OH - fotbal - OH - fotbal - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Kanada - 6. srpna 2021   14:00

Švédsko
Švédsko
34' Blacksteniusová (Asllaniová)
1:1
(1:0)

2:3 (PEN)

Kanada
Kanada
67' Flemingová
Švédsko
Lindahlová – Glasová, Ilestedtová (120. Kullbergová), Björnová, Erikssonová (75. Anderssonová) – Angeldalová (75. Hurtigová), Segerová (C) – Jakobssonová (75. Bennisonová), Asllaniová, Rolföová (106. Anvegaardová) – Blacksteniusová (106. Schoughová).
Pustovoitovová (RUS) – Kuročkinová (RUS), Rodaková (CRO)
International Stadium, Jokohama
Kanada
Labbéová – Lawrencová, Gillesová, Buchananová, Chapmanová (93. Riviereová) – Flemingová, Scottová (120+2. Zadorskyová), Sinclairová (C) (86. Huitemaová), Quinnová (46. Grossová) – Princeová (63. Roseová), Beckieová (46. Leonová).
Sheridanová – Zadorskyová, Roseová, Grossová, Riviereová, Leonová, Huitemaová.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Na počtenou!
Přestože Švédsko bylo po většinu finále lepším týmem, na zlato dnes nedosáhlo. Jako první se ve 34. minutě trefila Stina Blacksteniusová a rázem to s nadějemi Švédska vypadalo velmi dobře. Favorita utkání ale zmrazila vyrovnávací branka Kanaďanky Flemingové, která proměnila pokutový kop. Ani v prodloužení se o vítězi nerozhodlo, takže na řadu přišly penalty. Ty lépe zvládly hráčky Kanady, přestože v páté sérii mohly Švédky rozhodnout. Rozdílovou trefu v rozstřelu si připsala Julia Grossová.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 21:11. Rohy: 14:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:9.
Je konec. V Tokiu vybojovala ve fotbalovém turnaji žen prvenství Kanada, která ve finále dokázala zdolat Švédsko až po penaltách!
Julia Grossová sice proměnila s velkým štěstím, ale v šesté sérii rozhoduje o zlatých medailích pro Kanadu!
Jonna Anderssonová až moc dopředu signalizovala, kam penaltu kopne, a podle toho to také dopadlo. Stephanie Labbéová ji vychytala.
Deanne Roseová byla po svém nástupu na hřiště aktivní, a to potvrdila i při penaltách. Nádherně míč umístila pod horní tyč, takže po pěti sériích máme srovnáno.
Caroline Segerová poslala míč vysoko nad břevno. Rozhodnutí tedy nepřinesla a pokračovat budou Kanaďanky.
Ve velmi těžké chvíli nedala ani Adriana Leonová, takže Švédsko bude moct o své výhře rozhodnout už za okamžik.
Anna Anvegaardová ale nezvládla tíhu okamžiku. Další skvělý zákrok vytáhla Stephanie Labbéová.
Vanessa Gillesová napálila pouze tyč a po dvou sériích tedy vede Švédsko!
Olivia Schoughová poslala brankářku na opačnou stranu, a proto její penalta dopadla dobře. Švédsko je ve vedení.
I Kanada ale neproměňuje. Ashley Lawrencová kopla míč přesně tam, kam to brankářka Švédska potřebovala.
Obránkyně Nathalie Björnová neměla vůbec žádné nervy. Míč napálila přesně k levé tyče a brankářka Labbéová byla krátká.
Jessie Flemingová znovu proměnila precizně. Její střela letěla do stejného místa, jak v průběhu hry.
Kosovare Asllaniová hned první penaltu neproměnila. Trefila pouze pravou tyč ze svého pohledu.
Střílení penalt začíná.
Čeká nás nejdramatičtější možný závěr tohoto utkání. O tom, kdo si bude moct z Tokia odvézt zlaté medaile, rozhodnou až penalty. V prodloužení bylo lepší Švédsko, ale žádná z jeho akcí brankou neskončila.
120+2'
Druhý poločas prodloužení skončil.
120+2'
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Desiree Scottová, přichází Shelina Zadorskyová.
120'
Bude se hrát ještě minutu. Švédky si vybojovaly standardní situaci a už míří vpřed.
120'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Amanda Ilestedtová, přichází Emma Kullbergová.
119'
Rozhodnutí v úplném závěru prodloužení nepřinesla ani hlavička Liny Hurtigové. Odkopávat bude Stephanie Labbéová.
118'
Ani teď z toho gól nebyl, přestože to pro Švédky vypadalo velice slušně. Po centru ze strany byl už míč i na brankové čáře, ale Kanada snad zázrakem neinkasovala.
117'
Po dalším rohu Švédska se na malém vápně vytvořil obrovský chumel. Vítězně nakonec z něj vzešly Kanaďanky.
115'
Rychlou souhru na jeden dotek nedokázala zakončit Hanna Bennisonová. Akce však vypadala od úplného počátku celkem dobře, jenže opět hráčky ve žlutém zradilo finální řešení.
114'
Švédky se po rohovém kopu prosadit nedokázaly. Tentokrát to nebylo rozehráno úplně nejlépe.
113'
Na druhé straně se k hlavičce dostala Jordyn Huitemaová. Ani jí rozhodně nechybělo moc k úspěšnému zakončení.
112'
Hurtigová znovu v hlavní roli, tentokrát po přesné přihrávce Anderssonové. Nicméně fotbalistka s číslem 8 na dresu zamířila pouze do těla bránící hráčky.
111'
Lina Hurtigová hlavičkovala po dobře zahraném kopu jen těsně vedle vzdálenější tyče. Tohle byla zřejmě zatím největší šance v prodloužení.
110'
Tempo hry nám ale postupem času lehce opadává. Uvidíme, co nám hráčky obou výběrů předvedou v posledních deseti minutách.
108'
Kosovare Asllaniová to znovu nekopla špatně, ale Labbéová byla ve vzduchu jako první. Svým kolegyním tak dokázala pomoct na jedničku.
108'
Lina Hurtigová nedosáhla na celkem kvalitní centr z pravé strany. Míč byl ovšem tečován Kanaďankami, takže se bude kopat rohový kop.
107'
Jonna Anderssonová se chystá na rozehrání autového vhazování, ale ruskou rozhodčí byla ještě pohnána trochu směrem dozadu.
106'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Fridolina Rolföová, přichází Anna Anvegaardová.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Stina Blacksteniusová, přichází Olivia Schoughová.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První poločas prodloužení skončil.
104'
Žlutou kartu dostává Kosovare Asllaniová (Švédsko).
104'
Fridolina Rolföová nedokázala přímým způsobem zamířit středem hřiště dopředu. Určitě ale musíme pochválit Jonnu Anderssonovou, jejíž rána rozhodně špatná nebyla.
103'
Zhruba dvě minuty se hrálo na polovině hřiště. Viděli jsme mnoho nepřesností v rozehrávce.
101'
Odhodlání uspět je na obou stranách znatelné. Stále však žádná strana nemá blíže k olympijskému zlatu než ta druhá.
100'
Střelkyně zatím jediné švédské branky Stina Blacksteniusová chtěla nádherně obalit míč k zadní tyči, jenže přesná nebyla. Brankový prostor o pár čísel netrefila.
99'
Přihrávka Hanny Glasové šla do oblasti nikoho. Kanaďanky ale nerozehrály přesně, tudíž se k míči znovu dostává Švédsko.
97'
Fridolina Rolföová chtěla utáhnout svou ránu k bližší tyči. Nepovedlo se jí to dokonale, ale i tak z toho bude alespoň rohový kop.
96'
Na obou týmech je ale sympatické, že se snaží hrát hlavně dopředu. Rozhodně nesledujeme moc opatrné prodloužení.
95'
O pořádný vzruch před bránou Švédska se postaraly dva centry ze stran. Navíc z dálky pak vypálila i Grossová. Hedvig Lindahlová tak měla v posledních sekundách plné ruce práce.
94'
Jonna Anderssonová nechtěla odehrát jen na aut, tak se pokusila ještě konstruktivně rozehrát. Nicméně úspěch z toho nevzešel a balón putoval na nohy Kanady.
93'
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Allysha Chapmanová, přichází Jayde Riviereová.
92'
Švédky znovu hrály s míčem v předbrankovém prostoru, ale úspěšnější byly bránící Kanaďanky. Poté zabrala Deanne Roseová, která po rychlé akci minula zařízení.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Finálový boj mezi Švédskem a Kanadou se po devadesáti minutách nerozhodl. Góly padly na obou stranách, ale stále je to 1:1. Ve druhém poločase z penalty vyrovnala Jessie Flemingová. Před námi je tedy prodloužení.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Jessie Flemingová je také dnes při chuti. Nyní se opřela do balónu z uctivé vzdálenosti, avšak bránu minula. Bylo to však jen o pár čísel.
90+3'
Dlouhé autové vhazování se fotbalistkám ve žlutých dresech nepovedlo. Kanaďanky odvrátily daleko od brány.
90+2'
Švédky se teď vracely na vlastní polovinu celkem ležérně. Mohly být potrestány, ale nakonec skvěle zapracovala Nathalie Björnová, jež skluzem nebezpečí zastavila.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat 4 minuty.
89'
Kosovare Asllaniová mohla rozhodnout. Odražený míč se k ní odrazil velice příhodně, ale proti vyběhnuté Labbéové si neporadila. Rozhodně ale mohla zakončit lépe.
88'
Znovu zkoušela Kanada vysunout útočníci na hrotu. Brankářka Švédska opět vyrazila z brány a také napodruhé vše zvládla dokonale.
87'
Navíc se děvčata v červených dresech dostala až do šestnáctky. Tam ale přišel nepřesný centr, pro který si došla Lindahlová.
87'
Kanadská obrana si teď s přehledem poradila s nepříjemnou situací. Raději si vypomohla s brankářkou Labbéovou.
86'
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Christine Sinclairová, přichází Jordyn Huitemaová.
84'
Švédky se znovu prokombinovaly velmi blízko k vápnu, ale tam jim zatím chybí vyšší kvalita. Mnoho náznaků už měly, ale většinu z nich využít nedokázaly.
83'
Deanne Roseová se málem dostala do úniku, jenže Hedvig Lindahlová vystartovala z brány rychle a s přehledem si poradila.
82'
Kanada se ocitla pod velkým tlakem Švédek, ale to nejhorší už má asi za sebou. Švédsko ale rozhodně tlačí na pilu a rádo by rozhodlo ještě před koncem druhého poločasu.
81'
Stephanie Labbéová měla velké problémy s vyboxováním míče pryč od své brány. Rohový kop byl totiž kopnut výborně.
80'
Kosovare Asllaniová nám předvedla další skvělou akci. Možná je dnes vůbec nejlepší hráčkou na hřišti. Teď nabrala rychlost na levé straně a nakonec dokázala vybojovat alespoň roh, přestože akce to byla nadějná.
79'
Fridolina Rolföová netrefila z výborné pozice. Dostala míč proti noze přímo do vápna, ale její pokus levačkou jen o metr minul přední tyč.
77'
Jonna Anderssonová výtečně zakřižovala Roseovou, která tak do akce po pravém křídle vyrazit nemohla.
76'
Přízemní centr z levé strany v podání Švédek byl celkem rychle odvrácen. Do hry se hned zapojila střídající Lina Hurtigová.
75'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Magdalena Erikssonová, přichází Jonna Anderssonová.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Filippa Angeldalová, přichází Lina Hurtigová.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Sofia Jakobssonová, přichází Hanna Bennisonová.
75'
U švédských střídaček je hodně rušno. Za okamžik dojde hned k trojitému střídání.
73'
Glasová oslovila Rolföovou, jejíž práce na pravém křídle ovoce nepřinesla. Ovšem Švédsko u balónu zůstalo.
72'
Před námi je zhruba dvacet minut základní hrací doby. Dokáže se ještě jedna či druhá strana gólově prosadit?
71'
Švédky už Kanaďanky dostaly dále od své brány, nicméně stále nemají klid.
70'
Na hřišti je úplně jiná Kanada! V další velké šanci neuspěla Jessie Flemingová, jejíž rána z hranice šestnáctky skončila pár centimetrů nad horní tyčí.
68'
A záhy mohlo být ze strany Kanady ještě veseleji. Lindahlová vyběhla z brány, míč v rukavicích neudržela, a proto se k zakončení dostala Ashley Lawrencová, která ale trefila bránící hráčku.
67'
Kanada právě vstřelila branku!
Stejně jako v semifinále se k míči postavila JESSIE FLEMINGOVÁ, která s přehledem proměnila. Balón poslala po své levé ruce, zatímco švédská brankářka skočila na opačnou stranu. 1:1.
66'
Rozhodčí se šla na celou situaci podívat k monitoru a nakonec rozhodla, že penalta z toho bude. Faulovala Amanda Ilestedtová.
64'
Christine Sinclairová byla zastavena ve vápně a dost možná z toho bude i penalta. Rozhodčí nereagovala, avšak je možné, že od VARu přijde připomínka.
63'
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Nichelle Princeová, přichází Deanne Roseová.
62'
A dnes velmi aktivní Asllaniová navíc pro ně získala další kop od rohového praporku.
61'
Kanada už ani zdaleka nemá takový tlak, jako při prvních pěti minutách druhého poločasu. Teď se zdá, že otěže znovu přebraly Švédky.
60'
Kosovare Asllaniová si říkala o balón za obranou, jenže provedení její spoluhráčky nebylo zrovna ideální. Míč se dostal k brankářce Labbéové.
59'
Viděli jsme však nepřesnosti na obou stranách. Naposledy na té švédské, když reprezentantky ve žlutém až příliš nepřesně nakoply dopředu.
57'
Sinclairovou atakovala na polovině hřiště Angeldalová. Čeká se tedy na rozehrávku Kanady.
56'
Filippa Angeldalová se opřela do míče levačkou, avšak rána se jí moc nepovedla. Za okamžik bude vykopávat Stephanie Labbéová.
56'
Nathalie Björnová skvěle přečetla hru a pokus Kanady o dlouhý nákop dokázala zastavit. Navíc i konstruktivně rozehrála.
54'
Dění po rohovém kopu ale nestálo za zmínku, tudíž teď už pokračujeme okolo půlící čáry.
53'
Stina Blacksteniusová hledala na malém vápně spoluhráčky, ale Kanaďanky její úmysl zastavily. Pokračovat budeme rohovým kopem.
52'
Kosovare Asllaniová dostala míč proti noze, ale byla u něj pozdě. Kanadské obránkyně zvládly své defenzivní povinnosti na jedničku.
51'
Ale Kanada se z kabin vrátila v laufu. Zkusila to střelou zhruba z dvaceti metrů, ale přesná nebyla. Nicméně zajímavý pokus.
50'
Adriana Leonová rozehrála rohový kop, který se snášel do pokutového území Švédska. Skvěle ale zapracovala Hedvig Lindahlová, jež balón vyboxovala.
49'
Tentokrát Kanadě nevyšel rychlý přechod do útoku. Jelikož míč skončil za postranní čárou, tak budou domácí hráčky vhazovat aut.
48'
Nichelle Princeová střílela z těžké pozice přímo do rukavic brankářky. Pro Hedvigu Lindahlovou to složitý zákrok nebyl.
47'
Ve druhém poločase se zatím snaží držet míč hostující Kanaďanky, ale zatím to je pouze v okolí jejich brány. Zároveň jsme určitě zvědaví, jakou změnu v její hře přinesou dvě poločasové změny.
46'
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Janine Beckieová, přichází Adriana Leonová.
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Rebecca Quinnová, přichází Julia Grossová.
46'
Po pětačtyřiceti minutách olympijského finále jsou o gól napřed Švédky. Nutno podotknout, že zcela zaslouženě. Do vedení šly ale až ve 34. minutě, kdy se po nádherné přihrávce Asllaniové trefila Stina Blacksteniusová. Kanada se zatím do větších šancí nedostává, takže uvidíme, co před druhým poločasem změní.
45'
45'
Kapitánka Caroline Segerová vyslala tvrdou střelu z velké dálky, nicméně svatyni Kanady zhruba o metr přestřelila.
44'
Na konci poločasu je ale Švédsko jasně lepším týmem. Nyní diktuje tempo hry.
43'
Stephanie Labbéová to pořádně schytala, když do ní naběhla útočnice Sofia Jakobssonová. Byl pískán faul, ale ten se zároveň obešel bez karty.
42'
Roh však nebyl dotažen do gólového konce. Chybělo k tomu pěkných pár metrů, neboť hlavička mířila daleko od zadní tyče.
41'
Hanna Glasová skvěle zasekla balón a následně jej chtěla nabídnout do vápna. Kanadská bránící hráčka ale zasáhla, takže se Švédsko bude muset spokojit jen s rohem.
40'
Tohle byla škoda pro Švédky, neboť míč několikrát velmi nepříjemně poskakoval v pokutovém území Kanady. Fridolina Rolföová jej ale na konci akce netrefila zrovna nejlépe.
38'
Další přijde za moment. Po faulu Scottové totiž upadla na zem Kosovare Asllaniová.
38'
Nathalie Björnová se chystá na rozehrávku standardní situace.
37'
Kanada se chce co nejrychleji oklepat. Poslední sekundy sice trávila na útočné polovině, ale následný centr ze strany nebyl přesný. Skončil v rukavicích Lindahlové.
34'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédky jdou do vedení! Na polovině hřiště dokázaly získat míč a Kanaďanky se už velice složitě vracely dozadu. Kosovare Asllaniová navíc nabídla parádní přízemní míč k noze STINY BLACKSTENIUSOVÉ, která propálila vše, co jí stálo v cestě. Míč byl tečován, takže Labbéová na něj nedosáhla. 1:0. Asistence: Kosovare Asllaniová.
33'
Švédsko reklamovalo u rozhodčí faul těsně před pokutovým územím. Ten však odpískán nebyl, takže vykopávat bude Labbéová.
32'
Celek ze Skandinávie znovu zatlačil. Kosovare Asllaniová se ocitla volná u zadní tyče, ale na poslední možnou chvíli ji obránkyně Kanady dostoupily.
31'
Švédky se dostaly ke standardní situaci, kterou ale využít nedokázaly. Následovat bude autové vhazování Kanady, o které se postará Allysha Chapmanová.
29'
Stephanie Labbéová předvedla zákrok zápasu! Po dalším centru z pravé strany se jedna ze Švédek uvolnila ve vzduchu a hlavou míč tlačila k zadní tyči. Brankářka Kanady ale byla v danou chvíli úspěšnější.
29'
Kosovare Asllaniová vyslala prudký centr ze strany, který však skončil na těle bránící hráčky.
28'
Vypadalo to na zajímavé přečíslení ze strany Kanady, jenže finální fáze ideální nebyla. Christine Sinclairová neprostrčila balón na svou kolegyni.
27'
Na trávníku se ocitla jedna ze švédských hráček po nedovoleném zákroku Janiny Beckieové. Kanadská útočnice si za tento faul vysloužila žlutou kartu.
26'
Filippa Angeldalová na středu hřiště fantasticky zrychlila. Když se pro ni míč celkem příhodně odrazil ke střele, tak to také zkusila. Trefila však pouze připravené hráčky Kanady v bloku.
23'
Polovinu úvodní půle máme za sebou a po počátečním náporu Švédek se Kanaďanky stále častěji dostávají do hry. Nicméně sledujeme celkem kvalitní fotbal.
22'
Evropanky se pokusily o dlouhý nákop vpřed, ale skvěle na pravé straně zapracovala obránkyně Ashley Lawrencová.
21'
Nichelle Princeová chtěla šikovně obalit střelu k zadní tyči. Navedla si míč na střed a následně vystřelila pravačkou. Ani ona ale brankový prostor netrefila.
20'
Po rohu se dostala ke střele z první Desiree Scottová. Její pokus z uctivé vzdálenosti ale skončil poměrně vysoko nad břevnem.
19'
Nichelle Princeová načasovala dobrou průnikovou přihrávku na Beckieovou, jejíž centr Švédky srazily pryč z nebezpečné zóny. Bude se kopat od rohového praporku.
18'
Kanaďanky už mají míč pod svou kontrolou a momentálně si přihrávají mezi defenzivní čtyřkou.
16'
Fridolina Rolföová načala kombinaci Švédek, ta zároveň zajímavě pokračovala. Právě tato hráčka se poté dostala ke střele ze střední vzdálenosti, se kterou ale Stephanie Labbéová neměla větší práci.
15'
Nichelle Princeová se zajímavě prosmýkla obranou a o chvíli později se dostala do kvalitní pozice v malém vápně. Přihrávku před poloprázdnou bránu ale nevyprodukovala.
14'
Švédky chtěly zrychlit kombinaci, ale poté Filippa Angeldalová celkem zbytečně balón zvedla. Místo průniku po levém křídle tedy přišla ztráta.
13'
Je pískán útočný faul domácích hráček. Kanada se opět dostala pod tlak, ale už je z její strany vše v pořádku.
12'
Kosovare Asllaniová si na útočné polovině pomohla faulem. Míč tak znovu připadá k nohám kanadských reprezentantek.
11'
Po rohovém kopu Švédek se toho ve vápně už moc neudálo. Následný centr zamířil do zámezí.
10'
U střídaček to jen zahučelo. Magdalena Erikssonová poslala chytrý střílený míč směrem na bránu, ale nakonec svatyni soupeřek, ani své spoluhráčky, netrefila. Nicméně to byl první větší náznak v zápase.
9'
Velký závar se vytvořil v pokutovém území Kanady, ale ani jedna ze švédských útočnic nedostala balón do branky. Hned obě stoperky Kanady musely pracovat ve skluzu, ale vše nakonec zvládly.
7'
Janine Beckieová rozehrála první rohový kop v tomto utkání ze strany Kanady. Poslala míč do vápna velice zajímavě, jenže hlavičkující Vanessa Gillesová se neprosadila. Balón poslala asi tři metry vedle zadní tyče.
6'
O aut se tentokrát postará Magdalena Erikssonová. Spoluhráčky se jí ale ve volných pozicích příliš nenabízejí.
4'
Nyní se hraje zhruba na polovině hřiště. Kanada hru vytlačila, ale v kombinaci se zatím trápí.
3'
Průniková přihrávka výběru ve žlutých dresech ale přesná nebyla, tudíž se kanadská brankářka může už chystat na odkop.
3'
Stephanie Labbéová jej ale s přehledem vyboxovala až do zámezí. Švédsko tedy bude pokračovat autovým vhazováním.
2'
Na řadu přijde první rohový kop, který rozehraje Kosovare Asllaniová.
1'
Švédky se ihned tlačily dopředu, ale samy sebe zastavily nedovoleným zákrokem. Rozehrávat tak budou jejich soupeřky.
1'
Utkání o zlato za malou chvíli začne. Kanada nastoupí v červených dresech, zatímco Švédky budou hrát ve žlutých.

Švédsko: Lindahlová – Glasová, Ilestedtová, Björnová, Erikssonová – Angeldalová, Segerová (C) – Jakobssonová, Asllaniová, Rolföová – Blacksteniusová.
Náhradníci: Falková – Anderssonová, Kullbergová, Bennisonová, Hurtigová, Schoughová, Anvegaardová.

Kanada: Labbéová – Lawrencová, Gillesová, Buchananová, Chapmanová – Flemingová, Scottová, Sinclairová (C), Quinnová – Princeová, Beckieová.
Náhradníci: Sheridanová – Zadorskyová, Roseová, Grossová, Riviereová, Leonová, Huitemaová.

Rozhodčí: Pustovoitovová (RUS) – Kuročkinová (RUS), Rodaková (CRO).
Favoritkami finále budou Švédky, které však v historii na zlato ani jednou nedosáhly. Byly blízko, a to v roce 2016 v Riu, kde nakonec nestačily ve finále na výběr Německa. To je zatím jejich jediná ženská fotbalová medaile z olympiád. Už teď se dá říct, že Švédsko odehrálo výborný turnaj. V základní skupině přemohlo USA, Austrálii i Nový Zéland a velmi dobře pokračovalo i v play-off. Ve čtvrtfinále zdolalo domácí Japonsko poměrem 3:1 a v semifinále porazilo Austrálii 1:0. Po pěti výhrách je však až nyní čeká ten nejdůležitější zápas.

To, že Kanada postoupila až do finále, je velkým překvapením. Z předchozích dvou olympiád má pokaždé bronz, ale asi málokdo čekal, že ve čtvrtfinále přemůže Brazílii a v semifinále zase USA. Právě se Spojenými státy americkými Kanaďanky nebyly lepší týmem, nakonec ale postoupily ony díky proměněné penaltě Jessie Flemingové ze 74. minuty. Dokáží zdolat favorita i dnes a připíší si své první zlato v historii?
Přeji příjemné odpoledne. Páteční den na OH v Tokiu je samozřejmě znovu nabitý a nás už dnes ve 14:00 čeká finále ženského fotbalového turnaje mezi celky Kanady a Švédska. Rozhodně si tento zápas nenechte ujít. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.