Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Dortmund - 13. května 2021   20:45

1:4
(0:3)
Dortmund
Dortmund
5' Sancho   • 28' Haaland   • 45+1' Sancho   • 88' Haaland
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Kampl (63. Laimer) – Mukiele (63. Forsberg), Olmo, Haidara (70. Henrichs), Sabitzer (C) – Sörloth (46. Y. Poulsen), Hwang Hi-čchan (46. Nkunku).
Brych – Borsch, Lupp
Olympijský stadión (Berlín)
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro – Bellingham (46. T. Hazard), Can – Reus (C) (90+1. Brandt), Dahoud (74. Delaney), Sancho (89. Meunier) – Haaland (90+1. Reyna).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:14.
Je konec! Dortmund nakonec zvládl pohárové finále a poráží Lipsko vysoko 4:1. Slavný celek se do vedení dostal už v páté minutě, kdy se prosadil Jadon Sancho. Následně bylo aktivnější Lipsko, ale nedokázalo si vytvořit šance. Ve 28. minutě naopak udeřil Erling Haaland. Na opačné straně mohl snížit Alexander Sörloth, ale z dobré pozice trefil boční síť. V nastavení navíc přidal svou druhou branku v utkání Jadon Sancho. Po změně stran se Lipsko snažilo vrátit zpátky do zápasu. Hned v úvodu druhé půle měl velkou šanci Nkunku, ale trefil břevno. Snížení se Lipsko dočkalo až v 72. minutě, kdy se trefil Dani Olmo. Lipsko mohlo o čtyři minuty později snížit na rozdíl jediné branky, ale Olmo minul svatyni Dortmundu. V závěru pak Dortmund využil díru v obraně soupeře a Erling Haaland napsal tečku za dnešním duelem.
90+3'
90+2'
Na lavičce Dortmundu už pomalu propukají oslavy. Borussia může v letošní sezóně slavit alespoň zisk trofeje v domácím poháru!
90+1'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Giovanni Reyna.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Julian Brandt.
90'
V závěru utkání ještě vidí žlutou kartu za tvrdý faul Mats Hummels.
90'
Erling Haaland se chtěl pustit do dalšího protiútoku, ale Upamecano si jeho další náběh s přehledem pohlídal a nepustil norského hráče vpřed.
89'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Thomas Meunier.
88'
Dortmund právě vstřelil branku!
Je hotovo! Dortmund nakonec dokázal využít mezírku v otevřené obraně Lipska a přidává čtvrtou branku! ERLING HAALAND nejprve odhlavičkoval míč z hranice vlastní šestnáctky, následně norský útočník přesprintoval celé hřiště, naběhl si na přihrávku na hranici velkého vápna a napálil míč do branky!
87'
Lipsko zahrávalo přímý kop na polovině Dortmundu. Nkunku se ujal jeho rozehrávky, ale prudkým centrem našel jen hlavu Matse Hummelse.
86'
Haaland na hrotu spěchal za nákopem mezi obránce, ale zadáci Lipska si jeho pohyb tentokrát pohlídali a odehráli míč do bezpečí.
85'
Gulácsi musel znovu zasahovat. Po rychlé akci zakončoval v pokutovém území Thorgan Hazard, ale gólman Lipska jeho pokus vytáhl na roh.
84'
Jadon Sancho mohl dovršit hattrick! Anglický fotbalista se hnal sám na Gulácsiho, kterého si položil, ale maďarský brankář se rychle zvedl a skokem pod Sanchovy nohy míč vyrazil!
83'
Lipsko zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde hlavičkoval Upamecano, ale jeho přizvednutí si Roman Bürki hravě pohlídal.
82'
Lukas Klostermann se ve snaze udržet míč ve hře málem srazil s koučem Dortmundu. Oba aktéři netypické situace však zůstali na nohou.
81'
Na hřišti začínají cloumat emoce. Po menší potyčce obdržel žlutou kartu Olmo.
80'
Dayot Upamecano poslal prudkou přihrávku na levou stranu, kam si naběhl Lukas Klostermann. Lipsko už vrhá prakticky všechny síly do útoku.
79'
Dortmund zahrával rohový kop. Jeho exekuce se ujal Marco Reus, který poslal centr na malé vápno, ale Sancho hlavou přizvedl míč jen do vzduchu.
78'
Marco Reus po rychlé akci prošel s míčem do pokutového území, kde si jej zasekl kolem soupeře, ale následný technický pokus srazil obránce na roh.
77'
Thorgan Hazard si naběhl pro přihrávku na levou stranu a chytrou kličkou se zbavil soupeře. Rozehrávka belgického hráče směřovala jen do zadních řad.
76'
Lipsko mohlo snížit na rozdíl jediné branky! Nkunku si ve vápně posunul míč před brankářem, jenže se dostal mimo střelecký úhel. Po jeho zpětné pobídce pálil Olmo, který přízemní střelou minul branku!
75'
Akanji se při rozehrávce z vlastní poloviny dostal pod tlak. Stoper Dortmundu si s těžkou pozicí dokázal poradit a rozehrál na pravou stranu.
74'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Thomas Delaney.
72'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Lipsko se nakonec dočkalo snížení! Nevyzpytatelný celek se dočkal zasloužené odměny! Po delším tlaku se z hranice velkého vápna opřel do volného míče DANI OLMO a nechytatelně jej napálil do sítě!
71'
Obrovská možnost Lipska! Po zásahu brankáře se k dorážce dostal Forsberg, který střílel z dobré pozice, ale nikým neatakován trefil tyč!
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Benjamin Henrichs.
69'
Amadou Haidara se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči, hrudníkem si jej posunul před sebe, ale levačkou minul branku.
68'
Péter Gulácsi vyrazil ven ze své branky a zapojil se do rozehrávky Lipska. Maďarský brankář přenesl hru na levou stranu, ale akce Lipska jsou zatím pomalé.
67'
Dortmund mohl ještě navýšit své vedení! Marco Reus se dostal do pokutového území, ale místo zakončení ještě hledal Sancha, který ve skluzu netrefil odkrytou branku!
66'
Střídajíí Laimer měl kolem sebe moře volného prostoru. Fotbalista Lipska si dokonce troufl na zakončení z velké dálky, ale poslal míč vysoko nad břevno.
65'
Poulsen upadl po souboji s Akanjim v pokutovém území, jenže rozhodčí dal jasným gestem najevo, že pokutový kop pískat nebude.
64'
Poulsen se hnal za odraženým míčem příliš agresivně a podle rozhodčího si v souboji s Hummelsem pomohl šlapákem. Rozehrávat bude Dortmund.
63'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Emil Forsberg.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Konrad Laimer.
62'
Łukasz Piszczek vhazoval na pravé straně hrací plochy. Polský fotbalista chtěl oslovit Dahouda, jenže ten si nepotykal se zpracováním a nechal se obrat o míč.
61'
Marco Reus byl jako první v souboji na polovině Lipska a napadající Mukiele jej nedovoleně stáhl na trávník. Dortmund bude zahrávat přímý kop.
60'
Je za námi hodina hry a Dortmund si stále drží svůj luxusní náskok. Lipsko se po změně stran snaží hrát ofenzivně, ale své dvě možnosti zahodilo.
59'
Mahmoud Dahoud dloubl míč na pravou stranu hrací plochy, kam spěchal Haaland, ale kapitán Lipska Marcel Sabitzer byl u míče jako první.
58'
Mats Hummels vyslal prudkou přihrávku na levou stranu, kde byl Akanji, jenže stoper Dortmundu se pod tlakem nechal obrat o míč a už nerozehrál.
57'
Další zajímavá možnost Lipska! Poulsen ustál souboj na hranici velkého vápna a dostal se do zakončení. Jeho pokus pravačkou však minul pravou tyč!
56'
Nordi Mukiele je po svém příchodu na trávník velmi aktivní. Fotbalista Lipska znovu spěchal vpřed po pravé straně, ale musel si pomoci přihrávkou na stopery.
55'
Christopher Nkunku dostal kousek volného prostoru na pravé straně hrací plochy, odkud poslal pobídku na hranici šestnáctky, ale tam opět kralovali hráči ve žlutém.
54'
Christopher Nkunku kouzlil s míčem na pravé straně hrací plochy, ale dobře postavený Guerreiro mu nedal ani metr prostoru k odcentrování do vápna.
52'
Roman Bürki vyrazil ven z branky a před sprintujícím Poulsenem odkopl míč do bezpečí. Jeho nákop však sledoval jen Hazard, který fauloval.
51'
Mahmoud Dahoud zastavil akci Lipska nedovoleným zákrokem a dostává žlutou kartu.
50'
Kevin Kampl prošel do blízkosti velkého vápna a chtěl rozehrát na levou stranu. Akci Lipska však zastavil útočný faul Daniho Olma.
49'
Sabitzera chtěl napodobit také Dani Olmo. Španělský fotbalista pro změnu zakončoval zpoza velkého vápna v pádu. Roman Bürki byl opět připraven.
48'
Ze střední vzdálenosti vyzkoušel své střelecké štěstí Marcel Sabitzer, který střílel levačkou, ale pozorný Roman Bürki jeho pokus udržel v rukavicích.
47'
Lipsko se od začátku druhého poločasu tlačí do útoku se snahou o návrat do utkání. Dá se čekat, že Dortmund bude vyčkávat v pevném bloku stejně jako v první půli.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu mohlo být sníženo! Střídající Nkunku si naběhl na dloubáček do pokutového území, ale zakončením jen olízl břevno!
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Christopher Nkunku.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Yussuf Poulsen.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Thorgan Hazard.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je mnohem blíže k triumfu v poháru Borussia Dortmund! Slavný celek se do vedení dostal už v páté minutě, kdy se prosadil Jadon Sancho. Následně bylo aktivnější Lipsko, ale nedokázalo si vytvořit šance. Ve 28. minutě naopak udeřil Erling Haaland. Na opačné straně mohl snížit Alexander Sörloth, ale z dobré pozice trefil boční síť. V nastavení navíc přidal svou druhou branku v utkání Jadon Sancho. Do kabin se proto odchází za stavu 0:3.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Dayot Upamecano (RB Lipsko).
45+1'
Dortmund v nastavení přidává další branku! Borussii se opět vydařil rychlý přechod do útoku! Po rychlé akci se na brankáře hnal Reus, který ještě přihrál na pravou stranu a JADON SANCHO si po zaseknutí kolem obránce vychutnal zakončení do odkryté branky! Gól nejprve neplatil kvůli ofsajdu, ale VAR výrok opravil!
45'
Amadou Haidara opět potáhl míč na polovinu Dortmundu. Fotbalisté Borussie však brání v pevném bloku. Průniková přihrávka však skončila v autu.
44'
Jadon Sancho rozkmitak své rychlé nohy po pravém křídle. Šikovný fotbalista Dortmundu následně přenechal míč Canovi, který nezískal ani roh.
43'
Dortmund vzápětí zahrával rohový kop. Jeho exekuce se ujal Jadon Sancho, který vymyslel centr na malé vápno, ale obrana Lipska míč odehrála.
42'
Na opačné straně se do pokutového území tlačil Haaland, ke kterému na poslední chvíli přistoupil Upamecano a riskantním skluzem odkopl míč do autu.
41'
Marcel Halstenberg se dostal na polovinu Dortmundu, ale prudkým centrem na hranici velkého vápna neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
40'
Akanji si dal pozor na dobíhajícího Mukieleho, posunul si před ním míč na vlastní polovinu a pomohl si malou domů. Dortmund může po delší době zaútočit.
39'
Alexander Sörloth si naběhl na přihrávku do pokutového území, kde kolem sebe neměl nikoho z obránců. Norský střelec ale rozvlnil jen boční síť!
38'
Kevin Kampl se na chvíli stáhl na vlastní polovinu až na pozici stopera. Slovinský fotbalista si dal dobrý pozor na dotírajícího soupeře a stačil míč odehrát.
37'
Upamecano se zapojil do rozehrávky Lipska. Stoper hostujícího mužstva poslal prudkou pobídku na polovinu soupeře, jenže Mukiele centrem trefil Akanjiho.
36'
Marco Reus se dostal do pokutového území, kde si míč navedl na levačku, ale musel střílet z ostrého úhlu. Jeho pokusu scházela razance.
35'
Dani Olmo sice uspěl v souboji s Emre Canem na hranici velkého vápna, jenže si míč předkopl příliš daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku.
34'
Alexander Sörloth nabral rychlost na pravé straně, potáhl míč do blízkosti velkého vápna, jenže prudkým centrem neoslovil nikoho ze spoluhráčů.
33'
Dortmund v prvním poločase brání na výbornou. Lipsko se tentokrát tlačilo vpřed středem hrací plochy, ale Mukiele si pomohl faulem.
32'
Mahmoud Dahoud se zpoza hranice velkého vápna opřel levačkou do odraženého míče, jenže jeho projektil vyletěl příliš vysoko a skončil nad břevnem.
31'
Další ofenzivní snažení Lipska zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si podle něj nepohlídal Marcel Sabitzer.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a Dortmund ve finále vede 2:0. Stejným výsledkem však Borussia vedla i v sobotním ligovém duelu, ve kterém Lipsko dokázalo vyrovnat.
28'
Borussia přidává i druhou branku a přibližuje se pohárovému triumfu! Opět se projevila největší zbraň Borussie! Po rychlé akci si na přihrávku naběhl ERLING HAALAND, který se kolem Upamecana dostal do vápna, zasekl si míč a levačkou zakončil na zadní tyč!
27'
Nordi Mukiele našel přihrávkou z pravé strany Kevina Kampla, který chtěl oslovit Hwanga, jenže korejského útočníka uhlídal pozorný Guerreiro.
26'
Právě Jude Belllingham dohrál souboj na polovině Lipska a ostrým skluzem trefil Kampla. Sudí mladíka Dortmundu odměnil žlutou kartou. Oba defenzivní záložníci Borussie tak hrají se žlutou kartou.
25'
Jude Bellingham napadal rozehrávku Lipska na polovině hřiště. Marcel Halstenberg si však nechtěl komplikovat život a zapojil do hry i Pétera Gulácsiho.
24'
Akanji si dal pozor na napadajícího Sabitzera a raději se odhodlal k jednoduchému odkopu na tribunu. Lipsko získalo alespoň vhazování poblíž velkého vápna.
23'
Mats Hummels uklidnil rozehrávku Dortmundu na polovině hřiště. Následně se k míči dostal Mahmout Dahoud, který si pohrál s napadajícím Olmem.
22'
Emre Can si skvěle splnil své defenzivní povinnosti na vlastní polovině hřiště. Fotbalista Dortmundu se natlačil před rozběhnutého soupeře a byl faulován.
21'
Péter Gulácsi vyrazil z branky až na hranici velkého vápna, odkud se zapojil do rozehrávky svého mužstva. Pro jeho pobídku si naběhl Halstenberg.
20'
Lipsko zahrávalo přímý kop. Centrovaný míč z kopačky Klostermanna však trefil jen jednoho z hráčů ve zdi. Dortmund v úvodních minutách brání skvěle.
19'
Lipsko vybojovalo přímý kop z dobré pozice. Nordi Mukiele si na hranici velkého vápna skvěle pokryl míč a Marco Reus jej nedovoleně poslal k zemi.
19'
Mahmoud Dahoud prošel s míčem na polovinu Lipska, ale jeho roztažení hry na levou stranu se nesetkalo s pochopením spoluhráčů.
18'
Akanji poslal přihrávku na pravou stranu, kam spěchal Guerreiro, který se s míčem u nohy dostal na polovinu Lipska, ale už nedokázal rozehrát na spoluhráče ve žlutém dresu.
17'
Ani následný přímý kop nepřinesl pro branku Dortmundu nějaké nebezpečí. Na přetažený centr si dal pozor gólman Roman Bürki, který ani nemusel zasahovat.
16'
Na světě je první žlutá karta dnešního souboje. Za nedovolený zákrok na polovině hřiště ji vidí Emre Can.
15'
Alexander Sörloth operoval s míčem u nohy v blízkosti pokutového území, jenže kolem důrazného obránce se nedokázal prosmýknout k odcentrování. Łukasz Piszczek pro Dortmund ještě získal odkop od branky.
14'
Upamecano bez problémů dohnal odkop Dortmundu a z poloviny hrací plochy bez váhání zvolil malou domů. Lipsko se opět může vydat do útoku.
13'
Lipsko se usadilo v blízkosti pokutového území Dortmundu, ale Klostermann si nepotykal se zpracováním přihrávky na pravou stranu a míč mu pod kopačkou utekl do autu.
12'
Amadou Haidara dostal kousek prostoru na levé straně hrací plochy, odkud poslal nadýchaný centr do velkého vápna, ale s jeho pobídkou si obrana poradila.
11'
Marcel Sabitzer se s míčem u nohy dostal na polovinu Dortmundu, kde se dobře otočil kolem soupeře, jenže zadáci Dortmundu se stačili rychle srovnat.
10'
Manuel Akanji roztáhl akci Dortmundu přihrávkou na pravou stranu hřiště. Fotbalisté ve žlutém se následně sice dostali na polovinu soupeře, ale míč dlouho neudrželi.
9'
Lipsko zahrávalo přímý kop na polovině Dortmundu. Jeho rozehrávky se chopil Marcel Halstenberg, který poslal pobídku na levou stranu, ale Amadou Haidara centrem nezískal pro Lipsko ani roh.
8'
Také brankář Dortmundu Roman Bürki se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Gólman Borussie však odkopával pod tlakem a odehrál míč jen do autu.
7'
Péter Gulácsi se musel zapojit do rozehrávky Lipska. Maďarský brankář vyrazil za míčem na hranici velkého vápna a rozehrál nákopem na pravou stranu.
5'
Borussia se hned v úvodu dnešního souboje dostává do vedení! Tohle je pro Dortmund opravdu snový začátek utkání. Kampl nejprve přišel o míč v souboji s Reusem. Kapitán Dortmundu následně rozjel akci vpřed. JADON SANCHO dostal přihrávku na střed, navedl si míč do šestnáctky a technickou střelou zakončil ke vzdálenější tyči!
5'
Lipsko se dostalo do prvního zakončení dnešního souboje. Zpoza velkého vápna se do odraženého míče položil Marcel Sabitzer, jehož rána prolétla nad břevnem.
4'
Právě Piczczek dostal přihrávku na levou stranu, nicméně nedokázal míč posunout na spoluhráče ve žlutém. Balón naopak prolétl do autu.
3'
Łukasz Piszczek vhazoval na levé straně hrací plochy. Polský obránce poslal pobídku do velkého vápna, kde si na padající míč dali pozor obránci Lipska.
2'
Borussia zahrávala první rohový kop dnešního souboje. Jeho rozehrávky se chopil Jadon Sancho, který poslal centr na značku pokutového kopu, ale obrana Lipska zasáhla.
1'
Hostující Lipsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku. Emre Can akci zastavil tvrdým faulem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Dortmund bude hrát ve žlutém, zatímco Lipsko oblékne bílou sadu.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Kampl – Mukiele, Olmo, Haidara, Sabitzer (C) – Sörloth, Hwang Hi-čchan.
Náhradníci: Martínez – Forsberg, Henrichs, Kluivert, Konaté, Laimer, Nkunku, Orban, Y. Poulsen.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Hummels, Guerreiro – Bellingham, Can – Reus (C), Dahoud, Sancho – Haaland.
Náhradníci: Drljača – Brandt, Delaney, Knauff, T. Hazard, Reinier, Meunier, Reyna, N. Schulz.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
RB Lipsko

Také Lipsko zvládlo projít pohárem bez větších problémů. V prvním kole zvítězilo 3:0 na půdě Norimberku. Následně stejným výsledkem zvítězilo také na půdě Augsburgu. V osmifinále se Lipsko představilo na svém stadionu, kde přehrálo 4:0 Bochum. Ani ve čtvrtfinále Lipsko neinkasovalo a doma porazilo 2:0 Wolfsburg. První drama přišlo až v semifinálovém duelu na půdě Werderu Brémy. Lipsko nakonec postoupilo po vítězství 2:1 v prodloužení. V Bundeslize navíc drží dvě kola před koncem druhé místo za mistrovským Bayernem.
Borussia Dortmund

Hostující Borussia Dortmund může napravit letošní sezónu alespoň v poháru. V jeho prvním kole si Dortmund s chutí zastřílel a porazil 5:0 Duisburg. V další fázi bez problémů uspěl na hřišti Braunschweigu. V osmifinále se Dortmund poprvé představil doma a porazil 3:2 Paderborn. Ve čtvrtfinále pak gólem Jadona Sancha vyřadil Mönchengladbach. V semifinále si pak zastřílel proti Kielu, který porazil vysoko 5:0. V poháru se daří hlavně Sanchovi, který soupeřům vstřelil čtyři branky. Dortmund má navíc v posledních týdnech skvělou formu. Už pětkrát v řadě dokázal zvítězit. V sobotu doma v lize porazil 3:2 právě Lipsko a vyhoupl se na čtvrté místo.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání finále DFB Pokalu mezi Lipskem a Dortmundem. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.