FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Plzeň - 26. května 2018   16:00

Dukla
37' Preisler (Milošević)
1:5
(1:3)
Plzeň
3' Krmenčík   • 14' Krmenčík  (Havel) • 30' Čermák  (Petržela) • 59' Krmenčík  (Kopic) • 66' Štursa  (Čermák)

M. Hruška – Milošević, Podaný, Bezpalec, Preisler – Douděra (81. Bilovský), Marek Hanousek (C), Daniel Tetour – Holík, Holenda (46. Djuranović), Néstor (38. Doumbia).
F. Rada – Šimek, Koreš, Doumbia, Kušnír, Djuranović, Bilovský.
Dubravský – Myška, Dresler
Na Julisce, Praha-Dejvice
2841 diváků
A. Hruška – Havel, Hejda, Hubník (C) (46. Živulić), J. Kovařík – Hořava, Hrošovský – Petržela (63. Štursa), Čermák, Kopic – Krmenčík (73. Chorý).
Kozáčik – Chorý, D. Kolář, Živulić, Štursa, Ivanschitz, Čihák.
Hruška

CELÝ SESTŘIH: Dukla Praha - Plzeň. Mistr bere další tři body, Krmenčík má hattrick

Je dobojováno! Domácí FK Dukla Praha obdržela v posledním ligovém kole na vlastním hřišti pět branek. Za hosty zkompletoval hattrick Michael Krmenčík, který se po právu stává se šestnácti brankami nejlepším ligovým střelcem v sezoně 2017/18. Vzhledem k ostatním ligovým výsledkům sestupuje do druhé ligy brněnská Zbrojovka společně s Jihlavou, která na domácím hřišti podlehla Karviné.
90+1'
90'
Hlavní sudí dnešního utkání nastaví jednu minutu nad rámec řádné hrací doby.
88'
Na druhé straně se dostal do rychlého protiútoku Uroš Djuranović, který však přestřelil branku Aleše Hrušky.
86'
Plzeň pokračuje ve své kombinaci a pokusí se vstřelit ještě jednu branku.
85'
Utkání se nám již pouze dohrává, jelikož o vítězi je rozhodnuto.
83'
Další zákrok domácího brankáře. Tomáš Chorý vysunul nabíhajícího si Jana Kopice, jehož střelu domácí brankář vyrazil na rohový kop.
81'
Hostující fanoušci se dožadovali odpískání pokutového kopu po zákroku na Aleše Čermáka, ale hlavní sudí penaltu nenařídil.
81'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Douděra, přichází Frederik Bilovský.
79'
Preisler se nedohodl se svými spoluhráči a poslal velmi nepřesnou přihrávku směrem dozadu, u které byl naštěstí nejrychleji domácí brankář, který v souboji s Chorým poslal balon ve skluzu do zámezí.
77'
Tomáš Chorý si vypomohl útočný faulem a domácí brankář bude odkopávat od své branky.
75'
Tu plzeňští rozehráli nakrátko a stále drží balon na svých kopačkách.
75'
Další standardní situaci budou zahrávat hosté.
73'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Michael Krmenčík, přichází Tomáš Chorý.
71'
Další rohový kop budou zahrávat hosté.
70'
Na balonu jsou po vstřelené brance stále hráči hostujícího týmu, kteří si s největší pravděpodobností odvezou z Julisky všechny tři body.
66'
Plzeň právě vstřelila branku!
A hosté vedou již o pět branek! Teprve sedmnáctiletý útočník ONDŘEJ ŠTURSA dostal parádní centr do pokutového území, balon si zpracoval a následně se štěstím dostal míč do branky, který ještě tečoval jeden z domácích obránců – 1:5!
65'
Tentokrát bude moci zahrozit plzeňská Viktoria z rohového kopu.
64'
Jan Kovařík poslal na branku parádní střelu, ale Matúš Hruška byl včas na správném místě a střelu vyrazil.
63'
Tentokrát nebezpečná standardní situace, kterou budou zahrávat Západočeši po faulu na Aleše Čermáka.
63'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Ondřej Štursa.
62'
Ani tentokrát se však k balonu nikdo ve žlutém dresu nedostal.
62'
Domácí budou zahrávat další standardní situaci po faulu na Holíka.
59'
MICHAEL KRMENČÍK kompletuje hattrick! Skvěle to udělal Jan Kopic, který se z levé strany dostal za domácího obránce a balon zvládl vrátit na nabíhajícího si Krmenčíka, který balon poslal do odkryté branky – 1:4!
58'
Odražený balon ze z pokutového území odrazil na kopačky Tomáše Hořavy, jehož střela zamířila nad branku pražské Dukly.
57'
Ke standardní situaci domácího týmu se postavil Lukáš Holík, který bohužel pro domácí nastřelil pouze zeď.
56'
Žlutou kartu dostává Lukáš Hejda (FC Viktoria Plzeň).
55'
Na balonu znovu domácí Dukla, která kombinuje a snaží se dostat směrem vpřed.
54'
Michael Krmenčík se hnal do další veliké příležitosti, když obešel dva domácí obránce, ale následně jeho zakončení zamířilo pouze do bránícího protihráče.
52'
V úvodu druhého poločasu jsou zatím aktivnější domácí.
51'
Domácí zahrávali standardní situaci, ale hned první hráč v pokutovém území odvrátil centr hlavičkou.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu vyslal parádní střelu Branislav Miloševič, ale brankář Aleš Hruška tuto střelu vyrazil!
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Roman Hubník, přichází Diego Živulić.
46'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Jan Holenda, přichází Uroš Djuranović.
46'
První poločas utkání mezi Duklou Praha a Plzní je za námi. Přítomní diváci se rozhodně nenudili, jelikož viděli hned čtyři branky. V úvodu utkání se dvakrát prosadil útočník Michael Krmenčík, který se s největší pravděpodobností stane králem střelců. Následně vstřelil ještě jednu branku Aleš Čermák a s domácím týmem to nevypadalo vůbec dobře. Snížit na rozdíl dvou branek zvládl za domácí Dominik Preisler.
45+3'
45+2'
Obrovská šance domácího týmu v samotném závěru prvního poločasu. Mohamed Doumbia posunul balon za obranu Plzně, kde stál připravený Daniel Tetour, který nedokázal obstřelit brankáře Aleše Hrušku.
45+1'
Hlavní sudí dnešního utkání nastaví dvě minuty nad rámec prvního poločasu.
45'
Jakub Podaný byl nakonec tím, kdo zakončoval. Lukáš Holík mu balon trochu posunul směrem doleva, ale následně Jakub Podaný pouze trefil hostujícího hráče.
43'
Roman Hubník nepříjemně fauloval těsně za šestnáctkou domácího útočníka Jana Holendu. Domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci.
42'
Jan Kopic nasadil jesličky Davidu Douděrovi, ale následně fauloval a plzeňští se tak budou muset bránit.
40'
Blízko vstřelené brance byl Aleš Čermák, ale v těsně blízkosti domácího brankáře nakonec nepřekonal.
38'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Néstor, přichází Mohamed Doumbia.
37'
Dukla právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom domácí snižují! Z pravé strany nacentroval Branislav Milošević na zadní tyč, kam si nabíhal DOMINIK PREISLER, který ve skluzu překonal Aleše Hrušku – 1:3!
36'
Ani tento roh se však pražské Dukle nijak zvláště nepovedl a hrát může znovu Plzeň.
36'
Domácí budou zahrávat další rohový kop.
34'
Na druhé straně veliká šance pražské Dukly! Néstor to zkusil parádně zpoza šestnáctky na zadní tyč a jeho střela orazítkovala pravou tyč Hruškovo branky.
33'
Do další příležitosti se dostávali hostující hráči. Jan Kopic byl v pokutovém území, ale zakončit se mu nepodařilo.
31'
Jan Holenda zahrál na polovině Plzně rukou a na balonu tím pádem budou tedy znovu hosté.
30'
Tohle pro domácí tým nevypadá vůbec dobře! Tomáš Hořava našel na pravé straně Milana Petrželu, který si chvilku ponechal balon, ale následně našel v pokutovém území zcela volného ALEŠE ČERMÁKA, který pohotově zakončil a hosté vedou již o tři branky – 0:3!
28'
Néstor se dostal do pokutového území a na zadní tyči hledal nabíhajícího si Lukáše Holíka, který na balon jen těsně nedosáhl.
27'
V posledních minutách jsme nebyli svědky nějakého zakončení nebo šance. Ani jeden z týmů nikam nespěchá.
25'
V polovině prvního poločasu přichází prostor pro osvěžení hráčů. Nutno podotknout, že se hraje za velice teplého počasí.
24'
Domácí Dukla měla výhodu standardní situace z levé strany, kterou rozehrál Néstor. Balon se dostal na kopačky Jana Holendy, kterému se zakončit nepodařilo.
23'
Branislav Milošević poslal hodně přetažený centr na zadní tyč, ovšem žádného adresáta tento centr nenašel.
22'
Ve středu hřiště fauloval jednoho z domácích hráčů hostující Patrik Hrošovský.
22'
Jan Holenda mohl jít sám na brankáře Aleše Hrušku, ale i tentokrát ho v akci zastavil zvednutý praporek asistenta rozhodčího.
21'
Jan Kopic poslal vzdušnou přihrávku na Milana Havla, ovšem plzeňský záložník přidal na síle a míč zamířil do zámezí.
20'
I na druhé straně to domácí útočník nezvládl a v době přihrávky byl taktéž v ofsajdu.
19'
Útočník Michael Krmenčík mohl unikat sám na brankáře pražské Dukly, ale v době průnikové přihrávky se nacházel v těsném ofsajdovém postavení.
17'
Před domácí branku letěl povedený centr, ale jeden z plzeňských hráčů na zadní tyči se k balonu těsně nedostal.
16'
Hosté si v poklidu mezi sebou přihrávají a nikam zbytečně nespěchají. Domácí pouze brání a těží z protiútoků.
14'
Je vidět, že plzeňskému nejlepšímu střelci se dnes vyloženě daří! Z pravé strany dostal balon na kopačky MICHAELA KRMENČÍKA obránce Milan Havel, plzeňský útočník se s balonem obtočil kolem domácího obránce a střelou na zadní tyč nedal domácímu brankáři sebemenší šanci – 0:2!
12'
Parádní práce útočníka Michaela Krmenčíka, který získal balon na polovině, proběhl mezi dvěma hráči domácího týmu a následně poslal parádní centr za obranu na nabíhajícího si Milana Petrželu, který chtěl vystřelit z první, ale rána mu nesedla a balon zamířil do zámezí.
11'
Daniel Tetour ztratil před šestnáctkou Plzně balon a musí se honem rychle vracet zpět na vlastní polovinu.
10'
Jan Kopic mohl ohrozit domácího brankáře z následného rychlého protiútoku, ale jeho střelecký pokus zpoza vápna zamířil pouze nad branku pražské Dukly.
10'
Balon mířící na přední tyč dokázali hostující hráči odvrátit mimo nebezpečí.
9'
Taktéž domácí si vyzkouší zahrání rohového kopu.
8'
Na druhé straně zakončoval španělský útočník Néstor, ale jeho střelecký pokus vyrazil brankář Aleš Hruška.
8'
A další veliká šance hostujícího celku! Michael Krmenčík si seběhl na pravé straně pro balon, doběhl s ním do pokutového území a přihrával pod sebe na nabíhajícího si Jana Kopice, který zakončil mimo brankovou konstrukci.
7'
Domácímu týmu zatím nevychází rozehrávka, když znovu pouze nakopli na polovinu hostujícího týmu, který v poklidu kombinuje.
6'
První rohový kop zápasu rozehráli hosté, ovšem domácí brankář Matúš Hruška si pro centrovaný balon došel a zachytil ho do svých rukavic.
4'
Domácí fanoušci se dožadují vyrovnání, ale zatím je na balonu pouze plzeňská Viktoria.
3'
Hned v úvodu utkání se hosté prosazují! Chybné domácí rozehrávky využil MICHAEL KRMENČÍK, který balon ještě posunul lépe postavenému Janu Kopicovi, kterému se zakončit nakonec nepodařilo a balon se znovu dostal k nejlepšímu plzeňskému střelci, který nakonec prostřelil domácího brankáře – 0:1!
1'
FC Viktoria Plzeň

Můžeme předpokládat, že hostující tým přijede do Prahy s velice dobrou náladou po zisku mistrovského titulu. Ačkoliv plzeňský klub neměl úplně ideální jaro, tak jako měl stoprocentní podzim, tak si zisk mistrovského titulu vzít nenechal a stejně jako před rokem se na plzeňském náměstí Republiky slavilo. Uvidíme, které hráče s sebou vezme trenér Pavel Vrba. Je šance, že příležitost dostanou ti, kteří toho na jaře moc nenahráli a taktéž nějací mladíci. Jak je již všeobecně známo, tak Plzeň bude v příští sezoně účastníkem základní skupiny Ligy mistrů a jak již dříve majitel klubu Adolf Šádek v mediích prohlásil, tak plzeňský celek by měl v létě posílit kádr. Otázkou taktéž je, jestli se podaří plzeňskému vedení udržet nejlepšího střelce Michaela Krmenčíka, který ačkoliv neměl tolik vydařené jaro z důvodu zranění, tak by měl být žádané zboží u několika zahraničních klubů.
FK Dukla Praha

Týmu pod taktovkou dvaačtyřicetiletého trenéra Jaroslava Hynka na jaře nenavázal na sympatické výkony z podzimu a prakticky do závěru soutěže patřil mezi týmy, které by se měly obávat možného sestupu. Naštěstí to tradiční pražský klub zvládl a i nadcházející sezonu bude prvoligovým mužstvem. Současný majitel a jeden z nejbohatších lidí v Česku Petr Paukner se nechal slyšet, že po pěti letech bude pro pražskou Duklu hledat nového majitele, tudíž bude zajímavé sledovat, jak to bude s tímto klubem nadále.
Krásné sobotní odpoledne u sledování fotbalového online přenosu! Dnes máme na pořadu dne poslední kolo české nejvyšší fotbalové soutěže. Ani jednomu týmu prakticky o nic nejde. Domácí FK Dukla Praha je již zachráněna a hostující FC Viktoria Plzeň po minulém vítězném utkání oslavila již pátý mistrovský titul.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.