Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Bratislava - 20. června 2018   16:30

Brno
Brno
28' Škoda  • 73' Jambor
2:1
(1:0)
Bratislava
Bratislava
54' Čavrič
Brno
II. poločas: Halouska – Chyla, Gáč, Kryštůfek, Gomes – Jambor, Pilík, Sedlák, M. Vintr, Ashiru (76. O. Vintr) – Růsek
Marek – Pelikán, Polák
Zastávka
450 diváků
Bratislava
Šulla – Medveděv (27. Laczkó), Bajrič, Božikov, Suchockij – Holman, de Kamps, Rabiu (30. van Haaren) – Schet, Šporar, Moha.
II. poločas: Greif – Laczkó, Saláta, Rundič, Kozlovský – van Haaren, Nono, Damnjanovič – Čavrič, Hološko, Cmiljanič.

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn.
Je dobojováno! Brněnská Zbrojovka si v Zastávce připsala cenný skalp Slovanu Bratislava, nad kterým zvítězila 2:1. Slovenský celek měl v úvodu utkání převahu, nicméně své šance neproměnil a za to byl potrestán hlavičkou Michala Škody. Po změně stran Čavrič vyrovnal z pokutového kopu, ovšem mladík Dan Jambor vzápětí rozhodl o výhře Brna 2:1.
90+1'
90+1'
Aktivní mladík Dan Jambor centrem z pravého křídla hledal Ondřeje Vintra, ovšem Laczkó předním odkopl míč na rohový kop. Tomáš Pilík centroval k penaltovému puntíku, ale tam nejvýše vyrostl obránce Slovanu.
90'
Tomáš Chyla zvolil přihrávku dozadu a Gáč se dostal k míči až na obranné polovině Brna, které si závěr zápasu zkušeně hlídá.
89'
Brňanům se vyplatil důrazný vysoký presink, který vedl k zisku míče. Zbrojovka tak může pošetřit další desítky vteřin.
88'
Po dlouhém čekání Nono posunul míč van Haarenovi, který z nějakých jednadvaceti metrů velmi dobře mířil pod horní tyč, nicméně Halouska tuto střelu parádním zákrokem vytěsnil.
87'
Tak se také stalo a po faulu Lukáše Kryštůfka bude následovat slibný přímý kop ve prospěch slovenského týmu.
86'
Zbrojovka přišla o míč vinou nezachycené přízemní přihrávky. Greif co nejrychleji rozehrál, aby jeho spoluhráči mohli vyrazit vstříc Halouskovi.
85'
Marek Vintr stál nad balónem uvnitř pokutového území, ovšem při pokusu o kličku si jej ukopl k zadákům Slovanu.
84'
Dominik Greif dobře přečetl hru a vystartoval proti volnému míči, který odkopl přes celé hřiště ke Gáčovi a ten ho prodloužil až k Halouskovi.
83'
Chyla poněkolikáté nezachytil kličku Cmiljaniče, který se tentokrát rozhodl pálit zpoza vápna, ale míč proletěl vysoko nad břevnem.
82'
Belasím se rohové kopy ale vůbec nedaří a nic na tom nezměnil ani tento případ. Nízký centr narazil na nohy bránících hráčů Zbrojovky.
81'
Třiceti Portugalec by měl být po rychlém obstřiku v pořádku. Teď už byl na hřišti při akci Slovanu, který si taktéž vyzkouší rozehrávku rohového kopu.
79'
Francisco Gomes byl tvrdě atakován v pokutovém území, ale rozhodčí zůstali v klidu. Po následné nepřesné střele z dálky bude muset proběhnout ošetření.
78'
Ondřej Vintr dostal přihrávku do běhu od svého bratra Marka a sraženým centrem získal pro Brno rohový kop.
77'
Cmiljanič si před Chylou navedl míč na pravačku a dostal se do vápna, kde narazil Hološkovi. Ten sice překonal Halousku, ale gól kvůli ofsajdu neplatí.
77'
Tomáš Pilík dostal možnost rozehrát dvojici rohových kopů. Po druhém z nich to Ondřej Vintr zkusil nůžkami, ovšem Greif zasahovat nemusel.
76'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Musefiu Ashiru, přichází Ondřej Vintr.
75'
Domácí opět na několik sekund zamkli Slovanisty ve vlastním vápně. Ashiru pálil z levé strany, jenomže tečovaná střela tentokrát mezi tyče neletěla.
73'
Brno právě vstřelilo branku!
Brněnský tým se vrací do vedení! Marek Vintr dostal míč na prsa a přesnou přihrávkou za obranu uvolnil nabíhajícího DANA JAMBORA, který napravil předchozí spálenou šanci a z otočky elegantně prohodil brankáře Greifa.
72'
Ashiru neměl na levé straně moc možností, takže se rozhodl vrátit míč před vápno na Pilíka. Zkušený záložník napřáhl ke střele, které ale scházela razance a Greif s ní neměl žádné starosti.
71'
Cmiljanič se pěknou kličkou zbavil Chyly, nicméně spoluhráčovu narážečku poté ukořistili obránci v červených dresech.
70'
Brněnští se chtěli přestěhovat k pravé autové čáře, na které sice stál Jambor, ale balón ho o pořádný kus přeletěl.
69'
Hned vzápětí zahrozilo i na druhé straně! Boris Cmiljanič si navedl balón na osu hřiště a z dobrých třiceti metrů napálil břevno brněnské brány!
68'
Ashiru se dostal k prudké střele z levého kraje pokutového území. Po dobrém zákroku Greifa Marek Vintr ještě připravil dorážku pro Jambora, který z vynikající šance vysoko přestřelil!
67'
Dan Jambor měl spoustu času a volného prostoru napravo od pokutového území. Do něj pochopitelně poslal centr, ale našel jen stopery bratislavského týmu.
66'
Po faulu na Čavriče Belasí zaútočili pro změnu po levé straně, ale Gáč další z centrů odvrátil k Pavlu Halouskovi.
65'
Hosté se zabydleli na útočné polovině, ale proti zatažené defenzivě Zbrojovky nic kloudného nevymysleli. Nepomohlo ani přenesení hry doprava, neboť následný centr skončil u Ashirua.
64'
Dan Jambor se malými krůčky dostal k hranici šestnáctky, ale tam jeho snažení skončilo na pozorné obraně Slovanu.
62'
Po několika nepřesnostech na obou stranách se hraje uprostřed hřiště. S míčem na kopačkách operují hráči z hlavního města Slovenska.
60'
Zbrojovka se v solidním počtu hnala do útoku, ale obrana Slovanu před Markem Vintrem odkopla míč do autu, odkud vrátí míč Francisco Gomes.
59'
Jambor rychle přistoupil ke Kozlovskému, který musel v časové tísni centrovat a balón přitom opustil hrací plochu.
58'
Velezkušený obránce Kornel Saláta byl ve správný čas na potřebném místě a odvrátil domácí pas do šestnáctky na roh. Pilík při něm nacentroval na Růska, jenomže jeho hlavička letěla mimo tři tyče.
57'
Čavrič byl na pravém křídle faulován Gomesem. Ke standardní situaci se postavil van Haaren, ale centrovaný míč se Brnu povedlo odehrát ven z pokutového území.
56'
Rohové kopy dnes rozhodně nejsou silnou stránkou Slovanu, který si bude muset vystačit s autovým vhazováním Rickyho van Haarena.
55'
Díry v brněnské obraně se snažil využít Filip Hološko, nicméně se mu nepodařilo prohodit vybíhajícího gólmana, který jeho střelu z pravé strany do sítě nepustil.
54'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Slovenský tým vyrovnává na 1:1! Míč si na penaltový bod postavil ALEKSANDAR ČAVRIČ, jenž zvolil ze svého pohledu střelu do pravé strany a pokořil Halousku, který se lehce pohnul k nesprávné tyči.
54'
Jeden z hostů přihrál z levé strany do vápna, kde evidentně fauloval Kryštůfek a je z toho pokutový kop pro Slovan!
53'
Brněnští zvládli bránění rohového kopu na výbornou. Jambor pak založil protiútok, na jehož konci byla Pilíkova nepřesná přihrávka určená Chylovi.
52'
Na druhé straně musel před brankou Zbrojovky zasahovat David Gáč, který odvrátil na rohový kop centr od Borise Cmiljaniče.
51'
Chyla na pravé straně přenechal balón Jamborovi, který se prokličkoval až do vápna, jenže se neodhodlal ke střele levou nohou. Obránci mu nakonec míč odkopli.
50'
Po další hostující standardce se k hlavičce prodral Milan Rudič, ale Halouskova branka mu byla malá. Stále tak platí, že hráči Slovanu mají hodně vychýlené mušky.
49'
Do obce Zastávka zavítalo na fotbal 450 diváků.
48'
Také Zbrojovka zaznamenala první střelecký pokus, ale brankář Greif to měl hodně jednoduché, neboť míč letěl přesně na něj.
47'
Belasí po pár vteřinách hry dostali k dispozici standardní situaci, jenže Hološkův pokus z těžké pozice neměl gólové parametry.
46'
Sestavy pro 2. poločas:

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Chyla, Gáč, Kryštůfek, Gomes – Jambor, Pilík, Sedlák, M. Vintr, Ashiru – Růsek

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Laczkó, Saláta, Rundič, Kozlovský – van Haaren, Nono, Damnjanovič – Čavrič, Hološko, Cmiljanič.
46'
Emanuel Marek se rozhodl nenastavovat a ukončil první poločas za stavu 1:0 pro Zbrojovku. Ta musela v úvodu zápasu především bránit, ovšem z ojedinělé akce se dostala do vedení, když centr Sukupa přesměroval za Šullova záda hlavičkující Michal Škoda. Mnohem více zakončení bylo k vidění na útočné polovině Slovanu, jenže vesměs všechny rány letěly mimo bránu.
45'
44'
Belasí se hodně často snaží o rychlý přechod prostřednictvím nákopů. Ty jsou většinou nepřesné, poslední z nich jednoduše eliminoval Ondřej Sukup.
43'
Centr z pravé strany se k Lutonskému nedostal, neboť střídající Laczkó odehrál míč na rohový kop. O ten se postaral právě Lutonský, ale nic nebezpečného nevymyslel.
41'
Ricky van Haaren se rozhodl přenést hru k levé autové čáře, u které sice našel volného spoluhráče, ale ten byl podle názoru rozhodčího v ofsajdu.
39'
Joeri de Kamps nakopával míč ze středového kruhu jenom do prostoru, ve kterém byl jako první Dušan Melichárek.
38'
Jakub Přichystal nabral rychlost na pravém křídle a přihrál do vápna Ziklovi. Toho ale zradil první dotek, při němž se míč odrazil do rukavic Šully.
37'
Kenan Bajrič špatně přihrál u vlastního pokutového území. Míč zachytil Ladislav Krejčí, jenže z nějakých dvaceti metrů nezamířil přesně.
36'
Pokračující akci Slovanu ukončil až pomezní arbitr, který odmával ofsajd.
35'
Jeden z hostů skončil po menším závaru na trávníku pár metrů od pokutového území, ale hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. U míče zůstávají hosté.
33'
Nenápadný výpad Zbrojovky taktéž přinesl rohový kop, ovšem v chumlu hráčů se lépe zorientovali ti, kteří nosí dres bratislavského klubu.
32'
Centr zprava sice přiletěl k Barjičovi. Ten ale nebyll v palebné pozici a roztáhl hru doleva, kde pokračuje kombinace Slovanu.
31'
Ondřej Sukup dělal co mohl, ale před Schetem nedokázal ze vzduchu odkopnout míč ještě v rámci hrací plochy. Je z toho rohový kop.
30'
Jelikož se jedná o přípravné utkání, tak Slovan poslal za vyloučeného hráče na hřiště náhradu. S dvacítkou dorazil Ricky van Haaren.
29'
Ibrahim Rabiu neudržel nervy na uzdě a vystartoval po Krejčím, který jej předtím fauloval. Hlavní sudí byl nekompromisní a nigerijský záložník od něj vyfasoval rovnou červenou kartu!
28'
Převážně bránící Zbrojovka se dostává do vedení! Ondřej Sukup dostal míč na levou stranu a z hloubi pole precizně odcentroval na MICHALA ŠKODU, jehož hlavičkový pokus se zastavil až v síti za zády brankáře Šully.
27'
Jurij Medveděv není po předchozím nedovoleném zákroku zdravotně stoprocentně v pořádku, a tak ho na hřišti nahrazuje Adam Laczkó.
26'
Z Holmanova rohového kopu Slovan nezahrozil. Tentýž hráč si vzápětí ještě naběhl na chytrou přihrávku od Rabia, ale podle všeho se nacházel v ofsajdu.
25'
Moha čelil u levého kraje velkého vápna hráčské přesile. I tak si šikovně udělal prostor ke střele, jež byla lehce tečovaná a proto Melichárkovu branku netrefila.
24'
Andraž Šporar dostal na první pohled geniální kolmici za obranu, jenže ještě před jeho nepřesnou střenou bylo máváno postavení mimo hru.
23'
Hlavní sudí přešel zákrok na domácího hráče u středového kruhu. Z toho resultoval samostatný brejk Scheta, jenž zprava mířil k vzdálenější tyči, ale branku opět netrefil.
21'
Po delší době si zaútočili také hráči Brna, jenže Michal Škoda byl u rohového praporku čistě odzbrojen.
20'
Rabiu narazil míč do běhu Schetovi, který se zbavil Sukupa a zprava nadějně odcentroval, nicméně akrobatické zakončení Dávida Holmana přesné nebylo.
19'
Ten už se Slovanu povedl mnohem lépe! Přesný centr z levé strany přistál na hlavě Šporara, jehož pokus proletěl jen kousek vedle levé tyče Melichárkovy brány.
18'
Melichárek vybíhal proti nákopu a dostal se do souboje s útočícím protihráčem, který pro Slovan vybojoval další rohový kop.
17'
Zbrojovka je pod vytrvalým tlakem, ale její obrana zatím odolává bez větších komplikací. Platilo to i po dalším rohovém kopu slovenského celku.
16'
Sukup musel vhazovat z blízkosti vlastní šestnáctky, míč přitom poslal na hlavu Medveděva, a tak pokračuje ofenzivní snažení Slovanu.
15'
Dlouhý nákop z obranné poloviny Slovanu nebyl vůbec přesný a míč doletěl až k nikým neobtěžovanému Melichárkovi.
14'
Jeden z hostů se ve vápně snažil prohodit obránce Brna, který jej poslal na trávník, ovšem hlavní sudí Emanuel Marek důvod k odpískání penalty nenašel.
13'
Ibrahim Rabiu se dlouho rozmýšlel, co udělá s balónem u půlící čáry. Dopadlo to pro něj relativně dobře, po evidentním faulu na jeho osobu rozehrávají fotbalisté Slovanu.
12'
Neslavně dopadl i nařízený rohový kop, při němž balón letěl na první tyč, ale tam opět byli připravení zadáci Zbrojovky.
11'
Nabídnutou standardku rozehrál Dávid Holman prachbídně, přízemní přihrávka skončila u nohou bránících Brňanů.
10'
Jurij Medveděv operoval na pravém křídle, kde byl faulován. Je z toho hostující standardní situace nedaleko od pokutového území.
9'
Brněnští byli v pokutovém území soupeře jen ve dvou lidech a na centr zprava žádný z nich nedosáhl. Následuje odkop od branky Slovanu.
8'
Michal Škoda se dostal do hry na vlastní polovině, odkud přenesl míč doprava, ovšem hráči Zbrojovky u něj vydrželi jen pár vteřin.
7'
O chvíli později si Slovan vypracoval další rohový kop z levé strany. Dlouhý centr směřoval k vzdálenější tyči, jenže Božikov v pádu nezakončil přesně.
6'
Belasí zvolili rozehrávku na krátkou vzdálenost, která vedla k následné střele z rohu velkého vápna, ovšem balón zamířil přesně k hrudníku Dušana Melichárka.
5'
Mitchell Schet byl zahnán k pravému praporku, odkud musel centrovat. Míč se snášel do branky a Melichárek jej raději vyrazil na rohový kop.
4'
Ladislav Krejčí aktivně napadal a Rabiu s ním měl menší problémy. Nakonec je ale vyřešil a slovenský tým pokračuje v rozehrávce z vlastní poloviny.
3'
Hned ve třetí minutě měla Zbrojovka první zajímavou šanci. V hlavní roli se ocitl zkušený obránce Petr Pavlík, jehož pokus se ale nevešel mezi tři tyče Šullovy brány.
2'
Sukup se vydal za nakopnutým míčem po pravé straně, ovšem bulharský obránce Božikov ho daleko nepustil. Pokračuje se autovým vhazováním.
1'
Úvodního výkopu se zhostili hráči Slovanu Bratislava, kteří nastupují v tradičních světle modrých, zatímco Brněnští v červených dresech.
1'
Obě základní jedenáctky už jsou na hřišti. Netradičně následují státní hymny obou zúčastněných zemí.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Šural, Pavlík, Vraštil, Sukup – Krejčí – Přichystal, Kříž, Lutonský – Škoda, Zikl.

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij – Holman, de Kamps, Rabiu – Schet, Šporar, Moha.
FC Zbrojovka Brno

Jihomoravané mají za sebou hodně krušnou sezónu, ve které v české nejvyšší soutěži skončili na posledním šestnáctém místě a museli se tak smířit s pádem do Fortuna národní ligy. Zbrojovku před novým ročníkem opustila řada cizinců, mezi kterými jsou Kijanskas, Bazeljuk či Rafael Acosta. Otazníky navíc visí nad Martinem Juharem a Janem Polákem, místo kterých by se v sestavě mohl objevit jiný záložník Tomáš Mičola, jemuž skončila smlouva v ostravském Baníku. Také Brňané už mají za sebou jedno utkání, se slovenským mistrem z Trnavy uhráli bezbrankovou remízu 0:0.
ŠK Slovan Bratislava

Slovenský tým v předchozí sezóně počtvrté v řadě nezískal tamní titul, když v nejvyšší soutěži skončil na druhém místě s pětibodovou ztrátou na mistrovskou Trnavu. Před kvalifikací o Evropskou ligu Slovan nechtěl dělat žádné velké změny na soupisce, kterou opustil defenzivní univerzál Boris Sekulič nebo český záložník Lukáš Droppa. Na testech se naopak objevil kmenový hráč pražské Slavie Gino van Kessel, jenž dříve působil v Trenčíně. V úvodním přípravném střetnutí se svěřenci Martina Ševely postavili týmu FK Pohronie a po gólech Holmana s Cmiljaničem zvítězili 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.