Závěr utkání patřil hostům, kteří si však vybojovali jen jednu velkou šanci. Úplný závěr se odehrával na polovině. Líšeň tak postupuje do dalšího kola.
120+1'
120'
Hra se odehrává na polovině hostí.
119'
Líšeň dostala balón pouze k Jíchovi, jenž rychle rozehrává.
119'
Hapal neobešel dva obránce, ztratil míč a fauloval. Tohle hraje ve prospěch domácích.
118'
Líšeňští drželi balón na polovině soupeře, jenže ztratili a do útoku se ženou hosté.
116'
Machálek se objevil v rychlém brejku a dostal se k bráně, kterou však nedokázal trefit.
115'
Prostějov zahrával další rohový kop, ten obrana dostala opět jen do zámezí.
113'
Hosté po inkasované brance ihned zvýšili aktivitu směrem do útoku a vybojovali rohový kop. Na ten si vyskočil jeden z hostujících hráčů. Hlavičkoval přesně, ale Leznar předvedl skvělý zákrok na brankové čáře. To byla velká příležitost na vyrovnání.
111'
Líšeň právě vstřelila branku!
Domácí rohový kop dokázali zužitkovat. Centrovaný míč do chumlu hráčů propadl k volnému PATRIKU DEMETEROVI, jenž byl osamocen a krásnou střelou do pravého dolního rohu překonává brankáře.
110'
Fila dlouho bojoval na pomezní čáře, nakonec dokázal vybojovat rohový kop.
109'
David Píchal si naskočil na centr z pravé strany a míč poslal jen těsně nad.
108'
Jícha nechal čas svým spoluhráčům, aby se přesunuli blíže k bráně, následně vyslal vysoký míč, který sebrali domácí. Prostějovští se následně dopustili faulu.
106'
Prostějov kombinuje na vlastní polovině a nikam nespěchá. Oba celky již nemají tolik sil.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První prodloužení nabídlo po šanci na každé straně. Hned v úvodu mohl poslat Líšeň do vedení Krška, který však netrefil zívající prázdnou bránu. Na druhé straně se pak nedokázal prosadit Píchal.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Domácí mají zřejmě poslední šanci. Budou vhazovat aut u brány hostí.
104'
Žlutou kartu dostává Sus (1. SK Prostějov).
102'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Fládr, přichází Sus.
101'
Žlutou kartu dostává Hapal (1. SK Prostějov).
100'
David Píchal se na druhé straně dostal do dobré šance, dokázal obejít dva obránce, naznačit střelu a oklamat i brankáře. Když již chtěl zakončovat do prázdné brány, tak mu míč ukopl dobíhající se obránce.
99'
Oslabený Prostějov dokázal rohový kop ubránit.
99'
Otřeseným hráčem je Lukáš Hapal, jenž velmi pomalu odchází mimo hřiště.
97'
Domácí nejdříve zahrávali standardní situaci. Po hlavičkovém souboji zůstal ležet jeden z obránců. Hra pokračovala a domácí vybojovali rohový kop.
95'
Jakub Přichystal běžel sám na brankáře. Obešel jej a mohl zakončovat do prázdné brány, ale trefil pouze boční síť. Tohle byla jasná tutovka, která měla skončit v síti.
94'
Krška se ocitl s míčem ve velkém vápně. Vystřelil přes nohy obránce. Míč se o nohy lehce otřel a střelu zpomalil, takže brankář v pohodě míč chytil.
93'
Machynek odcentroval do vápna, kde však neměl podporu spoluhráčů. Pro mičudu si došel Leznar, jenž si připsal pohodový zákrok.
92'
Krška se dostal ke střele z velké vzdálenosti. K pohlednému gólu mnoho nechybělo, ale rána šla těsně mimo.
92'
Domácí budou zahrávat rohový kop po zblokované ráně.
91'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Minařík, přichází Bednář.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Druhý poločas branku nepřinesl. Aktivnější byli hosté, kteří si však vyloženou brankovou šanci nevytvořili. Domácí se převážně bránili. V posledních patnácti minut se k míči dostávali častěji. Šanci rozhodnout měl v samotném závěru Krška, ale trefil pouze brankáře. Čeká nás tak klasické prodloužení.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+1'
Žlutou kartu dostává Černín (SK Líšeň).
90+1'
Krška se dostal v šestnáctce ke střele, ale trefil pouze trup brankáře.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
89'
Domácí měli obrovské štěstí. Tečovaná rána změnila úplně směr, což překvapilo domácího brankáře. Balón však letěl těsně vedle pravé tyče.
89'
Žlutou kartu dostává Slaninka (1. SK Prostějov).
88'
Machynek měl problém s napadajícím Machálkem, který se málem dostal k míči, ale hostující obránce ještě dokázal zakročit.
86'
Líšeň je v posledních minutách více u míče. Krška se dostal na dostřel brány, zkusil technicky obejít obránce, ten jej připravil o balón.
84'
Zapletal byl u pomezní čáry, míč nedokázal udržet na hřišti. Jícha tak bude moci odkopávat.
83'
David Píchal se dostal do obrovské šance. Byl v tváři tvář brankáři, který jeho ránu dokázal vyrazit. K dorážce už se hostující nedostali.
82'
Krška překročil polovinu hřiště. Všiml si otevřenější obrany a také nabíhajícího Machálka. Krška předvedl přesný pas, ale Machálek nedokázal pas dobře zpracovat.
80'
Krška nacentroval míč před bránu, kde měl k míči nejblíže hostující brankář. Druhý poločas nepřináší tak pohledný fotbal.
79'
Vysoký na míč na zadní tyč nejdříve zahrál ramenem domácí obránce, následně pak chytil míč do rukavic Leznar.
78'
Prostějov zvyšuje tempo hry a bude zahrávat další rohový kop.
77'
Po faulu Zapletala zahrávali hosté další přímý volný kop. Centr do malého vápna vyhlavičkoval obránce na rohový kop.
76'
Fládr se po centru dostal ke střele ve vápně, ale rána mu nesedla, takže ani domácí brankář nemusel zasahovat.
75'
Ladislav Hanuš zastavil na polovině hřiště rozbíhajícího se protihráče a dostává žlutou kartu.
74'
Hra se teď hodně kouskuje. Další přechod do útoku hostů zastavuje ofsajd,
73'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Šteigl, přichází Biolek.
71'
Na obou stranách se byla k vidění pohledná akce. Nejdřív hosté přečíslili obranu Líšně. Ke střele se dostal z pokutového území Fládr. Střela ještě byla zablokovaná obráncem. Na druhé straně se pak k zakončení nedostal Machálek.
70'
Diváci viděli rychlý přechod domácích přes polovinu hřiště. Míč si vzal na pravém křídle Fila, který však nepřesně přenesl hru na druhou stranu.
68'
Machynek se prosmýkl po pravé straně hřiště, u rohového praporku byl faulován. Centr ze standardní situace byl mířen na přední tyč. Míč však prolétl jen do boční sítě.
66'
Domácí brankář měl problém s rozehrávkou a zkomplikoval situaci svému spoluhráči, jenž nakonec těžkou situaci zvládl.
65'
Prostějov zahrával standardní situaci, Obrana si centrovaný míč pohlídala, ale hosté nadále drží míč.
63'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Kovřík, přichází Píchal.
60'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Daněk, přichází Demeter.
60'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Smrčka, přichází Machálek.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Krška, přichází Čampa.
59'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Langer, přichází Žikol.
57'
Líšeň se po odmlce dostala na dostřel hostující brány. O střelu se pokusil Smrčka, jenže trefil nohy obránce.
57'
Prostějovští jsou zastaveni v dalším útočném snažení po přihrávce do ofsajdu.
56'
Centr na přední tyč byl odhlavičkován na klasický roh, který domácí obrana zvládla.
55'
Libor Daněk zůstává ležet po střetu na trávníku. Rozhodčí však viděl právě faul z jeho strany. Takže hosté budou mít k dispozici kratší rohový kop.
54'
Rychlá narážečka Hapala se Šteiglem vedla až do pokutového území, jde nejdříve střílel Hapal, odražená střela mířila k druhému jmenovanému, který taktéž mířil pouze do obránce.
52'
Hosté se dostali díky dvěma přihrávkám k velkému vápnu, ale dál se nedostali. Po krátké kombinaci deset metrů před vápnem přišel faul domácích. Centr ze standardní situace šla k levé tyči, ale přímo do ofsajdu.
51'
Domácí se drží u míče na polovině hřiště, ale jejich kombinace dál nevede.
49'
Kovařík dostal kopačkou do hlavy. Rozhodčí dal hostům výhodu. míč si na střelu navedl Fládr, jenž trefil pouze hráče před sebou.
48'
Nepřesná souhra Prostějova skončila až za autovou čarou. Ovšem nepřesnosti se kupí na obou stranách, takže ke kulatému nesmyslu se dostávají zpět hosté.
47'
Ze standardní situace zkusil překvapit brankáře Přichystal. Jícha byl připraven a střelu chytil.
47'
Žlutou kartu dostává Langer (1. SK Prostějov).
46'
O výkop do druhého poločasu se postarali hosté.
46'
První poločas je minulostí. Úvod utkání patřil hostům, jenž se dostali po patnácti minutách hry do vedení. Domácí se pokoušeli útočit z protiútoků. Po půl hodině hry se hra vyrovnala. Ke konci poločasu se Líšeň dokázala prosadit díky dvěma rychlým únikům. Když už to vypadalo, že domácí odejdou do šaten s jednobrankovým vedením, tak se z rohového kopu prosadil Janíček. Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
45+2'
45+2'
Prostějov právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají stav utkání. Rozhodčí nechal Prostějov rozehrát dva rychlé rohy. Ten druhý se po odrazu dostal k TOMÁŠOVI JANÍČKOVI, jenž dokázal pěknou střelou překonat domácího Leznara. Rozhodčí ihned po vstřelené brance ukončuje první poločas.
45+1'
44'
Líšeň během tří minut obrací vývoj utkání. Dlouhý míč za obranu si zpracoval JAKUB PŘICHYSTAL, který běžel sám na brankáře. Metr po překonání velkého vápna se napřáhl ke střele a z jeho pohledu trefil levý dolní roh brány. Jícha byl bez šance.
41'
Hosté se dostali s míčem do velkého vápna, kde ztratili míč a do rychlého protiútoku se dostal Jakub Přichystal, jenž přeběhl polovinu hřiště. Všiml si skvěle naběhlého MICHALA ZAPLETALA na druhé straně. Poslal mu ideální přihrávku po zemi. Zapletal si rychle zpracoval míč a přízemní střelou překonal Jíchu.
37'
Faul u rohového praporku znamenal standardní situaci pro Líšeň. Centr propadl na zadní tyč, kde stál Fila. Zkusil balón protlačit do brány, ale jeho střela ještě byla zablokována na roh. Ten již si hostující brankář pohlídal.
36'
Rodící se přečíslení domácích zhatil špatným zpracováním Zapletal, který tak daroval míč soupeři.
34'
Líšeň zahrávala rohový kop. Centr letěl do malého vápna. Jícha pouze vyrazil před sebe. Míč se dostal k Čampovi, jenž stál až za šestnáctkou. Zkusil vystřelit do poloprázdné brány, jenže bránu přestřelil.
33'
Smrčka dokázal obelstít tři protihráče najednou a poslat míč na Falla, který předal balón Minaříkovi, který si míč vedl k velkému vápnu, ale jeho střela byla mizerná.
32'
Fládr chtěl rychlým centrem vyslat po levém křídle Pančocháře. Míč se k němu však nedostal díky dobrému zákroku domácího hráče.
30'
Adam Fila dvakrát rychle po sobě fauloval u poloviny hřiště. Ani jedna z rozehrávek Prostějova nikam nevedla. Po nepřesném centru před bránu bude rozehrávat Leznar.
29'
Přichystal se hnal za míčem, v cestě mu stál Pančochář, který upadl a v pádu zastavil Přichystala. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
27'
Hosté začínají kombinaci od vlastního brankáře. Líšeňští hráči příliš rozehrávku nenapadají, ale i tak má Prostějov problém s rozehrávkou přes polovinu hřiště.
26'
Prostějovští pronikli až k bráně domácích po pravé straně. Opět přišel centr před bránu, kde si však jeden z hostů počínal nedovoleně. Rozhodčí si faulu všiml a otáčí hru.
24'
Domácí uzavřeli svého soupeře na polovině hřiště. Postupná kombinace došla až k hranici šestnáctky, kde však jeden z domácích neudržel míč ve hřišti.
22'
Balón je zpět v pohybu a na polovině Prostějova. Dlouhý centr k vápnu byl nepřesný a skončil v zámezí.
21'
Hlavní rozhodčí dává pokyn k rychlému občerstvení.
20'
Jakub Přichystal si zpracoval dlouhou přihrávku, udělal si kličku a přihrával mičudu do velkého vápna. Přihrávka byla odražena k domácím, kterým se však nepodařilo přesněji zakončit z hranice šestnáctky.
17'
Líšeň se snaží rychle odpovědět. Postupnou kombinaci hosté zastavili faulem. Na centrovaný míč si vyskočil Fila, který však nebyl dobře postavený k bráně. Balón se dostal k rohovému praporku, kde se domácí provinili faulem.
15'
Hosté se dostávají do vedení. Prostějov si vytvořil tlak. Míč se ocitl u pravé tyče domácí branky. Míč se dostal k JANU ŠTEIGLOVI, jenž propálil z blízkosti domácího brankáře a posílá svůj tým do vedení.
14'
Prostějov rychle přešel do útoku. Přišel nejdříve centr zprava a následně zleva. Na druhý centr si naskočil Kovařík a jeho hlavičku vychytal Leznar na čáře.
13'
Centr na zadní tyč si ztěžka zpracoval Smrčka. Pokusil se ještě odcentrovat před bránu, kam si došel Jícha.
12'
Domácí budou po rychlé akci zahrávat aut v blízkosti brány.
11'
Z následného rohového kopu byli prostějovští hráči znovu nebezpeční. Hlavička mířila jen těsně nad.
10'
Kovařík se hnal středem hřiště na brankáře a dostal se až do pokutového území, kde zakončil přesně do míst, kde stál brankář. Leznar střelu pouze vyrazil zpět ke Kovaříkovi, jenž minul prázdnou bránu s přispěním teči brankáře.
9'
Zapletal se snažil odcentrovat do velkého vápna, jenže to se mu vůbec nepodařilo a k míči se dostává Prostějov.
8'
Líšeň se pokusila o hru na jeden dotek, dostala se dvacet metrů za polovinu, pak přišel faul hostů.
7'
Šteigl po sprintu na pravém křídle odcentroval před bránu, kde však našel pouze hlavičku domácího Černína.
6'
Černín se snažil dostat dlouhým a vysokým míčem Smrčku za obranu, jenže pas nebyl přesný.
5'
Fila byl vyslán do rychlého úniku po levé straně hřiště, ale pas byl příliš prudký a skončil až za autovou čarou.
5'
Nepovedená střela hostů skončila v zámezí. Míč do hry zpět uvedl Leznar výkopem.
4'
Černín musel rychle uklidit míč do autu před Hapalem, který by měl jinak volnou cestu k bráně.
4'
Po faulu na polovině hřiště se hosté odhodlali k dlouhému míči na kraj velkého vápna, kde sebral míč hlavičkou Čampa.
2'
Hapal se vydal do rychlého úniku po ztrátě Přichystala. Hapal se dostal až do šestnáctky a vystřelil přízemní střelu přes obránce. Leznar neměl jednoduchou pozici, ale míč si na zemi našel. První šance utkání.
1'
Fila so zpracoval míč v pokutovém území, ale místo střely ještě udělal kličku a dostal se z palebné pozice. Líšeň nadále zůstává u míče.
1'
Jakub Přichystal se zhostil úvodního výkopu. Prostějov rychle napadá a dělá domácím problémy.
1'
Oba týmy nastupují na hrací plochu. Líšeň bude hrát v bílých dresech. Hostující Prostějov ve svítivých žlutých dresech.

SK Líšeň: Leznar – Čampa (C), Černín, Minařík, Fila, Smrčka, Přichystal, Hanuš, Fall, Daněk, Zapletal.
Náhradníci: Rychetský – Bednář, Krška, Machálek, Demeter.

1. SK Prostějov: Jícha – Slaninka, Pančochář, Hapal, Šteigl, Janíček (C), Machynek, Fládr, Langer, Pernackyj, Kovařík.
Náhradníci: Bréda – Biolek, Schuster, Sus, Žikol, Píchal.

Rozhodčí: Peter Mrázek – Petr Antoníček, Tomáš Batík.
Vzájemná utkání
Oba týmy se dobře znají. Ještě minul ročník oba celky kopaly právě MSFL. Prostějov však dokázal postoupit do druhé ligy z první příčky. V minulém ročníku se týmy potkaly dvakrát. První utkání nabídlo po jednom gólu na každé straně. Druhý zápas byl na góly bohatší. Líšeň dokázala zvítězit jednoznačně 6:2.
1. SK Prostějov
Prostějovský tým se předkol MOL Cupu účasnit nemusel, takže se soustředil pouze na druhou nejvyšší soutěž. Zde již dnešní hosté odehráli čtyři utkání. V úvodním kole si Prostějov připsal bod za remízu s Vlašimí, o kolo později výhru na půdě Třince. Na začátku srpna si druholigový tým připsal bod za bezbrankovou remízu se Žižkovem. V posledním odehraném kole pak nestačil na České Budějovice.
SK Líšeň
Dnešní domácí, jenž hrají Moravskoslezskou fotbalovou, již odehráli v českém poháru poslední předkolo, ve kterém Líšeň narazila na Blansko. Brněnský klub proti týmu z divize D neměl problém a vyhrál 3:1. Líšeňští hráči mají za sebou již i dvě odehraná kola v lize. Na úvod sezóny Líšeň přehrála Otrokovice a následně i Vyškov.
Ještě jednou vás vítám u prvního kola MOL Cupu. V tomto textovém přenose se zaměříme na souboj týmu z druhé a třetí nejvyšší soutěže.SK Líšeň přivítá na svém stadiónu 1. SK Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.