Ve druhém poločase přidali Švýcaři už jen jednu branku, postaral se o ní opět Shaqiri. Je to druhý hráč, jenž na tomto MS zkompletoval hat-trick.

Hondurasané byli jednoznačně lepším mužstvem v druhém poločase, avšak nedokázali proměňovat ložené šance.

Do dalších bojů postupuje Švýcarsko, Ekvádor totiž zaváhal s Francií.

90+3
Jerry Palacios zkoušel centrovat do vápna, ale jeho pokus vůbec nepatřil k těm povedeným. Nejspíše poslední akce dnešního zápasu.
90+1
Figueroa vypálil prudkou přízemní ránu, ale Begnalio s jistotou míč pokryl! Brankář Švýcarska dnes předvádí také excelentní výkon. Kdyby nebylo Shaqiriho, nejspíše by byl vyhlášen mužem zápasu.
90+
Nastavovat se budou 3 minuty.
90
Beckeles hledal spoluhráče pěkným centrem, obrana Švýcarska však byla připravena. Míč se poté opět vrátil k hráčům v bílých dresech.
90
Hondurasané si pouze přihrávají na obranné polovině. Uvidíme, kolik rozhodčí nastaví.
89
Zápas se už spíše dohrává. Ani jeden z týmů se již nikam nežene.
87
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Blerim Džemaili.
86
Palacios střílel z ostrého úhlu, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Švýcarsko bude střídat.
85
Tak to je obrovská smůla Švýcarů, Rodríguez byl ve velmi slibné šanci, ale pomezní sudí mu odpískal ofsajd.
83
Inler se prezentoval prudkou ránou ze střední vzdálenosti, Valladares nadvakrát míč chytil. Ačkoliv brankář Hondurasu dnes dostal 3 góly, nutno dodat, že za žádný takřka nemohl.
82
Lang centroval před branku, kde byl úplně volný Mehmedi. Ten z velmi slibné pozice brankáře neprostřelil. Valladares si zaslouží potlesk za tento zákrok.
80
Bengtson se ocitl v obrovské šanci, ale z bezprostřední blízkosti neprostřelil brankáře. Honduras poté zahrával rohový kop, z něj se mu však také nepodařilo zaznamenat čestný úspěch.
79
Inler se dnes snad poprvé dotkl míče a bylo o něm slyšet. Následně se Mehmedi pokusil o pas za obranu, ale nepřesně.
77
Střídání v týmu Honduras: ze hřiště odchází Óscar García, přichází Andy Najar.
77
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Michael Lang.
76
Figueroa si naskočil na rohový kop, ale jeho hlavička neměla vůbec dobrý směr a končí vysoko nad.
76
Hra může pokračovat, Chávez se zdá být v pořádku.
75
Lichtsteiner se srazil s Chávezem, rozhodčí nechal hru pokračovat. Hráč Hondurasu však zůstal ležet na trávníku.
74
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Josip Drmić, přichází Haris Seferović.
72
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarsko jde do vedení 0:3 a je velmi blízko k postupu! Drmić se fantasticky ve vápně zbavil Bernárdeze, poté předložil pas XHERDANU SHAQIRIMU, jenž propálil přízemní ránou brankáře a zaznamenal hat-trick! Letos druhý střelec, který dal 3 branky v jednom zápase.
70
Ne však na dlouho, nyní si Honduras z nenadání vybojoval rohový kop, jenž zahrával Chávez. Centrem však nenašel nikoho ze spoluhráčů. Honduras se ihned po rohu vrátil k míči a již okupuje vápno soupeře.
69
Shaqiri se pokoušel o střelu z dálky, ale napálil míč pouze do obránce. Švýcarsko u míče zůstane.
68
Z levé strany vyslal do vápna krásný centr García, ale Jerry Palacios nedokázal hlavičkou prostřelit brankáře.
67
Jerry Palacios dostává žlutou kartu za příliš mnoho řečí, které poslal na účet rozhodčího za neodpískaný pokutový kop.
66
Schär byl faulovaný a zůstává ležet na trávníku. Dle mého názoru se však jedná o taktické zdržování hry.
64
Shaqiri mohl proniknout do samostatného úniku, ale míč si příliš pokopl a jeden z obránců mu jej vzal.
63
Chávez se pokusil centrovat, ale Lichtsteiner mu míč odkopl na rohový kop. Z něj se hráčům v bílých dresech nepodařilo udeřit.
62
Jerry Palacios byl přistrčen Djourouem ve vápně, Honduras měl jednoznačně zahrávat pokutový kop, ale sudí byl jiného názoru. Nyní se však nerozhodl dobře.
61
Rohový kop Hondurasu nedopadl nijak, centr byl příliš dlouhý a skončil fiaskem.
60
Švýcaři nyní kombinovali ve vápně. Přesněji to byl Mehmedi se Shaqirim. Sám Shaqiri měl hned několik příležitosti, jak vystřelit, ani jednou však příležitost nevyužil a vždy se snažil přihrát. Nutno dodat, že měla střela přijít.
59
Chávez si hrál s míčem u rohového praporku, následně však zvolil přihrávku zpět, kterou akci úplně zastavil.
57
Drmić dostal pas za obranu a putoval téměř sám na brankáře, nedokázal však vyslat ránu, která by ohrozila brankáře Valladarese. Ten míč s přehledem chytil.
56
Mehmedi dostal krásný pas za obranu, ale nacházel se v možná deseticentimetrovém ofsajdu.
55
Hra je nyní nesmírně rozháraná, obě mužstva produkují nesmírné množství chyb, jenž vyúsťují ke ztrátám míče.
52
To není možné, co hráči Hondurasu neproměnili! Bengtson si v souboji s Benagliem brankáře obhodil, měl před sebou úplně prázdnou branku, ale do střely dal příliš málo razance, čímž dovolil Rodríguezovi doklouzat na brankovou čáru a míč vykopnout do bezpečí.
51
A další šance Hondurasu! Jerry Palacios upadl ve vápně a požadoval penaltu. Nutno dodat, že upadl úplně sám. Rozhodčí si toho také všiml, penaltu tedy neodpískal.
50
Úplně nečekaná akce Hondurasu! Na centr za obranu si naskočil Bengtson, ale na míč hlavičkou o centimetry nedosáhl! Obrovská škoda pro tým v bílých dresech.
49
Honduras opět drží míč na útočné polovině, ale ne a ne se dostat na dostřel.
48
Navíc Švýcarsko zahrávalo standardní situaci od rohového praporku, ale neodkázalo z ní udeřit.
47
Lichtsteiner byl faulovaný Chávezem, vše se obešlo bez karetního trestu.
46
Drmić velmi zbytečně odkopl míč, čímž oddálil rozehrávku akce Hondurasu. Může být rád, že nevidí žlutou kartu.
46
46
Střídání v týmu Honduras: ze hřiště odchází Roger Espinoza, přichází Marvin Chávez.
První poločas skončil jasnou výhrou Švýcarska. O obě branky se postaral Shaqiri. Nejprve vymetl šibenici krásnou střelou zpoza šestnáctky poté v úniku vyzrál na brankáře.

Švýcarsko je fotbalovějším mužstvem. Jde vidět, že si jasně míří pro postup ze skupiny. Zatím se mu to daří na výbornou. Ekvádor totiž v zápase s Francií nevede, skóre je nerozhodné 0:0.

45+2
Jako bych to zakřikl. Shaqiri našel krásným pasem Drmiće, jenž měl před sebou opět pouze Valladarese, ten se snažil o přihrávku, která mu vůbec nevyšla.
45+2
Švýcarsko drží míč na útočné polovině a již se nikam nežene. Poločas se spíše dohrává.
45+
Nastavovat se budou 2 minuty.
44
Espinoza ostrým zákrokem sestřelil Lichsteinera, jenž se mírně diví, co to bylo vlastně za zákrok. Muž, jenž má patnáctku na zádech, za svoji reprezentační kariéru dostal již 8 červených karet.
43
Drmić dostal nádherný pas za obranu, tváří v tvář brankáři však neuspěl. Nutno dodat, že střela přišla z mírného úhlu.
43
Zdá se, že je Benaglio v pořádku, můžeme pokračovat.
42
Honduras si vypracoval možnost rohového kopu, nedokázal však zakončit. Benaglio se při něm zranil. Nyní je v péči lékařů.
40
Střídání v týmu Honduras: ze hřiště odchází Carlo Costly, přichází Jerry Palacios.
39
Máme tu zranění, na trávníku zůstal ležet Carlo Costly.
38
Švýcarsko zahrávalo standardní situaci z poměrně dobré vzdálenosti, míč si na starost vzal Shaqiri. Jeho pohledný centr však nikoho ze spoluhráčů nenašel.
37
Xhaka sice mohl přihrát volnému Mehmedimu, ale zvolil střelu. Jeho pokus skončil na boční síti Valladaresovy branky.
36
A zase ta stejná písnička. Honduras si neustále vrací míč, přičemž se k brance stále neposouvá. Jsem velmi zvědavý na počet kompletních přihrávek po prvním poločase.
34
Drmić kolmou přihrávkou vysunul Lichtsteinera, jenž se pokusil nacentrovat. Míč z jeho kopačky skončil pouze v zámezí. Valladares ihned rozehrál.
32
Švýcarsko jde do dvoubrankového vedení! Drmić v úniku dva na jednoho našel dobrou přihrávkou XHERDANA SHAQIRIHO, jenž tváří v tvář Valladaresovi s přehledem uspěl.
31
Beckeles si nepřišel na Rodrígueze, jenž ho velmi zkušeně odzbrojil. A pozor... Švýcarsko se řítí do rychlého kontru!
29
Drmič se provinil útočným faulem, čímž zapříčinil, že Honduras u míče zůstane. Otázkou je, na jak dlouho.
29
Honduras drží míč na vlastní polovině a kombinuje. Hra začíná být velmi stereotypní.
28
Další faul Švýcarska. Možná by tento průběh nečekal nikdo, ale Honduras začíná přebírat otěže dnešního zápasu.
26
Palacios ostrým šlapákem zatloukl své kolíky do hrudi Clarose. Zajímavé je, že tito dva jsou spoluhráči. Člověk aby se bál hrát proti Hondurasu.
24
Honduras nyní držel míč na útočné polovině a zdálo se, že chce uspat nudnými přihrávkami svého soupeře. To se mu také povedlo, Bengtson se však provinil útočným faulem.
22
Schär raději odklidil míč na rohový kop. Ten se hráčům Hondurasu docela povedl, kulatý nesmysl doputoval k Beckelesovi, jenž střelou z otočky branku minul.
21
Mehmedi pohledně přiklepl míč Shaqirimu, jenž z podobné pozice, odkud vstřelil první branku, střílel, ale tentokrát mu jeho rána vůbec nevyšla. Brankář mohl zůstat v klidu.
20
Honduras jde opět na krev, další ostrý zákrok na Shaqiriho, jenž nebyl zaznamenán.
19
Pokud někdo očekával následný karetní trest při prvním přerušení, pletl se. Hlavní rozhodčí kartu neudělil, přičemž to byl velmi ostrý faul.
18
Shaqiri byl tvrdě faulován Palaciem, Švýcarsko mělo výhodu, které vůbec nevyužilo.
16
Figueroa tvrdě srazil Shaqiriho, čímž Švýcarsku nabídl standardní situaci. Tu zahrával z dobrých pětadvaceti metrů Xhaka, ale jeho pokus skončil na zdi. Odražený míč doputoval až do zámezí, Švýcarsko zahrávalo rohový kop. Míč si postavil Rodríguez, ale jeho centr byl příliš přetažený a skončil na polovině hřiště po jistém zásahu obrany Hondurasu.
15
Bengtson fauloval Behramiho, vše se však obejde bez karetního trestu.
14
Dalo se čekat, že tento zápas nebude reklamou na fotbal. Očekávání se pomalu, ale jistě naplňuje. Míč se většinou nachází na středovém kruhu, zápas je také "zdoben" častými zbytečnými ztrátami.
12
Z levé strany centroval Costly, ani ten však nikoho ze spoluhráčů nenašel. Míč uklidil brankář Benaglio do náruče.
11
Shaqiri se dopustil nedovoleného zákroku, Honduras zahrával standardní situaci z dobrých pětatřiceti metrů. Centr do vápna vyslal Beckeles, nenašel však ve vápně adresáta.
10
Honduras vydržel u míče jen chvíli, jeho akce skončila po nepřesné přihrávce.
9
García zkusil překvapit brankáře stříleným centrem, míč dolétl pouze do boční sítě. Benaglio bude odkopávat od branky.
8
Honduras držel míč na útočné polovině, nebyla zde však žádná naděje, která by hráče v bílém pustila do slibné šance, odkud by mohli zakončit.
6
Švýcarsko jde hned z kraje utkání do vedení! XHERDAN SHAQIRI se efektivně vyhl Garcíovi, poté vyslal prudkou ránu, která se od břevna odrazila do branky. Valladares neměl nejmenší naději míč chytit.
5
Akce Hondurasu neměla dlouhého trvání, García se prezentoval nepřesnou přihrávkou, kterou připravil svůj tým o míč.
3
Neuvěřitelná šance Švýcarů, která nekončí gólem! Drmič pronikl do vápna, kde našel úplně volného Shaqiriho, jenž z malého vápna nedokázal prostřelit brankáře. Poté se míč odrazil k volnému Xhakovi, ani ten však nerozvlnil síť. Jeho pokus z dobrých deseti metrů zablokovala obrana Hondurasu. Celá akce skončila útočným faulem Švýcarů.
2
Hráči Hondurasu již drží míč na svých kopačkách a kombinují na útočné polovině.
1
Hymny již dohrály, hráči jsou již nachystáni k zápasu.

Honduras: Valladares (C) – Beckeles, Bernárdez, Figueroa, J. C. García – Ó García, W. Palacios, Claros, Espinoza – Bengtson, Costly.
Náhradníci: Lopez, Escober – Chávez, Montes, Izaguirre, J. Palacios, Chávez, Delgado, Garrido, M. Martínez, R. Martínez, Najar.

Švýcarsko: Benaglio – Lichtsteiner, Djourou, Schär, Rodríguez – Behrami, Inler (C) – Shaqiri, Xhaka, Mehmedi – Drmić.
Náhradníci: Sommer, Bürki – R. Ziegler, Senderos, von Bergen, Lang, Barnetta, Stocker, Džemaili, Fernandes, Seferović, Gavranović.

Rozhodčí: Pitana ─ Maidana, Belatti.
Švýcarsko v prvním utkání narazilo na Ekvádor, nad kterým zvítězilo 2:1. Nicméně do vedení šel Ekvádor, když se ve 22. minutě trefil E. Valencia, a Švýcarsko tak v poločase prohrávalo 0:1. Nicméně ve druhé polovině utkání se zvedlo a jeho výkon šel nahoru. Ve 48. minutě se mezi střelce zapsal Mehmedi a hezkou brankou vyrovnal na 1:1. Dlouho to vypadalo, že zápas skončí remízou, ale Švýcarsko spasil v nastaveném čase Seferović, který dal vítězný gól na 2:1. Ve druhém zápase už to bylo horší, to si Švýcaři ušili ostudu, když Francii podlehli 2:5, avšak fotbal se hrál velmi zajímavý. Až do 85. minuty prohrávali švýcarští fotbalisté 5:0, ale pak se trefil Džemaili a v 87. minutě ještě Xhaka, který kosmeticky upravil stav skóre na 5:2. Dosavadní stav skóre je tedy 4:6 a tříbodový zisk.
V prvním utkání narazil Honduras na silnou Francii, které podlehl 3:0. Nešťastnou vlastní branku si dal brankář Valladares a dvakrát se trefil Benzema. Ve druhém zápase narazil Honduras na Ekvádor a opět byl poražen, tentokrát 2:1. Nicméně byl to Honduras, kdo šel do vedení, ale toto vedoucí skóre příliš dlouho na světelné tabuli nesvítilo. Costly poslal svůj tým do vedení ve 31. minutě, ale ve 34. minutě se trefil E. Valencia a stav utkání byl 1:1. E. Valencia se trefil i ve druhém poločase a díky němu Ekvádor zvítězil. Honduras se snažil urvat alespoň bod, ale nepodařilo se. Dosavadní stav skóre je 1:5 a nulový zisk.
Francie byla papírovým favoritem skupiny E a za outsidera byl označen Honduras. Tato předpověď celkem vyšla. Francie zvítězila v obou utkáních a Honduras oba zápasy prohrál. Švýcarsko a Ekvádor jednou zvítězili a jednou byli poraženi. Francie má postup jistý, ale kdo postoupí s ní zatím není vůbec jisté.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Néstor Fabián Pitana, na čarách mu budou asistovat Hernán Maidana a Juan Pablo Belatti. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Milorad Mažić.
Jak už bylo zmíněno, Honduras i Švýcarsko bojují o postup do play-off ve skupině E. V této skupině jsou další dva týmy, a to Francie a Ekvádor.
Hezký večer, šampionát v Brazílii je v plném proudu a nadšeně ho sledují fotbaloví nadšenci po celém světě. Dnešní den přináší poslední duely skupiny F a skupiny E. Já Vám přiblížím utkání skupiny E, ve kterém změří síly Honduras se Švýcarskem. Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.