Druhý zápas mezi Fidží a Jižní Koreou se bude hrát od 01:00 našeho času a já vás na něj srdečně zvu. Zápasem vás bude provázet můj kolega, Martin Augustin. Já se s vámi loučím a u fotbalu zase někdy na počtenou.
Tak a máme tady konec dnešního klání mezi Mexikem a Německem, ve kterém jsme nepoznali vítěze. První branku utkání měl na svědomí Oribe Peralta, který si naskončil na centr z rohového kopu. Německo vyrovnalo o 6 minut později, po krásné kolmici Süleho se prosadil Gnabry, Jenže o tři minuty přišlo opět vedení Mexika. Šťastným střelcem byl Pizarro. No a ve 78. minutě srovnal stav utkání Matthias Ginter. Takže oba týmy si z tohoto zápasu odnášejí jeden bod.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:11. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:8.
90+4
90+3
V této poslední minutě se nic závažného nestalo, a tak se rozhodčí chystá ukončit tento zápas.
90+3
Začala poslední minuta dnešního zápasu, Mexiko je v držení míče a nikde nepospíchá.
90+2
Na polovině hřiště byl faulován Gnabry, Süle rozehrává přímý kop ke svému kolegovi ze stoperské dvojice.
90+1
Měl jsem dojem, že se hra bude dohrávat na polovině Mexika, jenže pak přišla nepochopená patička Petersena. Míč mají v moci mexičtí hráči.
90+1
Rozhodčí nastaví tři minuty.
90
Nedorozumění v obraně Mexika vyřešil až důsledným odkopem brankář Talavera.
89
Poslední střídání v německých řadách, odchází Meyer a místo něj přišel Christiansen.
88
Guzmán kouzlil u rohové praporku, ale nic závažného nevyklouzlil, jenom přihrávku dozadu na svého spoluhráče.
87
Zavár ve vápně Mexika vyřešil až rázným odkopem Montes. Následně vidíme potyčku ve které jsou bratři Benderové. Rozhodčí jim musí přijít domluvit.
86
Gnabry se pokoušel šajtlí alá Limberský oslovit někoho ze svých spoluhráče ve vápně, jenže nikoho nenašel.
85
Zápas se pomalu bude začínat dohrávat, žádný tým nechce udělat na konci zápasu chybu, která by ho stála gól. U míče jsem momentálně hráči Mexika.
84
Střídají i Němci. Odešel Selke a místo něj si přišel zahrát Nils Petersen.
84
Poslední střídání u Mexika. Lozano jde dolů, Guzmán nahoru.
83
Meyer čekal s rozehrávkou, že o míč málem přišel, ale stinul ještě rozehrát na Gnabryho, který byl posléze faulován.
82
Druhé střídání v řadách Mexika. Dohrál druhý střelec branky Pizarro, zahrát si přijde Cisneros.
81
Gnabry si při průniku zapoměl míč za sebou, jenže měl štěstí, že za ním byl jeho spoluhráč Klostermann, který tuto akci zakončil střelou. Ta však žádné problémy brankáři Mexika nenadělala.
80
Máme tady posledních 10 minut řádné hrací doby druhého poločasu.
78
Německo právě vstřelilo branku!
Máme tady vyrovnání! Na centr Brandta si naskočil MATTHIAS GINTER, který nedal brankáři a obraně Mexika žádnou šanci.
77
Němečtí hráči se nastěhují aspoň na chvíli do vápna soupeře, protože mají k dispozici rohový kop.
76
Další otevřené okýnka pro hráče Mexika v německé obraně. Bueno tentokrát vybojoval rohový kop.
75
Velká šance na straně Mexika. Protiútok teď vyšel na jedničku, střídající Torres unikl po pravé straně a centroval na zadní tyč, kde byl volný Bueno. Jenže ten se v tváří tvář Hornovi neprosadil.
74
Odchází střelec prvního branky Oribe Peralta a místo něj si zahraje Erick Torres.
73
Toljan se teď blýskl na útočné polovině, naznačil centr a vydal se do vápna. Jenže si míč předkopnul a o míč přišel. Brankář Talavera bude vykopávat.
72
Mexičtí hráči teď hrají pouze na brejky, které jim z poloviny vycházejí. Jenomže tento brejk zastavil opět pozorný Toljan. Poté německým fanouškům zabrnkal na nervy Horn, když mu míč utekl v malém vápně od kopačky.
71
Výborný Toljan zamezil další rodící se akci Mexika a s pomocí Horna se zbavil problémů pro svou branku.
70
V další příležitosti byl opět aktivní Gnabry, který vybojoval rohový kop. Ten se mu však nepovedl, protože míč směřoval pouze na přední tyč, kde byl připravený obránce Mexika.
69
Timo Horn teď předvedl kousek ze sbírky svého staršího kolegy z německé reprezentace Manuela Neuera. Tento brankáře nejen vyběhnul skoro na polovinu hřiště, aby zastavil rodící se brejk soupeře, ale i míč konstruktivně rozehrál.
68
Další faul na polovině Mexika vybojoval velice aktivní Gnabry, který se po příchodu v prvním poločasu velice dobře zapojil do německé hry a je zatím nejnebezpečnější hráč svého mužstva.
67
Standartka se moc nepovedla, a tak mají Němci reparát v podobě rohového kopu. Ten však dopadl úplně stejně, protože pro míč si došel v pohodě brankář Talavera.
66
Lars Bender vybojoval proti přesile faul, všichni vysocí hráči se nastěhovali do vápna, protože míč poletí zrovna tam.
65
Nedůslednost německých hráčů znamená, že o míč přicházají a soupeři se můžou hnát za třetí brankou.
64
Německo má opět co dělat, aby vyrovnalo. Sven Bender teď vyzkoušel pozornost brankáře Mexika, ten však s Benderovou střelou neměl žádné problémy, protože míč skončil mimo tři tyče.
61
Mexiko právě vstřelilo branku!
Branka však přichází na druhé straně. Po centru Lozana se dostal k hlavičce Peralta, ten jenom orazítkoval břevno. Poté se však dostal k míči RODOLFO PIZARRO, který doklepnul míč do sítě.
61
Německo jako by ožilo po vstřelné brance a i nadále buší do obrany Mexika. Je na obzoru další branka? To uvidíme.
60
Máme tady další gól v síti Mexika, jenže ten neplatí. Útočným faulem se provinil jeden z německých hráčů.
58
A máme tady vyrovnání! Krásnou kolmicí se blýskl Niklas Süle, který kolmicí vyslal na brankáře SERGE GNABRYHO, ten Talaveru obstřelil a vyrovnal stav utkání na 1:1.
57
Mexičtí hráči zatím výborně hrají v obraně, takže Němci nemají šanci s postupným útokem se prosadit.
56
Bueno se ocitnul v ofsajdové pasti, a tak nemohl ve své slibné akci pokračovat. Německo bude rozehrávat a postupným útokem dobývat obranu Mexika.
55
Gnabry opět v šanci, jenže jeho pokus zablokoval výborný obránce. Z rohové kopu nic závažného pro branku Mexika nebylo.
54
Velká šance Německa, po přihrávce Klostermann byl v tutovce Serge Gnabry, jenže míč mu sklouznul po placírce a skončil těsně vedlé pravé tyčky.
53
Došlo na očekáváné, laxní přístup německého týmu na začátku druhého dějství potrestal skvělý Peralta. Před Německem teď čeká těžký úkol, otočit vývoj utkání, mají na to zhruba 37 minut.
52
Mexiko zahrávalo rohový kop na který si naskočil osamocený ORIBE PERALTA. Ten nedal gólmanovi Německa šanci zasáhnout a posílá tak svůj tým do vedení.
51
Torres Nilo se snažil zachránit míč na hrací ploše, avšak neúspěšně. Balon se po mokrém povrchu rychle sklouznul do zámezí. Mexiko i přes toto zaváhání zůstává u míče, protože Toljan míč ztrratil a nabídnul, tak Mexiku šanci ohrozit jejich branku.
50
Německo začalo druhý poločas velice pasivně, jejich přihrávky nenalézají spravné adresáty, nechávají soupeře hrát. Mexiko zatím nenašlo recept na jejich obranu.
49
Další nedorozumění v řadách německých hráčů, míč propadnul až k brankáře Talaverovi, který nakrátko přihrál svému spoluhráči v obraně.
48
Přetažený centr lozana končí až u Brandta, který si doběhnul splnit své obranné povinnosti. Jeho přihrávka však neměla dobré parametry, a tak o míč jeho tým přišel.
47
Němci teď měli k dispozici sérii autových vhazovaní, které je posunuli napříč polovinou soupeře.
46
Německo začalo druhý poločas a ihned se postupným útokem vrhá na polovinu soupeře, jenže aktivní presink Mexika jim to znepříjemňuje.
46
Hráči už jsou připraveni v tunelu, za malou chvíli vyběhnou společně na trávník a druhý poločas může začít.
Držení míče: 40% – 60%
Střely celkem: 8 – 7
Rohové kopy: 2 – 3
Fauly: 6 – 4
První poločas je za námi, žádnou branku jsme neviděli. Hra se přelává z jedné strany na druhou, určitě bychom si zasloužili vidět nějaké branky.
Druhý poločas začne přibližně v 23:02 .
45+3
45+2
Brandt vybojoval pro své barvy výhodu rohového kopu. Roh rozehrál Brandt, který se snažil najít hlavu některého svého spoluhráče, jenže to bylo bez úspěchu.
45+1
Rozhodčí nastavil 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.
45
Začala poslední minuta prvního poločasu a Mexiko i nadále zůstává nastěhováno na polovině soupeře. Jenže tlak netrvá dlouhá a o míč jednoduše přichází nepovedenou přihrávkou.
44
Kouzla kapitána Peralty vystihnul pozorný Ginter, Mexiko má na konci poločasu výhodu autového vhazování blízko německého vápna. Následně vidíme konflikt mezi Selkem a Lozanem. Ten musí uklidňovat až iránský sudí.
43
Gnabry na levé straně nasadil svému strážci jesličky a následně centroval. Centr se mu, ale nepovedl. Míč skončil na prvním bránícím hráči Mexika.
42
Na druhé straně nedorozumění Talavery se Salcedem, které málem využil německý útočník Selke. Mexický brankář to vyřešil odkopem do zámezí.
41
Mexiko z protútoku zahrozilo. Do vápna si to namířil Pérez, který dával ještě míč pod sebe, tam však míč nalezl pouze kopačku německého obránce.
40
Útočný faul Salcedo, Německo má k dispozici přímý kop na polovině hřiště. Blíží se konec poločasu, a tak nechtěji hráči riskovat, takže míč jde zpět k Hornovi.
39
Peralta vybojoval autové vhazování blízko pokutového území soupeře, jenže aut se mexickým hráčům vůbec nepovedl. Míč skončil u Klostermanna.
38
Nedorozumění na straně Mexika, nepřesná přihrávka Buena končí až u Horna, který rychle rozehrál na pravou stranu, kde byl Toljan. Ten pelášil, co to dá na polovinu soupeře a následným centrem se snažil nalézt hlavu nějakého spoluhráče. Bohužel neúspěšně.
37
Mexiko začíná svou další akci autovým vhazováním. Akce však neměla dlouhého trvání, protože Německo svým aktivním důrazem míč získalo a vrhlo se do útočení. Selke se snažil vystřelit přes obránce, to se mu nepovedlo.
36
Jenže v další šanci byl Gnabry úspěšnější. Utekl svým strážcům a ve vápně hledal lépe postaveného spoluhráče. Balon si našel kopačku Selkeho, ten však nic zázračného nevytvořil, protože byl k brance zády.
35
Začala nám poslední desetiminutovka prvního poločasu. Bender ji však začal nepovedeným vysunutím Gnabryho, který míč na hrací ploše nestihnul.
34
Bueno krásně přešel přes dva obránce, třetí už byl na něj moc. Jenže poté se vedle něj zjevil Gutiérrez, který neváhal a z první vystřelil vysoko nad branku.
33
Volný přímý kop rozehrál Lozanu, který se snažil po zemi obstřelit německou zeď, jenže střela mu nevyšla a míč tak skončil vedle branky. Horn bude odkopávat od branky.
32
Mexiku se rýsuje další zajímavá příležitost z velmi dobré vzdálenosti, protože Peréz si vymodlil u rozhodčí faul.
31
Gnabry se snažil rychlou a chytrou prostrkávačkou nalézt ve vápně Selkeho, jenže ten tuto myšlenku nepochopil a míč tak letí do rukavic Talavery.
30
Výkop se Hornovi moc nepovedl, protože míč končí u mexických stoperů, kteří ihned posílali míč dopředu na své útočníky. Ti však byli v ofsajdu.
29
Abella se snažil hodit aut až do pokutového území, jenže tam nikoho ze svého týmu nenašel, pouze hlavu Süleho, který míč odklidil mimo ohrožení.
28
První střídání na německé straně. Odchází kapitán Goretzka a místo něj přišel Serge Gnabry.
27
Velká šance Mexika ve které byl Lozano, Mexičtí hráči rozložili obranu Němců a Lozano v souboji proti Hornovi neuspěl, německý brankář míč vyrazil na roh.
26
Prvním potrestaným hráčem je Lars Bender, který zamezil rozvinutí protútoku soupeře.
25
Ginter vysunul Brandta za obranu Mexika, kde následně hledal ve vápně Selkeho. Jenže u něj byli dříve hráči Mexika, kteří míč odkopli do zámezí.
24
Souhra Meyer-Goretzka zapříčinila následnou střelu Selkeho, kterou obránci Mexika zblokovali a ihned odkopli do bezpečné zóny. Německo má k dispozici autového vhazování.
23
Na trávníku leží další německý hráč, teď se jedná o Larse Bendera. Vážné to nebude, protože odchází po svých. Jeho bratr zatím dostává od svého trenéra instrukce.
22
Mexiko se nechce zahanbit, a tak Lozano se pokoušel nalézt Peraltu. Ten si však míč pořádně nezpracoval a o taky o něj přišel. Od branky bude odkopávat brankář Horn.
21
Německo zahrozilo z pravé strany, po centru kapitána Německa se míč dostal na hlavu Gintera, který se snažil zakončit, jenže neúspěšně.
20
Německo postupem času získává herní převahu, a tak se soupeř zatahuje na svou polovinu. To se může mexické straně vymstít. Toljanovi je posléze odpískán útočný faul.
19
Selke se vápně uvolnil a snažil se obstřelit brankáře Talaveru, jenže branku netrefil. Míč letí vysoko nad branku, odkopávat bude mexický brankář.
18
Německo postupným odstupem získalo územní převahu na polovině soupeřů, jenže Brandt nedal přesnou přihrávku Toljanovi, který o míč následně přišel.
17
Bueno stál za obránci Německa,takže rozhodčí mu musel písknout postavení mimo hru. Němci svou akci začínají od svých stoperů, Gintera a Süleho.
16
Německo teď mělo k dispozici 2 rohové kopy, které oba uklidnil výborný Talavera. Toljan z následné střely poté netrefil branku.
15
Sven Bender byl pod velkým tlakem, a tak o míč přišel, jenže hráči Mexika bylo v početní nevýhodě a nic z toho nebylo. Na druhé straně hrozil Meyer, který se snažil najít přízemním centrem Selkeho.
14
Máme za sebou necelých 15 minut zápasu, ve kterém jsou zatím více aktivnější mexičtí hráči. Střela Buena Horna nevystrašila, pro míč si v pohodě došel.
13
Míč z rohového kopu se nepříjemně stáčel do branky, ale Ginter míč odkopnul do bezpečí. Selke balón nezískal, protože byl proti přesile.
12
Po sérii neodpískaných faulů můžou mexičtí hráči pokračovat v útoku, naskýtá se jim příležitost ohrozit branku Horna. Mají totiž k dispozici prvního rohový kop.
11
Rozehrání standartní situace chvíli trvalo, protože sudí musel hráčům ve vápně domluvit. Centr Goretzky poté skončil v rukavicích Talavery, který si pro míč jednoduše došel.
10
Meyer byl na polovině faulován, a tak Němci mají k dispozici standartku, kterou rozehrávají na pravou stranu, kde je volný Toljan. Ten vybojoval na svou osobu faul, rýsuje se další nebezpečná příležitost Německa.
9
Pokus o nalezení Buena nevyšel, u míče byl první obránce Ginter, který míč odkopnul do bezpečí.
8
Nedorozumění Mexika ve středu pole znamená, že míč se opět stěhuje na kopačky Německa. Němečtí hráči nikde nespěchají a pomalou kombinací přechází na útočnou polovinu.
7
Nebezpečný centr kapitána Peralty jen tak proletěl vápnem, míč končí v zámezí.
6
Sven Bender se provinil na vlastní polovině faulem a Mexiko má příležitost přímého kopu. Ze standartku nic závažného nebylo, nebezpečí přišlo až se střelou Lozana, který branku Horna přestřelil.
5
Rychlý Brandt frknul po levé straně a dokázal odcentrovat, jenže míč skončil na prvním bránícím hráči. Mexiko má možnost opět zaútočit.
4
Selke odchází za postranní čáru, hra může zase začít. Mexiko v duchu fair-play vrací míč na stranu Němců. Horn se dostal pod větší tlak, a tak musel místo konstruktivní rozehrávky volit odkop.
3
Na trávníku se ocitl jeden z německých hráčů, a tak iránský sudí volá na hřiště lékaře. Hra je přerušena.
2
Mexiko se postupným útokem po pravé straně dostává na polovinu Německa. Centr Abelly končí v rukavicích Horna, který se snažil rychle oslovit Selkeho, jenže bez úspěchu.
Rozhodčí písknul do píšťalky a zahájil zápas, úvodní výkop měli hráči Mexika, kteří hned mají k dispozici autové vhazovaní. Jenže vázla komunikace, a tak míč získávají na malou chvíli Němci.
1
Hráči jsou už nastoupeni na trávníku, nejdříve si vyslechneme hymnu Mexika, poté i Německa.
Dobrý večer, ještě jednou vás vítám u tohoto textového přenosu z fotbalového turnaje na Olympijských hrách. Ve 22:00 má výkop zápas mezi Mexikem a Německem. Já osobně čekám ofenzivní fotbal z obou stran, takže si nachystejte popcorn, colu a pojďme se bavit světovým fotbalem.

Mexiko: Talavera – Abella, Montes, Salcedo, Torres Nilo – Gutiérrez, Lozano, M. Pérez, R. Pizarro – Peralta (C), Bueno.
Náhradníci: Lajud – Aguirre, Cisneros, Alfonso González, V. Guzmán, Jordan SIlva, Erick Torres.

Německo: Horn – Toljan, Ginter, Süle, Klostermann – S. Bender, L. Bender – Brandt, Goretzka (C), Meyer – Selke.
Náhradníci: Huth – Bauer, Gnabry, Christiansen, Max, Petersen, Prömel.

Rozhodčí: A. Faghani – R. Sokhandan, M. Mansouri (všichni IRN).
Německo
Německo se na LOH objeví po dlouhých 28 let, naposledy němečtí hráči hráli v roce 1988 v Soulu, kde získali bronzové medaile. Německo se kvalifikovalo přes evropský šampionát do 21 let, který se v roce 2015 odehrál na našem území. Německo tehdy postoupilo ze skupiny a podle předpokladů mělo dojít až do finále, jenže v semifinále narazili na Portugalsko, které je smetlo rozdíl třídy (0:5) . Nominace na LOH 2016 v Riu.
Brankáři: Timo Horn. Jannik Huth
Obránci: Matthias Ginter, Phillip Max, Niklas Süle, Robert Bauer, Lukas Klostermann
Záložníci: Max Meyer, Leon Goretzka, Grisha Prömel, Jeremy Toljan, Lars Bender, Julian Brandt, Serge Gnabry, Sven Bender, Max Christiansen
Útočníci: Davie Selke, Nils Petersen
Trenérem tohoto výběru je 69letý Horst Hrubesch
Mexiko
Jak už jsem říkal, tak Mexiko bude letos obhajovat první místo z minulých Her, a tak můžou být pod tlakem. Na tento turnaj se mexičtí hráči kvalifikovali skrze Mistrovství CONCACAF do 20 let, které vyhráli. V napínavém finále porazili Panamu na penalty 2:1. Pojďme se podívat na nominaci Mexika.
Brankáři: Alfredo Talavera, Manuel Lajud
Obránci: Cesar Montes, Rodolfo Pizarro, Victor Guzman, Carlos Salcedo, Jose Abella, Erick Aguirre, Jordan Silva, Jorge Torres
Záložníci: Michael Perez, Arturo Gonzalez, Erick Gutierrez
Útočníci: Carlos Cisneros, Hirving Lozano, Marco Bueno, Erick Torres a Oribe Peralta
Trenérem tohoto výběru bude 49letý Raul Gutierrez.
Něco málo ze součastnosti
V novém tisíciletí zatím tabulkám prvenství vévodí Argentina, která tento turnaj vyhrála 2x (Peking 08 a Athény 04). Letos prvenství bude obhajovat Mexiko, které před čtyřmi lety ve vypjatém finále porazilo hvězdnou Brazílii 2:1.
11. 8. 2016
Brazílie – Mexiko 1:2 (0:1) 90+1. Hulk – 1. a 75. Peralta
Něco málo z historie
Mužský fotbal byl na všech LOH kromě let 1896 a 1932. Po vzniku Mistrovství světa začala reputace tohoto turnaje pomalu, ale jistě klesat. Následek můžeme vidět od roku 1992, kdy na tomto turnaji můžou hrát hráči do 23 let s tím, že v každém týmu můžou být 3 hráči starší.
Dobrý večer, mé jméno Radim Polák a budu vás provázet tímto textovým přenosem z fotbalového zápasu na Olympijských hrách 2016. Na paškál si vezme zápas mezi Mexikem a Německem. Než se vrhneme na samotné dění, pojďme si říct něco o historii fotbalu na letních olympijských hrách a na samotné představení dnešních aktérů zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.