Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Ostrava - 22. června 2019   18:05

Bratislava
Bratislava
14' Dražić  • 28' Ratao  • 73' Cmiljanić
3:2
(2:1)
Ostrava
Ostrava
2' Holzer   • 50' Kaloč
Bratislava
Greif (46. Šulla) – Apau, Abena, Bajrič, Vernon (69. Kozlovský) – Čavrič (82. Rigo), Rabiu (46. Daniel), Nono, Dražič – Ratao, Strelec (69. Cmiljanić).
Šulla – Kozlovský, Rigo, Daniel, Cmiljanić
Smolák – Somolányi, Pozor.
Pasienky (Bratislava)
1550 diváků
Ostrava
1. poločas: Budinský – Celba, Šindelář, Stronati, Fleišman – Lalkovič (C), Mešaninov, Jirásek, Holzer – Hrubý – O. Šašinka.

2. poločas: Budinský – Breda, Pokorný, Procházka, Helešic – Fillo, Kaloč, Jánoš, De Azevedo – Kuzmanovič – Smola.
Číž, Kuzmanovič, Smola, De Azevedo, Fillo, Kaloč, Jánoš, Helešic, Procházka, Pokorný, Breda

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Slovanu Bratislava, který svého soupeře porazil poměrem 3:2. Druhý poločas rovněž nabídl celkem ofenzivní podívanou, přičemž vstup vyšel lépe Baníku, který se mohl radovat z vyrovnávací branky. Český celek byl navíc o trochu aktivnější, neproměněné šance ale vystřídala inkasovaná branka, díky které se slovenský celek raduje z vítězství.
90'
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, zda hlavní sudí bude ještě něco nastavovat.
88'
Danielova vzdušná nabídka našla pouze hlavu jednoho z protihráčů. Následně se k míči dostal brankář Budinský, který rozehrál míč do strany.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Slovan i nadále vede o jednu branku, navíc soupeř je směrem dopředu celkem bezradný.
84'
Šulla si dal na rozehrávce od své branky hodně záležet. Navíc si faulem pomohl Procházka, na řadu tak přijde další standardní situace.
83'
Rohový kop nepřinesl nic nebezpečného, avšak poté jsme sledovali protiútok Baníku. Azevedo to zkoušel vzít sám na sebe, což nebylo dobré řešení.
82'
Ratao mohl navýšit vedení! Danielova přihrávka byla velice přesná, Ratao si potáhl míč na pravou nohu, avšak poté poslal míč kousek vedle.
81'
Šulla musel s rozehrávkou od své branky spěchat, napadala ho totiž hned dvojice protihráčů. Nákop nakonec směřoval na pravou stranu hrací plochy.
80'
Ratao se rovněž stáhl ke svému pokutovému území, kde pomohl s bráněním útočné akce. Posléze trochu zbytečně odklízel míč do bezpečí.
79'
Procházka s přehledem odehrál míč na vedle stojícího protihráče, který odkopával na druhou stranu. Abena si ale pohlídal aktivního Kuzmanoviće.
74'
Jánoš to zkusil drzým průnikem kolem Bajriće, který se nenechal oklamat. Kuzmanović tak mohl obstarat další rohový kop, který se příliš neujal.
73'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Je tu vedoucí branka domácích hráčů! Sledovali jsme naprosté selhání obrany Baníku, která si nepohlídala naběhnuvšího Rataa, který pádil sám na branku. Celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na BORISE CMILJANIĆE, jenž zamířil do prázdné brány.
73'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další faul, i tentokráte ze strany domácích. Procházka zkoušel oslovit Azeveda, což obrana soupeře přečetla.
72'
Nono se dobře zorientoval u středového kruhu, šikovně roztáhl míč na střídajícího Riga, po jehož přihrávce si nepovedeně počínal Ratao.
71'
Na pořadu dne byl další volný kop. Kuzmanović ho posílal do přehuštěného prostoru, kde zasahoval protivník. Rychlý protiútok skončil na Procházkovi.
70'
Ven z branky musel brankář Budinský, který to navíc zvládl před napadajícím protihráčem. Posléze následovalo vyhození míče na volného Helešice.
69'
Hodně pohotovým způsobem to udělal rychlonohý Daniel, který si hodil míč na pravou nohu, avšak ta vyprodukovala hodně nepřesný projektil.
68'
Druhý jmenovaný ještě přihrával pod sebe na Jánoše, jehož ránu zablokoval protihráč. Posléze se nikterak výrazně neprosadil ani Fillo.
67'
Helešic se dostal s balónem na pravou stranu, kde čekal na podporu svých spoluhráčů. Krátce poté tentýž hráč přenášel hru na hruď Azeveda.
64'
Baník se po standardní situaci dostal do vedení, avšak zakončující hráč se v době dorážky nacházel v ofsajdu. Stav je tedy i nadále nerozhodný.
63'
Máme za sebou více než hodinu hry, na světelné tabuli stále svítí nerozhodný výsledek. Bratislavský celek je v posledních minutách aktivnější.
62'
Azevedo sklepl pod sebe na Smolu, jehož ránu dokázal Šulla vyrazit vedle sebe. Pohotová akce Baníku, nyní propadla obrana domácího mužstva.
60'
Fantastický zákrok v podání Šully! K rozehrávce standardní situace se totiž postavil Kuzmanovič, jehož zakončení dokázal slovenský brankář zneškodnit.
59'
K nedovolenému zákroku sáhl Abena, který kousek od pokutového území poslal k zemi unikajícího Smolu. Na řadu přijde nebezpečná standardka.
58'
Apau nedokázal u postranní čáry obejít protihráče, což přineslo ztrátu míče. Baník tak mohl vhazovat, Smola úspěšně sklepl míč pod sebe.
57'
Střídající Daniel se rychlostním způsobem dostal kolem protihráče, jenomže přihrávku poslal pouze do přehuštěného bloku u malého vápna.
56'
Až nyní se hra trochu uklidnila, což obstarala obrana Bratislavy. Nono našel na levém křídle Strelce, který si nevěřil na průnik kolem Procházky.
55'
Čavrić si dokázal tělem odstavit spoluhráče, poté předkládal pod sebe na Dražiće, jehož rána pravou nohou směřovala kousek vedle tyče.
54'
Roztažení hry našlo na pravém křídle Filla, který se nakonec dostal k přízemní nabídce, která v pokutovém území našla kopačku soupeře.
53'
K míči se dostal také brankář Budinský, který rozehrával na jistotu po zemi. Následoval dalekonosný pas na Smolu, jenž si pomáhal útočným faulem.
52'
Procházka zkoušel přenést hru na levou stranu, kde se nacházel Fillo. Krátce poté došlo k přenesení hry k postranní lajně, kde byl volný spoluhráč.
51'
Jak už bylo řečeno, stav je opět nerozhodný. Oba celky tak mají k vítězství zase stejně daleko, jenomže Baníku se povedl i vstup do druhého poločasu.
50'
Baník právě vstřelil branku!
Najednou tu máme vyrovnávací branku! Za pokutovým územím měl až příliš prostoru FILIP KALOČ, jehož prudká rána byla navíc velice přesná, což bylo pro brankáře Šullu příliš.
48'
Smola se pokoušel v pokutovém území najít své spoluhráče, což se nepovedlo. Jeho celek se ještě ujme autového vhazován zleva.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Slovanu, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hned tři přesné zásahy. Hned v úvodu poločasu se do brzkého vedení dostal Baník, avšak poté převzal iniciativu Slovan, jenž dokonce výsledek otočil ve svůj prospěch. Baník se směrem dopředu hodně trápil, celou dobu totiž narážel na pozornou obranu soupeře, která předvádí velice zodpovědný výkon.
45'
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
41'
Abena to udělal velice zkušeně, tělem se totiž dostal před Šašinku, který musel faulovat. Rozehrával Greif, který si vybral volného De Marca.
40'
Nono i tentokráte stáčel míč do malého vápna, kam jako první přispěchal pozorný brankář Budinský, který padající balón vyboxoval daleko z vápna.
39'
Navíc se k pohotovému pokusu dostal Čavrić, jehož ránu pravým nártem ještě lehce tečoval Fleišman. Následovat bude další rohový kop pro Slovan.
36'
Slovan se mohl dostat do dvoubrankového vedení! Ratao si obhodil posledního protihráče, jenomže poté zamířil kousek vedle zadní tyče.
36'
Lalkovićova vzdušná nabídka byla zablokována, což hrálo maximálně do karet brankáři Greifovi, který ihned poté vyhodil balón do strany.
35'
Abena dokázal procedit přihrávku na vedle stojícího spoluhráče, avšak poté se směrem dopředu vydal Hrubý, po jehož přihrávce zasahoval Nono.
34'
Za obranu si pokoušel naběhnout Šašinka, avšak hostující forvard se v době přihrávky nacházel v ofsajdu, což potvrdil také výrok pomezního.
33'
Bajrić za sebe nepustil přihrávku v podání Holzera, Baník to tak musel zkoušet z vlastní poloviny. Smečka protihráčů se snaží napadat rozehrávku.
32'
Ostrava si vyzkoušela vůbec první rohový kop. Jirásek to zkoušel na přední tyči, avšak žádný ze spoluhráčů ho netrefil. Navíc se tu rodí protiútok.
31'
Ve středu hrací plochy uloupil balón pozorný Mešaninov, který stejně tak rychle o něj přišel. Slovan má velké problémy s vyvezením balónu.
30'
Greifovi se rozehrávka od své branky vůbec nepovedla, míč totiž poslal pouze ven z hrací plochy. Krátce poté se Šašinka nedokázal prosadit.
29'
Nicméně nutno dodat, že Ostrava přestala po první vstřelené brance naprosto hrát. Nepříznivý výsledek by je tak mohl alespoň trochu nakopnout.
28'
Slovenský celek otáčí výsledek ve svůj prospěch! Dražić měl kolem sebe příliš prostoru, což využil k famózní kolmici pro Strelce, jenž ještě přihrával před prázdnou branku na volného RAFAELA RATAA, který poslal míč do prázdné brány.
28'
Strelec ukázkovým způsobem zapracoval u postranní čáry, díky čemuž vybojoval autové vhazování, po kterém se podařilo zasáhnout Stronatimu.
27'
Do kombinace svého celku se zapojil brankář Greif, který zbytečně nic nevymýšlel, naopak přihrál na zcela osamoceného obránce Bajriće.
26'
Fleišman nedokázal přeposlat podél autové čáry, dobře totiž vystoupil Apau, jenž tuto přihrávku zablokoval. Poté zasahoval také obránce Abena.
25'
K míči se dostal obránce Celba, který spolupracoval s vedle stojícím Stronatim, jenž pro změnu úspěšně přenesl hru k levé autové čáře.
24'
Greif sportovním gestem zakopl míč, v bolestech se totiž ocitl na temi jeden z hráčů soupeře. Následovat bude autové vhazování z pravé strany.
19'
Dalekonosný pas směřoval na Šašinku, který ještě přihrával na Lalkoviće, po jehož přihrávce se Jiráskovi nepodařilo ideálním způsobem odcentrovat.
18'
Bratislava zahrávala standardní situaci, kterou do pokutového území kroutil zkušený Nono. Nejvýše do vzduchu se dokázal natlačit pozorný Šindelář.
17'
Žlutou kartu dostává Josef Celba (FC Baník Ostrava).
16'
Napadající Strelec se přeci jenom prezentoval nedovoleným zákrokem, po kterém skončil na zemi Celba. Ostrava to zkouší poklidnou rozehrávkou.
15'
Český celek ještě při vyrovnávací brance marně reklamoval ofsajd, jednalo se o hodně spornou záležitost. Zřejmě bylo vše v rámci pravidel.
14'
Máme tady vyrovnávací branku! Ostrava naprosto propadla při bránění útočné akce soupeře, Apau se dokázal natlačit do pokutového území, kde ještě předkládal vedle sebe, kde dotlačil míč do sítě DEJAN DRAŽIĆ.
14'
U postranní čáry se podařilo zakročit De Marcovi, který hlavou odpravil míč do bezpečnějšího prostoru. Následně se do kombinace zapojil také Budinský.
13'
Ostravští se usídlili kolem pokutového území, kde číhal blok protihráčů. Hrubý se tedy daleko nedostal, navíc reklamoval faul na svojí osobu.
12'
Slovan podnikl rychlou protiakci, přičemž si Čavrić dokázal pohlídat své postavení, avšak se slabou ránou neměl brankář Budinský sebemenší problém.
11'
Na pořadu dne byla standardní situace pro Ostravu. Celba rozehrál na naběhnuvšího Hrubého, který se nedokázal prodrat k centru zprava.
10'
Dražić si navedl míč do palebné pozice, avšak jeho zakončení bylo skutečně hodně nepřesné. Dokonce z toho bude pouze autové vhazování.
9'
Hrubý nepřesně přihrával zpět na kopačku Šašinky, navící se míč opět ocitl za postranní lajnou. K autovému vhazování se postavil zadák De Marco.
8'
Šašinka si nedokázal pohlídat své postavení, pomezní sudí tak signalizoval ofsajd. Slovan ihned rozehrál z vlastní poloviny po zemi.
7'
Abena rozehrával z vlastní poloviny, přičemž si o přihrávku řekl Strelec, který okamžitě vracel. Další nákop skončil až u brankáře Budinského.
6'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, který si vzal na starost Nono. Jeho vzdušná nabídka směřovala na Čavriće, jenž prodlužoval daleko za branku.
5'
Budinský si připsal první zákrok, střeleckým pokusem se totiž prezentoval Dražić, jehož rána směřovala přímo do moci brankáře českého celku.
4'
Abena přihrával na vedle stojícího Bajriće, který pro změnu ještě roztáhl hru k postranní lajně. Tam si obrannou povinnost dokázal splnit Celba.
3'
Ihned po rozehrávce se hosté opět dostali na druhou stranu, jenomže Jirásek neprocpal přihrávku před Villara. Slovan se snaží uklidnit hru.
2'
Ostravský Baník se dostává do hodně rychlého vedení! Hrubý se po levém křídle dostal až do pokutového území, kde předložil míč pod sebe na DANIELA HOLZERA, jehož pohotová rána směřovala přesně pod břevno branky.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal Baník, který bude v prvním dějství útočit zprava doleva.
1'
FC Baník Ostrava

Na opačné straně stojí ostravský Baník, který se po základní části uplynulé sezóny domácí ligy umístil na páté pozici, což mu automaticky zajistilo skupinu o mistrovský titul. Tam Baník přeci jenom vybojoval již zmiňovanou pátou pozici, přičemž náskok před šestým Baníkem byl pouze jednobodový. Ostrava se tak dostala do finálového souboje o kvalifikaci Evropské ligy proti Mladé Boleslavi, Baník ale nedokázal využít výhody domácího prostředí, a nakonec prohrál těsně 0:1. Český celek se v nadcházejíc sezóně bude pokoušet o minimálně stejný úspěch, ambice tohoto celku by klidně mohly být větší.
ŠK Slovan Bratislava

Fotbalisté Slovanu Bratislava dokázali v uplynulé sezóně usednout na mistrovskou pozici, na které měli úctyhodný sedmnácti bodový náskok na druhou Dunajskou Stredu. Slovan za celou sezónu prohrál pouze ve dvou případech, bylo tomu tak až ve skupině o titul, kde Bratislava nejprve nestačil na Ružomberok, posléze prohrála také následný souboj proti Dunajské Strede. Slovan se prezentoval vůbec nejlepší ofenzívou v celé soutěži, navíc nejlepším střelcem celé ligy byl Andraž Šporar, který nasázel hned devětadvacet ligových branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Pomalu a jistě se nám rozjíždí příprava na novou sezónu, my budeme v rámci přátelského zápasu sledovat souboj mezi ŠK Slovan Bratislava a FC Baník Ostrava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.