Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Dnešní utkání je za námi. Brazilky dnes byly celý zápas lepším týmem, ale nakonec se z vítězství neradovaly, neboť podlehly Švédkám 0:1 po penaltách. Ty tak po skalpu Američanek, které také porazily po penaltách, dokázali zvítězit i nad domácími Brazilkami, a postoupily tak do finále, kde se utkají buď s Kanadou nebo Německem. Brazilky si tím pádem zahrají pouze zápas o bronz.
120+4
V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Švédsko.

Autorkou rozhodující penalty je LISA DAHLKVISTOVÁ.
Dahlkvistová proměňuje a Švédky postupují do finále!
Ou! Andressa Alvesová neproměňuje svůj pokutový kop.
Fischerová nedala Bárbaře šanci a stav je tak opět vyrovnaný 3:3.
Rafaelle poslala míč k levé tyči a je to 3:2.
Segerová také proměňuje. 2:2.
Andressa bezpečně proměňuje střelou k levé tyči. 2:1.
Na druhé straně ale neproměňuje také Asllaniová a stav penalt je tak stále 1:1.
Cristiane neproměňuje!
Schelinová proměňuje střelou do levé šibenice a stav je tak 1:1.
Marta bezpečně proměňuje první pokutový kop a posílá Brazilky do vedení.
Střílení penalt začíná.
Druhé prodloužení skončilo a rozhodnout tak budou muset pokutové kopy! Marta měla v samém závěru prodloužení obrovskou šanci, tu však nedokázala proměnit a o vítězi dnešního utkání rozhodnou penalty.
120+4
Druhé prodloužení skončilo.
120+3
Pomalu, ale jistě nám končí poslední nastavená minutka prodloužení a zápas tak budou muset rozhodnou penalty.
120+2
Obrovská šance Brazilek! Marta se dostala ke střele uvnitř vápna soupeřek, její střelecký pokus však dokázala Lindahlová skvěle vyrazit mimo vápno!
120+1
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minutky.
120
Švédky ještě střídají. Ze hřiště odchází Jessica Samuelssonová a místo ní nastupuje Emma Berglundová.
120
Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhého prodloužení a zápas tak pravděpodobně rozhodnou penalty.
118
Marta to zkusila přímo na branku, tu sice trefila, její střele však chyběla razance a Lindahlová tak míč celkem v pohodě chytila.
116
Lisa Dahlkvistová navíc vyfasovala od rozhodčí za tento faul žlutou kartu.
116
Brazilky budou zahrávat velmi zajímavý přímý kop zhruba ze třiadvaceti metrů.
115
Jakobssonová poslala do vápna centr z pravé strany, tam se však nenacházela žádná z její spoluhráček a míč tak skončil na opačné straně hřiště pouze u Poliany.
113
Marta je ale v pořádku a zápas tak pokračuje dále.
113
Marta zůstává ležet na trávníku po zásahu míčem do hlavy na polovině soupeřek a bude tak muset být nejspíše ošetřena.
112
Formiga se dopustila faulu na polovině soupeřek a k míči se tak dostávají opět hráčky v modrých dresech.
111
Švédky si mezi sebou neporozumněly na polovině soupeřek a o míč tak přišli.
109
Schelinová se dostala ke střele uvnitř vápna soupeřek, její pokus však nestál za nic, neboť míč skončil pouze v boční síti, navíc postrádal razanci a tak i kdyby míč šel do branky, nejspíš by ho Bárbara chytila.
108
Andressa Alvesová napřáhla ke střele poblíž hranice vápna, její střele však chyběla razance a Lindahlová si tak s jejím pokusem poradila.
107
Brazilky nejspíše nechtějí penalty, neboť teď své soupeřky sevřeli poblíž vlastního vápna a mají velkou snahu vstřelit rozhodující branku.
106
Raquel Fernandesová poslala do vápna příliš vysoký centr z pravé strany a míč tak skončil pouze v zámezí.
106
Začalo druhé prodloužení.
První prodloužení je u konce. Stav utkání je stále 0:0. Druhé prodloužení začne cca za 3 minutky.
105+1
První prodloužení skončilo.
105+1
Brazilky si špatně přihrály mezi sebou na polovině soupeřek a o míč tak přišly.
105+1
Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutku.
105
Už nám běží poslední minutka prvního prodloužení.
104
Švédky střídají. Ze hřiště odchází Emilia Appelquistová a místo ní nastupuje Olivia Schoughová.
104
Pomalu, ale jistě se nám chýlí ke konci první poločas prodloužení a branku jsme na Maracanã stále neviděli.
102
Raquel Fernandesová dostala skvělý pas do vápna od jedné ze svých spoluhráček, v momentě této přihrávky se však nacházela v ofsajdu a tak nemohla dále pokračovat ve hře.
101
Brazilky střídají. Ze hřiště odchází Beatriz a místo ní nastupuje Raquel Fernandesová.
99
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
98
Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu Schelinové, ta ho však následně poslala jen těsně vedle pravé tyče.
97
Švédky budou zahrávat rohový kop.
96
Brazilky si mezi sebou předávají míč na polovině soupeřek.
95
Ne však na dlouho, neboť se o malou chvíli později dopustila faulu poblíž vápna Dahlkvistová a hrát tak mohou Brazilky.
94
Švédky se usadily s míčem na polovině soupeřek.
93
Marta poslala do vápna příliš vysoký centr z pravé strany a míč tak opět skončil jen v zámezí.
92
Cristiane poslala do vápna příliš nepřesný centr a míč tak skončil pouze v zámezí.
91
Brazilky střídají. Do prodloužení už nezasáhne Debinha a místo ní tak nastupuje Cristiane.
91
Začal první poločas prodloužení.
Prodloužení začne přibližně za 7 minut.
Dnešní utkání je za námi a následovat bude prodloužení! Brazilky byly i ve druhé půli lepším týmem, branku se jim však nepodařilo vstřelit, neboť Švédky brání velmi zodpovědně. Uvidíme tedy, zda se dnes rozhodne v prodloužení, anebo až po penaltách.

Držení míče: 67% – 33%
Střely celkem: 28 – 3
Střely na branku: 8 – 2
90+5
Druhý poločas skončil.
90+4
Andressa poslala do vápna centr, který se dostal na hlavu Formigaový, ta se však nacházela v ofsajdu, a tak její hlavičkový pokus přišel vniveč. Rozhodčí následně ukončuje dnešní utkání.
90+4
Brazilky ještě budou zahrávat přímý kop zhruba ze třiceti metrů.
90+3
Hra se momentálně pohybuje převážně na polovině Švédek, ty však skvěle brání a dnešní utkání tedy půjde pravděpodobně minimálně do prodloužení.
90+2
Andressa se odhodlala ke střele poblíž hranice vápna, její pokus však skončil vysoko nad brankou.
90+1
Rozhodčí nastavuje ještě 4 minutky.
90
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
88
Asllaniová se zdá být v pořádku a hodlá tak pokračovat dále v utkání.
87
Asllaniová navíc musí být po tomto faulu ošetřena.
87
Formiga za tvrdý faul zhruba na polovině hřiště uviděla od rozhodčí žlutou kartu.
85
Debinha se ocitla na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeřek, rozhodčí však pouze rozpažila a pokutový kop neodpískala.
84
Velmi teplé počasí momentálně panuje v Riu a hráčky obou týmů tak toho mají už teď plný kecky.
83
Brazilky si mezi sebou neporozuměly poblíž hranice vápna soupeřek a míč tak od jedné z nich skončil pouze v rukavicích Lindahlové.
82
Poliana poslala do vápna příliš dlouhý centr z pravé strany, ale Brazilky zůstávají u míče, Beatriz ještě stihla míč na hrací ploše.
81
Právě se nám rozeběhla poslední desetiminutovka utkání, pokud utkání skončí remízou 0:0, bude samozřejmě následovat prodloužení a poté třeba i penalty.
80
Brazilky se usadily s míčem na polovině soupeřek.
79
Míč od rohového praporku směřoval přímo do branky, Lindahlová jej však dokázala vyboxovat na hranici vápna, kde se nacházela zcela osamocená Andressa Alvesová. Její následný střelecký pokus však nechtíc zblokovala do zámezí jedna z jejích spoluhráček.
79
Další rohový kop pro Brazilky.
78
Ale ani ten Brazilkám nepřinesl gól. Stav utkání je tak stále 0:0.
77
Brazilky tento přímý kop nezahrály příliš dobře, ale budou mít šanci ještě z rohového kopu.
76
Marta byla tvrdě faulovaná poblíž hranice vápna soupeřek Sofiou Jakobssonovou a Brazilky tak budou zahrávat zajímavý přímý kop, avšak také z poměrně velkého úhlu. Sofia Jakobssonová navíc vyfasovala od rozhodčí žlutou kartu.
75
Beatriz se dostala ke střele uvnitř vápna soupeřek, její pokus z otočky však nenadělal Lindahlové větší potíže.
74
Marta se dostala s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, její následný střelecký pokus po zemi doprostřed brány ovšem neměl příliš šancí na úspěch.
72
Asllaniová poslala do vápna centr, který však pouze prosvištěl vápnem a nakonec skončil v zámezí.
71
Ten přímý kop je však z obrovského úhlu a tak přímá střela na branku to nebude.
70
Segerová je momentálně ošetřovaná na hrací ploše.
70
Segerová byla faulovaná poblíž hranice vápna soupeřek Andressou Alvesovou a Švédky tak budou zahrávat velmi zajímavý přímý kop. Andressa Alvesová navíc vyfasovala od rozhodčí žlutou kartu.
69
Další ofsajd, tentokrát na opačné straně hřiště.
68
Schelinová dostala přihrávku do jasného ofsajdu a tak nemohla dále pokračovat ve hře.
67
Míč se od rohového praporku dostal ve vápně pouze na hlavu jedné z Brazilek a ta ho následně poslala mimo vápno.
66
Švédky budou zahrávat rohový kop, který na pravé straně hřiště vybojovala Jakobssonová.
65
Beatriz se dopustila nešetrného faulu na polovině soupeřek a od rozhodčí tak následně vyfasovala žlutou kartu.
65
Beatriz se dostala ke střele uvnitř vápna soupeře, střela jí však vůbec nesedla a míč tak skončil vysoko nad brankou.
64
Jakobssonová se už dostala s míčem na pravé straně hřiště za brankovou čáru a Bárbara tak bude odkopávat od branky.
63
Formiga napřáhla ke střele z větší vzdálenosti, její pokus však skončil vysoko nad brankou.
61
Švédky střídají. Ze hřiště odchází Stina Blacksteniusová a místo ní nastupuje Sofia Jakobssonová.
60
Blacksteniusová se dostala ke střele uvnitř vápna soupeřek, její pokus však postrádal jak razanci, tak přesnost a míč tak skončil pouze v rukavicích brankářky Bárbary.
59
Marta dostala příliš nepřesný pas za obranu od jedné ze svých spoluhráček a míč tak skončil pouze v rukavicích brankářky Lindahlové.
58
Debinha se ocitla na trávníku po jednom ze soubojů poblíž hranice vápna soupeřek, rozhodčí však faul neodpískala a hra tak pokračuje dále.
57
Centr do vápna však skončil pouze na hlavě Formigaové a ta ho následně poslala do zámezí.
56
Hráčky v modrých dresech budou zahrávat přímý kop zhruba z pětatřiceti metrů.
55
Tento rohový kop však nenadělal Švédkám větší potíže.
55
Brazilky budou zahrávat rohový kop.
54
Švédky se momentálně často osvobozují z vlastní poloviny dlouhýmy odkopy.
52
Brazilky své soupeřky neskutečně přehrávají, je to větší tlak než jsme mohli vidět v první půli. Úvodní gól je dle mého názoru na spadnutí.
51
Beatriz si pohrála na pravé straně hřiště poblíž hranice vápna soupeře hned se dvěma protihráčkami, její následný střelecký pokus z hranice vápna však skončil zhruba metr vedle levé tyče.
50
Beatriz dostala tentokrát příliš dlouhý pas za obranu a míč tak skončil pouze v zámezí.
49
Marta dostala příliš težkou přihrávku za obranu od jedné ze svých spoluhráček, míč dokázala pěkně zpracovat, ale ke střele se nedostala.
48
Lindahlová si dávala na čas s odkopem od branky a od rozhodčí tak dostala důrazné napomenutí. Příště to tak bude pravděpodobně už karta.
47
Brazilky začínají druhý poločas tak, jak skončily ten první. To znamená, že se s míčem zdržují na polovině soupeřek a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrovanou ke gólu.
46
Brazilky střídají. Do druhého poločasu už nenastoupí Thaisa a místo ní tak nastupuje Andressa.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je za námi. Brazilky jsou zatím lepším týmem, gólu se však zatím nedočkaly. Švédky se také dostaly v prvním poločase do jedné větší šance, Schelinová si však ve vápně soupeřek míč špatně zpracovala a následně se tak ke střele už nedostala. Seveřanky zatím velmi poctivě brání.

Držení míče: 71% – 29%
Střely celkem: 15 – 2
Střely na branku: 4 – 1
45+1
45
Fischerová napřáhla ke střele z větší vzdálenosti, její pokus však nenadělal Bárbaře větší potíže.
45
Druhý rohový kop Švédek nedopadl příliš dobře a hrát tak mohou Brazilky.
45
Míč se od rohového praporku dostal ve vápně pouze k Andressa Alvesové a ta ho následně poslala zpět do zámezí.
44
Švédky budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.
43
Andressa Alvesová napřáhla ke střele poblíž hranice vápna soupeřek, její střelecký pokus však nenadělal Lindahlové větší potíže.
42
Andressa Alvesová poslal do vápna skvělý centr z pravé strany, ve vápně se dostala k hlavičce zcela osamocená Beatriz, její následný hlavičkový pokus však skončil pouze v rukavicích brankářky Lindahlové.
40
Blacksteniusová se vřítila s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, následně však místo střely volila ještě přihrávku na hranici pokutového puntíku, tam se však nenacházela žádná z její spoluhráček a míč tak získávají na své kopačky opět Brazilky.
39
Švédky mi zatím připadají, jako by se svých soupeřek bály.
39
Brazilky se opět dostaly k míči po nepřesné přihrávce jedné ze Švédek.
38
Švédky si chvíli nahrávaly s balonem, vzápětí o něj ale zase přicházejí.
36
Marta poslala nepřesnou přihrávku na pravou stranu hřiště k Polianě a míč tak získávají na své kopačky Švédky.
35
Stále sledujeme úpornou švédskou obranu.
33
Tamires si pohrála na levé straně hřiště se Samuelssonovou, její následný centr do vápna se jí však příliš nepovedl, neboť míč skončil pouze v zámezí.
32
Brazilky jsou od začátku utkání lepším týmem, branku se jim však vsítit zatím nepodařilo.
31
Beatriz se dopustila útočného faulu ve vápně soupeřek a k míči se tak dostávají Švédky.
29
Debinha nedokázala s míčem projít poblíž hranice vápna soupeřek mezi dvěma obránkyněmi a míč tak získávají Švédky.
28
Marta se dostala ke střele uvnitř vápna z velkého úhlu, její pokus však skončil zhruba metr a půl vedle pravé tyče.
28
Následný rohový kop nenadělal Švédkám větší potíže.
27
Míč se z následného rohového kopu dostal na přední tyči pouze na hlavu jedné ze Švédek, ta však míč za sebe posunula tak nešikovně, že malém skončil v síti, naštěstí pro ní však skončil jen těsně vedle ní.
26
Marta se odhodlala ke střele poblíž hranice vápna, její pokus však zblokovala Sembrantová do zámezí.
25
Andressa Alvesová se dostala ke střele poblíž hranice vápna, její pokus však skončil vysoko nad brankou.
24
23
Tamires poslala do vápna centr z levé strany, ve vápně se dostala k hlavičce Debinha, její hlavičkový pokus mířený pod břevno však dokázala Lindahlová vyrazit nad branku.
22
Hráčky ve žlutých dresech kombinují s míčem poblíž hranice vápna soupeřek.
21
Další ofsajd, tentokrát se v něm objevila Blacksteniusová.
19
Andressa Alvesová dostala dobrý pas za obranu od jedné ze svých spoluhráček, v momentě této přihrávky se však nacházela v ofsajdu a tak nemohla dále pokračovat ve hře.
18
18
Míč od rohového praporku dokázala Lindahlová vyboxovat do zámezí.
17
16
Marta se dostala ke střele uvnitř vápna soupeřek, její pokus však na poslední chvíli dokázala zablokovat Sembrantová.
15
Švédky si mezi sebou neporozuměly poblíž hranice vápna soupeřek a míč tak skončil od jedné z nich pouze v zámezí.
13
Rubenssonová poslala nepřesný pas za obranu na rozeběhnutou Blacksteniusovou a míč tak skončil pouze u brankářky Bárbary.
12
Marta tentokrát dostala přihrávku do ofsajdu a tak nemohla dále pokračovat ve hře.
11
Poliana poslala do vápna přízemní centr z pravé strany, ve vápně se však k míči dostala pouze Sembrantová a ta ho následně dokázala poslat daleko od své branky.
10
Beatriz se už už dostávala do samostatného úniku, míč si však na hranici vápna soupeřek špatně zpracovala a míč jí tak utekl pouze k Fischerové.
9
Marta poslala do vápna příliš nepřesný centr z pravé strany a míč tak skončil pouze v zámezí.
8
A hned z toho byla zajímavá šance! Schelinová dostala skvělý pas za obranu, míč si však nedokázala dobře zpracovat a její následný střelecký pokus tak skončil vysoko nad brankou.
8
Beatriz se dopustila faulu na polovině soupeřek a k míči se tak snad dnes poprvé dostali Švédky.
7
Marta si pohrála na pravé straně hřiště s Rubenssonovou, její následná přihrávka do vápna však nenašla žádnou z jejích spoluhráček a hrát tak mohou hráčky v modrých dresech.
6
Formiga to zkusila z větší vzdálenosti, její pokus však skončil zhruba metr vedle levé tyče.
4
Tak nakonec ne, rozhodčí změnila rozhodnutí a Lindhalová tak bude odkopávat od branky.
4
Hráčky ve žlutých dresech budou dnes poprvé zahrávat rohový kop.
3
Brazilky jsou od začátku utkání velmi aktivní, Švédky se zatím nedostali k míči.
2
Beatriz se snažila s míčem dostat po levé straně hřiště až do vápna, to se jí však nakonec nepodařilo, neboť proti ní byli hned tři obránkyně soupeře.
1
Brazilky rozehrály první poločas a momentálně s míčem kombinují na vlastní polovině.
1
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Brazilky dnes nastupují ve svých tradičních žlutých dresech, Švédky oblékly modré dresy.

Brazílie: Bárbara – Monica, Rafaelle, Tamires, Poliana – Thaisa, Formiga, Marta (C) – Debinha, Andressa Alvesová, Beatriz.
Náhradníci: Aline – Andressa, Raquel Fernandesová, Bruna Benitesová, Érika, Cristiane, Fabiana.

Švédsko: Lindahlová – Sembrantová, Fischerová, Samuelssonová – Dahlkvistová, Asllaniová, Appelquistová, Rubenssonová, Segerová – Schelinová (C), Blacksteniusová.
Náhradníci: Carlénová – Schoughová, Jakobssonová, Ericcsonová, Berglundová, Anderssonová, Hammarlundová.

Rozhodčí: Venegasová – Chavezová, Caudillová – Borjasová.
Vzájemné utkání ve skupině E

Brazilky se se Švédkami utkali už ve skupině. Brazilky své soupeřky rozdrtili 5:1, když se 2x trefili Beatriz a Marta, jednou se trefila také Cristiane. Brazilky v tomto utkání přestříleli Švédky 14-6, na branku to bylo 8-3! Uvidíme jestli se tento výsledek bude opakovat i v dnešním semifinálovém utkání a nebo jestli to bude úplně jiný zápas.
Švédsko

Švédky se tak suverénně na letošní Olympiádě neprojevují, neboť v tabulce skupiny E skončili až na třetí příčce a do další fáze turnaje postoupily jen díky tomu, že posbírali po třech odehraných zápasech ve skupině 4 body za 1 výhru, 1 remízu a 1 porážku. Nový Zéland skončil na třetím místě, a to když si připsal pouze 3 body. Švédky tak měly velké štěstí, že vůbec postoupily. Následně se ve čtvrtfinále utkaly s velmi silnými Američankami, které byly obrovským favoritem v tomto zápase. Se Švédkami ovšem nečekaně prohrály 1:2 po penaltách. Podaří se i dnes Švédkám překvapit domácí Brazilky a postoupit do finále? To se dozvíme cca ve 20:00, kdy bude tento zápas ukončen.

Posledních 5 zápasů

USA – Švédsko 1:2 po penaltách
Čína – Švédsko 0:0
Brazílie – Švédsko 5:1
Švédsko – Jihoafrická republika 1:0
Švédsko – Japonsko 3:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Brazílie

Brazilky se letos na Olympiádě prezentují velice suverénně a to když skončily v tabulce skupiny E na prvním místě se sedmi body a jejich skóre činilo 8:1. Na své konto si připsaly po třech zápasech 2 výhry a 1 remízu. Poté ve čtvrtfinále dokázaly porazit Austrálii 1:0 po penaltách a tím se tak dostaly do dnešního semifinále, ve kterém si zahrají se Švédkami. Nejlepšími střelkyněmi Brazílie na letošní Olympiádě jsou zatím Beatriz, Cristiane a Marta, které mají shodně na svém kontě každá dvě branky.

Brazílie – Austrálie 1:0 po penaltách
Jihoafrická republika – Brazílie 0:0
Brazílie – Čína 3:0
Brazílie – Austrálie 3:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního semifinálového zápasu žen na Olympijských hrách mezi Brazílií a Švédskem.