Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Chelsea - 28. srpna 2021   18:30

Liverpool
45+5' M. Salah
1:1
(1:1)
Chelsea
22' Havertz  (R. James)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson (86. Tsimikas) – Elliott, J. Henderson (C) (74. Th. Alcântara), Fabinho – M. Salah, Firmino (43. Diogo Jota), Mané.
Taylor – Beswick, Nunn
Anfield Road, Liverpool
Chelsea
E. Mendy – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – R. James, Jorginho (87. T. Chalobah), Kanté (46. Kovačić), M. Alonso – Mount, Havertz (46. Silva) – R. Lukaku.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 15:3. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:4.
Je dobojováno a body se dělí. Liverpool předvedl po přestávce chvílemi až drtivý tlak, jenže obrana v modrém předváděla obětavé výkony a skvělý byl i brankář Mendy. Chelsea vyrazila snad jen ke třem útokům, nejblíže úspěchu byl Kovačić, toho ale vychytal dobře postavený Alisson. Výsledek 1:1 tak znamená, že oba celky poprvé ztratily v nové sezóně body a také poprvé inkasovaly. Jsou tak na druhém a třetím místě se sedmi body a skóre 6:1.
90+4'
90+4'
Thiago Silva dokázal centr u první tyče odvrátit mimo pokutové území, tohle už asi Chelsea udrží.
90+3'
Tak ještě jeden rohový kop pro Liverpool.
90+2'
Centr z levé strany skončil na Mendyho horní síti. Teď se chvíli hrát nebude, neboť Rüdigera chytají křeče a právě Mendy mu je pomáhá rozehnat.
90+1'
Po rohovém kopu se ihned pískalo, na trávníku zůstali hned dva hráči Chelsea. Rozehrává se proti domácím.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Mendy vyškrábl oblouček po hlavičce z vápna nad břevno, je tu další rohový kop.
89'
Po Chalobahově obranném zákroku budou domácí rozehrávat rohový kop.
88'
Po centru se na malém vápně udál krátký závar, Mendy se po míči vrhl a skryl jej pod sebou.
87'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Trevoh Chalobah.
86'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas.
85'
A o chvíli později byl Mendy v akci znova. A zase uspěl.
85'
Na opačné straně něco podobného platilo u Salaha, i zde měl gólman celkem snadnou práci.
84'
Šance Chelsea. Na levé straně se uvolnil Kovačić, jenže střela po zemi mu moc nesedla a Alisson si připsal jistý zákrok.
84'
Domácí chystají ještě jednu změnu, do hry půjde Kostas Tsimikas.
83'
Teď se Jorginho snažil poslat pas za obranu Liverpoolu, Lukaku to ale moc nepochopil a míč skončil u Alissona.
82'
Lukaku se proti přesile neměl moc šancí prosadit, proto jen na půlce odevzdal míč.
81'
Salah předvedl kličkovanou do pokutového území, míč mu ale nakonec utekl do autu a je z toho pouze odkop od branky Chelsea.
80'
Trent Alexander-Arnold se s míčem dostal kousek za vápno a levačkou vyzkoušel štěstí. Trefil jednoho z obránců v modrém.
80'
Nebo pomalá rozehrávka od Mendyho...
79'
Hosté už pracují jen v obraně, pokud se dostanou k míči, tak následuje odkop.
77'
Salahův centr pouze prolétl pokutovým územím, o chvíli později se domácí dopustili útočného faulu.
75'
Faul na Jorginha, podrážkou kopačky jej přišlápl Fabinho.
74'
Roh pro Liverpool, Mendy si centr dokázal v chumlu najít a stáhnout si jej do rukavic.
74'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Thiago Alcântara.
73'
Alonso rozehrál roh, jenže v pokutovém území byla přesila domácích a ti také vysoký pas odvrátili mimo šestnáctku.
72'
Mount nakopával z pravé strany na střed, hledal Lukakua, obrana Liverpoolu odvrátila k levé postranní čáře k Alonsovi.
70'
Christensen zablokoval centr z levé strany, domácí pak ještě neúspěšně reklamovali hru rukou v šestnáctce.
68'
Centr z levé strany, míč zpacifikovali Jorginho a Azpilicueta.
66'
Mohamed Salah si naběhl za obranu Chelsea, nepovedlo se mu ale přihrávku ideálně zpracovat a míč trefil kolenem.
65'
Rüdiger odkopem trefil Jotu, od něj šel míč mimo hrací plochu. Následuje odkop od Mendyho branky.
64'
No a výsledkem bylo zakončení v podání Lukakua, ten se položil do sklepnutí od brankové čáry, trefil ale pouze prvního bránícího hráče.
63'
Thiago Silva ve své šestnáctce dobře zakročil, ukončil akci domácích a sám založil protiútok.
61'
To, že domácí mají velký tlak, o tom svědčí i to, že se na vlastní půlku stahuje i Lukaku, aby pomohl své obraně.
59'
Mendy si připisuje dva těžké zákroky proti střelám ze střední vzdálenosti, tlak stále narůstá.
58'
Po rozehrávce střílel z dálky Henderson, technická rána pravačkou prolétla kousek od Mendyho branky.
58'
Na poslední chvíli odvracel před Salahem Rüdiger, je z toho rohový kop.
56'
Před Mendym je stále živěji, domácí stupňují svůj nápor v pokutovém území.
55'
Po delší době se do útoku dostala i Chelsea, zprava hledal Mount Lukakua, před ním zakročil rybičkou připravený Alisson.
53'
Liverpool tlačí, další akce ale skončila Elliottovým faulem na Alonsa.
52'
O chvíli později vystřelil van Dijk, jeho prudká rána se stáčela k levé tyči a Mendy měl co dělat, aby ji vyškrábl.
51'
Centr šajtlí předvedl Salah, našel Jotu, jeho hlavička prolétla kousek nad břevnem.
50'
Salaha zakřižovali Rüdiger s Azpilicuetou a nepustili jej do zakončení. Posledně jmenovaný pak u pomezní čáry dokonce donutil Salaha faulovat.
49'
Lukaku se snažil přejít do útoku, van Dijk si ale poradil a malou domů na Alissona celou rodící se akci uhasil.
48'
Azpilicueta si na pravé straně připsal dva dobré obranné zákroky, Liverpool bude vhazovat.
46'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází N'Golo Kanté, přichází Mateo Kovačić.
46'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Thiago Silva.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:38.
Je za námi první půle, která rozhodně nenudila. Už od prvních momentů se hrál útočný fotbal nahoru a dolů a oba celky měly pasáže, kdy převyšovaly soupeře. Jako první se prosadili hosté, když si ve 22. minutě naskočil na centr od rohového praporku Kai Havertz a hlavičkou zády k brance překonal Alissona. V závěrečných minutách se Liverpool pustil do náporu a v nastaveném čase se dočkal i srovnání skóre. Po závaru zahrál na brankové čáře Reece James rukou, byl vyloučen a Mohamed Salah nabídnutou penaltu bez potíží proměnil. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.
45+6'
45+5'
Ještě jedna žlutá karta pro hostující tým, po penaltě planuly vášně a za nakpnutí protivníka míčem byl potrestán Edouard Mendy.
45+5'
Liverpool právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil MOHAMED SALAH, dokázal udržet nervy na uzdě a střelou do protipohybu brankáře Mendyho srovnal na 1:1.
45+3'
Za protesty navíc dostal žlutou kartu Antonio Rüdiger.
45+3'
A je to penalta a hostující Reece James navíc za zmaření šance dostal rovnou červenou kartu.
45+1'
Obrovský závar před brankou Chelsea, domácí dokonce trefili tyč Mendyho branky a poté dokonce James zahrál rukou. To domácí reklamovali a bude se kontrolovat i video.
45'
Rozhodčí přidá tři minuty.
44'
Salah sice nejprve přešel čistým způsobem přes Alonsa, Jorginha už ale fauloval. Rozehrává se proti brance Liverpoolu.
43'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Diogo Jota.
42'
Ze souboje s Kantém ale nevyšel úplně dobře Firmino a bude se střídat. do hry místo něj půjde Jota.
40'
Zase nehrajeme, tentokrát je to pro ošetření hostujícího N'Golo Kantého. I zde to vypadá na problém s levou nohou.
39'
Přímý kop pro domácí, Trent Alexander-Arnold centroval na zadní tyč, Mendy tam ale byl včas a zase předvedl jistý zákrok.
36'
Vše se bleskově přesunulo do druhé šestnáctky, zpětná příhra našla Elliotta, jenže ten z první zakončil vysoko nad bránu!
36'
Chelsea předvádí rychlé přechody do útoku. Akce mířila na levou stranu na Mounta, ten mohl ještě přihrát pod sebe, ale rozhodl se zakončit. Křížná střela šla o kousek vedle.
35'
Další výpad Chelsea skončil u Lukakua, ten si zpracoval zády k brance, bleskově se otočil a vystřelil. Virgil van Dijk jeho ránu srazil přesně k Alissonovým rukám.
34'
Už se zase hrálo na opačné straně, ke střele se dostal Kanté, nebylo to ale nic, co by mělo Alissona nějak překvapit.
33'
Salahův centr na Maného se stal kořistí Edouarda Mendyho, ten míč snadno pokryl po vysokém výskoku.
32'
První centr se nevyvedl vůbec, ten druhý od Robertsona odvrátil dobře postavený Alonso.
31'
Roh pro Liverpool. Gólman Mendy sice pouštěl míč do zámezí, čekal odkop, sudí však měli jiný názor.
29'
Jorginho je již mimo hrací plochu, lehce kulhá a jeho ošetřování bude ještě nějakou chvíli pokračovat. Do hry se ale vrátí.
28'
Máme tu krátkou pauzu, na trávníku totiž probíhá ošetřování hostujícího Jorginha. Vypadá to na potíže s jeho kolenem.
26'
Hraje se teď fotbal nahoru a dolů. Chelsea byla v dalším útoku, Havertzova rána byla zblokována a sražena do autu.
25'
Vypadá to, že Havertz a Lukaku si rozumí, první jmenovaný posílal na svého spoluhráče pěkný oblouček a bylo to jen o krapet prudší, než bylo potřeba. Alisson včas zakročil.
25'
Jenže ani standardní situace Liverpoolu nebyla stoprocentní a Kanté se už u půlky snaží rozvinout akci hostů.
24'
Domácí se samozřejmě ihned vrhají do útoku a chtějí co nejdříve srovnat. Salah poslal prudkou přihrávku před Mendyho, ten si sice mohl oddechnout, že neinkasoval, ale roh neodvrátil.
22'
Chelsea právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení! Hostující tým měl k dispozici rohový kop, James nacentroval k první tyči, kde si nenápadně naběhl KAI HAVERTZ a svou pohotovou hlavičkou zády k brance přehodil gólmana Alissona – 0:1!
20'
Dlouhý, předlouhý Rüdigerův nákop až k pokutovému území Liverpoolu, Alisson musel až ven z šestnáctky, aby vysoký míč odhlavičkoval.
18'
Romelu Lukaku byl jako tank, probil se přes van Dijka, jenže poté mu centr vůbec nevyšel. Obrana z toho zase vyšla vítězně.
17'
Liverpool si vybojoval rohový kop a po centru měla obrana Chelsea docela dost práce s naskakujícím si van Dijkem.
16'
Z levého křídla nabíhal Robertson a nízkou přihrávkou hledal Salaha, Obrany zatím pracují skvěle, ani tentokrát se útočník do zakončení nedostal.
14'
Hosté předvedli kombinaci před pokutovým územím, Lukaku hledal Havertze, vše ale vyřešil pozorný Alisson.
12'
Jamesův centr byl krátký a navíc nepřesný, domácí van Dijk jej hravě odkopl.
11'
Další centrovaný míč do vápna Chelsea, tentokrát to letělo na van Dijka. Ani on neuspěl, Mendy skryl míč ve svých rukavicích.
10'
Liverpool se dostal do rychlého kontru, dlouhý pas dolétl za obranu hostů na Hendersona, jenže tomu volej vůbec nesedl a zakončil mimo!
9'
Po rozehrání se do technické střely pokládal Mount. Alissonovu branku ovšem netrefil.
8'
Centr mířil na Rüdigera, toho obrana zvládla pohlídat a další pokus o prudkou příhru na malé vápno byl sražen na roh.
7'
Další nedovolený zákrok domácích, tentokrát na Mounta a bylo to nedaleko pokutového území. Tohle je už možnost, jak ohrozit Alissonovu branku.
6'
Faul na Havertze, hostující tým bude rozehrávat kousíček od půlící čáry. Zatím se obešlo bez karty.
5'
Chelsea se zatím nedostala na souvislejší úsek k míči, na půlce je jasně lepší domácí tým.
4'
První střela utkání, měli ji domácí. Salah zpracoval, přiklepl na Elliotta a ten ihned vyslal ránu po zemi. Ta šla těsně vedle levé Mendyho tyče.
3'
Teď už domácí z pravé strany odcentrovali, Henderson byl ale pokrytý a k míči se nedostal.
2'
Liverpool zaútočil po pravé straně, centr byl ale sražen. Opětovný pokus od Salaha už hosté v poklidu pohlídali.
1'

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Elliott, J. Henderson (C), Fabinho – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Kelleher – Konaté, Joe Gomez, Tsimikas, Th. Alcântara, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Diogo Jota.

Chelsea FC: E. Mendy – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – R. James, Jorginho, Kanté, M. Alonso – Mount, Havertz – R. Lukaku.
Náhradníci: Arrizabalaga – Silva, Chilwell, Kovačić, Loftus-Cheek, T. Chalobah, Zíjáš, Werner, Hudson-Odoi.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Anfield Road začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Anthony Taylor, kterému budou na pomezí asistovat Gary Beswick a Adam Nunn.
Chelsea FC

Hosté mají také po dvou duelech plný počet šesti bodů, dvě udržené nuly a naprosto shodné skóre 5:0. Chelsea se v úvodním kole představila doma v malém derby proti Crystal Palace a vyhrála 3:0. Ve druhém kole se už na Emirates Stadium odehrálo velké londýnské derby proti Arsenalu, v něm se trefila nová posila, Romelo Lukaku, na něj pak ještě navázal gólem Reece James a Chelsea si odvezla body za výhru 2:0.

Odehrané zápasy

Chelsea – Crystal Palace 3:0
Arsenal – Chelsea 0:2
Liverpool FC

Domácí tým vstoupil do nového ročníku nejvyšší anglické soutěže opravdu povedeně, po dvou kolech má plný počet bodl a navíc ještě neinkasoval. Po úvodní výhře 3:0 na půdě Norwiche se Liverpool v minulém kole představil doma proti Burnley a po gólech Joty a Maného vyhrál 2:0. Dnes jej ale čeká o poznání těžší prověrka, podobně rozjetá Chelsea.

Norwich – Liverpool 0:3
Liverpool – Burnley 2:0
Dobrý podvečer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 3. kola mezi týmy Liverpool FC a Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.