Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Viking FK - 27. ledna 2022   13:00

Jablonec
Jablonec
68' Silný  • 90+2' Smejkal
2:2
(0:1)
Viking FK
Viking FK
7' Vevatne   • 52' Seland
Jablonec
Hanuš – Holík (77. Štěpánek), Martinec (77. Kubista), Zelený (77. Werani), Krob (43. Surzyn) – Malínský (67. Černák), Kratochvíl (77. Ikaunieks), Hübschman (67. Smejkal), Houska (67. Považanec), Nykrín (67. Vaníček) – Silný (77. Ali-Abubakar)
Viking FK
Østbø – Brekalo (46. Bjørshol), Larsen, Vevatne, Pattynama (46. Viksøl) – de Lanlay (46. Haugen), Beriša, Kabran (46. Løkberg), Memed (46. Seland) – Sebulonsen (46. Sandberg), Tangen (46. Traoré)

Fotbalisté Jablonce dokázali v závěru zápasu zlikvidovat náskok bronzového celku posledního ročníku norské ligy Vikingu Stavanger a po gólech líšeňské posily Silného a Smejkala z nastaveného času uhráli na soustředění ve Španělsku remízu 2:2. Stínem zápasu je zranění jabloneckého obránce Kroba, věřme, že nebude vážné.
90+3'
90+2'
Jablonec právě vstřelil branku!
V nastaveném čase se přece jen podařilo dvoubrankové manko stáhnout, odvážným a úspěšným střelcem z 23 metrů je TOMÁŠ SMEJKAL.
90'
Lotyšský navrátilec Ikaunieks se uvolnil v šestnáctce, střelou bez přípravy však minul bránu Stavangeru.
88'
Jablonečtí rychle vhodili aut, ale proti zataženému bloku si spíše alibisticky vyměňovali míč. Nakonec ho dloubl Jakub Považanec jen na hlavu jednoho z borců v černých dresech.
85'
Surzyn pěknou zasekávačkou uvolnil Vaníčka, jehož centr však vyhlavičkoval stoper Stavangeru z malého vápna.
84'
Někteří z přibližně stovky přihlížejících, kterou ve španělském letovisku přilákal česko-norský souboj, si mohli osahat míč po razantním odkopu jabloneckého Štěpánka.
82'
Uprostřed hřiště byl faulován Torfiq Ali-Abubakar.
80'
Nebezpečný střílený centr po zemi na rozběhnutého hráče Vikingu uklízí z malého vápna Vojtěch Kubista.
77'
Další várka změn v sestavě Jablonce. Přicházejí Štěpánek, Werani, Kubista, Ikaunieks a Ali-Abubakar, jestli jsem správně zaregistroval jednotlivé hráče.
77'
Smejkal rozehrál přímý kop z levé strany nečekaným signálem kolem zdi na Vaníčka, jehož centr zblokoval soupeř na roh.
75'
Tvrdou střelu Miloše Kratochvíla zablokoval stoper Larsen.
73'
Jaroslav Zelený zastavuje průnikovou přihrávku soupeře.
72'
Třetí tým norské ligy drží míč na svých kopačkách, ale je zatlačen a musí si vypomáhat malou domů.
68'
Šlehu Miloše Kratochvíla z otočky po přízemním centru Michala Surzyna vyrážel Østbø jen před sebe a JAN SILNÝ ve skluzu dotlačil míč za jeho záda.
67'
Čtyřnásobné střídání v jabloneckém mužstvu, změny upřesníme později. Na hřišti registrujeme Černáka, Smejkala, Považance a Vaníčka. Petr Rada stahuje až na Kratochvíla celou záložní řadu.
65'
Viksøl nepronikl po levém křídle ve spolupráci se Selandem a musí se vracet. Nakonec nasměroval dlouhý nákop jen k brankáři Hanušovi.
61'
Těsně bráněný Silný se marně natahoval po hlavičce při Surzynově křížném pasu zleva.
60'
Po následném rohu a opakovaném centru se Jablonečtí neprosadili. Na zadní tyči hlavičkoval jeden z nich ve skrumáži z těžké pozice vedle.
59'
Hübschmanovu střelu z 25 metrů přizvedl jeden z fotbalistů Vikingu hlavou nad břevno.
58'
Žlutou kartu dostává Rolf Viksøl (Viking Stavanger).
57'
Sandbergova rána z dálky končí za jabloneckou bránou.
55'
Jablonečtí svižně zakombinovali po levé straně hřiště, po Houskově dloubáčku za obranu však získali jen vhazování nedaleko rohového praporku. Po něm se Nykrínovi svezl míč při centru po kopačce.
52'
Viking Stavanger právě vstřelil branku!
Dorostenec DANIEL SELAND KARLSBAKK si na levé hranici šestnáctky zasekl míč kolem Holíka a jeho křížnou střelu ještě smolně tečoval za záda jabloneckého brankáře nejspíše Martinec.
51'
Vevatne zastavuje čistým skluzem náběh Malínského za obranu.
50'
Severočeši se museli po nepřesně vhozeném autu rychle vracet, aby zastavili odkopem za čáru unikajícího Guinejce Traorého.
49'
Silný převzal přihrávku do vápna, kličkou se zbavil posledního obránce, v ideální pozici však mířil nad břevno.
47'
Místo požadované penalty je po Kratochvílově střele z otočky máván dorážejícímu hráči ofsajd.
46'
Jaroslav Zelený hledal dlouhým nákopem posilu z Líšně Jana Silného, před kterým odehrál míč Joe Bell přesně do rohového praporku.
46'
Viking prostřídal většinu sestavy a do druhé půle nastupuje ve složení Østbø – Bjørshol, Larsen, Vevatne, Viksøl – Haugen, Beriša, Løkberg, Seland – Sandberg, Traoré.
46'
45'
45'
Rozhodčí ovšem zachovává stejný metr a pouští hraniční zákrok i na druhé straně. Viking pokračuje v akci, která končí Traorého skákavou střelou zpoza šestnáctky metr vedle jablonecké pravé tyče.
43'
Místo zraněného Jana Kroba nastupuje na hřiště v zelenobílém dresu Jablonce Michal Surzyn.
41'
Krob ve spolupráci s Nykrínem uvolnil Housku, jehož střet s protihráčem ve vápně ponechal rozhodčí bez trestu.
40'
Další Holíkův střelecký pokus zpoza šestnáctky si opět nenašel cestu mezi tyče.
37'
Jablonečtí se dostali do šestnáctky, kde spolupracoval Nykrín s Krobem, centr na Silného však jeden z obránců lízl hlavou mimo jeho dosah.
36'
Nepřesná střela norských fotbalistů, vykopává se od Hanušovy brány.
32'
Libor Holík se zastřeloval z dálky, rána šla výrazně mimo.
29'
Z protiútoku ovšem málem vyrovnal Tomáš Malínský. Sólový průnik z půlky hřiště ztroskotal až na poslední překážce, kterou byl zkušený brankář Østbø.
27'
Hráči Stavangeru jsou zatím lepší a Jablonec se většinu času brání.
20'
Norové krásně vykombinovali jabloneckou obranu po své levé straně, ránu volného hráče z rohu malého vápna vyráží skvěle Hanuš!
14'
Pěknou technickou střelu zpoza šestnáctky vyráží Hanuš robinzonádou na roh.
7'
Křížnou střelu Hanuš neudržel v náručí a ve vzniklé skrumáži se nejlépe zorientoval zády k bráně stojící a především nepohlídaný VILJAR VEVATNE.
6'
Tangen se protáhl kolem Holíka podél brankové čáry a jeho střelu zneškodnil až Jan Hanuš.
3'
První šanci si vypracoval český celek. Po Malínského centru hlavičkoval těsně vedle šibenice Silný.

FK Jablonec: Hanuš – Holík, Martinec, Zelený, Krob – Malínský, Kratochvíl, Hübschman, Houska, Nykrín – Silný.

Viking Stavanger: Østbø – Brekalo, Larsen, Vevatne, Pattynama – de Lanlay, Beriša, Kabran, Memed – Sebulonsen, Tangen.
1'
Začátek zápasu byl oproti původnímu plánu posunut o hodinu, takže výkop proběhne již ve 12:00.
Jablonečtí fotbalisté nakonec na soustředění ve Španělsku místo s Rostovem sehrají přátelské utkání s Vikingem Stavanger, bronzovým z minulého ročníku systémem jaro-podzim hrané norské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.