OH - fotbal - OH - fotbal - muži -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Španělsko - 3. srpna 2021   13:00

Japonsko
Japonsko
0:1
(0:0)
Španělsko
Španělsko
115' Asensio  (Oyarzabal)
Japonsko
Tani – Sakaj, Nakajama, Jošida (C), Itakura, Hatate (65. Soma) – Doan (91. Maeda), Tanaka, Endo, Kubo (91. Mijoši) – Hajaši (65. A. Ueda).
K. Osako – Maeda, Hašioka, Mijoši, Soma, Seko, A. Ueda.
Ortega – Orue, Sáncher (PER)
Saitama Stadium 2002, Saitama
Španělsko
Simón – Cucurella (106. Miranda), García, P. Torres, Ó. Gil (46. J. Vallejo) – Merino (C) (60. Soler), Zubimendi (98. Moncayola), Pedri (84. Asensio) – Mir, Oyarzabal, Olmo (60. Puado).
Villar – Asensio, Miranda, Puado, Moncayola, Soler, J. Vallejo.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 8:12. Rohy: 5:11. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 15:19.
Finálový souboj o zlato nabídne střet dvou největších favoritů. V sobotu ve 13:30 se Brazílie utká se Španělskem.
Japonsko se v pátek v souboji o bronz utká s Mexikem.
Dramatické utkání končí! Španělsko po velkém boji poráží Japonsko 1:0 v prodloužení a postupuje do finále olympijského turnaje. V prodloužení už oba týmy ždímaly zbytky sil. Opět se hrálo v náročných podmínkách v hodně horkém a vlhkém počasí. Japonskou hru v prodloužení hodně oživil nástup střídajícího Maedy, který ale slibně vypadající akce nedotáhl. Právě ve druhé části prodloužení byli Japonci opticky lepším týmem. Přesto se pět minut před koncem dokázal prosadit Marco Asensio. Domácí poté ještě vrhli všechny síly do útoku, ale ani výlet domácího gólmana na závěrečný rohový kop vyrovnání nepřinesl.
120+3'
V poslední minutě nastavení zahrávalo Japonsko rohový kop. Do vápna se vydal i domácí brankář. Prudký centr z levé strany ale vyhlavičkoval ven ze šestnáctky Rafa Mir.
120+2'
Jošida neuspěl v hlavičkovém souboji s obráncem v bílém dresu. Španělé se s míčem znovu dostali na polovinu soupeře a jsou hodně blízko k postupu do finále.
120+1'
Nastavují se tři minuty!
120'
Nakonec z toho ještě málem bylo nebezpečné zakončení. Jošida totiž přetlačil Mirandu a dostal se k hlavičce. Domácí hráč ale musel zakončovat v záklonu a daroval brankáři snadný zákrok.
119'
Jon Moncayola u rohového praporku opět získal míč pro Španělsko. Ihned se kolem něj zjevili tři Japonci, kteří jej odstavili. Domácí mají čas na poslední útok.
118'
Javi Puado byl faulován poblíž rohového praporku a získal pro Španělsko přímý kop a cenné sekundy k dobru. Pro houževnaté Japonce to nevypadá dobře.
117'
Španělsko už nechce domácí Japonce pustit do útoku. Mir výborně napadal rozehrávku soupeře, ale dopustil se faulu, za který vidí žlutou kartu.
116'
Asensio ještě vidí žlutou kartu za oslavu se svlečeným dresem.
115'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělsko se pět minut před koncem druhé části prodloužení dostává do vedení a podle všeho rozhoduje o svém postupu do finále olympijského turnaje! Ve vápně se uvolnil MARCO ASENSIO, který nádhernou technickou střelou levačkou zakroutil míč na zadní tyč!
114'
Až nyní se Španělé znovu podívali na polovinu soupeře. Ofenzivním hráčům Španělska nyní ale chybí větší aktivita při nabídce.
113'
Maja Jošida dostal přihrávku na levou stranu, prošel na polovinu Španělska a ještě rozehrál na pravou stranu. Japonci jsou ve druhé části prodloužení nebezpečnější.
112'
Kodži Mijoši se ve vápně dostal k odraženému míči a okamžitě zakončil. Jeho dělovka ale skončila na bloku obětavého obránce v bílém dresu.
111'
Žlutou kartu dostává Jesús Vallejo (Španělsko).
110'
Sakaj dostal přihrávku na levou stranu, zpracoval si míč a poslal nákop za obranu soupeře. Hráči Španělska také brání hodně blízko u sebe a nenechávají volné prostory.
109'
Marco Asensio se z levé strany snažil odcentrovat do pokutového území, jenže jeho pobídku zablokoval první hráč v modrém dresu Japonska.
108'
Kosej Tani se dostal do blízkosti velkého vápna, kde fauloval Solera. Japonci se musí rychle vracet na svou polovinu, protože Španělsko spěchá vpřed.
107'
Střídající Miranda se ihned zapojil do ofenzivní akce Španělska. Jeho centr z levé strany ale směřoval na Mira, který si nepohlídal ofsajd.
106'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Juan Miranda.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První poločas prodloužení končí! Ani v něm jsme se nedočkali úvodní branky dnešního souboje. Španělsko bylo znovu aktivnější, ale obrana Japonska hraje na hranici sebeobětování.
105+2'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
V nastavení první části prodloužení se do hlavičky položil Rafa Mir, jenže jeho projektil směřoval přímo do míst, kde stál brankář.
105'
Jesús Vallejo dostal přihrávku na pravou stranu a skluzem ještě zkoušel udržet míč ve hře. To se mu ale nepovedlo, v závěru prvního prodloužení budou rozehrávat Japonci.
104'
Hiroki Sakaj táhl další akci Japonska po pravé straně. Krajní obránce se dostal až do blízkosti velkého vápna, nicméně tam nebyl nikdo ze spoluhráčů.
103'
Marc Cucurella dostal přihrávku na levou stranu, posunul si míč kousek před sebe, ale přízemním centrem zasáhl japonského obránce.
102'
Kosej Tani se ujal rozehrávky přímého kopu z vlastní poloviny. Japonský brankář nakopl míč na pravou stranu, kde byl Ueda, ale proti obráncům neměl nárok.
101'
Asensio poslal centr do pokutového území, kde číhali hned dva Španělé, ale Javi Puado si podle rozhodčího pomohl útočným faulem.
100'
Marc Cucurella skončil po jednom ze soubojů ležet za postranní čárou. Tam jej poslal Hiroki Sakaj, který si vysloužil žlutou kartu.
99'
Defenziva domácího Japonska nadále pracuje na jedničku. Skvělý defenzivní zákrok hlavou předvedl stoper Itakura.
98'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Martín Zubimendi, přichází Jon Moncayola.
97'
Marco Asensio se uvolnil na levé straně a odcentroval do pokutového území. Jeho prudkou pobídku odhlavičkoval obránce Jošida na roh.
96'
Tlak Španělska pokračuje i v prodloužení. Hráči v bílém jsou v deseti lidech nastěhovaní na polovině Japonska, ale zatím se nedostávají do šancí.
95'
Marc Cucurella si naběhl na přihrávku na levou stranu, přenesl hru na Mira, který ještě rozehrál na pravou stranu, nicméně to bylo ze strany Španělů vše.
94'
Aktivní Maeda po svém příchodu na hrací plochu pořádně oživil hru Japonska. Na levé straně se hlásil o vysokou přihrávku, ale nedokázal pobídku zkrotit.
93'
Japonci dokonce vybojovali rohový kop. Jeho rozehrávky se ujal Mijoši, který odcentroval na značku pokutového kopu. Maeda ale slabou hlavičkou netrefil branku.
92'
Marc Cucurella naháněl dlouhou přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže pobídka skončila až v zámezí. Japonsko může rozjet svůj první útok v prodloužení.
91'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Kodži Mijoši.
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Dajzen Maeda.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Ani ve druhém semifinálovém duelu olympijského turnaje jsme neviděli branku! Španělé sice během druhého poločasu ještě zvýšili svůj tlak, ale míč do branky nedopravili. Sudí navíc odpískal penaltu pro Španělsko, kterou po poradě s VARem odvolal. V závěru měl ještě velkou šanci Mir, ale ten trefil jen brankáře. O postupujícím do finále tak rozhodne prodloužení nebo případný penaltový rozstřel.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Žlutou kartu dostává Martín Zubimendi (Španělsko).
90+3'
Marco Asensio si navedl míč na levačku a natáhl ke tvrdé střele. Jeho dělovka se ale vznesla příliš vysoko a skončila nad břevnem japonské svatyně.
90+2'
Španělé už opět hrají kolem velkého vápna a chtějí si vypracovat ještě jednu velkou šanci.
90+1'
Na začátku nastavení se Kubo dostal do pokutového území, kde si míč přehodil na levačku, ale přízemním pokusem trefil prvního soupeře.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
V další obrovské šanci se zjevil Mikel Oyarzabal, který si hrudí převzal přihrávku z levé strany, ale jeho pokus levačkou postrádal razanci!
89'
Japoncům už opravdu docházejí síly. Obránci v modrém jsou hodně unavení a Španělé se častěji dostávají do zakončení. Stále ale čekáme na branku.
88'
Rafa Mir se mohl stát španělským hrdinou! Po rychle rozehrané akci po pravé straně se před brankou zjevil Mir, ale z úhlu domácího brankáře neprostřelil!
87'
Po další situaci už se Španělé dostali do zakončení, ale propagační pokus Mikela Oyarzabala skončil v rukavicích japonského brankáře.
86'
Španělsko se do zakončení zatím zkrátka nemůže dostat. Další kombinace na pravé straně nakonec skončila přihrávkou na stopery.
85'
Další centr z pravé strany poslal do pokutového území Soler, ale jeho projektil defenziva Japonska srazila do rukavic svého brankáře.
84'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Pedri, přichází Marco Asensio.
83'
Španělé zahrávali další rohový kop. Jeho rozehrávky se ujal Soler. Po zásahu japonské obrany reklamovali Španělé ruku, ale sudí penaltu znovu nepíská.
82'
Zadáci Španělska nyní uklidňují hru kombinací na vlastní polovině, kde si vyměňují krátké přihrávky. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
81'
Ricu Doan dostal přihrávku na levou stranu, krásně si míč přehodil na pravačku, ale jeho technický projektil brankář Simón s přehledem schoval do rukavic.
80'
Do konce tradiční hrací doby zbývá posledních deset minut. Španělsko se snažilo dostat do velkého vápna středem, ale obrana situaci ustála.
79'
Na opačné straně zakončoval z pokutového území na bližší tyč talentový Japonec Kubo. Gólam Unai Simón jeho projektil s přehledem vyrazil.
78'
Javi Puado si chtěl obhodit Hirokiho Sakaje, ale rychlonohý Japonec se skvěle vrátil a na poslední chvíli si pomohl malou domů.
77'
Takefusa Kubo podpořil útok Japonska náběhem po levé straně. Do vápna dokonce přiletěl přízemní centr, který Marc Cucurella raději srazil na roh.
76'
Juta Nakajama přečetl přihrávku směřující na pravou stranu, výborně vystoupil a odkopl míč do bezpečí. Obrana domácího Japonska dnes zaslouží velkou pochvalu.
75'
Právě Juki Soma prošel až do blízkosti velkého vápna, kde přenechal míč Kubovi, ale ani jeho pobídka nepřinesla pro španělskou obranu nebezpečí.
74'
Juki Soma potáhl míč vpřed po levé straně a ještě získal faul na svou osobu. Japonsko přestálo další silnou pasáž Španělska a může pošetřit síly.
73'
Marc Cucurella vybojoval důrazem na polovině soupeře odražený míč, ale už se nedostal k odcentrování. Japonci pokračují v defenzivě.
72'
Jesús Vallejo dostal přihrávku na pravou stranu, ale Španělům se stále nedaří najít recept na polovinu soupeře. Japonci navíc získali odražený míč.
71'
Ani po následném rohu se Španělům nepodařilo ohrozit japonskou svatyni. Centr přiletěl na malé vápno, kde zasáhl připravený Doan.
70'
Javi Puado se dostal do zakončení, ale do jeho rány se opět obětavě postavil jeden z obránců, který míč srazil na rohový kop.
69'
Marc Cucurella fauloval na polovině soupeře a zastavil útočné snažení Španělska. Japonsko si tak na chvíli může oddechnout s míčem na kopačkách.
68'
Soler chtěl dloubnout míč do pokutového území, ale udělal to hodně ledabyle a zasáhl prvního obránce v modrém. Španělům se to může vymstít.
67'
Španělsko postupně stupňuje svůj tlak, ale stále se nemůže dostat do zakončení. Japonci opět zalezli v deseti lidech na hranici velkého vápna.
66'
Marc Cucurella fauloval v souboji na pravé straně hrací plochy přímo před očima hlavního rozhodčího. Sudí jeho přestupek viděl a nařídil přímý kop pro Japonce.
65'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Reo Hatate, přichází Juki Soma.
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Dajči Hajaši, přichází Ajase Ueda.
64'
Mikel Oayrzabal poslal přihrávku na hranu ofsajdu, kde se pohyboval Puado, jenže ke zpracování prudké pobídky mu krok scházel.
63'
Španělé po přímém kopu reklamovali ruku jednoho z domácích hráčů. Sakaj podle všeho skutečně zahrál rukou, ale podle rozhodčího to na penaltu nebylo.
62'
Itakura ostře dohrál Carlose Solera. Za tvrdé přivítání ve hře vidí domácí hráč žlutou kartu.
61'
Pokračuje stejný obraz hry. Aktivní Španělé se snaží útočit, ale jen těžko dobývají pevnou defenzivu soupeře. Domácí Japonci bojují o velký úspěch.
60'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Carlos Soler.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Javi Puado.
59'
Další útočný faul Mikela Merina. Španělský hráč fauloval na levé straně a může být rád, že si nevysloužil žlutou kartu.
58'
Tak nakonec to penalta nebude! Podle záběrů totiž trefil Jošida míč a Merino kopl do jeho nohy.
57'
Tak pozor! Rozhodčí Ortega se ještě jde podívat na video!
56'
Pokutový kop pro Španělsko! Marc Cucurella odcentroval do vápna, kde byl faulován Mikel Merino! Stoper Jošida byl v souboji pozdě.
55'
Reo Hatate se hnal sám proti pěti obráncům Španělska. Japonský fotbalista vyzval soupeře na slalom, v jehož závěru nasimuloval pád.
54'
Merino dostal přihrávku na pravou stranu, jenže místo přihrávky vpřed raději zvolil rozehrávku do zadních řad. Japonci teď výborně napadají.
53'
Španělsko se opět usadilo na polovině soupeře a postupnou kombinací si hledá cestičku do zakončení. Japonci ale pokračují v urputné defenzivě.
52'
Unai Simón si musel dát pozor na dobíhajícího soupeře a jednoduše odkopl míč na levou stranu. Hráči Japonsko v úvodu druhého poločasu dávají najevo, že chtějí postup.
50'
Juta Nakajama si pokryl míč na levé straně a byl faulován. Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostává Mikel Merino.
49'
Japonsko hraje v úvodu druhého poločasu mnohem aktivněji než v první půli. Před španělskou branku přiletěl další centr, ale na míč nedosáhl nikdo v modrém.
48'
Dani Olmo dostal přihrávku na levou stranu, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu od levé nohy uskočil k obránci v modrém dresu.
47'
Japonsko se v úvodu druhého poločasu vydalo do útoku. V pokutovém území se k míči dostal Doan, který střílel vnitřním nártem, ale trefil obránce v bílém.
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Jesús Vallejo.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetminutovce jsme se úvodní branky nedočkali. O něco aktivnější bylo favorizované Španělsko, ale defenziva Japonska zatím nenechala soupeři moc prostoru. Největší šanci měl ve 39. minutě Rafa Mir, ale vychytal jej domácí gólman. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+1'
45+1'
Pedri ještě prudkou přihrávkou do pokutového území vybojoval rohový kop pro Španělsko. Ani z něj však fotbalisté v bílém nedokázali ohrozit domácí branku.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Japonci si rozehrávku rohového kopu ještě jednou zopakovali. Centr směřoval na přední tyč, ale připravený Oyarzabal bez problémů odkopl míč z voleje.
44'
Japonsko zahrávalo před koncem prvního poločasu rohový kop. Centrovaný míč ale trefil hned prvního Španěla, od nějž se odrazil do autu.
43'
Merino chtěl poslat přihrávku na pravou stranu, kam pelášil Oyarzabal, jenže ten nemohl příliš dlouhou pobídku dostihnout na trávníku.
42'
Takefusa Kubo skvěle zastavil rodící se akci Španělska a byl faulován. Japonci si tak po delší době mohou odpočinout s míčem na kopačkách.
41'
Dani Olmo napadal rozehrávku japonských zadáků tak aktivně, až jeden z obránců raději odkopl míč do autu. Tlak Španělska v závěru první půle sílí.
40'
Španělé jsou v závěru prvního poločasu aktivnějším týmem a nadále si hledají volný prostor pro zakončení. Defenziva Japonska číhá v pevném bloku.
39'
Španělsko zahodilo první obrovskou šanci dnešního souboje! Na průnikovou přihrávku si naběhl Rafa Mir, který zakončoval špičkou kopačky, ale japonský brankář jej skvěle vychytal!
38'
Unai Simón obstaral rozehrávku od své branky. K míči se následně dostal Mikel Oyarzabal, který se málem utopil v moři vlastních kliček. Španělé ale budou vhazovat.
37'
Pedri zbytečně fauloval na polovině hřiště přímo před očima hlavního rozhodčího. Sudí z Peru jeho nedovolený zákrok ihned odpískal. Japonci budou pokračovat v útoku.
36'
Reo Hatate dostal kousek volného prostoru na levé straně a odcentroval na malé vápno, kde ve skluzu zakončoval Wataru Endo, ale těžké zakončení poslal daleko od branky.
35'
Wataru Endo dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, ale zpětnou pobídku levačkou poslal jen do území, kde kralovala defenziva Španělska.
34'
Ani po rohovém kopu se nikdo ze Španělů nedostal do zakončení. García se tlačil k odraženému míči, ale proti přesile Japonců neměl šanci.
33'
Aktivní Cucurella dostal přihrávku na levou stranu a hodně krátkým centrem získal pro Španělsko alespoň rohový kop. Do vápna už míří hlavičkáři.
31'
Po dlouhé době jsme se dočkali zakončení. Mikel Oyarzabal si ve vápně počíhal na zpětnou přihrávku z pravé strany, ale těžký kop z voleje napálil na tribunu za brankou.
30'
Marc Cucurella odcentroval z levé strany do pokutového území. Za jeho pobídkou spěchal Mir, jenže jeho akce skončila útočným faulem na obránce.
29'
Gil skluzem na pravé straně udržel Španělsko na polovině Japonska. Domácí fotbalisté však znovu okamžitě přistupují k hráčům v bílém.
28'
Japonsko uklidňuje hru kombinací v zadních řadách. Nikdo v modrém dresu nyní zrovna nehýří pohybem. Zatím sledujeme hodně opatrný souboj.
27'
Gil si pohybem řekl o přihrávku na pravou stranu, jenže Pedri mu poslal přihrávku na paty. Gil už se pro míč vrátit nestačil. Vhazovat bude domácí Japonsko.
26'
Dani Olmo dostal přihrávku na hranici velkého vápna, kde se zkoušel otočit, ale zjevili se u něj hned tři hráči v modrém, kteří mu nedovolili zakončit.
25'
Španělé se ve velkém počtu usadili na polovině Japonska a snaží se kombinovat kolem velkého vápna. Japonci ale brání v pevném bloku a nenechávají soupeři prostor.
23'
Marc Cucurella je v úvodu dnešního souboje hodně vidět. Krajní obránce Španělska opět získal odražený míč a odkopl jej daleko od své branky.
22'
Ko Itakura zahrál na polovině hrací plochy rukou a může být rád, že jej sudí neodměnil karetním trestem. Místo toho přichází rozehrávka pro Španěly.
21'
Sakaj dostal přihrávku na pravou stranu, chtěl si obhodit Cucurellu, který japonského obránce fauloval přišlápnutím kopačky. Japonsko bude rozehrávat na polovině Španělska.
20'
Merino chtěl obloučkem na pravé křídlo nastartovat Mira, ale celou akci skvěle přečetl Nakajama, který si míč zpracoval hrudí a ještě konstruktivně rozehrál.
19'
Španělé mohli potrestat chybu v rozehrávce Japonska, jenže Mir na pobídku do pokutového území číhal marně. Japonsko mělo naopak i kus štěstí.
18'
Martín Zubimendi přenesl hru na pravou stranu hrací plochy. Japonci skvěle zahušťují prostor kolem velkého vápna a nenechávají soupeři moc prostoru.
17'
Hiroki Sakaj ještě udržel míč ve hře a před napadajícím soupeřem jej jednoduše odkopl do bezpečí. Dani Olmo navíc Sakajův odkop do zámezí tečoval.
16'
Eric García poslal průnikovou přihrávku za japonskou obranu. Za míčem sprintoval Mir, jenže si nepotykal se zpracováním.
15'
Hajaši se dostal s míčem na polovinu Španělska, ale měl proti sobě přesilu obránců v bílém. Zadáci Španělska osamocenému soupeři nedali nárok.
14'
Právě Gil zastavil faulem rodící se akci soupeře a dostává žlutou kartu.
13'
Óscar Gil vynikajícím defenzivním zákrokem obral o míč rozběhnutého soupeře. Následná ofenzivní akce Španělska skončila nepřesným centrem.
12'
Unai Simón si dal pozor na dlouhou přihrávku za obranu, vyrazil ven z branky a před sprintujícím Doanem odehrál míč do bezpečí. Japonci ale ukazují, že umí zahrozit.
11'
Marc Cucurella dostal přihrávku na levou stranu, kde si výborně pokryl míč a domácí talent Kubo jej nedovoleně atakoval. Španělé mohou pokračovat v ofenzivě.
10'
Nakajama prošel po levé straně na hranici velkého vápna, jenže jeho centr srazil García tak šikovně, že jej následně Torres bez problémů odkopl.
9'
Rafa Mir si v souboji s Itakurou na polovině hřiště pomohl faulem, když si svého strážce přidržel za dres a poslal jej k zemi. Japonsko bude rozehrávat.
8'
Hatate spěchal za přihrávkou na pravou stranu hřiště, nicméně zpracování se mu vůbec nepovedlo. Odražený míč získal Marc Cucurella.
7'
Marc Cucurella vhazoval na levé straně. Na jeho pobídku si naběhl Mikel Merino, ale na poslední chvíli se před něj dostal Juta Nakajama, který míč odhlavičkoval.
6'
Španělé od úvodních minut hrají častěji s míčem na kopačkách a soupeři jej prakticky nepůjčují. Do zakončení se dostal Merino, ale z náběhu u zadní tyče nehlavičkoval přesně.
5'
Španělé zahrávali úvodní rohový kop dnešního souboje. Centrovaný míč ale domácí defenziva odvrátila do autu. Španělsko tak bude vhazovat na pravé straně.
4'
Pau Francisco Torres se jako stoper vytáhl na polovinu soupeře a rozehrál na pravou stranu. Jeho pobídku si ale defenziva soupeře pohlídala.
3'
Poprvé v utkání si na míč sáhl domácí brankář Tani. Jeho nákop přiletěl na levou stranu, nicméně pozorný obránce Gil nechal balón propadnout do autu.
2'
Unai Simón se musel poprvé v utkání zapojit do rozehrávky Španělska. Jeho pobídka směřovala na pravou stranu, kde si nákop zpracoval Gil.
1'
Japonsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hráči v modrém mohou na domácí půdě překvapit a dojít do finále olympijského turnaje.
1'
Ještě před startem semifinálového duelu zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hřiště. Domácí Japonsko bude hrát v modrém, zatímco Španělé obléknou bílou sadu.

Japonsko: Tani – Sakaj, Nakajama, Jošida (C), Itakura, Hatate – Doan, Tanaka, Endo, Kubo – Hajaši.
Náhradníci: K. Osako – Maeda, Hašioka, Mijoši, Soma, Seko, A. Ueda.

Španělsko: Simón – Cucurella, García, P. Torres, Ó. Gil – Merino (C), Zubimendi, Pedri – Mir, Oyarzabal, Olmo.
Náhradníci: Villar – Asensio, Miranda, Puado, Moncayola, Soler, J. Vallejo.

Rozhodčí: Ortega – Orue, Sáncher (PER).
Japonsko

Domácí Japonsko je příjemným překvapením olympijského turnaje. Japonci ve skupině přehráli Mexiko, Francii i Jihoafrickou republiku. V semifinále pak remizovali bez branek s Novým Zélandem. Postup si Japonsko zajistilo až na penalty. Do dnešního utkání ale Japonci nejdou v roli favoritů.
Španělsko

Španělé patřili před startem turnaje mezi jeho největší favority, což dokázali potvrdit. Ve skupině se sice trápili, ale přesto získali pět bodů. S tímto ziskem ale skupinu C vyhráli. Jediný triumf ve skupině ale zaznamenali proti Austrálii. S Egyptem i Argentinou jen remizovali. Ve čtvrtfinále pak remizovali 2:2 s Pobřežím Slonoviny. V prodloužení ale dali Španělé tři branky a postoupili.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání semifinále olympijského turnaje mužů mezi Japonskem a Španělskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.