Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Sandhausen : Mönchengladbach - 9. srpna 2019   21:30

Sandhausen
Sandhausen
0:1
(0:1)
Mönchengladbach
19' Thuram
Sandhausen
Fraisl – Diekmeier (C), Nauber, Žirov, Paqarada – Linsmayer (70. Türpitz), Zenga (83. Frey) – Behrens, Förster, Scheu (62. Engels) – Gíslason.
Wulle – Rossipal, Peña, Paurević, Verlaat, Engels, Klingmann, Frey, Türpitz.
Robert Hartmann – Christian Leicher, Christian Dietz
BWT-Stadion am Hardtwald, Sandhausen
Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt – Hofmann (46. Embolo), Strobl, Zakaria (90+3. Bénes) – Neuhaus – Pléa, Thuram (63. Johnson).
Sippel – Bennetts, Raffael, Beyer, Herrmann, Embolo, Lang, Bénes, Johnson.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání je u konce a favorit jej dotáhl do zdárného konce. Nebylo to ale nic jednoduchého, neboť Sandhausen po přestávce přidal na tempu a vytvořil si i několik šancí. Ty však skončily mimo branku, či u gólmana Sommera. V nervózním závěru si pak už Borussia těsný náskok pohlídala a postoupila tak do druhého kola DFB-Pokalu.
90+6'
90+5'
Střela po zemi ze střední vzdálenosti Sommera nevystrašila, ten míč zalehl a s rozehrou nikam nepospíchá.
90+5'
Brejk do rozhozené obrany domácích se Borussi hrubě nevyvedl, Pléa byl v jasném ofsajdu.
90+4'
Ještě jedna žlutá karta na straně hostů, dostal ji Breel Embolo. Závěr utkání je hodně nervózní a emotivní.
90+3'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Lászlo Bénes.
90+2'
Naopak se pískalo na druhé straně po zákroku na Embola. Následně se strhla ještě menší potyčka, kterou musel hasit hlavní sudí.
90+1'
V pokutovém území se po míči natahoval gólman Sommer a dostal se u toho do střetu s Behrensem. Faul na domácího hráče se nepískal, byt jeho spoluhráči u sudího silně protestovali.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Vše dopředu, to je teď taktika domácích fotbalistů. Obrana Mönchengladbachu je ale dobře zformovaná.
88'
Už je na nohou, pomalu teď kulhá za postranní čáru, kde bude jeho ošetřování pokračovat.
87'
Nehrajeme, neboť na trávníku posedává hostující Zakaria, který si ublížil při obranném zákroku ve vlastní šestnáctce.
86'
Diekmeier fauloval na vlastní polovině, hosté s rozehrávkou přímého kopu nepospíchali a poté stejně přišla Neuhausova rána vysoko nad.
85'
Ojoj, tohle domácím vůbec nevyšlo, narážečka poblíž pokutového území skončila u obrany Borussie.
84'
Žlutou kartu za tvrdý zákrok na Fabiana Johnsona dostal domácí Kevin Behrens.
84'
Prudký centr po zemi se k Sommerovi nedostal, jeho obránci předvedli pohotový zákrok a míč odkopli na autové vhazování.
83'
Střídání v týmu SV Sandhausen: ze hřiště odchází Erik Zenga, přichází Marlon Frey.
82'
Hosté drží míč na útočné polovině, to je to, co Borussii maximálně vyhovuje.
81'
Nic z toho ovšem nebylo, naopak domácí se dostávali do protiútoku, ten ale uhasil pozorný Zakaria.
80'
Roh pro hosty, byť gólman Fraisl ukazuje, že Neuhausův pokus netečoval. Protesty byly marné, standardka je potvrzena.
79'
Jediné, co z toho bylo, tak žlutá karta pro vehementně protestujícího Philippa Förstera.
79'
Domácí teď reklamovali hru rukou v pokutovém území, rozhodčí však jasně ukázal, že ruka byla u těla a penaltu nepískal.
78'
Z velké dálky to zkoušel domácí Paqarada, jeho pokus ovšem skončil vysoko nad břevnem Sommerovy branky.
77'
Nic z toho nebylo a pro tuto chvíli byla celá akce Mönchengladbachu ukončena čistým skluzem u pomezní čáry.
76'
Přímý kop pro Borussii, uvidíme další centrovaný míč z pravé strany. Fraisl si mezitím koordinuje obranu.
74'
Na pravé straně si u tyče naskočil na vysoký míč Gíslason a předvedl rychlé trknutí hlavou do míče. Mířil však do míst, kde byl připravený Sommer.
72'
Výsledek byl ale úplně stejný, jako před chvílí při rokovém kopu. Sandhausen se v poklidu ubránil.
71'
Standardky zatím ale nejsou silnou stránkou ani na jedné straně. Centr byl hravě odhlavičkován, jenže vzápětí přišel zákrok na Strobla a Mönchengladbach bude pro změnu centrovat z přímého kopu.
71'
Rohový kop pro Borussii, obranným skluzem se prezentoval Leart Paqarada.
70'
Střídání v týmu SV Sandhausen: ze hřiště odchází Denis Linsmayer, přichází Philip Türpitz.
70'
Prudký centr ale nedokázal nikdo usměrnit na branku, ten skončil mimo hrací plochu a rozehrávat bude gólman Fraisl.
69'
Možná to hosté zkusí teď, po faulu na Embola budou mít k dispozici přímý kop z docela zajímavé pozice.
68'
Naopak na straně Mönchengladbachu vidíme trochu hlušší pasáž, co se hry směrem kupředu týká.
67'
Sandhausenu nelze upřít snaha dobrat se k vyrovnání, teď pálil kousek za vápnem Förster, jeho rána se vznesla nevelký kus nad břevno.
65'
Nízký centr z přímého kopu proskákal před Sommerem celým pokutovým územím a aniž by jej kdokoliv zasáhl, skončil na opačné straně.
65'
Faul na Gíslasona, provinil se Elvedi. Sandhausen bude rozehrávat přímý kop z pravé strany.
64'
Slušný sprint do obrany předvedl domácí Žirov a zabránil tak Pléovi dostat se do sóla a případného zakončení.
63'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Fabian Johnson.
62'
Střídání v týmu SV Sandhausen: ze hřiště odchází Robin Scheu, přichází Mario Engels.
60'
Už to vypadalo, že se domácí po dlouhém obléhání ke střele nedostanou, nakonec si ale míč zpracoval Förster a přes obránce prověřil Sommera. Ten neposedný míč zkrotil a hned rozehrál.
58'
Akce Borussie po pravé straně byla ukončena praporkem pomezního sudího, Thuram byl v ofsajdu.
57'
Prostrčení na Thurama nevyšlo, Nauber se dokázal včas zorientovat a odkopl do zámezí.
56'
Platilo to i po zákroku na domácího Gíslasona, Sandhausen bleskově rozehrál přímý kop.
54'
Opět se nám trochu přitvrzuje na obou stranách hrací plochy, rozhodčí zatím vše řeší domluvami.
52'
Sandhausen je rázem hodně aktivní, dokázal to teď i Scheu se svou akcí po levé straně. Střelu však poslal vysoko nad branku.
50'
Teď už to ale nebylo od gólu tak daleko. Po centru z levé strany doputoval míč na pravou stranu pokutového území, kde se do něj opřel Diekmeier a jeho křížná rána po zemi skončila kousek vedle Sommerovy branky.
48'
Domácí se snažili projít k vápnu pravou stranou, zpětná přihrávka na Diekmeiera ale nebyla přesná a míč skončil v autu.
46'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Breel Embolo.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:38.
Máme za sebou první poločas, který přinesl nejprve úvodní nápor Sandhausenu, aby se pak hra vyrovnala a své si řekli i hosté z Mönchengladbachu. Ti také jako zatím jediní udeřili, když si v 19. minutě naběhl na táhlý pas Marcus Thuram a přesnou hlavičkou otevřel skóre. Poté jsme sledovali hodně bojovný fotbal, přitvrdilo se, šancí už ale mnoho nebylo. Za zmínku stojí střela domácích z dálky, tu ale Sommer na mokrém trávníku zvládl vyrazit. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+8'
45+6'
První půle se nám natahuje a zápas tak nabírá další zpoždění. Navíc nám začalo opět silně pršet.
45+4'
U toho všeho byl i Ginter, který se vrátil na trávník, jenže tentokrát ho při obranném zákroku sestřelil vlastní gólman...
45+4'
Sommer si poradil s nepříjemným nákopem do pokutového území, kdy dokázal předčit hned dva naskakující hráče Sandhausenu.
45+2'
Střídání proběhne patrně až po přestávce, teď už to hosté dohrají v deseti lidech. Každopádně se vehementně rozcvičuje Lászlo Bénes.
45+1'
No a Ginterův dopad na trávník byl natolik tvrdý, že bude muset střídat. Lékařovo gesto bylo výmluvné.
45'
Rozhodčí bude nastavovat čtyři minuty.
45'
Další ze série tvrdých zákroků, nyní to odnesl hostující Ginter, když jej ve vzduchu doslova otočil Gíslason a hráč Borussie bolestivě dopadl z výšky.
43'
Hra se přesunula na opačnou polovinu a Sommer musel po chvilce krotit vysokou střelu z pravého křídla. Předvedl jistý zákrok.
42'
Od vlastní branky rozehrává gólman Fraisl, dopředu míří jeho dlouhý odkop.
40'
Zatímco je Thuram v péči lékařů, Denis Linsmayer dostal za svůj zákrok žlutou kartu.
39'
Na trávníku leží hostující Thuram, který schytal úder kolíky na nohu. Leží na trávníku a bude potřeba jeho ošetření.
37'
Hosté neúspěšně reklamují rohový kop, pomezní sudí nekompromisně ukazuje na odkop od Fraislovy branky.
36'
Další akce Sandhausenu skončila centrem z pravé strany na Scheua. Jeho pohotová hlavička šla vedle.
34'
Následoval roh, domácí zakončovali hned u první tyče, míč prolétl nad brankou Borussie.
33'
Teď se parádním zákrokem blýskl hostující gólman Sommer, když vyrážel střelu z dálky, která se pro něj nepříjemně sklouzla po mokrém trávníku.
32'
Ginterovo krátké ošetření je u konce, hosté tak rozehrávají přímý kop od půlky.
31'
Do hostujícího Gintera zajel u pomezní čáry Robin Scheu a od rozhodčího byl potrestán žlutou kartou. Byl to zcela zbytečný zákrok, míč už mířil do zámezí a pouze by se vhazovalo.
30'
Od Fraisla přes Diekmeiera zahájili domácí postupnou akci, jenže o míč ještě na vlastní polovině přišli.
28'
Docela se nám na trávníku i přiostřuje, poslední souboj odnesl šrámem hostující Thuram. Ani tentokrát se však nepískalo.
26'
Už se zase hrálo na druhé straně a rohový kop rozehrál Hofmann. Míč uklízel na další roh Gíslason, sudí si však jeho doteku nevšimli a nechali rozehrávat domácí od branky.
25'
Z přímého kopu nic nebylo, naopak do protiútoku se dostal Sandhausen a k vidění byl akrobatický pokus o zakončení z voleje. Pro domácí bohužel nebyly Behrensovy nůžky úspěšné.
24'
Do útoku se pravou stranou probíjel Zakaría, byl ovšem zastaven nedovoleným způsobem.
22'
Po srážce s vlastním spoluhráčem schytal nepříjemný úder do hlavy domácí Nauber, bude ale v pořádku.
21'
Rázem máme na stadionu veseleji, alespoň tedy v sektoru hostujících fanoušků.
19'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Teď už to hostům vyšlo na jedničku a vedou. Na Stroblův táhlý pas vzduchem si ve vápně naběhl MARCUS THURAM, odpojil se od Naubera a prudkou hlavičkou ke vzdálenější tyči překonal Fraisla!
17'
Míč si nachystal Hofmann a i když se mu povedlo překonat zeď, poté našel pouze Fraislovu náruč.
16'
A teď je tu přímý kop pro hosty po faulu na Pléu a tohle je už kousek od vápna opravdu nebezpečná vzdálenost.
15'
Stále čekáme na střelu, která by šla na branku, nedočkali jsme se ani po standardní situaci domácích.
14'
Gíslason se vymotal z obklíčení hostujících hráčů a nakonec klesl k zemi po nedovoleném zákroku. Přímý kop pro Sandhausen.
12'
Trocha uklidnění hry ze strany domácích fotbalistů, ti zahajují opravdu pozvolnou akci od brankáře Fraisla.
10'
Borussia z rohu šanci a zakončení nevytěžila, pouze dva nepřesné centry z pravé strany.
9'
Rázem tu ale byla šance hostů. Na pravé straně pokutového území se k míči dostával Lainer, tomu však na poslední chvíli obránce ukopl míč na roh.
8'
Pléa s Thuramem se k dlouhému nákopu na útočnou polovinu nedostali, hra se opět otáčí k Sommerově brance.
7'
S rozehrávky nakrátko nic nebylo, domácí se do vápna neprobili. Opět je z toho pouze autové vhazování.
6'
Domácí budou pokračovat v náporu, nyní po nedovoleném zákroku na Gíslasona.
5'
Hostující Strobl čistým skluzem zastavil Linsmayera, Sandhausen bude pouze vhazovat.
4'
Zprava dobře centroval Gíslason a už to vypadalo, že by mohlo přijít i zakončení. Špatné sklepnutí však rodící se šanci Sandhausenu ukončilo.
3'
Sandhausen vstoupil do utkání velmi aktivně, zatím prakticky nepustil soupeře přes půlku.
2'
První útok utkání, předvedli jej domácí fotbalisté. Vysoký míč se však stal snadnou kořistí gólmana Sommera.
1'

SV Sandhausen: Fraisl – Diekmeier (C), Nauber, Žirov, Paqarada – Linsmayer, Zenga – Behrens, Förster, Scheu – Gíslason.
Náhradníci: Wulle – Rossipal, Peña, Paurević, Verlaat, Engels, Klingmann, Frey, Türpitz.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt – Hofmann, Strobl, Zakaria – Neuhaus – Pléa, Thuram.
Náhradníci: Sippel – Bennetts, Raffael, Beyer, Herrmann, Embolo, Lang, Bénes, Johnson.

Rozhodčí: Robert Hartmann – Christian Leicher, Christian Dietz.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Nový začátek utkání je ustanoven na 21:30, tedy alespoň pro tuto chvíli, termín se již několikrát posunoval.
Začátek utkání se nám posouvá, důvodem je nepříznivé počasí. Nad Sandhausenem totiž řádí bouřka.
Zápas na BWT-Stadion am Hardtwald začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Borussia Mönchengladbach

Pro hosty bude dnešní duel generálkou na úvodní kolo Bundesligy, doteď má klub za sebou pouze přípravné duely. Začátek přípravy byl střelecky vydařený a Borussia zvládla porazit například istanbulský Başakşehir, Rayo Vallecano, či Angers. Poté ale Mönchengladbach prohrál s Bilbaem a remizoval s Chelsea. Co se loňské sezóny a DFB Pokalu týká, tak tam Borussia došla do druhého kola, po drtivé výhře 11:1 nad Hastedtem prohrála 0:5 s Leverkusenem.
SV Sandhausen

Domácí tým by velice rád vylepšil své loňské účinkování v domácí pohárové soutěži, kdy došel do druhého kola, Nejprve rozdrtil Rot-Weiß Oberhausen 6:0, aby pak padl s Heidenheimem 0:3. Letos to ale bude opravdu těžké, los totiž klubu zrovna nepřál a ani současná forma není zrovna nejlepší. Ve druhé lize má tým po dvou kolech pouze jeden bod za remízu s Kielem a porážku od Osnabrücku.
Dobrý večer u německého DFB Pokalu. Společně se podíváme na utkání prvního kola mezi týmy SV Sandhausen a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.