Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Slavia - 27. ledna 2019   17:00

Salcburk
Stanković – Todorović, Schlager (60. Haaland), Schmidt (33. Gulbrandsen), Pongračić (33. Vallci) (80. Barry), Leitgeb (C), Lainer, Ramalho, Szoboszlai, Wolf, Dabbur
Slavia
Kolář – Coufal, Kúdela, Jugas, Bořil – Souček, Traoré (81. van Buren) – Zmrhal (81. Masopust), Ševčík, Olayinka (81. Baluta) – Škoda (C) (77. Mešanović)

Je konec! Dnešní utkání nám nakonec přineslo jedinou branku, o kterou se postaral Patson Daka. Ve druhém poločase jsme ale sledovali celkem vyrovnanou podívanou, Slavia si vypracovala jednu vyloženou šanci, kterou ale neproměnil Souček. Salzburg se ve druhém poločase herně zvedl, po několika náznacích šancí přeci jenom přišla branka, Dakovu tvrdou ránu málem Kolář dokázal vyrazit před branku. V závěru utkání se Slavia dostala k tlaku, vyrovnávací branka ale nakonec nepřišla.
90+4'
90+4'
Tak ještě jedna standardka. Na zemi se totiž ocitl Bořil, dočkáme se vyrovnávací branky?
90+3'
Jedna z posledních akcí pro Slavii.
90+2'
Baluta dokázal obejít jednoho z protihráčů, avšak následná přihrávka na van Burena byla příliš čitelná, čehož využil pozorný obránce Samassekou.
90+1'
Slávisté se dopustili další nepřesnosti, Coufal tak nedokázal udržet míč na hrací ploše. Soupeř se zmocní dalšího autového vhazování.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Kolář vystartoval z branky, díky čemuž uhasil nebezpečí v pokutovém území svého mužstva.
88'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi Jugas, o faul se ale nejednalo. Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
87'
Ševčík se chopil volného kopu z pravé strany, který ale zakroutil pouze do náruče brankáře Stankoviće, jenž okamžitým výhozem oslovil Barryho.
85'
Na jistotu se rozhodl odehrát míč Jugas, který zpětnou přihrávkou oslovil brankáře Koláře, jehož riskantní rozehrávka přeci jenom proletěla kolem Daky.
84'
Následně si na přihrávku od van Burena nabíhal Mešanović, který měl k míči hodně daleko. Budeme sledovat další odkop od branky rakouského celku.
83'
Van Buren se přetahoval o míč u postranní čáry, nakonec vše skončilo útočným faulem. K rozehrávce volného kopu se postavil brankář Stanković.
82'
Baluta se ihned postaral o rozjetí útočného výpadu. Poté se do akce zapojil také Masopust, který měl velké starosti s napadajícím Junuzovićem.
81'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Lukáš Masopust.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Alexandru Baluta.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Mick van Buren.
81'
Sled nepřesností zřejmě skončil. Pražané se rozhodli uklidnit hru, načež Jugasovo přenesení hry našlo na levém křídle Bořila, který daleko nedoběhl.
80'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Albert Vallci, přichází Abdourahmane Barry.
79'
Kolářovi se ani tentokráte nepovedl odkop od branky, ten totiž zamířil na nohu protihráče. Následná nabídka od Daky skončila u slávistického brankáře.
78'
Ulmer se ujal autového vhazování od levé postranní čáry. Svým hodem hledal Haalanda, od kterého se míč odrazil ven z hrací plochy.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Muris Mešanović.
77'
Posléze se na zemi ocitl doposud jediný střelec tohoto zápasu. Red Bull se rozhodl rozehrát nakrátko, chyba ve středu hrací plochy nic nepřinesla.
76'
Z levé strany to centrovanou nabídkou zkoušel Junuzović, který našel pouze rukavice brankáře Koláře, jenž musel zasahovat nadvakrát.
75'
Traoré nakonec faulován nebyl, načež se do pokutového území vehnal aktivní Haaland, kterého čistým zákrokem dokázal zastavit Kúdela.
74'
Salzburg se chopil rozehrávky rohového kopu, který se ale nepovedl dle představ. Následně si Kolář počkal na podporu svých spoluhráčů.
69'
Kombinace středem hrací plochy mohla přinést vysunutí Škody, jenomže tento záměr přečetl blok protihráčů, který posléze ještě spolupracoval s brankářem.
68'
Prudká přihrávka směřující na Škodu byla až moc prudká, slávistický kanonýr si s ní nedokázal poradit. I tak se Salzburg nedostal na útočnou polovinu.
67'
Stanković se i tentokráte rozhodl rozehrát pomocí odkopu. Na druhé straně hrací plochy hledal Haalanda, který byl v souboji proti Kúdelovi úspěšnější.
66'
Na útočné polovině si pro nedovolený zákrok dokráčel Traoré, jeho celek ihned rozehrál. Krátce poté to ale s agresivitou přehnal obránce Coufal.
65'
Salzburg právě vstřelil branku!
Po více než hodině hry tady máme úvodní branku! Junuzović se dostal až do pokutového území, následným centrem našel nekrytého PATSONA DAKU, který ránou z voleje propálil Koláře, jenž ještě vyrazil míč do břevna, od kterého se odrazil za brankovou čáru.
65'
Zpětná přihrávka od Haalanda směřovala na Junuzoviće, jehož okamžitá rána směřovala pouze doprostřed branky. I tentokráte se jednalo o rutinní práci pro Koláře.
64'
Slávisté zvolili vyčkávací taktiku, jejich dnešní soupeř se postupnou kombinací dostává na útočnou polovinu, o vyvezení míče se stará Samassekou.
63'
Následně to Junuzović zkoušel kolmicí na střídajícího Haalanda, včas ale zakročil Jugas, který hlavičkou odpravil balón zpět za autovou lajnu.
62'
K míči se nakonec postavil velezkušený Junuzović, který v pokutovém území našel Daku, jehož hlavička nemohla vyplašit připraveného Koláře.
61'
Na hranici pokutového území skončil Škoda, který si ale nedovolený zákrok nevymodlil. Na druhé straně je pískáno, na zemi se totiž ocitl Mwepu.
60'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Erling Braut Haaland.
59'
Následně si za obranu nabíhal Junuzović, avšak kolmice v podání Ulmera byla o něco delší. Kulatý nesmysl nakonec doskákal ven z hrací plochy.
58'
S míčem si pohrála také defenzíva pražského celku, načež se hra přesunula na kopačku Coufala, který si ale předpokl míč dalek od kopačky.
57'
Sešívaní se málem dostali do vedení! Na rohový kop si naskakoval Souček, který ale zamířil kousek vedle branky. Stanković se za tímto pokusem pouze ohlédl.
56'
Nakonec to na sebe vzal Zmrhal, který dokázal poslat balón nad zeď, následně se míč otřel o boční síť. Stanković tak nemusel zasahovat.
55'
Vracející se Mwepu fauloval jednoho z protihráčů, Slavia tak bude zahrávat standardní situaci. U míč se sešla dvojice Ševčík – Kúdela, zřejmě se bude jednat o přímou střelu.
54'
I další rohový kop obstaral Zmrhal, který to tentokráte zkoušel přímým centrem. Polovysoká nabídka skončila přesně na kopačce pozorného Ulmera.
53'
Coufalovo autové vhazování směřovalo na Olayinku, který se dokázal prosadit kolem dvou protihráčů, následný centr ale zablokoval Samassekou.
52'
Ševčíkova standardka směřovala ke vzdálenější tyči, kde za sebe prodlužoval Samassekou. Logicky následoval rohový kop, který nabídl zablokovaný centr.
51'
Posléze to byl právě Daka, kdo si pomohl nedovoleným zákrokem. Na zemi se ocitl středopolař Souček, který okamžitě rozehrál na vedle stojícího Traorého.
50'
Nákopem za obranu to zkoušel Junuzović, který se pokoušel nastartovat rychlonohého Daku, před kterým se včas dostal k míči brankář Kolář.
49'
Následně Daka operoval u postranní lajny, nakonec se rozhodl přihrávkou oslovit Schlagera, který byl donucen ke zpětné přihrávce na Ulmera.
48'
Po pravém křídle to zkoušel střídající Onguene, kterému se podařilo vybojovat autové vhazování, o které se o pár vteřinek později sám postaral.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Salzburgu, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. Úvod utkání nabídl celou řadu nepřesností, postupem času ale byla nebezpečnější Slavia, jenž si také vypracovala úvodní šanci, kterou ale nedokázal zužitkovat Ševčík. I posléze měl pražský celek více ze hry, avšak obrana soupeře si zatím vede celkem dobře. Salzburg se směrem dopředu herně hledá, jeho největší šanci spálil forvard Dabbur, který ale lobem nepotrestal Kolářovu špatnou rozehrávku.
45+1'
45+1'
Slávisté zahrávali rohový kop z levé strany, konkrétněji se o rozehrávku postaral Ševčík. Jeho nabídku ale dokázal odklidit Ramalho.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Hodně drzým průnikem to zkoušel Olayinka, který u postranní čáry nedokázal obejít Lainera. Oba protihráči ještě zbořili židle u rakouské střídačky.
43'
Todorović to zkoušel dalekonosnou kolmicí na Dabbura, kterou ale dokázal přečíst Jugas. Posléze si tentýž obránce poradil s manévrem v podání Vallciho.
40'
Také rakouský celek si vyzkoušel autové vhazování, po kterém přenášel hru na pravou stranu, kde se podél autové čáry prodírá střídající Vallci.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Následně si taktickým zákrokem pomohl Kúdela, který raději fauloval Gulbrandsena, jenž by v opačném případě pelášil do otevřené obrany soupeře.
37'
Avšak brankář Slavie nerozehrál vůbec dobře! Rozehrávku totiž zachytil Dabbur, jehož lob nakonec skončil kousek vedle branky.
37'
Bořilovi se ještě podařilo udržet míč na hrací ploše, poté zvolil zpětnou přihrávku na Kúdelu, který pro změnu zapojil do kombinace znuděného Koláře.
36'
Napadající Olayinka zezadu poslal k zemi jednoho z protihráčů, čehož si všiml také pozorný sudí. K rozehrávce standardky se staví střídající Vallci.
35'
Tentokráte Škoda operoval na vlastní polovině, kde mu nakonec ukopl míč od kopačky Szoboszlai. Sešívaní se ujmou dalšího autového vhazování.
34'
Už se opět pokračuje ve hře, mezitím Bořil nepřesně přihrával míč na Škodu, který v úvodu utkání zatím není moc častou hracího předmětu.
33'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Marin Pongračić, přichází Albert Vallci.
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Alexander Schmidt, přichází Fredrik Gulbradsen.
32'
Stále se nehraje, Bořil má totiž zdravotní problémy. Poprvé musel do akce lékařský personál, který slávistického obránce ošetřuje u postranní lajny.
31'
Hodně ostrý zákrok se odehrál u postranní lajny, kde Dabbur doslova sestřelil Bořila, což se nelíbilo lavičce pražského celku, která vyletěla do vzduchu.
30'
Obránce Ramalho to zkoušel nekompromisním nákopem, kterým ještě málem našel nenápadného Dabbura. Místo toho se bude konat autové vhazování.
29'
Kolář si hodil míč trochu dál od kopačky, nakonec se mu situaci podařilo zvládnout na jedničku. Krátce poté přišel nedovolený zákrok na Olayinku.
24'
Ramalho se dostal do nepříjemného obležení, nakonec to ve spolupráci s Szoboszlanim zvládl. Do kombinace se zapojil také brankář Stanković.
23'
Zmrhalova kolmice směřovala na Bořila, který nedokázal procedit míč kolem protihráče. Navíc to bude pouze odkop od branky rakouského celku.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme se nedočkali žádné branky. Slavia je ale aktivnější, soupeř se v posledních minutách pouze brání.
21'
Po pravém křídle se chtěl dostat do šestnáctky aktivní Ševčík, kterému se nepodařilo nasadit jesličky protihráči. Sešívaní budou ještě vhazovat.
20'
Po delší době si s míčem pohrál brankář Kolář, který ho okamžitě poslal zpět k postranní lajně na Coufala, jenž v útoku hledal kapitána Škodu.
19'
Bořil se snažil zrychlit akci přihrávkou na Olayinku, pro kterého byl míč příliš prudký. Hravě si ho pohlídal obránce Ramalho, následovat bude odkop.
18'
K dalšímu střeleckému pokusu se dostal Škoda, který ale pálil vysoko nad branku. Ještě před malým momentem musel brankář Stanković zasahovat.
17'
Středem hrací plochy to zkoušel Ševčík, který si na pravém křídle všiml naběhnuvšího Coufala, jenž nakonec nedokázal zastavit míč na hrací ploše.
16'
Přenesení hry směřovalo na nohu Bořila, který nadvakrát dokázal procedit míč na Olayinku, u kterého byl talentovaný záložník Szoboszlai.
15'
Ramalho odehrál míč na jistotu do moci brankáře Stankoviće, kterého ještě lehce dohrál Škoda. V soutěžním zápasem by se tento počin trestal kartou.
14'
Šance pro Slavii! Olayinka si na levém křídle potáhl míč, načež přízemním centrem našel volného Ševčíka, který ale mířil kousek vedle branky.
14'
Salzburg nakonec zahrával hned dva rohové kopy. Ten druhý směřoval na hlavu Pongračiće, načež se jako poslední dotkl míče Škoda – další rohový kop.
13'
Úvodní zakončení vyprodukoval forvard Dabbur, jehož ránu zpoza pokutového území ještě nadzvedl Kúdela. Na pořadu dne bude rohový kop.
12'
V úvodu utkání sledujeme řadu nepřesností, tentokráte ze strany pražského celku. Lainer na jistotu přihrál až na kopačku brankáře Stankoviće.
11'
Jugas si dal míč hodně daleko od nohy, čehož využil pozorný Schlager, který dokázal odkopnout balón na Dabbura, jenž ale neudržel míč na kopačkách.
10'
Posléze si taktickým zákrokem pomohl středopolař Souček, který poslal k zemi Wolfa. Salzburg se i tentokráte rozhodl rozehrát nakrátko.
9'
Wolf si počkal na náběh Lainera, který zkoušel odcentrovat do malého vápna, kde byla jeho nabídka sražena do náruče brankáře Koláře.
8'
Slávisté dokázali získat míč, jenomže Zmrhal narazil do jednoho z protihráčů. Rakouský celek se osvobodil dalekonosným odkopem na druhou stranu.
7'
Bořil našel na levém křídle Olayinku, který si ale v souboji s Lainerem pomohl faulem. K samotné rozehrávce se postavil druhý jmenovaný.
6'
Jugas vystoupil z obrany, nicméně míč propadl za jeho záda. Po pravém křídle to tedy zkoušel Schmidt, jehož přihrávku pod sebe zastavil jeden z protihráčů.
5'
Od pravé postranní čáry vhazoval míč zpět do hry Coufal, který si pro spolupráci vybral Olayinku, jenž ani tentokráte nedošel daleko.
4'
Pražané se dostali k hranici pokutového území, kde si čistým způsobem počínal Leitgeb, který obral Olayinku o míč. Slavia bude i přesto zahrávat roh.
3'
S míčem si zahrál brankář Stanković, který se rozhodl rozehrát k levé autové čáře, kde číhal Ramalho, jenž pro změnu oslovil Szoboszlaie.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzala Slavia, která bude hrát zprava doleva.
1'
Start utkání se o něco protáhne.

FC Red Bull Salzburg: Stanković – Todorović, Schlager, Schmidt, Pongračić, Leitgeb, Lainer, Ramalho, Szoboszlai, Wolf, Dabbur
Náhradníci: Walke, Köhn – Vallci, Onguene, Samassekou, Junuzović, Ulmer, Daka, Gulbrandsen, Ludewig, Haaland, Barry, Mwepu

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Jugas, Bořil – Souček, Traoré – Zmrhal, Ševčík, Olayinka – Škoda
Náhradníci: Kuciak – Hušbauer, Zelený, Ngadeu, van Buren, Stoch, Deli, Baluta, Mešanović, Frydrych, Masopust.
FC Red Bull Salzburg

Na opačné straně stojí nejvěhlasnější rakouský celek, kterým je Red Bull Salzburg. Salzburg má rovněž za sebou dva přátelské zápasy, avšak oba se uskutečnily proti mužstvům z nižších soutěžích. Salzburg si v prvním zápase poradil s regionálním Anifem, který dokázal porazit poměrem 8:2. Dalším soupeřem byl druholigový Linz, který podal mnohem lepší výkon, jenž i přesto na vítězství nestačil. Salzburg i tentokráte zvítězil, tentokráte poměrem 3:2, rozhodující branka přišla necelých dvacet minut před koncem zápasu.
SK Slavia Praha

Fotbalisté Slavie mají před sebou třetí přátelské utkání, logicky tak odehráli už dva. V tom prvním se utkali na Strahově proti Ústí nad Labem, které vzdorovalo pouze jeden poločas. V tom prvním sice vstřelili jednu branku, avšak ten další nabídl dalších sedm tref, Ústí si tak odvezlo porážku 0:7. Sešívaní v rámci soustředění v portugalsku vyzvali čínský Beijing Guoan, který rovněž nevstřelil ani jednu branku, podlehl totiž výsledkem 0:4. I v tomto utkání se dá očekávat rotace sestavy, na hrací plochu by se postupem času měl dostat každý z náhradníků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.