Je tady konec dnešního utkání, ve kterém padlasice jen jedna branka, ale Nigérie byla dnes jasně lepším týmem a nedovolila Švédům vůbec nic.

Děkuji za sledování tohoto onlajn přenosu a budu se těšit u dalšího zápasu mezi Japonskem a Kolumbií napočtenou!
90+4
90+3
Madu hledal před bránou Eteba, ale Linde byl u balonu dřív a sebral ho do rukavic.
90+1
Držení míče 41% – 59%

Střely celkem 4 – 20

Střely na branku 0 – 9
90
Hlavní arbitr nastaví ještě 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Ajdarevic se dostal v pokutovém území ke střele, ale ani tentokrát z toho nebude střela mezi tři tyče, protože do jeho pokusu vložil nohu Sincere.
88
Shehu Abdullahi (NIG) byl dlouho ošetřován na trávníku a nakonec je odnášen na nosítkách a místo něj přichází Ndifreke Udo (NIG)
85
Tibbling rozehrával rohový kop, ale rozehrál ho tak nešikovně, že h kroutil za postranní čárou, takže se bude odkopávat od Danielovy brány.
84
Nakonec to vzal na sebe Okechukwu, ale jeho projektil orazítkoval pouze sedačky na tribuně Amazônia Areny.
83
Nigerijci se opět nastěhovali na polovinu soupeře, kde se budou pokoušet vymyslet další postup směr Linde.
81
A střídá sei na druhé straně. Dohrál pro dnešek Adam Lundqvist (SWE) a nahradí ho na posledních deset minut Jacob Une Larsson (SWE).
80
A to bylo to poslední, co John Obi Mikel (NIG) dnes předvedl. Na hřišti ho nahradí Kingley Madu (NIG).
79
Balon si postavil John Obi Mikel a zkusil to přímou střelou, která se jen otřela o boční síť.
78
Ken Sema (SWE) zezadu povalil Eteba a je dalším hráčem, který vidí žlutou kartu a nabízí Nigerijcům doboru příležitost ke skórování.
77
Konate čekal na levé straně na centrovaný balon, ale míč ho pouze přeletěl a skončil v autu.
75
Na druhé straně ovšem kroutil znovu Etebo balon do brány a Linde musel opět zasahovat.
74
Ishak teď přišel k míči jako slepý k houslím, ale ani jeho střela z voleje neskončila mezi třemi tyčemi.
73
Sudí dává prostor pro vystřídání. Umar Sadiq (NIG) má dnes odpracováno a další branku nepřidá, Aminu Umar (NIG) jde na hřiště místoo něj.
72
A znovu Etebo pálil z pravé strany, ale tahle střela byla spíše nemastná, neslaná a jen se tak mihla malým vápnem.
71
Etebo centroval přízemní balon do pokutového území, kam nabíhal Sadiq, ale chyběl mu zhruba půlmetr, aby dokázal balon dopravit do brány.
70
Hráči ze Skandinávského poloostrova se snaží o nějaký postupný útok, ale jejich počínání nemá ani hlavu ani patu.
69
Další střídání na švédské straně. Odchází Robin Quaison (SWE) a místo něj si zahraje Muamer Tankovic (SWE).
68
Etebo se dal do úniku, ale nakonec ho dostihl a zbrzdil Ajdarevic.
66
Držení míče 38% – 62%

Střely celkem 2 – 15

Střely na bránu 0 – 8
65
Lundqvist teď teatrálně narazil do Amuzieho a dožadoval se penalty. Nakonec může být rád, že on sám nebyl oceněn druhou žlutou kartou.
64
Etebo si sice do poslední chvíle hlídal své postavení, ale nakonec se přeci jen v malém ofsajdu ocitl a rozhodčí si toho všimli.
62
Střídání na straně Švédska. Odchází téměř neviditelný Alexander Fransson (SWE) a nahrazuje ho Ken Sema (SWE).
61
A znovu v akci Etebo, který se dokázal v pokutovém území odpoutat od Konateho, ale jeho střela rozvlnila pouze boční síť.
60
Adam Lundqvist (SWE) sestřelil Eteba a je prvním hráčem, který vidí žlutou kartu.
59
Hodně smutné je, že ani po hodině hry nemají Švédi na kontě jedinou střelu na bránu.
58
Quaison byl zbourán Okechukwem, který se mu okamžitě omluvil a o chvíli později ho připravil o balon čistě.
56
Daniel si po dlouhé sobě sáhl na balon, ale ani tentokrát se mu nepřipíše zákrok, jelikož si pouze vyběhl pro centrovaný míč.
55
A znovu se Obi Mikel dostal ke střele z hranice pokutového území, ale ani tentokrát na Lindeho nevyzrál.
54
Amuzie pořádně vylekal Lindeho, když zhruba z hranice pokutového území vystřelil směrem na bránu. Míč však k jeho smůle jen těsně proplachtil kolem levé tyče.
52
Etebo pálil z levé strany a Linde musel zasahovat, aby vyškrábl balon na rohový kop.
51
Teď byla k vidění neobvyklá věc. Švédi drželi balon na svých kopačkách a kombinovali před pokutovým územím Nigérie. Vše ale skončilo nepřesnou přihrávkou.
49
Miloševič nacentrovaný balon odkopl až na polovinu Nigérie, ale trvá jen okamžik, než jsou nigerijští hráči zpět v útoku.
48
John Obi Mikel dostal možnost po několika odraženích pálit z hranice pokutového území a Linde musel štiplavou střelu vyboxovat na rohový kop.
47
Nigerijci hned v úvodu poločasu opět přebírají balon na své kopačky a švédští hráči jsou pouze v roli diváků.
46
Je tady konec prvního poločasu, ve kterém jsme viděli, dá se říci, hrát pouze jeden tým a tím byla Nigérie. Ta naprosto drtila svého soupeře, což nakonec vyústilo v gól Sadiqa pět minut před koncem poločasu.
45+1
45
Etebo poslal balon od rohového praporku na Amuzieho, který následně poslal svou střelu vysoko nad švédskou bránu..
43
Držení míče 40% – 60%

Střely na bránu 0 – 6

Střely mimo bránu 2 – 3
42
Za chvíli bude konec prvního poločasu a dá se říci, že Nigérie doslova válcuje svého soupeře, i když to je zatím puze o jednu branku.
40
Nigérie právě vstřelila branku!
Tak teď už to vyšlo! Amuzie poslal do pokutového území prudký centr, do kterého hlavou vlétl ÜMAR SADIQ a posílá Nigérii do vedení pět minut před koncem poločasu.
39
Nigérie stále tlačí Švédy, kteří se už pár minut nedokázali dostat na útočnou polovinu.
38
Ezekiel centroval znovu před bránu, kde našel pouze Lunqvista, který se musel opotit, protože jeho hlavička směřvala do boční sítě vlastní brány.
36
A znovu v akci Etebo, na kterého centroval Ezekiel, ale pokus hlavou končí pár centimetrů nad horní tyčí Lindeho brány.
35
Etebo teď z ostrého úhlu prověřil pozornost Lindeho, ale jeho pokus prolétl jen kousek vedle pravé tyče.
34
Abdullahi svým dlouhým autem de facto nacentroval míč až do šestnáctky soupeře, ale opět zafungovala švédská obrana.
33
Je za námi více než půlhodina hry a musíme říci, že zápas sice nenudí, ale o zábavu se starají výrazně nigerijští fotbalisté.
31
Miloševič musel na poslední chvíli zachraňovat skluzem situaci, když se Ezekiel hnal po levé straně směr brána. Švédský stoper vše zvládl na výbornou.
30
Znovu to byl Etebo, který se prosmýkl po levé straně, ale jeho ostrá střela končí pouze na boční síti švédské brány.
29
Ezekiel vymotal švédského obránce, následně přihrál na penaltový puntík Etebovi, který ale pouze nastřelil připraveného Lindeho.
27
Ekong nevybíravě fauloval Ajdarevice na polovině hřiště, ale vše se obešlo bez karty a jen s domluvou.
26
Ten rozehrával Obi Mikel, ale ani tentokrát se jeho pokus nesetkal s úspěchem.
25
Okechukwu posílal balon do vápna ze standartní situace, ale Miloševič poslal míč na rohový kop.
24

Střely na bránu 0 – 2

Střely mimo bránu 2 – 1
23
Ajdarevic poslal balon až na Ishaka, který se pokoušel zakončit na hranici pokutového území z první, ale vůbec balon netrefil.
22
Ezekiel si zpracovával v pokutovém území balon a byl sražen k zemi Miloševičem, jenže rozhodčí zůstává ledově klidný.
20
Nigerijci se opět pokouší ukolébat obranu Švédska krátkými přihrávkami na polovině hřiště.
19
John Obi Mikel táhnul balon do rychlého protiútoku, jenže jeho následná přihrávka na Ezekiela mířila pouze na paty.
18
Abdullahi hedal v pokutovém území Sadiqa, ale před ním balon odhlavičkoval Miloševič.
17
Ezekiel se rozhodl vyzkoušet střelu z dálky, která se ale jen sotva došourala za brankovou čáru, jenže nějakých pět metrů vedle brány.
15
Znovu v akci Etebo, který dlouhým centrem hledal někoho v pokutovém území, ale svůj pokus přetáhl až za brankoviště, kde nebyl nikdo.
14
Negerijci jsou v úvodu utkání mnohem nebezpečnější a vytvářejí si více vyložených šancí.
13
Další možnost ohrozit branku mě Etebo, kterému seslal na hlavu balon Obi Mikel, ale pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
12
Z druhé strany ho rozehrál Etebo, ale Nilsson balon nakopl daleko od vlastní brány.
11
Rozehraný rohový kop končí na hlavě jednoho z bránících hráčů, který ho odvrací na další rohový kop.
10
John Obi Mikel poslal ostrý projektil, který musel Linde vytěsnit na rohový kop. Ten rozehraje právě Obi Mikel.
5
Sadiq byl v dobrém náběhu, ale nepohlídal si své postavení a je mu odpískán ofsajd.
4
Ajdarevic se dopustil faulu, když nedovoleným způsobem poslal k zemi svého protihráče.
2
Hráči Nigérie začínají zápas s balonem na svých kopačkách a kombinují na polovině hřiště.
1

Švédsko: Linde – Milošević, J. Nilsson, Konate, Lundqvist – Khalili, Fransson, Tibbling, Quaison – Ishak, Ajdarević (C).
Náhradníci: Erlandsson – Tanković, Berisha, Sema, J. Une Larsson, Sonko Sundberg, Starke Hedlund.

Nigérie: Daniel – Abdullahi, Amuzie, Sincere, Troost-Ekong – Etebo, Mikel (C), Mohammed, Okechukwu, Ezekiel – Sadiq.
Náhradníci: Akpeyi – Umar, Ajayi, Saliu, Udo, Madu, Erimuya.

Rozhodčí: Matthew Conger.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00 a bude vás jím provázet David Košinár.