MSFL - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hlučín : Prostějov - 12. června 2018   18:00

Hlučín
Hlučín
0:2
(0:2)
Prostějov
Prostějov
15' Langer   • 27' Zhykol
Hlučín
Kolenko – Massaniec, Heiník, Žižka (K), Málek, Ságner, Dostál, Hudeczek, Krejčí (73. Mikoláš), Bialek, Jančík (46. De Carvalho)
Kodeš – Bílý, Fojtík, Mikoláš, De Carvalho, Sedláček
Drozdy Luboš – Ogrodník Vlastimil, Šamárek Jan
Městský fotbalový stadion
120 diváků
Prostějov
Neoral (46. Jícha) – Hapal, Pančochář, Zhykol, Šteigl, Zapletal (74. Smékal), Machynek, Fládr, Rus, Hirsch (K), Langer (84. Popelka)
Jícha – Popelka, Koudelka, Krátký, Smékal

90+1'
90+1'
Málek nepřesný při stříleném centru.
90+1'
Poslední standartní situace pro domácí z rohu šestnáctky.
90'
Ságner se dostal k hlavičce, jeho pokus orazítkoval břevno!
90'
Rohový kop pro domácí v závěru zápasu.
89'
Domácí podnikli rychlý protiútok, De Carvaho ale prováhal vhodný čas na zakončení.
88'
Bialek fauloval a hosté jdou do jedné z posledních akcí zápasu.
87'
De Carvalho to zkusil z dvaceti metrů, jeho střela po zemi ale prostor mezi třemi tyčemi nenašla.
87'
Domácí šli do útoku a vybojovali rohový kop.
86'
Ságner už byl s míčem v zámezí a ani tento útok nebyl nebezpečný.
84'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Langer, přichází Popelka.
83'
Zhykol měl dobrou možnost skórovat, na poslední chvíli ale jeho pokus zablokoval obránce.
82'
Hudeczek nepřesně odcentroval, Jícha opět bez práce.
81'
Blíží se konec utkání, hosté stále drží vedení o dvě branky a vyhlíží oslavy.
79'
Zbytečný, útočný faul Mikoláše a hosté budou u míče.
77'
Bialek poslal k zemi soupeře a za svůj čin je odměněn žlutou kartou.
76'
Málek dostal míč na střed hřiště, jeho pokus pouze proletěl nad břevnem.
75'
Útočný faul zastavuje snažení hostů, kteří se musí opět vracet do obrany.
74'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Zapletal, přichází Smékal.
73'
Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Mikoláš.
73'
De Carvalho si skvěle pohrál s obranou, jeho následná technická střela o milimetry minula levou tyč!
71'
Bialek se dostal k odraženému míči, jeho pokus ale mířil vysoko nad.
70'
Rohový kop pro domácí.
69'
Hosté se v posledních minutách zatáhli a domácí mají v útoku více prostoru.
67'
Málek ani Ságner nemířili přesně, Jícha tak je stále bez práce.
66'
Hlučín rychle získal míč a vybojoval rohový kop.
65'
Domácí se teď drželi na polovině soupeře, Massaniec ale lacině přišel o míč u postranní čáry.
63'
Žlutou kartu dostává De Carvalho (FC Hlučín).
63'
Hudeczek poslal centr do vápna, s kterým měl Jícha problémy. Naštěstí pro jeho tým dopado všechno dobře a Hlučín nezakončil.
61'
K míči se postavil Krejčí, jeho pokus ale skončil v rukavicích Jíchy.
61'
De Carvalho faulovaný a domácí mají k dispozici přímý kop.
60'
Nepřesnost ale zastavuje hosty a Hlučín jde do protiútoku.
59'
Opět se hraje na polovině domácích, kteří se brání.
57'
Hosté jsou aktivnější i v druhém poločase, Hlučín to bude mít hodně těžké, aby si odnesl z dnešního zápasu alespoň bod.
56'
Kolenko i nyní úspěšný, když si došel pro centrovaný míč.
54'
Zapletal to zkusil z velké dálky, Kolenko připraven.
53'
Krejčí se dostal do ideální šance ve vápně, zakončit ale nedokázal, neboť ho zastavil obránce. Domácí si žádají penaltu, rozhodčí ale nechává hru pokračovat.
51'
Žižka z levé strany poslal centr pouze do rukavic Jíchy.
50'
De Carvalho dostal dobrý míč za obranu, následně se ale do zakončení nedostal.
49'
A první žlutou kartu vidí Hudeczek za faul na zmiňujíćho Langera.
49'
Langer faulovaný a hosté jsou na útočné polovině.
47'
Oba týmy začaly aktivně, ani jeden celek nechce poslední poločas sezóny vypustit.
46'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Neoral, přichází Jícha.
46'
Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Jančík, přichází De Carvalho.
46'
Oba týmy jsou zpět na hrací ploše a oba týmy sáhly ke střídání.
Skončil první poločas posledního kola MSFL, ve kterém domácí FC Hlučín tahá za kratší konec a prohrává nad jistým vítězem soutěže 1. SK Prostějovem 0:2. Do vedení poslal hosty po čtvrhodině hry Langer, který využil zaváhání domácích. Za několik minut bylo domácím ještě hůř, když se trefil přesně Zhykol. Hosté tak mají dobře nakročeno, naopak domácí budou muset hodně přidat, jestli chtějí pomýšlet na nějaký bod.
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.
44'
Prostějov kombinuje na vlastní polovině a poločas chce dohrát v klidu.
43'
Hosté jsou v obraně velmi pozorní a ukazují, že si zaslouží po roční pauze znovu nakouknout do FNL.
41'
Zhykol přetáhl centr a míč končí mimo hřiště.
40'
Situace se bude odkopavat, míč se odrazil od Jančíka opět do zámezí.
39'
Prostějov měl rychlý brejk, finální přihrávku na poslední chvíli odkopl Bialek do zámezí. Rohový kop pro hosty.
37'
Nepřesnosti na obou stranách brzdí útoky obou týmů.
36'
Zapletal nestihl dlouhý míč a i tento útok nebude nebezpečný pro domácí.
34'
Massaniec ubránil soupeře a Kolenko bude odkopávat od své branky.
33'
Jančík se Ságnerem šli do protiútoku, druhý jmenovaný ale následně ztratil míč.
32'
Žižka dával malou domů, která ale nebyla ideální a Kolenko při odkopu trefil útočníka soupeře a domácí mohou bylt rádi, že tohle neskončilo třetí brankou.
30'
Hosté se fotbalem baví a nedovolují domácím kombinovat.
29'
Takhle si určitě domácí poslední zápas, ještě k tomu před svými fanoušky, nepředstavovali.
27'
Prostějov právě vstřelil branku!
Vedoucí celek MSFL vede v Hlučíně už o dvě branky! DMYTRO ZHYKOL dostal míč do vápna, neváhal ani vteřinu a jeho bomba skončila pod břevnem! – 0:2.
24'
Heiník je zpět ve hře a hra pokračuje.
22'
Heiník zůstává ležet na hrací ploše a hra je přerušena. Mezitím dává hlavní rozhodčí pauzu na občerstvení u střídaček.
21'
Krejčí centroval na přední tyč, hosté se ubránili.
20'
Jančík faulovaný na útočné polovině a i domácí mají k dispozici standartní situaci.
19'
Prostějov měl k dispozici standartní situaci, domácí ale byli v obraně pozorní.
17'
Ságner byl osamocený na zadní tyči, nedokázal ale zakončit.
16'
Domácí mohli odpovědět, Dostál ale nevyzrál na brankáři, který jeho pokus vyrazil na rohový kop.
15'
Hosté se po čtvrhodině dostávají do vedení! Domácí kapitán mizernou malou domů namazal soupeři, když Šteigl šel do úniku, předložil míč svému spoluhráči a ten následně prostřelil Kolenka! Autorem branky je TOMÁŠ LANGER. – 0:1.
14'
Hosté se dostali až do šestnáctky, jeden z útočících hráčů ale zahrál rukou a útok je zastaven.
12'
Bialek poslal míč na pravou stranu na Hudeczka, který poslal centr do vápna. Machynek neodhadl situaci zrovna nejlépe a málem si dal vlastní gól! Neoral byl ale u levé tyče včas a míč ukryl.
11'
Domácí se snaží dostat do šestnáctky soupeře, který je ale v obraně pozorný.
10'
Domácí propadli a hosté šli do brejku, na jehož konci byl Zapletal, kterému ale nedal dostatek prostoru domácí kapitán a k zakončení tentokrát nedošlo.
8'
Další střelecký pokus na straně Prostějova. Šteigl dostal až příliš prostoru a vyzkoušel to z velké dálky, branku ale přestřelil.
6'
Hosté měli k dispozici další rohový kop. Machynek měl ideální pozici k zakončení, k tomu ale nedošlo.
5'
První šanci zápasu měli hosté, když Zhykol dostal ideální míč do vápna, jeho následná střela na zadní tyč byla tvrdá, nicméně Kolenko míč vyrazil do bezpečí.
4'
Odkop od branky si vyzkouší i Neoral. Zatím sledujeme oťukávání na obou stranách hřiště.
3'
V útoku i domácí, pohybují se poblíž vápna.
2'
Massaniec první centr odvrátil mimo vápno, následný centr už byl přetažený a Kolenko bude rozehrávat od své branky.
1'
Hosté hned zkraje zápasu vybojovali rohový kop.
1'

FC Hlučín: Kolenko – Massaniec, Heiník, Žižka (K), Málek, Ságner, Dostál, Hudeczek, Krejčí, Bialek, Jančík
Náhradníci: Kodeš – Bílý, Fojtík, Mikoláš, De Carvalho, Sedláček

1. SK Prostějov: Neoral – Hapal, Pančochář, Zhykol, Šteigl, Zapletal, Machynek, Fládr, Rus, Hirsch (K), Langer
Náhradníci: Jícha – Popelka, Koudelka, Krátký, Smékal

Rozhodčí: Drozdy Luboš – Ogrodník Vlastimil, Šamárek Jan.
Poslední vzájemný zápas
Oba týmy se naposled potkaly hned ve druhém kole tohoto ročníku a byli to domácí hráči Prostějova, kteří získali plný počet bodů. Domácí se ujali vedení ve 24. minutě, kdy se po centru ze strany dokázal pěknou umístěnou střelou z voleje prosadit Machynek. V druhém poločase pojistil výhru domácích Šteigl, který se šikovně prosmýkl mezi obránci soupeře a z bezprostřední blízkosti prostřelil hostujícího gólmana.

12.8.2017
1. SK Prostějov 2:0 (1:0) FC Hlučín
Branky: 24. Machynek, 52. Šteigl
Poslední zápasy Prostějova

26.5.2018
SK HS Kroměříž 2:6 (0:4) 1. SK Prostějov
Branky: 54. Cupák, 90. Motal – 26. Kroupa (pen.), 33. Koudelka, 37. Koudelka, 43. Píchal, 61. Koudelka, 66. Kroupa

1.6.2018
1. SK Prostějov 2:0 (1:0) FC Velké Meziříčí
Branky: 17. Koudelka, 53. Kroupa

9.6.2018
1. SK Prostějov 4:2 (2:2) 1. HFK Olomouc
Branky: 3. Hapal, 29. Píchal, 66. Koudelka, 75. Kroupa – 24. Schmidt, 39. Schmidt
1. SK Prostějov
Postupující tým z Prostějova s přehledem opanoval letošní ročník MSFL a s 67 body je již jistým vítězem soutěže s bilancí 21-4-4. Na množství získaných bodů má jednoznačně zásluhu také produktivita, kdy hráči Prostějova nastříleli úctyhodných 77 gólů, z nichž hned o 26 se postaral nejlepší střelec celé soutěže a také kapitán Karel Kroupa. Klub se po roce opět může těšit na účinkování ve Fotbalové národní lize a jistě se budou chtít rozloučit vítězstvím, po kterém již mohou oslavy postupu propuknout naplno. Venkovní bilance Prostějova je 11-2-1 se skórem 43:14.

FC Hlučín
Domácí tým se nachází na 5. místě tabulky, na kterém má při bilanci 13-7-9 celkem 46 bodů. Trenér Radomír Korytář může být s postavením v tabulce spokojený, neboť se jeho svěřenci nacházejí ve vrchní polovině tabulky a dokážou pravidelně bodovat. Momentálně ale má hlučínský tým bodový půst, neboť si připsali v posledních čtyřech zápasech pouhé 2 body. Již v úterý je čeká poslední zápas sezóny. Ačkoliv má Hlučín jistotu pátého místa, určitě bude chtít naplno bodovat a ukončit tak sezónu vítězně. Domácí bilance Hlučína je 6-5-3 a skóre 34:19.