OH - fotbal - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Brazílie : Čína - 3. srpna 2016   21:00

Ukončeno
Brazílie
Brazílie
36' Monica  • 59' Andressa Alvesová  • 90' Cristiane 
3:0
(1:0)
Čína
Čína

Sestava Brazílie
Bárbara – Monica, Fabiana (85. Poliana), Rafaelle, Tamires – Formiga, Andressa Alvesová, Beatriz, Marta (81. Debinha) – Cristiane, Thaisa (58. Andressa).
Rozhodčí
Chenardová – Charbonneauová, Morissetová
Olympic Stadium, Rio De Janeiro
Sestava Čína
Čao Li-na – Li Tung-na, Wu Chaj-jen, Liou Šan-šan, Süe Ťiao – Wang Šan-šan (65. Jang Li), Čang Žuej, Wang Šuang (79. Ku Ja-ša), Tchan Žu-jin – Ma Siao-sü, Li Jing.
Přenos se aktualizuje automaticky

Zápas je tedy u konce a Brazilky do domácích Olympijských her 2016 vkročily velice dobře, protože dokázal jasně porazit Čínu 3:0! Ve druhém poločase také dominovaly domácí hráčky a díky trefě do poloprázdné branky od Alvesové a hlavičce Cristiane navýšily svoje vedení z prvního poločasu, kdy se trefila Monica. Čínský celek nic nepředvedl a zaslouženě tak nebere ani bod – domácí navíc dopředu hnalo skvělé publikum. Uvidíme, kam to oba celky dotáhnou v dalším průběhu turnaje!

Ode mne je to dnes vše, já Vám přeji pěkný zbytek týdny a prozatím se s Vámi loučím.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Domácí celek už si užívá podpory svých fanoušků a jenom si ťuká míč na půlce, Číňanky už nejeví vůbec žádnou snahu hrát.
90+2'
Nastaveny jsou tři minuty, které dohrávají domácí s míčem na kopačkách a užívají si svého vedení.
90'
Brazílie právě vstřelila branku!
Tak toto je už jenom taková pojistka už jasné výhry Brazílie! Na centr od Andressy velice špatně vyběhla Čao Li-na, která ho netrefila a umožnila tak velice snadnou hlavičku do prázdné branky od naskakující CRISTIANE! Ta tak zvýšila na 3:0!
88'
Zápas už se vážně jenom dohrává a oba celky jsou asi spokojeny s tím, jak se zápas vyvíjí, takže Brazilky už dohrají zápas na útočné polovině.
86'
Ve vápně Číny byl k vidění obrovský závar, který byl zakončen střelou do bloků od jedné z Brazilek, ale nakonec si dokázala čínská obrana s touto ošemetnou situací poradit a míč odpálit pryč!
85'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Fabiana, přichází Poliana.
84'
Uvidíme, jestli ještě uvidíme nějaký gól, každopádně Fabiana se teď dostala do hezké akce, ale po dobré kličce přišel už horší centr.
82'
Hráčky z asijské země se snaží ještě něco udělat s tímhle výsledkem, ale zatím to nevypadá, že by se měly dostat na dostřel – protože Brazilky brání opravdu velice dobře.
81'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Marta, přichází Debinha.
79'
Střídání v týmu Čína: ze hřiště odchází Wang Šuang, přichází Ku Ja-ša.
77'
Teď už drží Brazilky míč na vlastní polovině a snaží se hru uklidnit, ale přidělávají si starosti samy a museli míč poslat do autu.
75'
Marta se opět dostávala za obranu, tentokrát ale byla celkem dobře pokryta, takže se nedostala k žádnému dalšímu geniálnímu řešení celé situace.
73'
Na hřišti se toho teď zase tolik neděje, protože Brazilky už se nika neženou a fotbal si spíše užívají, hráčky Číny jsou pak v křeči.
71'
Číňanky se ještě snaží o nějakou aktivitu směrem dopředu, ale nedokáží se dostat k zakončení a vždy ztroskotají na dobré obraně Brazilek.
69'
Za obranu se dostala Cristiane, která běžela sama na brankářku, ovšem sudí na čáře správně rozklíčovala ofsajd.
68'
Ale domácí hráčky mají zápas opravdu hodně pod kontrolou, takže se nedá čekat už nějaké velké drama, protože Číňanky dnes prostě nemají na to, aby daly dvě branky.
67'
Teď si další dobrý zákrok musela připsat Čao Li-na, která se položila na zem proti dobré střele a dokázala ji vyrazit do bezpečí!
65'
Střídání v týmu Čína: ze hřiště odchází Wang Šan-šan, přichází Jang Li.
63'
Brazilky měly přímý volný kop a byla z toho další dobrá šance! K přizvednutí hlavou se totiž dostala Rafaelle, která jen těsně minula bránu Čao Li-na!
61'
Hra se teď trochu zpomalila, protože domácí hráčky vědí, že už jim stačí jen kontrolovat náskok, hráčky Číny pak jako by alespoň přechodně rezignovaly.
59'
Brazílie právě vstřelila branku!
Tak toto bylo přesně to, kvůli čemu je Marta na hřišti! Dostala krásný pas za obranu, zpracovala si ho a měla hlavu nahoře, takže viděla nabíhající ANDRESSU ALVESOVOU, které poslala přesnou přihrávku před poloprázdnou bránu a umožnila jí tak zvýšit náskok na 2:0!
59'
Tak Marta ještě asi zkusí pokračovat, i když její pohyb není úplně přesvědčivý, každopádně překvapivě není tou, která půjde první ze hřiště.
58'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Thaisa, přichází Andressa.
57'
Hráčky Číny jsou ale zatím o něco lepší a napadají zdárně rozehrávku soupeřek, takže je vidět celkem vyrovnaný fotbal, který ještě nabízí velké drama.
55'
Marta už je sice zpět na hrací ploše, ale spíše kulhá po hřišti, takže to nevypadá, že by měla pokračovat nějaký delší časový úsek.
54'
Na zemi zůstala Marta, která asi bude muset střídat! To je velká nepříjemnost, ale domácí hvězda je za čárou a už se rozcvičují náhradnice.
52'
Brazilky jsou zatím aktivnější i ve druhé polovině zápasu, ale zatím se do žádné vyložené šance nedostaly.
50'
Z dálky se do střely opřela Fabiana, která ale trefila pouze prostředek brány, kde stála Čao Li-na a poslala míč na jistotu nad bránu.
49'
Formiga byla znovu faulována a rozehrával se tak přímák, po něm se dopředu hnala Beatriz, která měla úplně volno na straně, ale její centr postrádal potřebnou kvalitu.
47'
Číňanky se dostávaly do dobré šance, ovšem před Li Jing zasáhla na poslední chvíli Rafaelle, která si připsala klíčový zákrok.
46'
Druhý poločas rozehrály Brazilky, které se budou snažit udržet a případně rozšířit svůj náskok, tak uvidíme, jak se jim povede.
46'
Začal druhý poločas.
Je tu poločas a dá se konstatovat, že domácí Brazilky zaslouženě vedou, protože se hlavou prosadila Monica. Marta, od které se toho hodně čekalo, se zatím moc do hry nedostala, ale její spoluhráčky přesto hrály prim a měly daleko více šancí, ovšem využita byla pouze ta jedna zmíněná. Číňanky dopředu nic nepředvedly a jediné dvě šance měly v závěru po chybách při snaze poslat míč zpět brankářce, ale ani z jedné nakonec nebyl gól. Zlepší se asijská reprezentace ve druhé polovině dnešního zápasu?
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Tak toto byla obrovská chyba domácích! Fabiana poslala šílenou malou domů hlavou a málem překonala vlastní brankářku, ovšem míč skončil centimetry mimo!
45+1'
Nastavují se dvě minuty a práci měla Bárbara, která musela po nepovedené malé domů rychle z brány, ale zvládla to a nebezpečí bylo zažehnáno.
45'
I konec poločasu se dohrává na polovině Číny, kde Brazilky velice dobře presují a donutily svoje soupeřky poslat míč do autu.
43'
Série několika tvrdých soubojů nakonec skončila pouze ztrátou míče pro hostující hráčky, které se nemohou dostat na dostřel brány soupeřek.
42'
Fabiana se dostala po straně do úniku a mířila svůj centr na Alvesovou, ovšem ta nebyl schopna dobře zamířit a poslala míč nad.
40'
Do úniku se dostala Cristiane a Beatriz, ovšem obě byly v ofsajdu, čehož si všimla pomezní rozhodčí a následný gól prve jmenované tak neplatí.
38'
Brazilky se ale stále snaží být aktivnější, takže drží míč na svých kopačkách a snaží se využít rozhozených soupeřek.
36'
Brazílie právě vstřelila branku!
Tak nakonec to tam přeci jen spadlo a tentokrát to bylo i vinou chyby brankářky Čao Li-na, která nedosáhla na první centr a poté vznikla ve vápně obrovská mela – po sérii hlavičkových soubojů se dostala k zakončení MONICA a Číňanky si při vykrytí její nedůrazné hlavičky tak překážely, až skončila v síti!
34'
Tak toto byla obrovská šance! Ke střele se po rohu dostala Cristiane, která střílela z bezprostřední blízkosti, ale její střelu zablokovala na čáře Liou Šan-šan! Následně ještě poslala míč vedle brány Formiga.
33'
Wu Chaj-jen si připsala klíčový zákrok, když odehrála hlavou míč před zcela osamocenou Cristiane která by posílala míč do prázdné brány!
32'
Číňanky teď brání v hlubokém bloku a vypadá to, že Brazilky budou ještě zvyšovat tempo, aby daly gól do poločasu, ovšem teď byly vyhnány až na svoji polovinu.
30'
Před vápnem byla faulována Alvesová a kanadská rozhodčí ukazuje přímák, který bude rozhodně nebezpečný, protože je to ideální pozice na centr.
29'
Do dobré šance se dostávala Beatriz, která po kličce do protipohybu obránkyně byla skoro sama před bránou, ale svoji střelou trefila pouze bloky!
28'
Hra je hodně kouskována a hraje se ve středu pole, kde je vidět hodně nepřesností.
26'
Marta udělala pořádný vzruch před bránou, protože se dostala dvakrát za sebou k velice dobrému centru, ten druhý ale nepovedeně zakončila Cristiane a následoval pouze roh – ten poslala hlavou Beatriz mimo.
24'
Za obranu se snažila rýsovat přihrávku vzduchem Marta, ovšem včas vyběhla Čao Li-na, která si s míčem dobře poradila.
22'
Wu Chaj-jen je první hráčkou, která vidí z ruky sudí Chenardové žlutou, protože trochu více strčila do Formigy a ta se sesypala k zemi.
21'
Beatriz se dostala do nebezpečné šance, protože si počkala na prodloužení hlavou od Cristiane, ovšem ve skrumáži před bránou se míč do zámezí odrazil právě od ní.
19'
Marta dobře uvolnila ve středu pole Beatriz, která čechrala míč do vápna, ale tam na míč nedosáhla Tamires, takže se bude odkopávat od čínské brány.
18'
Brazilky se snaží držet míč více na svých kopačkách, ale zatím hodně přetěžují levou stranu – tam také Alvesová opět vydolovala roh.
17'
Bárbara si také musela připsat zákrok, ale měla to o poznání jednodušší, protože hlavička od malé Číňanky Tchan Žu-jin se k ní sotva dostala.
15'
Tak toto byla velká šance domácích! Po centru ze strany od Alvesové se dostala k zakončení z voleje ve vápně Cristiane, ovšem její dobrou ránu k tyči vyrazila na roh Čao Li-na!
14'
Liou Šan-šan si připsala dobrý obranný zákrok, když se položila na zem před Beatriz, ale akce Brazilek může po autu pokračovat.
13'
Brazilky jsou na míči jistější, ale jsou pořád pod tlakem, protože Číňanky rychle přistupují, takže možná i proto jsme žádnou šanci pořád neviděli.
11'
Formiga už je v pořádku a může se vrátit na hrací plochu, takže Brazilky už v deseti nehrají. Čína je ale přesto i v této chvíli více u míče.
9'
Na zemi zůstala po posledním zákroku ležet Formiga a je ošetřována, ale myslím, že bude v pořádku.
8'
Číňanky hrají hodně do těla a Brazilky jsou tak často faulovány, i když samozřejmě v ženské verzi tohoto sportu je posuzování faulů poněkud "úzkoprsé". Něco mi říká, že pískat tohle Clattenburg, tak se žádný faul ještě nepískal.
6'
I hráčky z jihovýchodní Asie ale umí pozlobit a teď se musela mít na pozoru domácí obrana, ovšem nakonec z toho nic nebylo.
5'
Brazilky jsou v úvodu lepší a teď došlo ve vápně ke srážce mezi Alvesovou a Wu Chaj-jen, ovšem sudí to nechává chladnou a hraje se bez zastavení dál.
3'
Za obranu se hnala Cristiane, ale před ní míč odklidila na rohový kop ve skluzu Li Tung-na. Roh byl ale zahraný špatně a bude se opakovat.
2'
Hned v prvních minutách ukázala Marta, že bude patřit k těch nejzajímavějším hráčkám, když patičkou uvolnila Beatriz, ale ta centrovala nepřesně.
1'
Číňanky v úvodu zápasu vsadili na útok a pokusily se domácí hráčky zatlačit dozadu, ale jejich útok nebyl přesý a Wang Šuang o míč přišla.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Brazílie: Bárbara – Monica, Fabiana, Rafaelle, Tamires – Formiga, Andressa Alvesová, Beatriz, Marta – Cristiane, Thaisa.
Náhradníci: Aline – Érika, Poliana, Raquel Fernandesová, Debinha, Bruna Benitesová, Andressa.

Čína: Čao Li-na – Li Tung-na, Wu Chaj-jen, Liou Šan-šan, Süe Ťiao – Wang Šan-šan, Čang Žuej, Wang Šuang, Tchan Žu-jin – Ma Siao-sü, Li Jing.
Náhradníci: Čang Jüe – Čao Žung, Kao Čchen, Jang Man, Pchang Feng-jüe, Jang Li, Ku Ja-ša.

Rozhodčí: Chenardová – Charbonneauová, Morissetová.
Dobrý den, srdečně Vás vítám u prvního zápasu ženských týmů Číny i Brazílie na Olympijských hrách, které se konají právě na půdě druhého jmenovaného celku – ten tak bude do dnešního duelu vstupovat jako domácí nejen na papíře.

Oba celky se utkají v rámci skupiny E, kde jim bude předcházet zápas Jihoafrické republiky proti Švédsku, který se hraje o tři hodiny dříve než tento a je také zápasem zahajovacím.

Brazilky se na turnaj dostaly jakožto domácí a pořádající celek, Čína ale musela projít tuhou kvalifikací, kde ale nakonec v asijské části obsadila druhé místo hned za Austrálií a to stačilo na zajištění místenky na těchto hrách. Čína ztratila v šestičlenní skupině jen dvěma remízami, když se o body podělila právě s Austrálií a překvapivě i Severní Korey.

V dresu domácích se můžeme těšit na jednu z nejlepších hráček světa, všemi obletovanou Martu, hosté pak z Asie přivezou zajímavý celek složený z hráček jako je Yang Li, Ren Guixin nebo Ma Xiaoxo.

Tento zápas tak bude pro oba celky esenciálním vstupem do turnaje, protože určí, o co bude ten či onen tým hrát v dalších zápasech a jaké budou jeho šance na další postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.Klasická verze
Mobilní verze