Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Mönchengladbach - 24. října 2017   18:30

Düsseldorf
Düsseldorf
0:1
(0:0)
Mönchengladbach
52' Hazard
Düsseldorf
Wolf – Schauerte, Bormuth, Hoffmann, Gießelmann – Sobottka, Neuhaus – Zimmer, Fink (80. Kujović), Raman (68. Usami) – Hennings
Wiesner – Bodzek, Nielsen, Lovren, Kujović, Usami, Lucoqui
Gräfe – Kleve, Sinn
Espirit arena (Düsseldorf)
Sommer – Elvedi, Ginter, Jantschke, Wendt – Hazard (90. Herrmann), Zakaria, Cuisance (66. Hofmann), Traoré (76. Johnson) – Stindl, Raffael
Sippel – Oxford, Vestergaard, Herrmann, Johnson, Hofmann, Grifo

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Vestfálské derby ovládla mönchengladbašská Borussia, která na hřišti druholigisty z Düsseldorfu zvítězila tím nejtěsnějším možným rozdílem. Postup bundesligovému klubu do třetího kola DFB Pokal zařídil Thorgan Hazard.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:11.
90+4'
90+3'
Pro domácí zle nedobře. Na centrovaný balon si totiž naskočil Bormuth a odhlavičkoval ho nad břevno. Už je jasné, že celek Düsseldorfu nevyrovná.
90+3'
Rohový kop. Jedna z posledních příležitostí Düsseldorfu na vyrovnání. Jak to dopadne?
90+2'
Hosté takticky odkopávají míče daleko do pole.
90+1'
Právě se rozběhla první nastavená minuta.
90'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Hazard, přichází Herrmann.
88'
Teď se (Borussia Mönchengladbach) Zakaria zcela nečekaně odhodlal k sólo akci, ta však skončila nezdarem útočícího mužstva.
87'
Mönchengladbach se stále více soustředí na činnost spojenou s defenzivou a snaží se udržet düsseldorfské střelce ne uzdě, což není jednoduché.
86'
Domácí opět dokázali zakončit. Zimmerův lahodný pas přistál na hlavě Henningse, který o podstatný kus minul levou tyč.
84'
Hráčům Düsseldorfu se podařilo prokombinovat se až k pokutovému území, kde se do Usamiho prudké rány položil jeden z obětavých beků.
81'
Proti domácím nehraje už pouze Mönchengladbach, ale také čas. Před námi je závěrečná desetiminutovka.
80'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Fink, přichází Kujović.
80'
Míč pak putoval po hostující ose Raffael – Stindl – Hazard a po střele z pravého rohu vápna prolétl vysoko nad horní brankovou konstrukcí.
79'
Následná protiakce nedopadla podle düsseldorfských představ, protože byla záhy zastavena.
78'
Střídající Johnson se zapojil do akce svého mužstva, domácí obránci ho však o balon rychle připravili.
76'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Traoré, přichází Johnson.
73'
To je škoda! Gießelmann (Fortuna Düsseldorf) se stal obrovským smolařem poté, co neproměnil nařízený pokutový kop. Sommer směr jeho střely skvěle odhadl a vyrazil ji před sebe.
72'
Pozor! Gießelmann byl v levé části pokutového území podražen, a hlavní arbitr proto nařídil penaltu. Podaří se domácímu týmu vyrovnat?
70'
Při hostujícím tažení došel Raffael k hranici vápna a odtamtud nastřelil bránícího Hoffmanna.
68'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Raman, přichází Usami.
66'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Cuisance, přichází Hofmann.
65'
Až nyní musel Sommer zasahovat. S pokusem letícím doprostřed brány se hostující gólman hravě poradil.
64'
Domácím se v žádném případě nedá upřít snaha. Faktem ale je, že recept na defenzivu Borussie hledají svěřenci Friedhelma Funkela marně.
62'
Tam se míče ujal Sobottka (Fortuna Düsseldorf) a okamžitě roztáhl hru doleva na Finka.
61'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
58'
Za držení Zimmera za dres inkasoval Cuisance (Borussia Mönchengladbach) žlutou kartu. Oba hráči si to pak mezi sebou začali vyříkávat z očí do očí, což málem vyústilo ve strkanici. Emoce pracují naplno.
57'
Fortuna Düsseldorf zůstává na útočné polovině a trpělivě hledá skuliny v soupeřově obraně.
55'
Domácí odpověděli hlavičkovým pokusem Henningse, který bezpečně lapil Sommer.
52'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Favorizovaný bundesligový celek se dostává do vedení! Raffael nabídl balon THORGANU HAZARDOVI, který si v levé části pokutového území míč zasekl a potom skrytou střelou mezi dvěma obránci prostřelil Wolfa.
50'
Tohle se vůbec nepovedlo. Centrovaný balon totiž prolétl celým pokutovým územím domácích.
49'
Hosté se znovu vypravili na düsseldorfské území a rozehrají na něm rohový kop.
48'
Hlavní rozhodčí přerušil hru pro útočný faul, který spáchal Hazard (Borussia Mönchengladbach)
47'
Zakaria, který táhl protiútok hostujícího celku, donutil brankáře Wolfa k zákroku na zemi.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště a to znamená, že druhý poločas zanedlouho začne.
Doufejme, že první poločas byl z obou stran zahřívací, protože stejně pomalé tempo hry bychom ve druhé půli vidět nechtěli. Týmy měly problém s přesností svých střel a vlastně jedinou šancí se stala Ramanova rána nad břevno hostující branky.
45+1'
45'
V závěru půle ještě útočí Borussia Mönchengladbach.
43'
Přestože se domácí dostali nebezpečně blízko pokutovému území, na zakončení to nestačilo.
42'
K pravému rohu šestnáctky si balon navedl Traoré, bohužel pro Mönchengladbach zacílil nad.
40'
Mönchengladbach zase operuje na útočné polovině.
38'
O několik desítek vteřin později se do zakončení dostali také hosté. Wolf však mohl zůstat v klidu, protože střelecký pokus letěl mimo jeho bránu.
36'
Ramanova rána přibližně o půl metru minula pravou šibenici. Tohle byla první větší šance zápasu, při které domácím nepřálo štěstí. Neúspěšný střelec se chytil za hlavu...
34'
Do šance se řítil Zimmer. Nakonec však z toho nic nebylo, protože ho vracející se dvojice mönchengladbašských obránců včas dostihla.
32'
Hosté vytlačili své soky až ke středovému kruhu.
31'
Vynikající obranný zákrok předvedl Wendt, který odvrátil průnikovou přihrávku. Domácí provedou autové vhazování.
29'
Stindl (Borussia Mönchengladbach) získal přihrávku před hranici šestnáctky, odkud vysoko přestřelil. Práci tak mají podavači míčů.
28'
Po krátké kombinační souhře Gießelmann (Fortuna Düsseldorf) odevzdal míč svým protihráčům.
27'
Düsseldorfští navštívili území hostujícího celku a snaží se tam vymyslet nějakou kulišárnu.
26'
Ofsajd a v něm Traoré (Borussia Mönchengladbach).
24'
Domácí vystrčili drápky. Zimmer si navedl balon do pravé části pokutového území, odkud vyslal nepřesný křižný pokus. Příště musí mířit lépe.
23'
Za tohle Zakaria určitě pochválen nebude. Hráč Mönchengladbachu zkusil vystřelit z uctivé vzdálenosti, ale balon poslal pouze někam na tribunu.
21'
Hosté se začínají zastřelovat. Zpoza pokutového území napřáhl Raffael, jenž zamířil vedle pravé tyčky.
20'
Při další akci hostujícího celku se Raman po ztrátě míče provinil útočným faulem.
18'
Hazardův centr ani napodruhé nenašel správného adresáta, domácí tak mohli zůstat v klidu.
17'
Roh pro celek z Mönchengladbachu. A ještě jeden.
15'
Žlutá karta. Za podražení Gintera je potrestán Raman (Fortuna Düsseldorf).
14'
Hra se otočila a Wendt (Borussia Mönchengladbach) se neúspěšně snažil projít kolem Zimmera.
12'
Fotbalisté Düsseldorfu si zatím nedokáží poradit se zkonsolidovanou defenzivou soupeřova týmu.
11'
Zakaria přímo ve středovém kruhu nedovoleně atakoval Henningse. Míč pro domácí tým.
9'
Balonu se nakonec zmocnili domácí a nakopli ho na Finka, ten stál ovšem v ofsajdu.
8'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde mezi hráči dochází k urputným osobním soubojům.
6'
Defenziva Düsseldorfu musela čelit rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
4'
Ke svému prvnímu útoku se odhodali také Düsseldorfští a zakončili ho střelou mimo.
2'
K míči se rychle dostali hosté, kteří okamžitě zaveleli k útočné akci. Ta se nezdařila.
1'
Vestfálské derby rozehrál domácí Düsseldorf.
1'
Domácí odehrají zápas v bílých dresech, zatímco hosté budou hrát v dresech zelené barvy.
Trojice rozhodčích v čele s Manuelem Gräfem právě přivedla fotbalisty obou mužstev na hrací plochu.

Fortuna Düsseldorf: Wolf – Schauerte, Bormuth, Hoffmann, Gießelmann – Sobottka, Neuhaus – Zimmer, Fink, Raman – Hennings
Náhradníci: Wiesner – Bodzek, Nielsen, Lovren, Kujović, Usami, Lucoqui

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Ginter, Jantschke, Wendt – Hazard, Zakaria, Cuisance, Traoré – Stindl, Raffael
Náhradníci: Sippel – Oxford, Vestergaard, Herrmann, Johnson, Hofmann, Grifo

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
Přibližně třicet minut před začátkem duelu probíhá na hřišti Espirit areny rozcvička hráčů.
Borussia Mönchengladbach

Vstup do pohárové soutěže neměl jednoduchý ani Mönchengladbach, který se představil v Essenu. Favorizovaná Borussia na hřišti týmu působícího v Regionální soutěži prohrávala, ale dvěma slepenými góly po změně stran strhla vedení na svou stranu a hubený náskok 2:1 už nepustila.
Fortuna Düsseldorf

Düsseldorfský tým cestoval k prvnímu kolu do Bielefeldu a postup si nevybojoval vůbec snadno. Souboj druholigových celků po řádné hrací době totiž skončil nerozhodně a na řadu tak muselo přijít prodloužení. V něm byl šťastnější aktuální vládce 2. Bundesligy, který nakonec zvítězil 3:1.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný úterní podvečer a zároveň vás vítám u textové online reportáže z utkání Fortuna Düsseldorf – Borussia Mönchengladbach, které se odehraje v rámci německého poháru. Zápasem, jehož výkop je na programu v 18:30, vás provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.