FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Dukla - 18. listopadu 2017   18:00

Slavia
9' Milan Škoda (Zmrhal) • 31' Milan Škoda  • 55' Zmrhal  • 65' Zmrhal (Milan Škoda) • 82' Souček (Hušbauer)
5:0
(2:0)

Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol – Souček – Zmrhal (81. Altintop), Hušbauer, Danny (66. Sýkora), Stoch – Milan Škoda (C) (71. Necid).
Kovář – Altintop, Flo, Rotaň, Sýkora, Necid.
Královec – Wilczek, Hájek
Eden Aréna, Praha-Vršovice
F. Rada (C) – Preisler, Mario Holek (67. Bezpalec), Jiránek, Podaný – Milošević, Daniel Tetour – Schranz, Mustedanagić (60. Holík), Koreš (60. Djuranović) – Holenda.
M. Hruška – Douděra, Bezpalec, Brejcha, Brandner, Holík, Djuranović.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 5:0. Výhru řídili Škoda se Zmrhalem

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy se zase budu těšit na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 10:6.
Střely mimo: 14:6.
Rohy: 6:1.
Zápas je u konce, co jsem zmiňoval v poločase, se také naplnilo. Sešívaní nedali svému soupeři sebemenší šanci na návrat do zápasu, naopak přidali další tři góly a bez potíží dokráčeli k jasné výhře poměrem 5:0.
90+2'
90+2'
Poslední střelu utkání obstaral Podaný, který ale zacílil pouze nad, a tak si Laštůvka z dnešního duelu odnese čisté konto.
90+2'
V úplném závěru budou mít hosté šanci vstřelit čestný gól z přímého volného kopu. Nedovoleným zákrokem se provinil Ngadeu.
90+1'
Sešívaní ani v závěru nepolevují a viděli jsme relativně nebezpečný závar v bezprostřední blízkosti brankové čáry. Rada si nakonec poradil.
90'
Nastavovat se budou dvě minuty.
89'
Zničehonic tvrdá střela také na druhé straně. Laštůvka ale zasahovat nemusel, protože míč nemířil mezi tři tyče.
88'
Rada musí být neustále v pohotovosti. Nyní předvedl další povedené vyběhnutí a chycení míče před dotírajícími slávisty.
87'
Opravdu to v posledních minutách vypadá jako v exhibičním utkání, kde si každý slávista chce vstřelit alespoň gól. Frydrychovi se teď nabízeli hned dva spoluhráči, místo přihrávky ovšem přišla hodně nepřesná rána.
86'
Hušbauer operoval s míčem před vápnem Dukelským, odkud se ho snažil prostrčit jednomu ze svých spoluhráčů do šance. Rada byl z brány venku včas, a tak míč chytil do svých rukavic.
85'
Další rychlý brejk táhl Frydrych, který se trochu ukvapil s přihrávkou do běhu svým spoluhráčům, a tak ji poslal opravdu hodně nepřesně.
84'
Také centr z rohového praporku našel jednoho z fotbalistů v červenobílém, jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.
83'
Hráči Dukly působí naprosto odevzdaným dojmem. Po několika nákopech do pokutového území hlavičkoval zcela osamocený Frydrych a Rada musel vytáhnout pohotový zákrok, aby vytěsnil míč na roh.
82'
Slavia právě vstřelila branku!
Teď už to domácímu středopolaři vyšlo! Hosté zazmatkovali v rozehrávce, TOMÁŠ SOUČEK dostal přesný pas, postupoval sám na Radu a trefil se podobně jako Zmrhal při třetí brance ke vzdálenější tyčce.
81'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Halil Altintop.
81'
Jako by si dnes chtěli všichni slávisté zastřílet. Souček to zkusil již poněkolikáté ze střední vzdálenosti, balon proletěl zhruba dva metry vedle Radovy pravé tyče.
80'
Žlutou kartu dostává Filip Rada (FK Dukla Praha).
Žlutou kartu dostává Miroslav Stoch (SK Slavia Praha).
80'
O poznání zajímavější byla následná protiakce. Rychlý brejk vedl Stoch, jenž vyslal do šance Sýkoru. Ten postupoval na Radu z ostrého úhlu, zvládl mu udělat kličku a následně hledal své spoluhráče ve vápně. Křídelníka Slavie ovšem nikdo v červenobílém nepodpořil, a tak Dukelští nebezpečí zneškodnili.
79'
Ani nyní nemusejí diváci vzrušením vstávat ze sedadel. Lehký centr doputoval přímo do náruče brankáře Laštůvky.
78'
Opravdu po hodně dlouhé době se vydali do útoku také fotbalisté z Julisky. Ngadeu zastavil Holendu pouze za cenu faulu.
77'
Z této standardky červenobílí zahrozit nedokázali, neboť centrovaný míč doletěl až do zámezí.
76'
Tetour ostře zajel do protihráče a sudí Královec okamžitě vytahuje žlutou kartu. Uvidíme další volný přímý kop.
75'
Rohový kop rozehráli červenobílí nakrátko a jejich kombinace nakonec vyústila jen v ne úplně povedené nůžky a balon na tribuně.
74'
Další akci Slavie vedl Frydrych, který centrem hledal Necida, před nímž míč Dukelští odhlavičkovali na roh.
73'
Zmrhal dostal pěkný míč vzduchem za obranu na levé křídlo. Míč si také zvládl zpracovat a po zemi vypálil na vzdálenější tyč. Rada nyní svůj tým podržel, když střelu zlikvidoval a odražený míč poslali do bezpečí jeho obránci.
72'
Stoch to opět zkusil přímou střelou, také nyní však bránu netrefil. Rada bude moci vykopávat.
71'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Tomáš Necid.
70'
Nyní už se faul před šestnáctkou Dejvických píská a hráči se již pomalu srocují v pokutovém území Dukly.
69'
Hušbauer byl poslán k zemi těsně před vápnem soupeře dle mého názoru zcela jednoznačně nedovoleným způsobem. Hlavní rozhodčí měl ale jiný názor, a tak mohou hráči Dukly rozehrávat.
68'
Čerstvý Sýkora zatáhl balon po pravém křídle a zkusil střílený centr. Nikoho ze svých spoluhráčů nalézt nezvládl.
67'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Mario Holek, přichází Michal Bezpalec.
66'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Danny, přichází Jan Sýkora.
65'
Sledujeme vskutku jednoznačné utkání a domácí znovu navyšují své vedení. Po Milanu Škodovi má na hattrick zaděláno také JAROMÍR ZMRHAL, který zůstal zcela osamocený na pravé straně a střelou na vzdálenější tyč nedal Radovi sebemenší šanci.
65'
Milošević si našel odražený míč a z první vypálil. Laštůvkovu svatyni ale opravdu hodně minul.
64'
Stoch to skutečně zkusil přímo na bránu, kterou zhruba o metr přestřelil.
63'
Na druhé straně byl nedovoleným zákrokem poslán k zemi Sobol. Uvidíme další standardku, tentokrát už z palebné pozice.
62'
Hosté tuto standardní situaci rozehráli velmi rychle. Ngadeu ovšem dokázal nabíhajícího Holendu pokrýt.
61'
Sobol fauloval na polovině hřiště, chystá se volný přímý kop fotbalistů z Dejvic.
60'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Štěpán Koreš, přichází Uroš Djuranović.
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Zinedin Mustedanagić, přichází Lukáš Holík.
59'
Preisler se pokoušel uvolnit na pravém křídle, Ngadeu to však nedopustil a získal pro svůj celek balon.
58'
Ojedinělá šance přece jen hráče Dukly trochu povzbudila, a tak teď fotbalisté v rudém kombinují kolem vápna Vršovických.
57'
Zničehonic velké nebezpečí také na druhé straně! Mustedanagić pěkným obloučkem za obranu vyslal do tutovky Tetoura, ten se však trochu velké příležitosti zalekl a zcela sám před Laštůvkou míč v podstatě jen posunul do náruče brankáře Slavie.
56'
Mohlo to být o čtyři branky. Z opravdu úctyhodné vzdálenosti to zkusil Souček, Rada dokázal jeho pumelici vytáhnout mimo.
55'
Hosté se od začátku druhého poločasu v podstatě jen bránili a nejevili příliš zájem také hrát s balonem, a tak přišel trest. Centrovaný balon z levé strany odvrátili hostující beci jen k JAROMÍROVI ZMRHALOVI, který střelou k tyči přidal třetí gól svého celku.
54'
Sešívaní záhy vybojovali míč zpět a do míče se zpoza pokutového území opřel Souček. Jeho tvrdá rána letěla jen hodně nad.
53'
Hušbauer parádní kolmicí vyslal kupředu Sobola. Ten už mohl střílet, místo toho se snažil vylepšit pozici na Zmrhala a jeho dělovka byla zablokována.
52'
Sobol se rozeběhl po levém křídle a nachystal si centr. Míč záhy poslal jen hodně vysoko na tribunu, a tak tentokrát může obrana Dukly zůstat v klidu.
51'
Laštůvka musel být opět v pozoru. Centrovaný míč z pravého křídla mu žádné problémy nenadělal.
50'
Dlouhý nákop Dukelských měl zřejmě najít Holendu. Místo toho ale doletěl až za Ngadeua, a tak právě on může za spolupráce s Laštůvkou rozehrát.
49'
Nyní si Zmrhal narazil balon s Frydrychem. Druhý jmenovaný už ovšem neočekával přihrávku zpět, a tak míč nezvládl zpracovat.
48'
Danny směřoval svůj oblouček na nabíhajícího Zmrhala. Posledního beka však přehodit nedokázal.
47'
Sešívaní se zmocnili velmi rychle balon. Kupředu se probíjel Stoch, byl ale donucen se s míčem otočit a vrátit ho svým spoluhráčům na polovinu hřiště.
46'
První poločas je minulostí. Slávisté na hřišti dominují a zaslouženě vedou. O obě branky domácích se postaral Milan Škoda. Pokud se ve druhé půli nic výrazného nezmění, dá se předpokládat, že si červenobílí dokráčí pro pohodlné tři body.
45'
44'
Škoda se rozeběhl za obloučkem za obranu, jako první byl ale u balonu Rada, jenž míč schoval do rukavic.
43'
Rychlá akce Dukly skončila až ve vápně domácích vinou nepřesné přihrávky. Schranz hledal spoluhráče na velkém vápně, tam však nikdo nebyl.
42'
Červenobílí si zbytečně přidělali potíže při rozehrávce, které nakonec musí hasit tygřím skokem Laštůvka, jenž chytil odražený balon.
41'
Stoch předvedl povedenou ránu z dálky, které chybělo jen pár čísel, aby nadělala Radovi pořádné problémy.
40'
Krátké přihrávky dovedly domácí až před šestnáctku, kde se snažil míč sklepnout pro Škodu Danny. Jeho úmysl defenzivní hráči z Dejvic přečetli a odkopli míč.
39'
Slávisté zase trochu uklidňují hru, kombinují na své polovině a jen velmi pomalu se posouvají kupředu.
38'
Souček si rychle narazil míč se spoluhráčem a už upaloval za obranu Dukly, Rada však dokázal vyběhnout rychleji a poslat balon do bezpečí.
37'
Sobol se uvolnil na levém křídle a přesným centrem našel Škodu. Ten byl dobře pokryt hostujícími obránci, i tak se dokázal k míči protlačit, poslal ho ovšem pouze mimo.
36'
Frydrych zkusil Radu překvapit střelou zpoza vápna z ostrého úhlu, gólman Dukly byl pozorný a dokázal míč letící přímo na něj ztlumit ve svých rukavicích.
35'
Danny se dostal s míčem na levé křídlo, odkud se pokusil projít do vápna individuálně. Přes dva beky se mu to nepodařilo.
34'
Červenobílí aktuálně zápas jasně kontrolují a od vlastního brankáře zahajují další útočný výpad.
33'
Tribuna Sever opět bouřila, teď to bylo však předčasné. Slávisté dopravili balon do sítě potřetí, gól však kvůli ofsajdu platit nebude.
32'
Domácí se ženou za další šancí. Sobolův centr Dukelští i s trochou štěstí odvrátili na roh.
31'
Tak to byla paráda! Slávisté získali balon a ihned ho odkopli směrem k MILANU ŠKODOVI. Ten se vrhl do zdánlivě ztraceného souboje hned se dvěma obránci Dukly, míč dokázal vybojovat a následně velice chytře zpoza vápna přehodil gólmana Radu. Ten byl totiž napůl cesty venku z brány, a tak si na míč jen sáhl, vyrazit ho ale už nedokázal.
30'
Hosté znovu postupují kupředu. Tentokrát se vydali podél levé lajny a po odrazu míče do zámezí budou moci vhazovat.
29'
Dukelští se připomněli. Preisler čekal na přetažený centr zcela osamocen, rána z voleje mu však příliš nesedla, a tak si Laštůvka v poklidu počkal, až mu míč spadne do náručí.
28'
Škoda se opět snažil uvolnit, se svými spoluhráči si ale nerozuměl. Zmrhal ve snaze přihrát míč v podstatě jen napálil Škodovi do prsou.
27'
Danny do třetice. Tentokrát se portugalský technik pokoušel míč z první prostrčit za obranu na nabíhajícího Škodu. Skrz obránce ovšem balon procedit nezvládl.
26'
Nyní už Danny přihrávku dostal, ihned se otočil a střelou jako z Fify se pokoušel mířit na vzdálenější tyč. Tu ale svým obstřelem minul.
25'
Danny číhal na balon letící za obranu Dukly, ten k němu nakonec ovšem nedoputoval, neboť ho hostující beci odpravili do autu.
24'
Podaný se pokoušel projít do vápna sešívaných individuálně. Tomu dokázal zamezit pozorný Jugas, jenž získal míč pro svůj celek.
23'
Stoch se zase snažil přichystat si střelu zpoza šestnáctky, ihned byl však obestoupen třemi bránícími hráči a o balon tak přišel.
22'
Slávisté se postupně prokombinovali na polovinu soupeře, kde se prozatím jejich postup zastavil několik metrů před šestnáctkou.
21'
Rychlý brejk po pravém křídle rezultoval v rohový kop. Následný centr odhlavičkoval Ngadeu.
20'
Sobol si na levé straně ukousl příliš velké sousto a o balon byl připraven. Dukelští vyrážejí do protiakce.
19'
Laštůvka šel z brány ven, ve vzduchu se střetl s jedním z hráčů Dukly a balon mu nejprve vypadl. Napodruhé už ho domácí gólman dokázal jistě ukrýt do rukavic.
18'
Schranze na pravé straně povalil k zemi Ngadeu. Uvidíme volný přímý kop, hráči se už stěhují do šestnáctky Slavie.
17'
Také balon letící od rohového praporku našel jen hráče v tmavě rudých dresech, kteří se hokejovou terminologií osvobodili.
16'
Hušbauer si nabíhal na centrovaný míč. Obránci Dukly byli ale u balonu jako první a odklidili ho na roh.
15'
Také na druhé straně má za sebou gólman první zásah. Ze střední vzdálenosti to zkusil Stoch, Rada míč zvládl vyboxovat.
14'
Nakonec se to hostům přece jenom podařilo. Holenda si navedl míč na střelu z levé strany, Laštůvka byl na zemi včas a připsal si první nepříliš obtížný zákrok.
13'
Hosté znovu získali míč pod kontrolu. Slávisté hodně presují, a tak se nadále nedaří Dejvickým posunout se alespoň na jejich polovinu.
12'
Právě Frydrych nyní zkusil střílený centr z pravého křídla. Nikoho ze svých spoluhráčů nalézt nedokázal a Jiránek z první odpálil míč.
11'
Po dlouhém pasu na polovinu hřiště a následném souboji o míč zůstává na trávníku ležet Frydrych a píská se proti Dukle.
10'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se trochu uklidnit hru. Zatím hrají jen na vlastní půli.
9'
Slávisté jdou do vedení! Netradičně na levém křídle se zjevil Jaromír Zmrhal, který poslal přesný centr na malé vápno, odkud se hlavičkou nemýlil MILAN ŠKODA!
8'
Sešívaní kombinují na polovině soupeře a trpělivě čekají, zda se naskytne nějaká možnost Rady ohrozit.
7'
Preisler se uvolnil na pravé straně a odcentroval. Nejvýše ze všech vyskočil Schranz, který dokázal hlavou trefit balon, bránu už ovšem ne.
6'
Stoch si navedl balon na střelu z velké dálky. Trefil však jen obránce a pro skákající balon si následně vyběhl gólman Rada.
5'
Hosté se vydali na polovinu soupeře. Sobol ale nepropustil míč za sebe a Slavia tak může otočit hru.
4'
Frydrych našel přihrávkou před vápno Zmrhala, který se pokusil z druhého dotyku vypálit. Radovu svatyni o hodně minul.
3'
Sešívaní to znovu zkusili po levé straně. Stoch tentokrát dostal nepřesný pas a Preisler neměl potíže s odkopnutím míče do bezpečí.
2'
První akce Slavie vedla po levém křídle. Stoch sklepl míč na Sobola, který nedokázal míč udržet ve vápně proti stoperské dvojici Dukly.
1'
Dukelští v Edenu začali nebojácně. Rozehrávky se sice ujal Danny, hosté ale rychle získali míč a záhy Schranz hledal v pokutovém území Koreše. Druhému jmenovanému při zpracování odskočil míč do zámezí.
1'

SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol – Souček – Zmrhal, Hušbauer, Danny, Stoch – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Altintop, Flo, Rotaň, Sýkora, Necid.

FK Dukla Praha: F. Rada (C) – Preisler, Mario Holek, Jiránek, Podaný – Milošević, Daniel Tetour – Schranz, Mustedanagić, Koreš – Holenda.
Náhradníci: M. Hruška – Douděra, Bezpalec, Brejcha, Brandner, Holík, Djuranović.

Rozhodčí: Královec – Wilczek, Hájek.
FK Dukla Praha
Dukelští jsou po čtrnácti odehraných zápasech v tabulce české nejvyšší soutěže jedenáctí. Hynkovi svěřenci čekali na výhru od 15. září a v posledním kole se konečně dočkali. S Karvinou před domácím publikem prohrávali už 0:2, duel ale dokázali góly v závěru otočit a nakonec vyhrát 3:2. Také fotbalisté z Julisky nezaháleli a vyplnili nucenou pauzu přátelským střetnutím. V duelu s Olympií Praha padlo hned osm branek a hráči Dukly se nakonec těšili z vítězství 5:3.
SK Slavia Praha
Sešívaní vstupují do zápasu se svým dejvickým soupeřem jako favorité. Slavii patří v tabulce třetí příčka, na Olomouc ztrácí domácí jeden jediný bod. Právě k boji o druhou pozici se budou zřejmě upínat zraky fanoušků červenobílých, první místo totiž stále okupuje suverénní Plzeň bez jediné ztráty. Po porážce právě na západě Čech se Šilhavého svěřenci během reprezentační pauzy představili v Rumunsku, kde v přátelském duelu pomohly otevřít nový stadion Craiově a při této příležitosti zvítězili jasně 4:0.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého textového přenosu z malého pražského derby mezi Slavií a Duklou.