Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:18.
Máme za sebou i druhou půli, ve které jsme byli svědkem platonického tlaku Ekvádoru, jenže první branky se dočkala Saúdská Arábie, která měla v utkání dvě šance a obě dokázala proměnit. O druhý gól se opět postaral Abdulrahman Al-Yami. Ekvádorcům se sice ještě podařilo v poslední minutě snížit brankou Jordyho Caiceda, ale to již bylo všechno. Saúdská Arábie místy skutečně nepěkně zdržovala, nicméně dokázala utkání dovést do vítězného konce. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+5
90+4
Střela zpoza vápna skončila pouze v náručí Amina Bukhariho a pro Saúdskou Arábii už to vypadá dobře.
90+3
Kamerunský rozhodčí se vydal upravit rohový praporek, který byl mimo své postavení. Hra je však opět zdržena.
90+2
Saúdové se dostali na útočnou polovinu, což jim za současného stavu plně vyhovuje.
90+1
Fotbalisté Saúdské Arábie v mnoha případech sotva pletou nohama, ale zatím si vedení dokážou uhájit.
90
Nastavují se pouze 4 minuty, což je vzhledem k mnoha prostojům ve druhé půli málo.
90
Hráči Saúdské Arábie se snaží zdržovat všemi způsoby, což teď ještě po obdržené brance graduje.
89
Ekvádor právě vstřelil branku!
Pohledná fotbalová akce v podání Ekvádoru končí brankou, když na pravé straně unikl hráč, který poslal ostrý míč před branku, kam si naběhl JORDY CAICEDO a neměl problém poslat míč do prázdné branky.
87
Vysoký centr do pokutového území se stal velice jednoduchou kořistí Amina Bukhariho.
86
Další zdržovací taktika v podání Al-Asmariho, který se povaluje po trávníku, načež se ho Lino pokusil zvednout, což se nesetkalo s pozitivní reakcí.
85
Joao Rojas rozehrál rohový kop, ale obrana soupeře se míče zmocnila a odvrátila.
84
Saúdská Arábie právě vstřelila branku!
Ayman Al-Khulaif po ošetření neuvěřitelným způsobem ožil, provedl sprint po pravé straně a před odkrytou brankou našel volného ABDULRAHMANA AL-YAMIHO, jenž přidává druhý gól.
83
Herlin Lino si nepohlídal ofsajd. Následně se zraněný Al-Khulaif vrací na hrací plochu.
82
Saúdská Arábie momentálně musí pokračovat o jednoho muže oslabena, což může být nepříjemné. Uvidíme, jestli se zraněný hráč dokáže vrátit.
81
V permanenci jsou znovu nosítka, nicméně trenér Saúdské Arábie již střídat nemůže.
80
Na hrací ploše zůstává další fotbalista Saúdské Arábie, který potřebuje ošetření.
79
Obrovské šance Ekvádoru opět brankou nekončí! Ekvádorci se dostali do dvou zakončení, ale ani jednou skvělého Bukhariho neprostřelili.
78
Preciado našel nabíhajícího Lina ve vápně, ale jeho hlavičku dokázal Bukhari vytěsnit nad břevno.
77
Ekvádor se opět pokoušel o střelu ze střední vzdálenosti, kterou však obrana soupeře dokázala včas zblokovat.
76
Důrazná obrana Saúdské Arábie slavila úspěch, ale následný nákop Al-Khulaifa znamenal pouze míč pro soupeře.
75
Po rohovém kopu se Ekvádor i s trochou potíží dokázal ubránit. Následně mohli Jihoameričané do protiútoku, ale akci pokazili nepřesnou přihrávkou.
74
Gian Terreros musel řešit nepříjemné zakončení Al-Khulaifa, jehož ránu vytěsnil na rohový kop.
73
Pád v pokutovém území Saúdské Arábie tentokrát sudí nevyhodnotil jako nedovolený zákrok.
72
Ekvádorci pokračují v útočném snažení, ale stále nemohou najít recept na brankáře Bukhariho.
71
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Yousef Al-Harbi, přichází Khaled Al-Sumairi.
70
Herlin Lino vyzkoušel střelu šajtlí zpoza vápna, ale Bukhari jeho pokus viděl a chytá.
68
Ošetřování probíhá na hrací ploše, ale kamerunský sudí už vykazuje hráče na nosítkách mimo hřiště.
67
Na trávníku zůstává ležet Yousef Al-Harbi, který se dostal do kontaktu s Caicedem.
66
Trochu otevřená obrana Saúdské Arábie dala příležitost Ekvádoru, ale střelu z velké blízkosti Bukhari vyrazil.
65
Další střela z nepřipravené pozice v podání Ekvádodru končí hodně mimo tři tyče.
64
Ojedinělý útok Saúdské Arábie skončil střelou kapitána Al-Najeiiho, která orazítkovala břevno Terrerosovy branky!
64
Ekvádorcům zatím chybí moment překvapení, protože jejich útoky jsou hodně čitelné.
63
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Washington Corozo, přichází Jordy Caicedo.
61
Washington Corozo se vydal rychlým pohybem vpřed, jenže ztroskotal na dobře postaveném soupeři.
60
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Fahad Al-Rashidi, přichází Naif Kariri.
59
Po tečované Rojasově střele rozehrával Ekvádor rohový kop. Centr od praporku poslal Rojas, ale spoluhráč nedokázal nasměrovat míč na branku.
58
Angelo Preciado posílal z pravé strany centr do vápna, ale našel pouze soupeře.
57
Ayman Al-Khulaif se svíjí na hrací ploše, přičemž kontakt se soupeřem se nezdál příliš velký.
56
Saúdská Arábie hodně kouskuje hru, šetří čas a snaží se dohrát utkání na výhru 1:0. To se však nemusí vyplatit.
55
Pervis Estupiñán poslal tragickou přihrávku, která zamířila pouze na protivníka.
54
Pěkné zakončení po rohovém kopu vytáhl Washington Corozo, ale akrobatický pokus branku netrefil.
53
Ekvádor vybojoval standardní situaci na útočné polovině. Míč tečovala zeď na rohový kop.
52
Saúdská Arábie takticky zdržuje a nikdo z hráčů v bílých dresech se nemá k autovému vhazování.
51
Fahad Al-Rashidi na útočné polovině čaroval s míčem, ale nakonec o míč přeci jen přišel.
50
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Yeison Guerrero, přichází Joao Rojas.
48
Hodně naivní přechod přes hráče v podání fotbalisty Ekvádoru nevyšel a soupeř míč sebral.
47
Ali Al-Asmari zahrál tvrdě proti Estupiñánovi a za svůj prohřešek vidí zblízka žluté varování.
47
Saúdská Arábie vybojovala míč na útočné polovině, ale téměř vzápětí o něj zase přišla.
46
Ekvádorci i v úvodu druhé půle kombinují s míčem u kopaček a hledají cestu k brance.
46
Máme za sebou první polovinu utkání mezi Ekvádorem a Saúdskou Arábií, ve které se dostali do překvapivého vedení asijští fotbalisté. Outsidera poslal do vedení Abdulrahman Al-Yami. Ekvádor drtivou většinu první půle držel míč a herně dominoval, nicméně nedokázal se prosazovat v nebezpečných oblastech. Ani dvě slušné šance Ekvádor proměnit nezvládl. Nejprve trefil Pervis Estupiñán tyčku, aby v závěru poločasu neproměnil nařízenou penaltu Bryan Cabezas. Uvidíme, jak se oba týmy popasují s druhým poločasem, který začne přibližně v 11:04.
45+4
45+4
Penaltu si vzal na starost Bryan Cabezas, ale vyrovnání z jeho kopačky nepřichází, protože míč vyrazil Bukhari!
45+3
Hráči Saúdské Arábie ještě diskutují s rozhodčím, ale jeho verdikt zůstává neměnný.
45+2
Penalta pro Ekvádor po zákroku Al-Saluliho na Lina!
45+1
Obrana Saúdské Arábie na poslední chvíli zachytila nebezpečnou přihrávku před branku.
45
První půle bude nastavena o 2 minuty.
44
Al-Rashidi svým skluzem zezadu soupeře netrefil a může být hodně rád, protože tím unikl karetnímu trestu.
43
Další hodně nepovedený pokus Ekvádoru z velké vzdálenosti má na svědomí kapitán Sierra.
42
Saúdská Arábie již nyní očividně zdržuje a její hráči se s míčem nikam neženou. Platí to i v případě, kdy faulují a soupeř by chtěl rozehrát.
41
Fahad Al-Rashidi předvedl útočný faul, načež sebral míč a několik vteřin pozdržel, než mu ho soupeři vzali.
40
Kombinace v okolí pokutového území Saúdské Arábie byla zakončena střelou ze střední vzdálenosti, která však nemířila přesně.
39
Hodně nepovedené zpracování míče předvedl Herlin Lino, který místo postupu vpřed poslal míč do autu.
38
Corozo mohl změnit průběh utkání, jenže to by se nesměl nechat velmi jednoduše odstavit od míče v pokutovém území.
37
Ekvádorci sice stále drží míč na kopačkách, nicméně kromě Estupiñánovy střely do tyče si zatím nic nevypracovali.
36
Abdulelah Al-Amri dokázal zachytit pokus o útok Ekvádoru po levé straně a míč vybojoval.
35
S dalším centrovaným míčem si obrana Saúdské Arábie poradila. Ekvádor však v posledních minutách dominuje.
34
Po centru od rohového praporku se však defenziva Saúdské Arábie dokázala ubránit.
33
Obranný zákrok se Zabbanimu vůbec nepovedl a míč nakonec končí na rohovém kopu.
32
S další nepříjemnou přihrávkou na pravou stranu si defenziva Ekvádoru dokázala poradit.
31
Ayman Al-Khulaif zastavil rodící se útok soupeře pouze za cenu žluté karty.
29
Bryan Cabezas se snažil najít spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávku gólman vyrazil mimo dosah hráče Ekvádoru.
28
Další z fotbalistů Saúdské Arábie měl zdravotní potíže, takže sudí musel na chvíli přerušit hru.
27
Mohlo být vyrovnáno, ale rána Estupiñána zamířila pouze do tyče a od ní zpátky do hřiště.
26
Ekvádorci opět kombinují na útočné polovině a hledají cestu do vápna.
25
První povedenější akce Ekvádoru začala na levé straně, odkud přiletěl míč do vápna, kde zakončoval Yeison Guerrero, jenže trefil pouze bránícího soupeře.
24
S dlouhým centrem na hranici pokutového území si poradil Gian Terreros, který míč zachytil do náruče.
23
Ekvádorci jsou napadáni již na vlastní polovině, což jim zatím dělá velké problémy.
22
Defenziva Saúdské Arábie opět vyřešila centr soupeře, takže Ekvádor musí zahájit nové útočné snažení.
21
Herlin Lino unikal obraně, ale Al-Saluli ho za cenu nedovoleného zákroku poslal k zemi.
20
Jonnathan Bravo musel odvracet nebezpečnou přihrávku do pokutového území. Saúdská Arábie je zatím nepříjemný soupeř pro Ekvádor.
19
Dlouhý míč letěl na Washingtona Coroza, jenže tomu se nepovedlo těžký balón zpracovat.
18
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Hassan Tombakti, přichází Awn Al-Saluli. Tombaktiho zranění je přeci jen vážnější, takže je třeba střídat.
17
Ayman Al-Khulaif ukázal velkou rychlost, ale centr se mu do vápna dostat nepodařilo.
16
Saúdská Arábie hrozí z rychlých protiútoků. Po dalším z nich vybojovala standardní situaci a poměrně nebezpečnou ránu vyslal Sami Al-Najei, leč branku přestřelil.
15
Střelecký pokus ekvádorského týmu se mezi tři tyče nevešel, takže Bukhari nemusel zasahovat.
14
Favorizovaní Jihoameričané sice drží míč na svých kopačkách, ale zatím nejsou příliš nebezpeční.
13
Ekvádorci se vrací k útočné hře, ale jejich obléhání soupeřova pokutového území k ničemu nevedlo.
12
Další kombinace Saúdské Arábie na útočné polovině končí nepřesnou přihrávkou a následným útočným faulem.
11
Hassan Tombakti už se zvedl a dostal pokyn k návratu na hrací plochu.
10
Pokračujeme ve hře, ale Saúdské Arábie se nepovedla přihrávka do útoku a míč skončil v autu.
9
Tombakti stále zůstává ležet, takže rozhodčí přivolal nosítka, aby mohl být hráč Saúdské Arábie odnesen z hrací plochy.
8
Na hrací ploše skončil Hassan Tombakti po nešetrném zákroku soupeře a zatím se nezvedá.
7
Outsider udeřil z první šance utkání! Al-Khulaif skvělým pasem uvolnil ABDULRAHMANA AL-YAMIHO, který trefil míč dokonale a Terreros byl bez šance.
6
Centr na levou stranu našel Cabezase, který míč vrátil dozadu, ale následná přihrávka na Coroza se neujala.
5
Ekvádorci kombinují s míčem u kopaček, ale zatím se drží celkem daleko od Bukhariho branky.
4
Defenziva Saúdské Arábie zatím všem pokusům soupeře zdárně vzdoruje.
3
Zatím sledujeme ofenzivní snažení Ekvádoru, který se snaží dostat do brzkého vedení.
2
Bryan Cabezas skončil na trávníku po faulu, takže Ekvádor dostal možnost zahrávat volný přímý kop nedaleko šestnáctky. Centr do vápna však odvrátil soupeř.
1
Hned v úvodní minutě se Ekvádorci dostali do pokutového území soupeře, kde došlo k pádu, ale sudí nechává pokračovat ve hře.
1
Oba celky jsou nastoupené na hrací ploš a následují hymny. Začínáme hymnou Ekvádoru, po níž přijde na řadu hymna Saúdské Arábie.

Ekvádor: Terreros – Preciado, F. Torres, Bravo, Estupiñán – Guerrero, Sierra (C), Nazareno, Cabezas – Lino, Corozo.
Náhradníci: Cevallos, Carabalí – Quintero, Minda, Ayoví, Jaramillo, Quiñónez, Rojas, Caicedo, Segovia.

Saúdská Arábie: Bukhari – Zabbani, Al-Amri, Tombakti, Al-Harbi – A. Al-Dossari – Al-Rashidi, Al-Najei (C), Al-Asmari, Al-Khulaif – A. Al-Yami.
Náhradníci: Al-Wahimed, M. Al-Yami – Bassas, Al-Saluli, Al-Sumairi, Al-Qeed, Kariri, N. Al-Dossari, Al-Muwallad, Tarmin.

Rozhodčí: Alioum – Menkouande, Noupue (všichni Kamerun), asistent u videa Abid Charef (Alžírsko).
Saúdská Arábie

To celek z Asie za sebou má mnohem jednoznačnější utkání, kdy podhlel Senegalu 0:2. Afričané dali dva slepené góly ve 13. a 15. minutě, na což Saúdská Arábie nenašla žádnou odpověď po celý zápas. Senegal dominoval na střely, kdy jich vyslal celkem 21, nicméně pouze 6 z nich mířilo na branku, další 11 mimo branku a byly zblokovány.
Ekvádor

Ekvádorci si v úvodním utkání připsali jeden bod po divokém utkání se Spojenými státy. Ekvádor se velice rychle dostal do dvoubrankového vedení, když se v 5. minutě prosadil Lino a o dvě minuty později skóroval Cabezas. Spojené státy se však nevzdaly a do poločasu korigoval Sargent. Stejný hráč ze začátku druhé půle vyrovnal, aby také Cabezas přidal druhou branku a Ekvádor znovu vedl. Konečný výsledek však zní 3:3, jelikož se ve 4. nastavené minutě prosadil Luca de la Torre.
Ve druhém kole skupiny F na mistrovství světa do 20 let se spolu utkávají Ekvádor a Saúdská Arábie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.