OH - fotbal - OH - fotbal - muži -  ONLINE PŘENOS -  Mexiko : Japonsko - 6. srpna 2021   11:00

Mexiko
Mexiko
13' Córdova  • 22' Vásquez (Córdova) • 58' Vega (Córdova)
3:1
(2:0)
Japonsko
Japonsko
78' Mitoma
Mexiko
Ochoa (C) – J. Sánchez, C. Montes, Vásquez, A. Angulo – Romo – C. Rodríguez (86. Esquivel), Córdova (79. Alvarado) – D. Lainez (58. Antuna), Martín (87. Eduardo Aguirre), Vega (79. Beltrán).
Jurado – Eduardo Aguirre, Alvarado, Antuna, Beltrán, Esquivel, Loroña.
Weyesa – Ibrahim, Gilbert
Saitama Stadium 2002, Saitama
Japonsko
Tani – Sakaj, Jošida (C), Tomijasu, Nakajama (63. Mitoma) – Endo (81. Mijoši), Tanaka (71. Itakura) – Doan, Kubo, Soma (46. Hatate) – Hajaši (63. A. Ueda).
K. Osako – Hatate, Itakura, Maeda, Mitoma, Mijoši, A. Ueda.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Dnešní zápas je u konce, Mexiko zvládlo finále na výbornou a získává bronzové medaile. Japonci dokázali být vyrovnaným soupeřem až za stavu 3:0, kdy už bylo pozdě. Od gólu na 3:1 navíc Japonsko jasně dominovalo na hřišti, ale už nebyl dostatek času na srovnání.
90+4'
90+4'
Ochoa navíc chytá sraženou střelu, a tak je všem jasné, že je rozhodnuto!
90+4'
Japonci jsou nastěhovaní ve vápně soupeře, ale čas na 2 góly už prostě nemají.
90+3'
Ochoa vidí žlutou kartu za zdržování.
90+2'
Jošida zakončoval ve vápně hlavou, ale jeho pokus neměl ty správné parametry.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty.
90'
Další velká šanec Japonska! Mitoma se prosmýkl mezi bránícími Mexičany a vypálil z velmi dobré pozice, ale míč prosvištěl o centimetry vedle branky!
89'
Tenhle signál měl blízko ke gólu! Reo Hatate dostal míč na hranici velkého vápna, vypálil z osy hřiště, ale branku jen těsně minul!
88'
Japonsko bude zahrávat velmi zajímavou standardní situaci. Míč leží těsně za vápnem, ale je třeba dodat, že to bude přímák z poměrně ostrého úhlu.
87'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Henry Martín, přichází Eduardo Aguirre.
86'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Carlos Rodríguez, přichází José Joaquín Esquivel.
84'
Střela Mijošiho z dobrých dvaceti metrů nebyla přesná a skončila mimo. Ochoa už s rozehráním rozhodně nespěchá.
83'
Alvarado se dostal k centrovanému míči ve vápně, ale nepodařilo se mu z dobré pozice vůbec zakončit. Akcie Japonska tak stále mají nějakou hodnotu.
81'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Wataru Endo, přichází Kodži Mijoši.
80'
Ueda zajel do soupeře na středu hřiště a vidí žlutou kartu.
79'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Sebastián Córdova, přichází Roberto Alvarado.
79'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Alexis Vega, přichází Fernando Beltrán.
78'
Japonsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla paráda! KAORU MITOMA se skvělou zasekávačkou zbavil svého strážce, načež vyslal nechytatelnou střelu do šibenice. Japonsko cítí naději!'
77'
Ueda to zkusil zpoza vápna, ale tyhle střely brankář Ochoa za svá záda pouštět nebude. Další úspěšný zákrok pro kapitána Mexičanů.
76'
Dva Mexičané si nyní ve vápně neporozuměli, nakonec tak k zakončení nedošlo.
74'
Kubo se dostal po chybě v mexické rozehrávce k míči, dokráčel s ním až do vápna, ale jeho střela byla zblokovaná.
73'
Mexiko nadále drží míč a do kombinací zapojuje i brankáře. Čas pro Japonsko plyne neúprosně rychle.
71'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Ao Tanaka, přichází Ko Itakura.
69'
K zakončení nedošlo, Sakaj si počínal ve vápně nedovoleně.
68'
Japonsko bude zahrávat rohový kop.
67'
Tohle byla velká šance pro Japonsko. Ajase Ueda dostal míč na hranici ofsajdu, vypálil z výhodné pozice, ale Ochoa udržel čisté konto!
65'
Mexičané ví, že Japonsku utíká čas. A tak hrají podle toho. Všichni hráči v zeleném se nyní nabízejí a míč putuje ze strany na stranu.
63'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Dajči Hajaši, přichází Ajase Ueda.
63'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Juta Nakajama, přichází Kaoru Mitoma.
61'
Obrana Japonska hoří jako papír. Henry Martín byl nyní zcela sám ve vápně, ale trestuhodně netrefil branku!
60'
Mexiko se hnalo do rychlého brejku, ale Antuna si až moc chtěl dát gól, zachrtil a míč poslal při úniku dva na nikoho vedle branky.
58'
Mexiko právě vstřelilo branku!
Dle mého názoru je rozhodnuto. Po rohovém kopu si na míč naskočil ALEXIS VEGA a skvěle umístěnou hlavičkou rozjásal borce v zelených dresech.
58'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Diego Lainez, přichází Uriel Antuna.
57'
Jeden z mexických hráčů ještě leží na zemi a ukazuje, že už to dál nepůjde.
56'
Martin se dostal k zakončení, ale bylo zblokované, bude z toho roh.
54'
Mohlo být rozhodnuto! Jeden z mexických hráčů se ve vápně dostal k zakončení, ale brankář Tani předvedl jistý zákrok a vykryl střelu přes obránce.
53'
Nyní už Japonsko bylo blízko ke snížení! Endo se skvěle zbavil svého strážce, nacentroval na hranici malého vápna, kde byl Doan, ale ten hlavou přestřelil branku Mexika!
52'
Japonsko se prohnalo do rychlého brejku, z pravé strany přilétl vysoký centr, ale nikdo z hráčů v bílém si k němu cestu nenalezl.
50'
Córdova nyní skluzem přejel jednoho z Japonců, sudí ale tento přestupek nevyhodnotil jak nedovolený.
49'
Doan byl sražený k zemi u postranní čáry, Japonsko bude zahrávat standardní situaci.
47'
Mexičané se snaží o aktivní pressing, ale zároveň hrají zodpovědně dozadu. Japonsko to bude mít nesmírně složité, pokud se mu nepodaří brzy snížit.
46'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Juki Soma, přichází Reo Hatate.
46'
První poločas nedopadl úplně dle očekávání. Očekával se spíše vyrovnaný zápas, ale Mexiko svého soupeře jasně převálcovalo a vede 2:0. Japonci vystřelili pouze jednou na branku. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, zůstaňte s námi!
45+2'
45+2'
Mexiko drží míč daleko od své branky a nechce už v tomto poločase dovolit žádné komplikace.
45'
Nastavovat se budou 2 minuty.
42'
Sánchez si počínal nedovoleně, zákrok byl odměněn žlutou kartou.
41'
Velezkušený kapitán Jošida nyní zažehnal nebezpečí, když odkopl míč při slušně rozběhlé akci soupeře do zámezí. Mexiko bude vhazovat u praporku.
39'
Nepřesnosti na straně Japonska. Domácí výběr tak znovu lehce přichází o míč.
37'
Lainez centroval z pravé strany, ale míč skončil pouze v zámezí, Tani bude odkopávat.
36'
Japonsko se k zakončení nedostalo, ba naopak. Martin se zmocnil míče a mířil s ním na polovinu Japonska, ale byl faulován.
35'
Faul na středu hřiště, Mexiko rozehrávalo, ale ihned o míč přišlo, a tak se Japonsko již žene kupředu za snížením.
33'
Hraje se především kolem středové čáry, ani jeden z týmů se nyní nemůže dostat do pozice, odkud by se dalo skórovat.
30'
Hajaši střílel zpoza vápna, ale jeho pokus nebyl dostatečně razantní a brankář Ochoa jej s přehledem kryje.
29'
Z rohu se asijskému týmu nepodařilo nic vytěžit, Ochoa bude odkopávat od branky.
28'
Do vápna směřoval tvrdý střílený centr, ale na přední tyčce jej Montes skvěle odhlavičkoval do zámezí. Japonci budou zahrávat roh.
27'
Vásquez vidí za faul žlutou kartu.
27'
Japonci si vypracovali po faulu na Sakaje standardní situaci z pravé strany.
26'
Japonsko je nyní aktivnějším týmem, ale není se čemu divit, Mexiko už nemá kam spěchat.
24'
Soma dostal míč do vápna, zbavil se obránce a pokusil se zakončit na zadní tyčku, ale minul zařízení.
22'
A je to o dva góly! Córdova vyslal přesný centr na malé vápno, kde se od obránce utrhl JOHAN VÁSQUEZ a hlavičkou z bezprostřední blízkosti přesně zakončil.
22'
Mexiko si vypracovalo výhodu standardní situace, míč si staví Córdova.
21'
Mexiko by zahrávalo rohový kop, kdyby celé akci nepředcházel ofsajd. Japonsko tak bude rozehrávat na vlastní polovině.
20'
Endo vidí za tento faul žlutou kartu, brankář Ochoa už je na vlastních nohách.
18'
Endo nalítl do vápna až příliš důrazně a zasáhl ve skluzu Ochou kolíky do ruky. Brankář už je v péči lékařů, ale nemyslím si, že by šlo o vážné zranění.
17'
Sánchez nyní odkopl míč do zámezí, japonská akce tak bude začínat znovu od začátku.
16'
Japonsko kooperuje s míčem na útočné polovině, zatím se ale nemůže dostat do míst, odkud by se dala ohrozit branka gólmana Mexika.
15'
Japonci jsou mírně zaskočení, nyní několika nepřesnostmi přišli o balón.
13'
SEBASTIÁN CÓRDOVA to vzal na sebe a poslal míč na druhou stranu, než kam brankář Tani skákal.
11'
Nařízen pokutový kop pro Mexiko!
10'
Mexiko opět hraje s míčem a snaží se najít skulinku v obraně soupeře.
8'
Wataru Endo střílel z dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho ránu zblokoval jeden z jeho spoluhráčů do zámezí. Ochoa bude odkopávat.
7'
Mexiko se sice drží na míči, ale k vápnu soupeře se jen těžko dostává. Japonci jej brání zatím velmi svědomitě.
5'
Mexiko drží míč na kopačkách a snaží se o postupný útok, zatím je jasně aktivnějším týmem.
3'
Vega poslal do vápna nadýchaný centr, ale na přední tyčce byl Hajaši, který míč vyhlavičkoval do bezpečí.
2'
Lainez si seběhl z pravé strany k vápnu, pokusil se zakončit, ale jeho rána byla zblokovaná. Bude z toho roh.
1'
Jeden z japonských hráčů se provinil nedovoleným zákrokem na útočné polovině, Mexiko bude rozehrávat.
1'

Mexiko: Ochoa (C) – J. Sánchez, C. Montes, Vásquez, A. Angulo – Romo – C. Rodríguez, Córdova – D. Lainez, Martín, Vega.
Náhradníci: Jurado – Eduardo Aguirre, Alvarado, Antuna, Beltrán, Esquivel, Loroña.

Japonsko: Tani – Sakaj, Jošida (C), Tomijasu, Nakajama – Endo, Tanaka – Doan, Kubo, Soma – Hajaši.
Náhradníci: K. Osako – Hatate, Itakura, Maeda, Mitoma, Mijoši, A. Ueda.

Rozhodčí: Weyesa – Ibrahim, Gilbert.
Poslední medaili na olympijských hrách získal mužský mexický tým v Londýně 2012, kde dokonce vybojoval zlato. Ani letos rozhodně Mexiko nemusí být zklamáno, neboť v základní skupině skončilo se šesti body na kontě druhé a ve čtvrtfinále vysoko přestřílelo Jižní Koreu 6:3. Nicméně v semifinále podlehlo Brazílii až po penaltovém rozstřelu, takže teď se musí spokojit jen s bojem o třetí místo.

Japonsko působilo až do semifinálového zápasu se Španělskem jistým dojmem. Základní skupinou prošlo bez ztráty bodu a ve čtvrtfinále porazilo Nový Zéland poměrem 1:0. Nicméně právě v semifinále už Japonci nestačili na favorizované Španěly, kterým podlehli 0:1 po prodloužení, když ve 115. minutě rozhodl Marco Asensio.

Oba týmy se potkaly už v základní skupině. To se radovali po výsledku 2:1 domácí Japonci. Kdo bude úspěšnější dnes? Dokáže Japonsko vybojovat na domácích hrát v Tokiu překvapivý cenný kov, který ve fotbalovém turnaji na OH naposledy získalo v roce 1968?
Příjemné páteční dopoledne při sledování textového přenosu z fotbalového olympijského turnaje. Dnes nás v rámci boje o třetí místo v mužské kategorii čeká utkání mezi Mexikem a Japonskem. Kdo bude brát nakonec bronz? Začínáme v 11:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.