MOL Cup - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Olomouc - 9. března 2021   16:00

Bohemians
Bohemians
0:2
(0:1)
Olomouc
Olomouc
20' Houska   • 51' Houska
Bohemians
Bačkovský – Bartek, Köstl (77. M. Dostál), Krch, Vondra – Vaníček (46. Puškáč), Jindřišek (C) (63. Kosek), Květ, Hronek – Keita (77. Bederka), Necid (63. Pulkrab).
P. Le Giang – Ljovin, Pulkrab, M. Dostál, Puškáč, Bederka, Kosek.
Zelinka – Dohnálek, Novák
Ďolíček, Praha-Vršovice
Olomouc
Mandous – Látal, R. Hubník (C) (68. Poulolo), Beneš, Zmrzlý – P. González (79. Sladký), Breite, Houska, Daněk (85. Nešpor), Hála (79. Mihalík) – Yunis (68. Chytil).
Macík – Nešpor, Chytil, Vepřek, Poulolo, Sladký, Mihalík.

To už je z mé strany z tohoto utkání vše. Někdy zase u fotbalu na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 1:4. Rohy: 5:5.
Utkání osmifinále MOL Cupu v Ďolíčku zvládla lépe hostující Olomouc, která nad Bohemians zaslouženě zvítězila 2:0. Hosté dnes byli lepším týmem a kromě nastaveného času Pražany skoro do ničeho nepustili. Oba góly Sigmy vstřelil David Houska. Ten se ve 20. minutě krásně trefil ze střední vzdálenosti, na začátku druhé půle pak dorážel míč hlavou do odkryté brány. Matní klokani se dlouho nemohli dostat ani k závěrečnému náporu, šance na skórování si vytvořili až v nastavení. Puškáč však z úhlu přestřelil a Květa nadvakrát skvěle vychytal brankář Mandous. Bohemka tak v MOL Cupu pro letošek končí, na los čtvrtfinále se mohou těšit na Hané.
90+4'
90+4'
Ještě jeden zákrok Mandouse, který pokryl hlavičku po rohu. Domácí toho v nastavení předvedli víc, než za celý zbytek zápasu.
90+3'
Fantastický Aleš Mandous! David Bartek zatáhl míč k šestnáctce po levé straně. Pak svou přihrávkou připravil výbornou pozici pro Romana Květa, proti jehož ráně se ale Mandous stačil přesunout a následně se dokázal postavit i proti dorážce stejného hráče, kterou nohama vyrazil na roh!
90+2'
Pohledná narážečka Dostála s Pulkrabem přinesla konečně šanci také domácím. Po přízemním centru Dostála se balón dostal k Davidovi Puškáčovi, který zakončoval z ostrého úhlu těsně nad!
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty!
89'
Bederka trefil napadajícího Nešpora míčem do ruky. Rozhodčí přerušil hru a dává možnost rozehrát domácím.
88'
Hosté momentálně hrají dokonce tiki taku poblíž šestnáctky domácích. Radim Breite se nakonec rozhodl vzít zakončení na sebe. Jeho skákavou střelu nadvakrát krotil Bačkovský.
87'
Krch místo konstruktivní rozehrávky nakopl míč do autu. To tak nějak symbolizuje dnešní výkon Bohemians.
86'
Jaroslav Mihalík se ve středu hřiště dokázal uvolnit a vystřelit. Jeho slabý pokus v pohodě lapil Bačkovský.
86'
Hosté drží míč na své útočné polovině. Zatím si počínají s naprostým přehledem. Bohemka dnes nemá svůj den.
85'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Martin Nešpor.
83'
Následný roh soupeře domácí přestáli.
82'
Sladkého centr z pravé strany sklepl Houska hlavou pro Jaroslava Mihalíka. Ten si balón navedl na pravačku a přízemní střelou k bližší tyči nechal vyniknout Bačkovského, který pokus hostujícího fotbalisty vytěsnil na roh!
81'
Zajímavá akce Bohemky. Finální přihrávku Hronka na Bartka si však pohlídal Zmrzlý. Kope se od brány hostů.
80'
Kousek za pokutovým územím napřáhl Ondřej Zmrzlý. Levý bek Olomouce zamířil vysoko nad.
79'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Jaroslav Mihalík.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Martin Sladký.
78'
Dlouhou přihrávku Matěje Pulkraba ještě doběhl Daniel Kosek, který ve skluzu posílal míč před bránu. Obrana Hanáků stačila zakročit.
77'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Ibrahim Keita, přichází Jiří Bederka.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Daniel Köstl, přichází Martin Dostál.
76'
Po dlouhém nákopu domácích se dostal k míči brankář Sigmy Aleš Mandous.
74'
Nepříjemný moment pro Pabla Gonzáleze. Ten spadl po přistrčení od Vondry pod nohy obránce Bohemky, který ho nechtěně zasáhl do hlavy. Také se za to hned omlouval.
73'
Centr Petra Hronka se snažil ze vzduchu zasáhnout Daniel Kosek. Mladý fotbalista, který v Ďolíčku hostuje ze sousední Slavie, však promáchl míč.
73'
Teď zase fauloval pro změnu Hála, který poslal na zem Bartka.
72'
Na trávníku zůstává ležet Martin Hála. Tomu přišlápl nohu Hronek.
70'
Petr Hronek si pomohl při zpracování míče rukou. Následně balón vzteky zakopl a dostal žlutou kartu za nesportovní chování.
69'
Stále nic nenasvědčuje tomu, že by Vršovičtí měli se zápasem něco udělat. Samozřejmě, stále může přijít gól i z ničeho a takový okamžik by mohl klokany nastartovat.
68'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jakub Yunis, přichází Mojmír Chytil.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Roman Hubník, přichází Florent Gregoire Poulolo.
67'
Yunisovi byl odmáván ofsajd. Rozehrávají domácí.
66'
Hronek nalevo narazil míč Vondrovi, ten odcentroval do prvního bránícího hráče.
65'
Držení míče – 55 % : 45 %
63'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Josef Jindřišek, přichází Daniel Kosek. Končí také Tomáš Necid, jehož v útoku nahradil Matěj Pulkrab.
62'
Daniel Köstl měl před sebou volný prostor a tak s balónem popoběhl směrem dopředu. Nakonec zřejmě centroval, míč však nakopl za bránu soupeře.
61'
Domácí zatím hrají o deseti. Jan Vondra si za postranní čarou obouvá kopačku a zřejmě se vrátí do hry.
60'
Následnou standardku zahrával Josef Jindřišek. Pro jeho nákop si došel Mandous.
59'
Pablo González nepříjemně šlápl na lýtko Jana Vondry. Dostal žlutou kartu, domácí levý obránce je ošetřován.
58'
Po rohovém kopu se míč od Hronka a Krcha dostal až před bránu k Davidovi Puškáčovi. Ten se to snažil prorvat silou, trefil ale Beneše do ruky, jež měl hostující stoper u těla, a následně Jakuba Yunise. Ten balón viděl na poslední chvíli a asi byl rád, že si nedal vlastní gól.
57'
Standardní situaci zahrával Jindřišek. Zmrzlý jeho centr přizvedl na roh.
57'
Keita byl faulován Radimem Breitem, který si vykoledoval žlutou kartu.
56'
To hosté hrají solidní fotbal. Z velké dálky to nyní zkusil Pablo González, který hezkým projektilem protáhl brankáře Bačkovského. Ten balón vyrazil na roh.
56'
Hra klokanů dnes postrádá nápad. Domácí směrem dopředu spíše jen nakopávají balóny.
55'
Tomáš Necid byl u postranní čáry faulován Benešem. Standardní situace pro Bohemku.
54'
Domácí brankář Hugo Jan Bačkovský šel daleko z brány, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
51'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté trestají chybu kapitána Bohemians Josefa Jindřiška a zvyšují na rozdíl dvou gólů! Záložníka, který nedávno oslavil čtyřicátiny, obral o míč Kryštof Daněk. Ten ho následně předal Jakubovi Yunisovi, jenž z pravé strany odcentroval na vzdálenější tyč. Tam zakončoval zcela volný Martin Hála do břevna, ale odražený míč vrátil hlavou do prázdné brány DAVID HOUSKA. Ten je tedy dnes již dvougólový – 0:2.
50'
Úvod druhé půle zatím nenapovídá nějaké změně v obrazu hry. Olomouc je nadále fotbalovější.
49'
Hosté zahráli roh nakrátko. Jejich akci přerušil opět Köstl odkopem do autu.
48'
Köstl namazal míč Houskovi. Ten nahrál Gonzálezovi, jenž hledal v šestnáctce Martina Hálu. Toho pokryl právě Köstl.
48'
Sudí Zelinka viděl zřejmě ruku Hronka. Míč pro hosty.
46'
Jakub Yunis si tělem dobře pokryl míč před Danielem Köstlem. Stoper Bohemians musel faulovat.
46'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází David Puškáč.
46'
První poločas je za námi. Herně i výsledkově se vydařil lépe hostující Sigmě, která v Ďolíčku zaslouženě vede 1:0. O jediný gól se ve 20. minutě postaral David Houska, který se kousek za šestnáctkou opřel do odraženého míče a o břevno ho poslal do sítě. Klokani toho zatím v první půli směrem dopředu mnoho nepředvedli. Za zmínku stojí snad jen střela Vondry těsně před gólem a krátce před přestávkou pak centr Bartka, na který nedosáhli Necid s Keitou.
45'
45'
Už běží poslední sekundy řádné hrací doby první půle. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
43'
Teď byli domácí poměrně blízko k vyrovnání! Po centru Davida Bartka na nedosáhli na vzdálenější tyči na balón Tomáš Necid s Ibrahimem Keitou. Oběma scházelo málo!
43'
Domácí zahrávali rohový kop. Po centru Vaníčka se míč dostával ke Keitovi, ten ale nedokázal vystřelit.
42'
Právě Yunis fauloval ve středu hřiště Jindřiška. Míč pro Pražany.
41'
Hosté vyrazili do rychlého kontru, který táhl na pravém křídle Jakub Yunis. Ten poslal před bránu parádní přízemní centr, po němž Martin Hála na malém vápně míč promáchl. Mrzet ho to nakonec nemusí, pomezní mu odmával ofsajd.
39'
Hosté se pokusili vysunout Hálu na levém křídle. Míč ale po dopadu odskočil směrem od hráče Sigmy a tak si pro něj mohl dojít Bačkovský.
37'
Jinak dobře hrajícímu Gonzálezovi teď nevyšel centr. Španěl se ukopl a poslal balón k brankáři Bačkovskému.
36'
Jakub Yunis to zkusil zpoza šestnáctky. Jeho přízemní střela však neměla přesnost.
35'
Jindřišek chyboval při přihrávce, z čehož mohli hosté těžit. Yunis vyslal obloučkem dopředu Martina Hálu, který se snažil uvolnit na levé straně šestnáctky. Čistě ho ale zastavil právě Josef Jindřišek, který tak předchozí zaváhání napravil.
34'
Květ se snažil poslat míč doleva na Petra Hronka. Před ním dobře zasáhl Roman Hubník.
32'
Následoval ostrý centr Romana Květa z levé strany, který odvrátil Hubník.
32'
Konečně nějaký tlak domácích. Bartek teď našel Necida, který v pokutovém území nestačil zakončit.
31'
Dlouhý aut Petra Hronka měl oslovit Daniela Köstla. Toho ale balón přelétl.
31'
Půlhodina hry je za námi a Sigma zaslouženě vede 1:0. Hosté jsou aktivnější, snaží se hrát kombinační fotbal. Bohemka působí zakřiknutě a v ofenzivě toho zatím moc nepředvedla.
30'
Pablo González je na pravé straně velmi aktivní. Po jeho centru se dostal na přední tyči k hlavičce Kryštof Daněk. Hlavou zamířil nepřesně.
28'
Pablo González našel průnikovou přihrávkou Jakuba Yunise. Ten střílel z pravé strany šestnáctky hodně nepřesně.
28'
Keita dobře udržel míč u levé postranní čáry. Z jeho práce už ale nedokázal dále těžit Vaníček.
26'
Po rohovém kopu Vaníčka se míč odrazil k Davidovi Bartekovi. Jeho rána neprošla obranným valem Hanáků.
25'
Petr Hronek se prodral do šestnáctky z levé strany. Míč si dal ale dále od nohy a musel centrovat ve skluzu. Vybojovaný roh je asi nakonec maximum, co mohl pro Bohemku získat.
23'
David Bartek neustál souboj s Jakubem Yunisem. Hráči Sigmy je pískán útočný faul.
22'
Z pravé strany přepálil centr Radek Látal. Míč se snesl až za domácí bránu.
20'
Do vedení jdou hosté! Po centru Pabla Gonzáleze se balón odrazil k DAVIDOVI HOUSKOVI, který nespekuloval a z nějakých 18 metrů ho odrazem o břevno napálil za Bačkovského záda. Krásná trefa!
18'
První zajímavější příležitost zápasu! Vytvořili si ji domácí. Ibrahim Keita z levé strany odcentroval. Balón se odrazil za šestnáctku, odkud ho z první napálil těsně vedle bližší tyče Jan Vondra!
16'
Radim Breite fauloval ve středu hřiště Květa. Míč pro Bohemians.
14'
Hosté zatím působí aktivněji. Houska zakombinoval s Hálou a pokusil se odcentrovat z levé strany. Trefil bránícího hráče.
12'
Jeho exekuce se ujal Pablo González. Domácí se ubránili.
11'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
8'
Roman Hubník při odkopu opět nastřelil Petra Hronka. Balón se ani teď neodrazil tak, aby z toho mohli zelenobílí profitovat.
7'
David Bartek hledal Tomáše Necida, který zvedl kopačku příliš vysoko a zasáhl do obličeje romana Hubníka. Píská se útočný faul, stoper Olomouce by měl být ale v pořádku.
6'
Přetažený centr Radima Breiteho jistil Bartek. Ten na zadní tyči udržel protihráče na zádech a odehrál míč do bezpečí.
4'
Rozehrávka se Květovi vůbec nepovedla. Spoluhráče nenašel a balón nakonec skončil až v autu.
3'
Antonín Vaníček si hodil míč kolem Látala, který si pomohl loktem. Standardní situace pro Bohemians.
2'
Po rohovém kopu soupeře se klokani ubránili.
2'
Pablo González obehrál Vondru a z pravé strany odcentroval. Sluníčkem oslněný Köstl míč s problémy odehrál na roh.
1'
Na problémy si hned po pár sekundách duelu zadělal Roman Hubník, který při rozehrávce nastřelil napadajícího Petra Hronka. Míč se od záložníka Bohemky odrazil nakonec až k brankáři Mandousovi.
1'
Aktéři utkání rozhodčí jsou již na trávníku. Za malou chvíli se tak může začít.

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Bartek, Köstl, Krch, Vondra – Vaníček, Jindřišek (C), Květ, Hronek – Keita, Necid.
Náhradníci: P. Le Giang – Ljovin, Pulkrab, M. Dostál, Puškáč, Bederka, Kosek.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Látal, R. Hubník (C), Beneš, Zmrzlý – P. González, Breite, Houska, Daněk, Hála – Yunis.
Náhradníci: Macík – Nešpor, Chytil, Vepřek, Poulolo, Sladký, Mihalík.

Rozhodčí: Zelinka – Dohnálek, Novák.
V této sezóně už oba týmy mají své ligové vzájemné zápasy za sebou. Na podzim Sigma doma zvítězila 3:0. Nedávno se pak hrálo v Ďolíčku, kde utkání skončilo bezgólovou remízou. V poháru se Bohemka s Olomoucí utkala předloni v dubnu. Rovněž ve Vršovicích slavili výhru 1:0 a postup do semifinále Pražané.
Bohemians Praha 1905:
Klokani si v ligové tabulce příliš neposkakují. Ve 22 utkáních posbírali 25 bodů a patří jim až třinácté místo. Už čtyři zápasy navíc nevyhráli, připsali si však hned tři remízy. Naposledy hráli bez gólů ve Zlíně, kde přežili pokutový kop domácích. V MOL Cupu musela Bohemka vyhrát dva venkovní zápasy, což stačila ještě na podzim. Třetiligové Velvary zdolala 2:0, druholigové Táborsko pak 3:0.

SK Sigma Olomouc:
Sigma je osmým týmem tabulky FORTUNA:LIGY. Z 22 zápasů nasbírala 30 bodů s celkovým skóre 29:25. Poslední dva zápasy Hanáci prohráli. Doma se Zlínem i v sobotu v Plzni padli výsledkem 0:1. Do osmifinále pohárové soutěže svěřenci kouče Látala proklouzli díky kontumační výhře 3:0 s Petřkovicemi (soupeř nenastoupil kvůli nutnosti podstoupit testy na Covid) a únorovému domácímu vítězství 3:1 nad účastníkem ČFL z Domažlic.

Posledních 5 zápasů Olomouce:
Olomouc – Domažlice 3:1 (MOL Cup)
Olomouc – Brno 1:0
Olomouc – Zlín 0:1
Plzeň – Olomouc 1:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V úterním osmifinálovém utkání MOL Cupu se utkají Bohemians Praha 1905 a Olomouc. Oba celky se v Ďolíčku utkaly už před třemi týdny. Duel v rámci FORTUNA:LIGY tehdy skončil bezgólovou remízou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.