CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 2:2. Slovan udržel třetí místo

S konstatováním, že Slovan Liberec uhájil před Mladou Boleslaví třetí místo v tabulce, se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek víkendu.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:17.
Za Slovan se ve druhé půli prosadil Matěj Pulkrab, o pouhé dvě minuty později však dal ještě naději Boleslavi svým druhým gólem Jakub Rada. Po této vstřelené brance se ale i přes svůj tlak domácí do větší šance nedostali a skóre se již nezměnilo.
Dnešní zápas končí! Liberec uhájil nerozhodný výsledek a s ním i třetí příčku v Synot Lize, zajišťující 3. předkolo Evropské ligy pro příští sezonu! Na domácí Mladou Boleslav tedy čeká 'pouze' předkolo druhé.
90+3
90+3
Domácím se v nastavení nedaří dostat do výraznějšího tlaku.
90+2
Hosté mohou vhazovat na polovině soupeře a pochopitelně se snaží šetřit každou vteřinu.
90+1
Sýkora se dopustil zbytečného faulu u rohového praporku, za který dostává žlutou kartu.
90+1
Mohlo být definitivně rozhodnuto! Za domácí obranu se z ničeho nic dostal Vůch, který šel sám na Diviše, ten ale výborně vyběhl a Vůchův přízemní pokus zlikvidoval.
90
Dlouhý nákop Diviše končí až u jeho protějška, Tomáše Koubka. Ten už nyní samozřejmě s rozehrávkou příliš nespěchá.
90
Faul i na druhé straně, Vůch poslal tvrdým zákrokem k zemi Fleišmana.
89
Faulem se teď navíc provinil domácí Takács, Slovan si tak může zase na chvíli oddechnout.
88
Domácím už ubíhá čas velice rychle. Tlak sice Boleslav má, větší šanci se jí ale stále nedaří vytvořit.
87
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Daniel Bartl, přichází Isaac Sackey.
86
Liberec chvíli kombinoval na soupeřově polovině, jeho akci ale zastavil Vůchův ofsajd.
86
Rada zaváhal v rozehrávce a vzápětí fauloval Breiteho, hosté se tak mohou trochu uklidnit.
85
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Roman Polom, přichází Laco Takács.
84
Tlak Boleslavi se stupňuje. Po faulu Pulkraba na aktivního Radu navíc následuje další přímý kop.
83
Po šťastném odrazu se dostali do rychlého brejku hosté. K centru z levé strany se netradičně dostal stoper Pokorný a Vůchovi chyběly ve vápně jen centimetry!
82
Pro míč si došel Koubek, jemuž kulatý nesmysl vypadl, k jeho úlevě byl ale pískán faul Lukáše Magery.
81
Liberečtí se nakonec provinili faulem, bude nejspíš následovat dlouhý míč až do hostující šestnáctky.
80
Liberec se ubránil i této standardní situaci a drží míč ve středu pole.
80
Magerův centr nevyšel, domácí však mají k dispozici již čtvrtý roh ve druhé půli. Liberec tento poločas ještě nekopal ani jeden.
79
Slovan si teď trochu ztížil situaci při rozehrávce, Koubek tak nakonec raději poslal dlouhý míč až k vápnu Boleslavi.
78
Dlouhý nákop domácím příliš nevyšel, hraje se ale nadále na polovině Severočechů.
76
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A pozor, stejně jako dokázal v první půli velice rychle vyrovnat Liberec, tak se to teď povedlo i domácím! K přímému kopu se postavil JAKUB RADA, který krásnou ranou přes zeď srovnává na 2:2! Pro Radu je to tak již dnešní druhý gól z přímého kopu.
75
Boleslav se ihned snaží o vyrovnání, má k dispozici přímý kop z nějakých 22 metrů.
74
Liberec právě vstřelil branku!
Tak tohle střídání se Jindřichu Trpiškovskému opravdu povedlo, MATĚJ PULKRAB přibližuje Liberec třetímu místu v tabulce! Vůch pronikl do vápna, kde posunul míč Bartlovi, ten dokázal obejít Diviše a nacentrovat míč před poloprázdnou bránu, kde už neměl Pulkrab těžkou pozici!
72
Pulkrab výborně vybojoval míč pro Folprechta, jenž ihned vyslal do velké šance Vůcha! Ten ale z levé strany nedokázal Diviše propálit a následně nevyšla ani dorážka. Matěj Pulkrab vzápětí frustrovaně zakopl míč, za což vidí žlutou kartu.
71
Po sérii soubojů za libereckou šestnáctkou se k míči opět dostal Ščuk, ten ovšem tentokrát nedokázal propálit hradbu těl soupeře.
Dnešní utkání sleduje 4151 diváků.
69
Liberec je ve druhé půli v podstatě bezzubý. Herní obraz se po přestávce rapidně změnil.
68
Míč se po Fleišmanově centru odrazil v šestnáctce ke Ščukovi, který měl dnes již druhou velkou šanci z voleje. Domácí záložník mířil ke Koubkově pravé tyči, kterou ovšem těsně minul.
67
Kysela zastavil Vůcha na hranici faulu a domácí mohli jít do protiútoku, v klíčové chvíli si ale ofenzivní hráči Boleslavi dávali až příliš přednost a o míč přišli.
66
Radův centr z rohového čtvrtkruhu při své dráze opustil hrací plochu, bude se kopat od Koubkovy brány.
66
Kalabiškův nebezpečný centr odvrátila obrana Slovanu v poslední chvíli na další roh.
65
Pulkrab se ihned zapojil do akce Liberce, s aktivitou to ale přehnal a dopustil se útočného faulu.
64
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Marek Bakoš, přichází Matěj Pulkrab.
63
Další faul Magery, který poslal k zemi Pokorného.
62
Signál Středočechů vůbec nevyšel, hrát mohou hosté.
62
Boleslav ve druhém poločase výrazně přidala na aktivitě a je vidět, že se chce o třetí místo porvat. Po Kyselově centru následuje další roh.
61
Z rohu domácí výrazněji nezahrozili a vzápětí se dopustil faulu Jakub Rada.
60
Po zaváhání Coufala se z ničeho nic dostal ve vápně k míči Kalabiška, v poslední chvíli jej ale od míče odstavil Pokorný. Roh pro Boleslav.
59
Hovorka je ošetřován za postranní čarou, hosté se bez něj budou muset nějakou tu minutu obejít.
59
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Herolind Shala, přichází Michal Obročník.
58
U postranní čáry zůstává na zemi liberecký Hovorka. Vypadá to, že byl stoper Slovanu zasažen do hlavy.
57
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Přikryl, přichází Stanislav Klobása.
56
Přikryl rozehrál zajímavý signál na hranici vápna, kam si nabíhal Čermák, tomu ale rána vůbec nesedla a skončila několik metrů nad.
56
Domácí jsou v úvodu druhé půle hodně aktivní a po faulu Pokorného na Radu budou kopat přímý kop z vynikající pozice!
55
Tvrdý střet Folprechta s Radou vyhodnocen jako nedovolený zákrok prvního jmenovaného, ze země se ale těžko zvedá právě Folprecht, který nešťastně dopadl.
54
Radovi se ale tentokrát centr vůbec nepodařil a Boleslav se musí opět soustředit na defenzivu.
54
A domácí budou rozehrávat další přímý kop, v podstatě z totožné pozice jako před pár desítkami vteřin. Faulován byl Přikryl.
53
Míč si postavil Jakub Rada, jenž opět poslal velice nebezpečný centr. Ten tentokrát proletěl bez jediné teče celým vápnem, bude se kopat od Koubkovy brány.
52
Žlutí se i na druhé straně. Zaslouženou kartu vidí za faul na pronikajícího Ščuka hostující David Hovorka.
51
Sýkora dostal z levého křídla dobrou přihrávku do vápna, tam ale ztratil rovnováhu a s ní i míč.
50
Lukáš Magera už potřetí tvrdě fauloval a jako by mu to hlavní rozhodčí sečetl. Domácí forvard vidí žlutou kartu.
50
Pronikajícího Breiteho tvrdě fauloval Rada, kterému sudí Zelinka důrazně domlouvá.
49
Ze série soubojů ve středu pole vyšli vítězně hosté, jejich protiútok ale nevyšel.
48
Po chybě v hostující rozehrávce poslal velmi nebezpečný centr z pravého křídla Rada, Hovorka ale výborně zasáhl a poslal míč do zámezí.
46
První akci Slovanu zastavil Kalabiškův nedovolený zákrok, faulován byl Bartl.
46
První půle souboje o třetí místo je u konce. Hosté zatím drží kýženou remízu a kdyby utkání dopadlo takto, tak by to byl právě Slovan, který by třetí příčku udržel. Domácí poslal v 19. minutě do vedení ranou z přímého kopu Jakub Rada, jen o tři minuty později ale za Liberec vyrovnal tečovanou střelou Radim Breite. Jak se bude utkání vyvíjet dál uvidíme ve druhé půli, která začne zhruba v 16:34.
45+1
45+1
Nastavuje se jedna minuta.
45
I na druhé straně jsme viděli ránu z dálky, střele domácího Rady však chyběla přesnost.
44
Vůch se opřel do míče ze střední vzdálenosti, Diviš míč zkrotil až nadvakrát!
43
Dlouhý míč Slovanu hledal Bakoše, Polom u něj byl ale včas a uklidil míč do zámezí.
42
Kalabiška se výborně uvolnil na levém křídle a hledal přízemním centrem Přikryla, ten ovšem příliš dlouho čekal ve vápně na míč a nakonec o něj přišel.
41
Přikryl dostal míč na hranici šestnáctky, tam ale včas zareagovala hostující obrana, která se osvobodila dlouhým odkopem.
40
Akci Liberce ztroskotala na nepřesné přihrávce, na druhé straně se faulem provinil Kalabiška.
39
Hosté drží míč a snaží se připravit šanci souvislou kombinací.
37
Právě Bartl se prodíral po pravé straně, kromě Fleišmana ovšem nedokázal obejít ani asistenta rozhodčího, který se mu připletl do cesty.
37
Fleišman byl na vlastní polovině stažen k zemi Bartla, který může být rád, že nebyl jeho zákrok oceněn žlutou kartou.
36
Hra je nyní hodně přerušována. Nedovolený zákrok pískán i na druhé straně.
35
Akci hostů zastavil útočný faul Bakoše, rozehrávat může Diviš.
34
Krásná akce domácích! Fleišman si na levém křídle narazil míč s Kalabiškou a našel krásným centrem Ščuka, jehož volej končí metr nad!
32
Přetažený míč vrátil Ščuk do vápna na Přikryla, jeho rána z hranice vápna však mířila několik metrů mimo.
32
Domácí trochu přebrali iniciativu a po faulu Hovorky na Kalabišku mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
30
Čermák našel ve vápně vynikající přihrávkou Kalabišku, proti jeho finální příhře zasáhli hosté až na poslední chvíli.
29
Shala pronikal po levém křídle, byl ale výborně zastaven Kyselou.
28
Nepřesnosti na obou stranách, domácí nakonec přece jen trochu uklidnili hru a kombinují okolo půlící čáry.
27
Ofsajd i na druhé straně, příliš brzy byl za hostující obranou Kalabiška.
26
Rychlý protiútok Slovanu zastavil praporek pomezního rozhodčího, ofsajdové postavení si nepohlídal Jan Sýkora.
25
Hosté si na pravém křídle neporozuměli, bude se opět kopat od domácí svatyně.
24
Sýkorův centr byl však příliš přetažený a nikdo v modrém dresu se k němu nedostal.
23
Aktivita Liberce pokračuje. Po faulu na Coufala následuje standardní situace z pravé strany.
22
Hosté bleskově srovnávají stav skóre! K odraženému míči se za hranicí velkého vápna dostal RADIM BREITE, jehož lehce tečovaná rána skončila v dolním rohu Divišovy brány! I domácí brankář si na míč sáhl, ani on ale nedokázal zasáhnout naplno.
21
Liberečtí se soupeři snaží ihned vrátit úder. Po sérii centrů z pravé strany reklamovali hosté ruku v pokutovém území, píská se však pouze rohový kop.
19
Tak to byla paráda v podání JAKUBA RADY, ale zároveň chyba gólmana Koubka! Domácí záložník rozehrával přímý kop z nějakých 35 metrů a přestože možná chtěl spíše centrovat, poslal míč do horního rohu brány! Koubek si na míč sáhl, vytěsnit jej ale nedokázal.
18
Nedovolený zákrok je pískán na druhé straně, kde Sýkora poslal k zemi Kyselu.
17
Obrovská šance hostů! Bakoš si naběhl na průnikovou přihrávku do vápna a ihned poslal míč pod sebe, kde byl zcela volný Bartl. Ten ale z několika metrů nedokázal prostřelit Diviše.
16
Další ostrý zákrok si připsal Lukáš Magera, který si v úvodu zápasu koleduje o žluté napomenutí.
15
Dobrou práci odvedl hostující Sýkora, který za vlastní polovině získal míč, obešel protihráče a ve středu pole byl faulován.
15
Pro centr do šestnáctky si bez problému přišel Diviš, jenž ihned rozehrál další akci Středočechů.
14
Fleišman to u půlící čáry přehnal s důrazem v souboji s Bartlem, rozehrávat může Slovan.
13
Nyní je to pro změnu Boleslav, která drží míč a čeká na okénko v obraně soupeře.
12
V úvodu utkání je o něco aktivnější Liberec, domácí spoléhají spíše na rychlé protiútoky.
11
Přikryl i Pokorný jsou ošetřování v zámezí, hraje se v deseti na obou stranách.
11
Kapitán Liberce odchází po svých do zámezí a vypadá to, že bude schopen ve hře pokračovat.
10
Právě Pokorný se ve vzduchu střetl hlavou s Přikrylem a zejména první jmenovaný vypadá hodně otřesen.
9
Po rychlém brejku dokázali zahrozit i domácí. Čermák se na středu dostal k míči, nakonec byl ovšem na hranici šestnáctky rozhozen Pokorným a celou situaci nedokázal zakončit.
8
Po Sýkorově zajímavé rozehrávce pálil z velké dálky Breite, trefil však jen střed brány a tedy i připraveného Diviše.
7
Bartl se snažil proniknout na pravém křídle, byl ale sražen k zemi Kalabiškou. Hosté mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
6
Po tvrdém střetu s Magerou zůstává na zemi Hovorka, hra je tedy přerušena.
6
Na centr od rohového praporku si naskočil Sýkora, jeho hlavička v nelehké pozici ale skončila nad bránou.
5
Liberec svého soupeře dokázal zatlačit a vybojoval první roh.
4
Na konci pěkné kombinace Severočechů byl Bartl, jeho ránu ovšem stačila srazit obrana domácích.
3
Utkání začalo z obou stran poměrně opatrně, týmy nechtějí v úvodu zápasu nic pokazit.
2
Na druhé straně posílal Folprecht míč na Vůcha, přihrávka libereckého středopolaře však byla příliš dlouhá.
1
Domácí se hned pokusili o rychlou akci na levém křídle, u Magerovy přihrávky byl ale jako první Koubek.
1
Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše, důležité utkání začne za pár minut!

FK Mladá Boleslav: Diviš – J. Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman – Ščuk, J. Rada – Přikryl, Čermák, Kalabiška – Magera (C).

Náhradníci: Šeda – Pauschek, Takács, Hůlka, Malpon, Klobása, Vodháněl.

FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Pokorný (C), Hovorka, Sýkora – Folprecht, Breite – Bartl, Shala, Vůch – Bakoš.

Náhradníci: Hladký – Rabušic, Sackey, Pulkrab, Obročník, Machuča, Bartošák.

Rozhodčí: Zelinka – Wilczek, Fišer.
Utkání odřídí jako hlavní rozhodčí Miroslav Zelinka, kterému budou na čarách vypomáhat Martin Wilczek a Miroslav Fišer. Čtvrtým rozhodčím bude Ondřej Pelikán.
V prvním vzájemném zápase se 26.07.2015 radovali hráči Slovanu, kteří na vlastním stadionu porazili Boleslav 4:2. Za domácí se prosadili Šural, Bakoš, Bartošák a Švejdík, za Boleslav mířili přesně Magera a Skalák.
Hostující Liberec tedy dnes jede do Boleslavi hájit třetí příčku v tabulce. Severočechům stačí v dnešním zápase i remíza, na horké půdě Boleslavi to ale rozhodně nebudou mít jednoduché. Hosté z posledních sedmi zápasů hned šestkrát vyhráli, jediná porážka pak přišla na půdě druhé Sparty.
Domácí Mladá Boleslav je na čtvrté příčce s bodovou ztrátou na svého dnešního soupeře. Pro dosažení kýženého třetího místa tedy dnes musí bodovat naplno. Boleslav si na jaře držela vynikající formu, v posledním kole ale přišla druhá porážka v jarní části sezony. Po Spartě prohráli Středočeši i na hřišti dalšího pražského klubu, Bohemians.
Tento zápas je přímým soubojem o třetí příčku, rozhodne se tedy, kdo půjde do třetího a kdo jen do druhého předkola Evropské ligy v sezoně 2016/2017.
Hezké sobotní odpoledne! V dnešním utkání posledního 30. kola Synot ligy se střetne domácí FK Mladá Boleslav s hostujícím FC Slovan Liberec. Textovým přenosem vás provede Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.