Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Žižkov - 12. ledna 2019   10:30

Bohemians
Bohemians
27' Vodháněl  • 45' Koubek
2:0
(2:0)
Žižkov
Žižkov
Bohemians
Fryšták (46. Valeš) – Dostál (46. Jindřišek), Hůlka (46. Krch), Pokorný (46. Šmíd), Vondra (46. Bartek) – Reiter (46. Záviška), Švec, Vaníček (81. Vondra), Vodháněl (46. Bederka) – Koubek, Nečas.
Valeš – Jindřišek, Bartek, Záviška, Šmíd, Krch, Bederka.
Berka – Koval, Leška
Seifertova ulice, Praha-Žižkov
500 diváků
Žižkov
Hrubeš – Antl, Ippolito, Opluštil (65. Šustr), Žežulka – Rothe (70. Vieira) – Bezdička, Batioja (46. Halgoš), Auer (46. Urbanec), Bernardo (46. Stříž) – Zeman (46. Bazal).
Soukup – Šubr, Stříž, Kaisler, Halgoš, Urbanec, Vieira, Bazal.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Fotbalisté Bohemians Praha 1905 ve svém prvním přípravném střetnutí přesvědčivě porazili Viktorku Žižkov 2:0. Svěřenci Martina Haška od první minuty určovali tempo a došli si pro snadné vítězství, které určitě mohlo být mnohem výraznější. Klokani měli zejména v první půli spoustu šancí, z nichž se gólově prosadili pouze Jan Vodháněl a Matěj Koubek.
90'
90'
Jan Záviška po neškodném centru Halgoše rozjel rychlý protiútok, který také sám zakončoval, ovšem míč poslal nad horní tyč žižkovské branky.
89'
Ještě se kopal rohový kop, který už tak nebezpečný nebyl. Ještě během letu centru byl rozhodčím odpískán útočný faul klokanů.
88'
Naopak málem udeřilo na druhém konci hřiště! Bartek roztáhl hru doprava, odkud Nečas dostal centr na dlouhou nohu a z první napálil břevno!
87'
Ani v sedmaosmdesáté minutě nedostali fanoušci Viktorky důvod k radosti. Střela Halgoše přeletěla zeď, ale s ní i celou Valešovu branku.
86'
Michal Šmíd hasil doutnající požár skluzem pár decimetrů od vlastního vápna. Poslední tým FNL dostává k dispozici nebezpečný přímý kop.
85'
Díky nedovolenému zákroku na Nečase rozehrával standardní situaci veterán Jindřišek. Míč po hlavičce některého hráčů skončil u Nečase, kterému se vůbec nepovedla střela bez přípravy.
84'
David Bartek bojoval o Valešův výkop a přitom se hlavou srazil s protihráčem, který podle názoru rozhodčího fauloval.
83'
Halgoš už mohl střílet zpoza šestnáctky. Místo toho ale centroval a našel hlavu spoluhráče, který zakončil do Valešovy náruče.
82'
O chvíli později i jeden z mála faulů Bohemians. Po něm přiletěl do vápna centr z levé autové čáry, nicméně nebezpečí pro Valešovu branku neznamenal.
81'
Opět se píská proti brance Viktorky. Ve vzdušném souboji inkasoval menší ránu do hlavy s jedenáctkou hrající Matěj Koubek.
79'
A další várka nepřesností na obou stranách. Po neúspěšné standardce a chybě v hostující kombinaci rozehrává Valeš.
78'
Jakub Nečas startoval do velmi rychlého protiútoku, během kterého byl špatně načasovaným skluzem sestřelen kousek za půlící čarou.
77'
Po několika změnách v obou jedenáctkách se ze hry malinko vytratila kvalita. Od žižkovské šance z pětapadesáté minuty se toho moc neudálo.
75'
Dlouhé přenesení hry na levou stranu Viktoriánům úplně nevyšlo Klokanům se ale rovněž nezadařilo a musí znovu pracně bojovat o balón.
74'
Nečas nešetřil se silami a aktivně napadal Žežulku, jehož přihrávku srazil do autu. Vše se ale odehrálo hodně daleko od obou branek.
73'
Bartek dal hodně málo razance do přihrávky, jež nedoputovala k Vaníčkovi. Viktorka si však nedala ani dva přesné pasy a odevzdala míč Valešovi.
72'
Klokani byli při trochu těžkopádné rozehrávce vytlačení až na vlastní polovinu, kde se k míči dostal i daleko vykopávající Valeš.
71'
Do konce zápasu zbývá posledních dvacet minut. Fotbalisté z Ďolíčku mají stále mnohem více ze hry a s největší pravděpodobností si svůj náskok udrží až do konce.
70'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Rothe, přichází Vieira.
70'
I po změně stran žižkovští fotbalisté často sahají pro ostřejší zákroky, což se v přípravě moc často nevidí. Na zemi teď skončil střídající Jan Záviška.
69'
Vaníček lehce akrobatickým způsobem vrátil míč k pokutovému území, u kterého zakončoval Matěj Koubek, jenže branku o nějaký ten metr netrefil.
68'
Další roh se kopal zprava a propadl na zadní tyč, u které sice stál Nečas, ale vytloukl jen bloky předním stojícího obránce.
67'
Michal Šmíd si naběhl na úroveň bližší tyče a pohotovou hlavičkou protáhl žižkovského strážce branky, který vytěsnil míč zpět za koncovou čáru.
66'
Zatímco v první půli hrála Bohemka přes pravou stranu, tak ve druhé útočí hlavně zleva, kde Bartek zajistil svému týmu další roh.
65'
Jenže s centrem z levé strany neměla defenziva v červenobílých dresech žádné problémy. Žižkov naopak může po dlouhé době vyrazit vpřed.
65'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Opluštil, přichází Šustr.
64'
Po faulu ve středovém kruhu rozehrál Bederka do levého křídla na Bartka. Toho doplnil Nečas a v rohu vybojoval pro klokany rohový kop.
63'
Nečas píchl míč do prostoru, kam si sbíhal Vaníček. Ten byl ve vápně hraničním zákrokem zastavený, ale penalta se nepíská.
62'
Snadný zákrok pro Valeše, ke kterému doplachtil míč z něčeho, co bylo přesně mezi centrem a střelou z levé strany.
60'
Nepříjemný šlapák na nohu Jakuba Nečase, který se ocitl u míče před vlastním šestnáctkou.
59'
Teď už je pískáno proti Viktorii. Rozhodčí viděli útočný faul ve vápně během centru z hloubi pole.
58'
Rozhodčí neodpískali faul na Nečase, který se na levé straně pral o míč i vsedě, ale nakonec to byl on, který se provinil proti pravidlům.
57'
Valeš vyrazil centr z rohového kopu na trochu dezorientovaného spoluhráče, kterému spadl míč na záda. Další hráč Bohemky každopádně duchapřítomně zareagoval a odkopl balón do bezpečí.
56'
Bartek roztáhl hru doleva, odkud přiletěl velmi dobrý centr na Antonína Vaníčka. Jeho hlavička však putovala přesně do náruče gólmana.
55'
Rozhodně největší šance Viktorky! Valeš výborně vyrazil solidní střelu z hranice pokutového území. První dorážka skončila na jeho levé tyči a druhá proletěla kousek vedle té pravé.
54'
Červenobílí se daleko nedostali a pokračují v bránění. Bartkův centr z levé strany měl k dobrým parametrům hodně daleko.
53'
David Bartek nestihl ve hřišti přihrávku k levé autové čáře. Po vhazování pozvolna rozehrává Žižkov.
52'
Ve středu hřiště zůstal ležet Matěj Koubek. Hlavní rozhodčí raději přerušil hru, ovšem k ošetřování dojít nemuselo.
51'
Koubek nevyužil spoluhráčovu nabídku a vůbec netrefil míč při pokusu o střelu z první. Široko daleko přitom neměl žádného obránce.
50'
Klokani vysunuli presink a vybojovali míč ještě na útočné polovině soupeře, kde nyní útočí do zformované obrany.
49'
Menší nedorozumění na pravé strany útoku Bohemians. Červenobílí budou vhazovat z dosti nevýhodné pozice u vlastního vápna.
48'
Jakub Nečas si kousek před vápnem navedl míč na pravačku. Gólman Žižkova jeho pokus vyrazil a Záviška už se k dorážce dostat nestihl.
47'
Viktorka velmi aktivně napadala soupeřovu rozehrávku až u pokutového území. K ničemu vážnějšímu po zisku míče ale nedošlo.
46'
Zatímco Bohemka střídala hlavně v zadních řadách, tak Žižkov vyměnil ofenzivu. Za Batioju, Bernarda a Zemana přichází Halgoš, Stříž a Bazal.
46'
Martin Hašek trochu proměnil svou jedenáctku. Do druhého poločasu naskočili Roman Valeš, Daniel Krch, David Bartek, Jan Záviška, Michal Šmíd, Josef Jindřišek, Jiří Bederka. Odešli Fryšták, Vondra, Vodháněl, Pokorný, Reiter a Hůlka.
46'
45'
45'
Bohemians právě vstřelili branku!
Chvíli před změnou stran odskakuje papírový favorit do dvougólového náskoku! Rudolf Reiter zachytil nepřesnou diagonálu od žižkovského stopera a okamžitě nastartoval MATĚJE KOUBKA. Ten ladně doběhl do pokutového území a střelou mezi nohama brankáře zkušeně zakončil.
44'
Žižkov se drží na útočné polovině, ale v nesmírně zahuštěném prostoru se hodně ztěžka prosazuje do blízkosti pokutového území.
42'
Z nařízeného rohu už Viktoriáni nic nevymysleli. Naopak se konal protiútok, ze kterého vzešla už pátá žlutá karta pro druholigisty.
41'
Nikým nestrážený Augusto Batioja si naskočil na centr z pravého křídla a Fryšták se musel pořádně natahovat k břevnu, aby míč vytěsnil na roh!
40'
Auer si u levé postranní čáry naběhl do ruky Reitera. Viktorka se tak ojediněle usadila na polovině soupeře.
39'
Právě Martin Dostál měl práci i u vlastní branky, kde zablokoval střelu na roh. Ani z něj Žižkov nic nebezpečného nepředvedl.
38'
Dostál rozehrál na krátko, jenomže se absolutně nepochopil se svým spoluhráčem, který mu narážel balón zpět. Za tuhle akci si klokani pochvalu určitě nezaslouží.
37'
Z nepřesného nákopu od Batiojy se stalo zakopnutí míče do autu. Následoval faul na Koubka a další standardka pro zelenobílé.
36'
Prodloužený centr zleva se stal poměrně snadnou kořistí pro defenzivu Viktorie, která poslala míč za postranní čáru. Vhazuje Dostál.
35'
Hůlkova kolmice na Reitera neprošla, nicméně Bohemka u míče zůstala a po dalším faulu na Koubka bude zahrávat standardku zpoza rohu velkého vápna.
34'
Další náznak šance poté, co Fryšták nedosáhl na centr z pravého křídla. Jeden z hráčů Žižkova hlavičkoval nepřesně.
33'
První ostrý zákrok pro Tomáše Fryštáka, který si poradil s přízemní střelou z delší vzdálenosti.
32'
Dostálův centr obrana Žižkova odvrátila na Vodháněla, který usiloval o svou druhou trefu, ale ze sedmnácti metrů trefil jen clonícího obránce.
31'
Reiter si narazil s Dostálem. O míč sice přišel, ale zároveň dostal úder rukou do obličeje, čímž vybojoval pro Bohemku standardní situaci.
29'
Fryšták si našel cestičku k letícímu centru a vyboxoval ho ke svým spoluhráčům. Reiter znovu utekl po pravé straně a předložil přihrávku úplně volnému Nečasovi. Toho však zradil první dotek a srazil míč do zámezí.
28'
Klokani ztratili míč nedaleko od vlastního vápna a po centru z levého křídla ho nekompromisně zakopli na rohový kop.
27'
Tak přeci jen Bohemka využívá velký tlak a dostává se do vedení! Reiter si naběhl za obranu a obešel i vybíhajícího gólmana. Koubek po centru z koncové čáry trefil jen hlavu obránce stojícího na brankové čáře, ovšem dorážející JAN VODHÁNĚL se už nemýlil.
26'
Ani teď se Bohemians nedočkalo vedoucí branky. Jeden z hráčů zakončoval po výborném centru Dostála nad břevno.
25'
Viktoriáni s nedovolenými zákroky rozhodně nešetří. Jeden z nich teď odnesl Vaníček. Následoval nákop Vodnáněla, na který jeho dva spoluhráči stojící v ofsajdu nedosáhli.
24'
Martin Dostál převzal přihrávku na pravý kraj velkého vápna, odkud střílel na bližší tyč, ovšem žižkovský brankář byl připraven.
23'
Zelenobílí hrají hlavně přes pravou stranu, takže spoustu doteků s míčem má Reiter. Ten byl nyní vedle vápna ztrojený a neměl šanci se nějak výrazněji prosadit.
22'
Tvrdý zákrok na Dostála na půlící čáře. Zpět do pohybu uvede balón Lukáš Hůlka.
21'
Nečas dal Reiterovi těžký pas k pravé autové čáře. Viktoriáni však balón opět neudrželi a zůstávají pod tlakem.
20'
Vaníček a Pokorný přenesli hru doleva, kde Bohence utekl míč do autu, ovšem chvíli poté ho zase vybojovala.
19'
Stále balón zůstává v moci Bohemky, která rozehrávala po faulu vedle středového kruhu a teď bude vhazovat Dostálem.
17'
O rozehrávku se postaral sám faulovaný Vodháněl, který napálil jenom dobře postavenou zeď. Klokani každopádně pokračují v tlaku.
16'
Vodháněl byl faulován pár metrů před vstupem do šestnáctky. Je z toho velmi slibný přímý kop pro Bohemku.
15'
Aktivní Reiter podstoupil důrazný souboj, jenže jeho strážce nechal projít míč za koncovou čáru, aby se kopalo od branky.
14'
Odhlavičkovaný centr skončil u Vaníčka, který si z dvaceti metrů dovolil vypálit takzvanou rabonou, jenže míč neměl tolik razance, aby s ním měl soupeřův brankář nějaké problémy.
13'
Ojediněle to Bohemka zkusila po levé straně, kde došlo k dalšímu faulu. Kopat se bude standardní situace.
12'
Dostálova dalekonosná střela byla sražená až k rohovému poraporku, odkud svěřenci Martina Haška nebudou ani vhazovat.
11'
Vysoké napadání hráčů Viktorie přineslo úspěch v podobě zisku míče, jenže následně byl jasně faulován Reiter.
10'
Dlouhý aut z levé strany v obraně Bohemians žádnou větší paseku nenadělal. Míč propadl do zámezí, odkud ho vrátí Jan Vondra.
9'
Z Reiterova centru z pravé strany opět gól nepadl. Koubkovu hlavičko z krátké vzdálenosti brankář Žižkova reflexivně vyrazil!
8'
Dostál byl u pravé lajny obsazený a rozhodl se pro dlouhatánský zpětný pas k Tomáši Fryštákovi.
7'
Na druhé straně to zpoza šestnáctky zkusil Žežulka, ale zamířil kousek vedle levé tyče Fryštákovy brány.
6'
Rudolf Reiter zprava pronikl do velkého vápna, kde byl Žižkov opět v dostatečném počtu a pokus o zakončení k brankáři nepustil.
5'
Další střela po akci z pravé strany už byla nebezpečnější, nicméně sražená na roh. Ten byl rozehrán na zadní tyč, ovšem obrana Viktorie ho s trochou problémů ubránila.
4'
Tým z Ďolíčku po faulu bleskově rozehrál, jenže zakončení z dobrých třiceti metrů vůbec nedoletělo do pokutového území.
3'
Bohemka zvládla ubránit první rohový kop, po kterém Žezulka opět vybojoval míč pro Žižkov. Z druhého rohu vzešel jen útočný faul.
2'
První nákop vpřed od Ondřeje Žežulky byl až moc dlouhý a skonči v autu. Klokani pak ale pokazili rozehrávku a musí bránit.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hráči Žižkova, kteří nastupují v červenobílých, zatímco Klokani v zelenobílých dresech.
1'

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Hůlka, Pokorný, Vondra – Reiter, Švec, Vaníček, Vodháněl – Nečas, Koubek.
Náhradníci: Valeš – Jindřišek, Bartek, Záviška, Šmíd, Krch, Bederka.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Žežulka, Auer, Rothe, Opluštil, Ippolito, Batioja, Frizoni, Zeman, Antl, Bezdička.
Náhradníci: Soukup – Šubr, Stříž, Kaisler, Urbanec, Vieira, Bazal.
FK Viktoria Žižkov

Tradiční pražský klub se nachází ve velkých nesnázích. V první polovině Fortuna národní ligy vyhrál pouhopouhé dva zápasy a s chabou sbírkou deseti bodů se nachází na úplném chvostu tabulky, z něhož ztrácí na záchranu čtyři body. Žižkov měa nejhorší čísla v útoku i obraně, a tak jeho vedení sáhlo k nejedné změně na soupisce. Kromě brankářů Soukupa a Hrubeše zůstalo pod žižkovskou věží jen deset hráčů do pole. Mezi ty přibyl brazilský záložník Berbardo Frizoni či obránce Petr Rothe. O místo ve Viktorii usilují také dva testovaní Argentinci ze třetí švédské ligy – záložník Paulo Ippolito a obránce Maximiliano Ezequiel Cabaňa. Tým Miloše Sazimy už má za sebou jeden přípravný duel, v němž nestačil 0:3 na Mladou Boleslav.
Bohemians Praha 1905

Klokani po nepovedené podzimní části Fortuna ligy prochází značnou proměnou. Trenér Martin Hašek v probíhající zimní pauze přišel o šikovného záložníka Dominika Maška i svého syna Martina, který přestoupil zpět na Letnou. Na tu se z hostování vrátil i útočník Lukáš Juliš. Klub z Ďolíčku místo útočných posil přivedl dva nové obránce, ze Slavie přišel na hostování stoper Lukáš Pokorný a z Mladé Boleslavi Lukáš Hůlka. Dalším zbrusunovým členem Bohemians je ruský záložník Vladislav Ljovin, který přišel z druholigové Jihlavy. Ten do přípravného utkání s Viktorkou Žižkov ale nenaskočí, což platí také o stěžejním útočníkovi Júsufovi, jenž reprezentuje Bahrajn na asijském šampionátu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.