Já vám děkuji za pozornost, mějte krásný víkend a příště zase napočtenou.
Penalty jsou ovšem loterie a dnes vyhrál ten šťastnější.
Brazílie byla v zápase směrem dopředu aktivnější, Austrálie zase měla výbornou defenzívu.
Některé hráčky Austrálie pláčou opravdu moc. Bodejť by ne, vždyť dnes nechaly na trávníku úplně všechno.
Takový je hold fotbal, někdo musí vyhrát, někdo zase prohrát.
Australanky bojovaly statečně, ale nakonec padly na penaltách. Obrovská radost propukla na straně domácích, naopak smutek na straně hostů.
120+1
V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Brazílie.
Rozhodující penaltu vstřelila Tamires.
Kennedyová neproměnila pokutový kop! Bárbara penaltu vyrazila!
Tamires krásně vymetla šibenici! 7:6.
Logarzoová střelou k tyči proměńuje.
Monica střílel k tyči a oproměňuje. Williamsová sice odhadla směr, ale nestačila míč chytit.
Heymanová se nerozmýšlela a krásnou, tvrdou ránou k tyči skóruje.
Debinha krásnou střelou doprostřed branky proměňuje.
Máme tu šestou sérii.
Gorryová mohla rozhodnout, ale Bárbara odhadla stranu a penaltu chytá!
Kapitánka Marta neproměnila! Williamsová chytila penaltu!
Polkingornová snadno proměňuje.
Rafaelle s malým rozběhem proměňuje. Tvrdá rána k tyči. Williamsová se ani nepohla.
Van Egmondová krásnou střelou k tyči dává gól. Brankářka Brazílie neodhladla stranu.
Beatriz snadno proměňuje. Jakoby vůbec neměla nervy.
Allewayová proměňuje! Bárbara se začala hodně vztekat po tom, co jí chybělo kousek na to, aby penaltu chytla.
Andressa tvrdou střelou dává gól.
Přesně k tyči zamířila Kellondová-Knightová a proměňuje.
Andressa Alvesová proměňuje první pokutový kop!
První kope Brazílie!
Střílení penalt začíná.
Tak jdeme na to!
Teď jsme mohli vidět, jak trenér Austrálie Alen Stajčič motivuje brankářku Williamsovou.
Na trávníku jde vidět napětí v obou táborech.
Branku jsme v dnešním zápase neviděli, takže nás čekají penalty!
120+1
Druhé prodloužení skončilo.
120+1
Velký zmatek před Willamsovou, které se nedodařilo vyboxovat míč pryč, tak jak by chtěla... Naštěstí pro Austrálii rozhodčí ukončila druhý poločas prodloužení.
120+1
Tak uvidíme poslední roh v dnešním zápase?
120
Hráčky v modrém nyní zastavil ofsajd.
120
Z toho nic nebylo, a tak následuje autové vhazování.
119
Marta se ve vápně Austrálie dostala ke střele, Williamsová vyráží na roh.
118
Když už se dostanou hráčky hostů dopředu, tak akci většinou příliš překombinují.
117
Brazilië se talčí dopředu, jak jen může. Naopak Austrálie brání, seč jí síly stačí.
116
Teprve druhé střídání na straně domácích. Dolů odchází Thaissa, kterou nahrazuje Andressa.
115
Velká šance Polkingornové, která se dokázala osamostatnit před vápnem a následně vypálit na branku Bábary. Hráčka klokanů ovšem těsně minula branku.
114
Ale Australanky překoply vysoko nad branku.
113
Faul před vápnem Brazílie.
112
Z toho nic nebylo. Následoval aut z dobré vzdálenosti, ale i tam si dokázala Austrálie vybojovat balón.
111
Domácí jsou teď velice, velice aktivní a vybojovaly další roh.
110
Střela Marty letí vysoko nad branku.
110
Opět další velká šance. Nakonec Brazílie vybojovala alespoň rohový kop.
108
Jenže Andressa Alvésová branku přestřelila, a nevyužila tak této velké možnosti.
108
A tohle je velice nebezopečná situace! Logarzoová zahrála těsně před vápnem rukou a následuje přímý volný kop z bezprostřední blízkosti!
106
Domácí hráčky mají problém si před vápnem přesně přihrát. Dneska jsme viděli spoustu akcí, kde kdyby k těm přihrávkám došlo, tak by byly i velké šance.
106
Začalo druhé prodloužení.
Tak ani v první části prodloužení jsme neviděli branku. Jak na tom bude dalších patnáct minut?
105
První prodloužení skončilo.
105
Kerrová dnes dohrála. Zbytek utkání dohraje Crummerová.
103
Beatriz hlavičkovala nad.
103
Rohový kop pro domácí.
102
Jedná z Brazilek spadla ve vápně. Ale šlo vidět, že tomu pomohla. Rozhodčí samozřejmě žádnou penaltu pískat nebude.
101
Faul ve středu hřiště. Rozehrávat budou žlutí.
99
Nepřesný centr, proběhne odkop od branky Williamsové.
99
Brazilië je vellige aktivní. Australie spíš spoléhá na defenzívu.
97
Centr Andressy Alvesové skončil v rukavicích brankářky ze země klokanů.
96
Po hlavičce jedné z brazilek se míč odraží mimo tři tyče. Rozehrávat bude Williamsová.
95
POliana se dostala ke střele, která se odrazila na roh.
94
Hráčky z Jižní Ameriky mají obrovskou podporu v hledišti. Nic je nemůže motivovat víc než úspěch na domácím turnaji.
93
Na druhé straně si i Williamsová šáhla na míč.
92
Gorryová krásnou střelou trefila boční síť brankářky Bárbary.
91
V prvním prodloužení rozehrávají australanky.
91
Začal první poločas prodloužení.
Máme za sebou i druhý poločas utkání, ve kterém jsme zatím neviděli žádný gól. Na řadě je tedy prodloužení, které se hraje systémem dvakrát patnát minut.
90+5
Druhý poločas skončil.
90+4
Tak ještě jeden roh pro domácí celek!
90+4
Po faulu ve vápně budou rozehrávat brazilky.
90+3
Následuje další.
90+3
Rohový kop Austrálie.
90+2
Andressa Alvesová zbytečně tvrdě zajela do jedné z hostujících hráček. Kdyby rozhodčí byla přísná, klidně mohla dát i červenou kartu.
90
Williamsová zachránila Austrálii před vyřazením! K míči se dostala Andressa Alvesová, která na zemi zakončovala. Tak tak vyrazila míč z brankové čáry australská gólmanka.
90
Začínají nám ubíhat poslední minuty dnešního duelu. Tak budeme prodlužovat nebo některá dívka vstřelí gól?
88
Debinha se dostala ve vápně ke střele, ale její rána letěla hodně mimo.
87
Hráčky v modrých dresech budou mít možnost rohového kopu.
85
Logarzoová trefila z velké dálky břevno!
83
Heymanová spadla ve vápně, ale kanadská rozhodčí jasně ukázala, že penaltu pískat nehodlá. Do následného proitútoku se hnala Marta, ale její střela skončila mimo branku.
80
Jenže kanárci mají problém se snadardními situacemi. Hráčky nejsou schopni vymyslet akci, ve které by přímo ohrozily branku Williamsové.
80
Kennedyová si to teď pěkně zavařila. zaprvé faulovala za cenu žluté karty, a za druhé těsně před vápnem.
79
Ale ani jeden nebyl úspěšný.
79
Tak se mrkneme ještě na jeden.
78
Z toho byl nakonec protiútok brazilek, které také dokázaly vybojovat roh.
77
Následuje rohový kop protinožkyň.
77
Marta za faul před vápnem dostává žlutou kartu.
75
De Vannaová dnes skončila. Na placejí nahradí Polkingornová.
74
Doslova zahozená šance! Andressa Alvesová šla po křídle téměř sama na branku, ovšem zakončila velmi nepřesně. Kdyby raději přihrál na druhou stranu, kde byla úplně volná Beatriz, tak by z toho byla velice vážná šance.
73
Míč se odrazil na roh, takže domácí fotbalistky budou mít možnost této standardky.
72
Zatím se hraje bez nějakých vážnějších střel na branku. jestli budeme pokračovat v takovém tempu, tak bych dnes odhadoval prodloužení.
70
Po centru do vápna se dostala jedna z brazilek k hlavičce, ale ta letěla mim otři tyče.
69
Foordová za úplně zbytečný faul dostala žlutou kartu.
67
Domácí fotbalistky jsou zatím aktivnější. Otázka zní, jestli z této aktivity vypramení nějaká vážnější šance.
66
Ten byl nakonec přerušený kvůli ofsajdu.
66
Australanky nyní čeká přímý volný kop.
64
Ten nedopadl ideálně, nicméně hráčky Brazílie budou mít možnost autového vhazování z dobré pozice.
64
Kellondová-Knightová odhlavičkovala míč na roh.
62
Nyní střela k tyči se kterou si poradila Williamsová.
61
Zraněná Fabiana v dnešním zápase skončila. Na její místo nastupuje Poliana.
60
Pro Simonovou dnešní šichta skončila. Místo ní přichází na hřiště Heymanová.
59
Střela Debinhy končí vysoko nad.
59
Následný rok nebyl nejlépe nacentrován a u míče jsou hráčky ze země klokanů.
58
Fabiana nakonec není schopná vstát a bude muset být odnešena na nosítkách.
57
Na zemi zůstala ležet Fabiana a vypadá to vážně.
57
Hráčky z Jižní Ameriky budou zahrávat další roh.
56
Ovšem míč nakonec skončil před vápnem.
55
Rohový kop Brazilek.
53
Obrovská šance Brazílie! Úplně volná Andressa Alvesová poslala míč před branku na Beatriz, která nedokázala přes bránící hráčku Austrálie zkončit. Kdyby se jí to povedlo, tak by to možná byl i gól.
52
Tamires dostává žlutou kartu za faul na australskou hráčku.
50
Moc nechybělo a Kennedyová se dostala k hlavičce. Ale přeci jí pár centimetrů chybělo. Odkop od branky provede Bárbara.
49
Andressa Alvesová vystřelila k tyči, ale mrštná brankářka Austrálie stihla chytit míč před brankovou čarou.
48
Míč chvilku neosedně skákal ve vápně, ale brazilskému celku se nepodařilo nijak zakončit. Celá akce skončila odkopem Williamsové.
47
A nakonec z toho bude rohový kop.
47
Brazilky se snaží dostat do vápna.
46
Tak pojďme na druhý poločas!
Zajímavostí třeba je, že na posledním MS ve fotbale žen se tyto dva celky utkaly. Austrálie vyřadila Brazílii v osmifinále a bylo z toho velké překvapení. Jsem zvědavý, jaké to bude v tomto případě.
Tak snad nás budou gólové hody čekat v druhé části hry.
Skončil nám první poločas čtvrtfinálového utkání, ve kterém jsme zatím neviděli žádnou branku. Můžeme tedy jenom doufat, že se to v druhém poločase změní. Aktivnějším celkem jsou hráčky domácích, ovšem Austrálie není o mnoho horší. Zápas je od druhé půle prvního poločasu poměrně atraktivní, jen ty branky chybí.
45+3
45+1
Formigu teď neštastně trefila vlastní brankářka. Záložnice domácích je ošetřovaná lékaři.
45+1
Hráčky ze země klokanů zkusí ještě nějakou akci v nastavení.
44
Obrovská šance, ve které se objevila Debinha! Ta si dokázala povodit obranu žlutých a následně se dokázala uvolnit. Poté zvolila střelu, ovšem ta byla špatná a letěla příliš vysoko nad branku. To je škoda. Mohli jsme vidět první gól zápasu.
43
Skvělá kombinace domácích, která skončila až ve vápně Austrálie. Mart tam nedokázala udržet míč.
41
Bárbara odkopává míč daleko, doprostřed hřiště.
40
Hráčky Austrálie mají problém se dostat před pokutové území.
38
Nepřesná přihrávka Kennedyové, rozehrávat budou hráčky v modrých dresech.
38
S centrem do vápna si poradila Williamsová.
36
Odmáván ofsjad hostů.
35
A brankářka Austrálie se dostala k míči po hlavičce jedné z hráček domácích.
35
Williamsová se dotkla míče, takže se bude kopat další roh.
34
Brazilky vybojovaly rohový kop.
33
Laura Allewayová je hráčkou, která jako první dnes dostává žlutou kartu.
32
V současné chvíli se hraje spíše na území Austrálie. Nicméně hráčky domácích zatím nezaložili nějaké větší šanci. Ani ty střely nejsou bůví jak zázračné.
30
Beatriz se dostala k dobře nabité přihrávce, ale forvardka kanárků tu ránu podcenila a vyslala na branku Williamsové střelu, se kterou by si poradil i brankář z mladšího dorostu.
28
Kenedyová se ve vápně dostala ke střele, ale míč naprala přesně doprostřed branky, kde stála dobře postavená Bárbara.
28
Brazilky faulovaly, takže uvidíme i přímý volný kop hostů.
27
Faul Austrálie ve středu hřiště.
26
Williamsová je nyní u míče.
26
Formiga se dostala ke střele, ale ta rána se jí vůbec nepovedla. Skončila vysoko nad.
25
Uvidíme další roh kanárků.
24
Faul Gorryové, která signalizovala rozhodčí, že to hráčka domácích nafilmovala.
23
Ale z rohového kopu nic nebylo, protože brazilky se dopustily útočného faulu.
23
Williamsová musela zashovat a míč vyrazila na roh.
22
Nyní nás čeká přímák ze solidní vzdálenosti pro Brazílii. Jak s tím hráčky naloží?
21
Faul Australanek. Sudí Chenardová se zlobila na jednu z hráček hostujícho celku.
20
Catleyová se asi během zápasu zranila. Na place jí tedy ve 20. minutě střídá Logarzoová.
16
Debinha vyslala tvrdou ránu! Williamsová se musela natáhnout a vyrazit míč mimo tři tyče!
16
Nebezpečný centr Catleyové, který se točil do branky. Nakonec jí minul.
14
Zatím to není bůví jak ofenzivní fotbal. Hraje se hodně opatrně. Obě družstva si asi uvědomují, že jedno zaváhaní a mohou se s turnajem rozloučit.
12
Nyní trocha nepřenosti ze strany Austrálie. Těžit z toho můžou domácí hráčky.
11
Brazilky se snažily vymyslet kulišárnu. Jedna z nich posléze vystřelila, ale míč naprala pouze do první hráčky před sebou.
11
Faul Gorryová znamená přímý volný kop Brazílie. Ale na střelu je to celkem dálka...
10
Williamsová je u míče a neví, komu by měla přihrát. Z hlediště se ozývá hlasitý pískot.
9
Dlouho se hrálo bez přerušení a spíše ve středu hřiště. Až nyní sudí Chenardová přerušila hru po faulu australanek.
7
Na zemi zůstala ležet Fabiana, která je ošetřována lékařem týmu. Takže obránkyně domácích musí opustit hrací plochu.
6
Zatím se oba týmy spíše oťukávají. Žádnou vyloženou šanci jsme ještě neviděli.
5
Mimochodem vítěz utkání se utká v duelu se Švédskem, které překvapivě zdolalo USA na penalty.
4
Formiga vystřelila na branku. Ovšem s její přízemní střelou si gólmanka v klidu poradila.
3
Hráčkám v modrých dresech se nepodařilo odcentrovat míč do vápna, kde střeží branku Williamsová.
2
Zatím se hraje spíše na půlce Brazílie. Jakmile se dostanou k míči hráčky Austrálie, tak tribuny bučí. Domácí dnes budou chtít hnát svůj celek do semifinále.
1
Forryová se dostala k odraženému míči a poslal střelu na Bárbaru. Brazilská gólmanka si s touto snadnou střelou poradila.
1
Oba celky jsou na hřišti. Austrálie dnes hraje ve žlutých dresech. Jejich sok z Brazílie v modrých.

Brazílie: Bárbara – Fabiana, Monica, Rafaelle, Tamires – Thaisa, Formiga, Marta (C) – Debinha, Andressa Alvesová, Beatriz.
Náhradníci: Aline – Bruna Benitesová, Érika, Poliana, Andressa, Cristiane, Raquel Fernandesová.

Austrálie: Williamsová – Allewayová, Catleyová, Kennedyová – Gorryová – Kellondová-Knightová, van Egmondová, Foordová – De Vannaová (C), Kerrová, Simonová.
Náhradníci: Arnoldová – Carpenterová, Polkingornová, Buttová, Logarzoová, Crummerová, Heymanová.

Rozhodčí: Chenardová – Charbonneauová, Morrisetová (všichni Kanada).
Toto čtvrtfinále začne ve tři hodiny ráno, takže pro ty, kteří nebudou moci spát nebo budou brzo vstávat, rozhodně tento duel doporučujeme.
Austrálie dnes vstupuje jako outsider. Děvčata ze země klokana postoupily do vyřazovací fáze ze třetího místa. Ve skupině zaznamenaly nejprve prohru s Kanadou (0:2), poté remízu s Německem (2:2) a nakonec si vybojovaly postup výhrou nad Zimbabwe (6:1).
Brazílie ze své základní skupiny postupuje z prvního míst. V základní skupině porazila nejprve Čínu (3:0) a poté Švédsko (5:1). Její hráčky neuspěly jen jednou, a to když remizovaly s Jihoafrickou republikou bez branek 0:0. Do dnešního zápasu vstupují tedy jako favoritky.
Krásné brzké ráno! U dnešního onlajn přenosu Vás vítá Dominik Mihailescu, který pro vás bude komentovat utkání mezi Brazílii a Austrálii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.