Přípravné zápasy - ONLINE PŘENOS Zlín : Banská Bystrica

Konec
2:1
1:1, 1:0
  • 11'Fojtů
  • 80'Appiah
  • 7'Ďuriš
Je dobojováno. Přípravný zápas zvládá lépe FC Zlín a před odjezdem na soustředění bere výhru. MFK Dukla Banská Bystrica stále čeká na výhru v letní přípravě a jako nováček Niké Ligy tak má co dělat, aby se dobře naladil na sezónu.

Do vedení dostal hosty v sedmé minutě Michal Ďuriš, poté už ale nenašel tým ze Slovenska recept na defenzívu Zlína. V jedenácté minutě rychle srovnal stav Tomáš Fojtů a začalo se od začátku. V druhém poločase rozhodl deset minut před koncem Frank Appiah, který v minulé sezóně oblékal dres Petržalky.

Zlín se na soustředění utká ve středu s Polonii Varšava, která hraje druhou nejvyšší soutěž. O tři dny později pak změří síly s týmem Slask Wroclaw, nováčkem Ekstraklasy.
Konec zápasu.
90+2’
Stále se hraje na polovině Dukly, český tým vhazuje. Tohle už Zlín zvládne.
90+1’
Zlín je na útočné polovině s míčem a nikam nespěchá. Vypadá to, že český tým si připíše v přípravě druhou výhru.
90’Červená karta
Banská Bystrica to překombinovala, Zlín šel do smrtícího brejku. Šikula jako poslední hráč fauloval a vidí červenou kartu.
90’
Rohový kop pro Duklu, zřejmě jedna z posledních šancí na změnu skóre.
89’
Dukla vhazuje na útočné polovině, celek ze Slovenska spěchá k brance soupeře.
89’
Hraje se na polovině hřiště, oba týmy se střídají v držení míče.
88’
Neúspěšná kombinace na pravé straně, Banská Bystrica přichází o míč. Hellebrand si pomáhá s defenzívou a nikam se spěchat nebude.
87’
Rychlý brejk byl k vidění na straně Zlína, sebevědomý Appiah tentokrát střílel pouze do připraveného obránce.
86’
Dukla je na útočné polovině a snaží se srovnat. Defenzíva Zlína je nyní zformovaná a snaží se ustát závěrečný tlak soupeře.
85’
Důležitý moment
Po rychlé akci z pravé strany dostal míč na hranici vápna čerstvý Kajsin, který ale ve výborné pozici nechal vyniknout brankáře Zlína!
84’
Na druhé straně už pomezní rozhodčí v akci, ofsajd byl viděn i z hlavní tribuny.
83’
Zlín si pohlídal náběh za obranu, finální přihrávka na Appiaha ale neprošla přes brankáře Dukly. Velká škoda pro český tým, mohlo být rozhodnuto.
82’Střídání
Poslední střídání na straně Dukly. Polievka odmakal na hrotu útoku téměř celý zápas, místo něj přichází Kajsin.
82’
Dukla potřebuje zabrat, aby v letní přípravě neprohrála potřetí za sebou.
80’Střídání
Na posledních deset minut dává trenér Zlína šanci Touremu s Hellebrandem, dohráno má naopak Gaži s Didibou.
80’Góóól
Zlín
2:1
Banská Bystrica
Zlín právě vstřelil branku! Ševci se deset minut před koncem dostávají do vedení! Po rozehrání rohu nakrátko si FRANK APPIAH sebevědomě navedl míč do šestnáctky a krásnou střelou dokázal skórovat! – 2:1.
80’
Hra se přelévá ze strany na stranu, tentokrát si roh vyzkouší Zlín.
79’
Další ztráta míče a Dukla mohla do brejku, Tóth ze střední vzdálenosti nezakončil přesně.
78’
Ševci se drží na míči, zatím ale bez ohrožení branky.
77’
Další zakončení na straně Dukly, po aktivitě Veselovského musel brankář Zlína ke své tyči, zasahovat ale nakonec nemusel.
76’
Do brejku šel Kanu, v rychlosti ale nevymyslel správné řešení.
76’
Po rohovém kopu Veselovského se ke střele dostal Polievka, trefil ale připraveného brankáře Knoblocha.
75’
Banská Bystrica se po krátce pauze osmělila, k dispozici bude mít rohový kop.
74’
Slebodník měl po zisku míče velké oči, přihrávka za obranu neměla moc šancí na úspěch.
73’
Pokračuje se, Zlín vhazuje na vlastní polovině.
73’Střídání
Jedno střídání dělá i Banská Bystrica. Na středu hřiště uvidíme Tótha, který nahradil Považance.
72’Střídání
Další dvě změny na straně českého týmu. Odchází Fojtů a Dorňák, přichází Appiah a Brázda.
71’
Tlak českého týmu bude lehce otupen, je tady totiž přestávka na občerstvení.
70’
Dvacet minut do konce utkání, Zlín pomalu přebírá otěže hry, stále ale na světelné tabuli svítí stav 1:1.
69’
Zakončení ze střední vzdálenosti nemohlo nadělat brankáři Dukly větší problémy.
67’
Zlín je na útočné polovině, zahuštěná obrana soupeře je ale nyní neprůchozí.
66’
Tým ze Slovenska nezahrozil, do útoku tak směřuje soupeř. Oba týmy nyní čekají na svou šanci, síly pomalu ubývají.
65’
Aktivní hrou na útočné polovině získává Banská Bystrica rohový kop.
64’
Banská Bystrica uklidňuje hru a kombinuje na vlastní polovině.
63’
Podobná situace byla k vidění i na druhé straně, vyběhnutí brankáře Zlína přerušilo veškeré snažení Dukly.
63’Střídání
Dvojité střídání na straně Zlína. Odchází Poznar a Štefan, přichází Kanu a Nombil.
62’
Poznar si ukazoval, že chce dostat přihrávku za obranu. Z pravé strany se mohl dostat do šance, míč ale na hrací ploše nestihl.
61’
Veselovský byl aktivní na pravé straně, střílená přihrávka ale velký vzruch ve vápně nenadělala.
60’
Brankář Dukly napravil zaváhání a míč lehce vyškrábl na břevno, následoval tak rohový kop. Zlín po centru nezahrozil, soupeř je tak z nejhoršího venku.
59’
Důležitý moment
Velká šance českého týmu! Centr do vápna si sice brankář Dukly pohlídal, jeho odkop byl ale mizerný. Míč se odrazil k Poznarovi, který lobem trefuje břevno!
59’
Přímý volný kop z pravé strany, dobrá pasáž hry Zlína.
59’Střídání
Ďuriš má pro dnešek splněno, místo něj přichází Hanes. Dukla tak oživuje útok.
58’
Po levé straně se dostal jeden z hráčů Zlína až k centru, ten ale přeletěl malé vápno.
57’
Na druhé straně to zkoušel střelou z dálky Didiba, prostor mezi třemi tyčemi ale minul.
56’
Důležitý moment
Po velké chybě se za obranu dostával Arevalo, ten ale brankáře Zlína nedokázal obejít!
55’
Zlín to zkoušel rychlým přechodem do útoku, míč za obranu byl ale dlouhý. Brankář Dukly si v poklidu došel na hranici velkého vápna a bude rozehrávat.
54’
Centr z levé strany mířil do dobrých míst, defenzíva Zlína pozorná.
54’
Nyní se hra přelívala ze strany na stranu, Dukla bude vhazovat na útočné polovině.
53’
Zlín se drží na útočné polovině, zatím ale nenachází recept a pevnou defenzívu Dukly.
52’
Michal Ďuriš si nyní tento zákrok mohl odpustit, do slova na saních přiletěl k Štefanovi a poslal hráče Zlína k zemi.
51’
Didiba byl nepřesný na středu hřiště, rychlý kontr tak Zlín nepředvedl.
50’
Nedovolený zákrok je k vidění i na druhé straně, hráči v žlutých dresech pokračovat nemohou.
49’
Z rohového kopu Banská Bystrica nezahrozí, navíc se píská útočný faul.
49’
Po centru z pravé strany získává Dukla rohový kop. Úvod poločasu je znovu ve svižném tempu, je na co koukat.
48’
Důležitý moment
Fojtů to zkusil přímou střelou, jeho dělovka skončila na tyči!
47’
Na pravé straně jsme viděli faul, Zlín má k dispozici přímý volný kop. Zajímavá pozice pro účastníka Chance Ligy.
47’
Po menším závaru se nikdo ve vápně k zakončení nedostal, neuchytil se ani rychlý protiútok českého týmu.
46’
Dukla rozehrála druhý poločas, ve kterém se bude snažit dojít k první výhře v přípravě.
46’Střídání
V druhém poločase se na straně Dukly dostane do hry Veselovský, Slebodník a Arevalo. Ze hřiště tak odejde Sivíček, Adewale a Szánthó.
46’Střídání
Na obou stranách došlo ke změně v brance. Mezi tyčemi se tak ukáže Knobloch a Hroššo.
Začal druhý poločas.
Je za námi první poločas přípravného zápasu, ve kterém jsme viděli dvě branky. Do vedení šla Dukla v sedmé minutě, přesný v zakončení byl Michal Ďuriš. Krátce na to ale Zlín odpověděl, po střele k tyči se do listiny střelců zapsal Tomáš Fojtů.

Po slibném začátku přišel útlum, moc šancí k vidění nebylo. Vše se změnilo před koncem poločasu, Zlín si vypracoval dvě velmi slibné šance, brankář Trefil ale neinkasoval. Zahrozil i těsně před přestávkou Ďuriš, míč ale poslal pouze do náruče Bachůrka.

Do kabin tak odchází oba týmy za nerozhodného stavu. Druhý poločas začne přibližně v 12:05.
První poločas skončil.
45+2’
Na zadní tyči se dostával k hlavičce Didiba, branku ale minul.
45+1’
Znovu si vzal slovo Pišoja, tentokrát svým centrem hledal někoho v malém vápně. Fojtů se k hlavičce dostal, po sraženém pokusu uvidíme poslední roh poločasu.
45+1’
Pišoja z pravé strany našel Štefana, který z hranice vápna střílel do dobře postaveného bloku soupeře.
45’
Důležitý moment
Rychlou akci nám předvedl tým ze Slovenska! Po pravé straně se míč dostal až na Michala Ďuriše, který z velmi dobré pozice střílel do náruče Bachůrka!
45’
Po zisku míče uklidňuje Dukla hru, Považanec si pomáhá až s Trefilem.
44’
Štefan si splnil své defenzivní povinnosti, Zlín tak může znovu kombinovat a hrozit.
43’
Důležitý moment
Další obrovská šance českého týmu! Po přihrávce z levé strany se na malém vápně zrodil menší závar, Gaži z bezprostřední blízkosti branku přestřeluje!
42’
Blíží se konec prvního poločasu, stále je český tým o něco aktivnější.
41’
Důležitý moment
Pohledná akce Zlína, za obranu se dostával Didiba, který ale z jedenácti metrů poslal míč pouze do připraveného Trefila!
40’
Zlín pokračuje v obléhání branky soupeře, zatím ale zakončení mezi tři tyče nevidíme.
39’
Nyní to ale Dukle vrátil, po přihrávce z levé strany se dostával do zakončení Poznar, byl ale zastaven. Hodně sporná situace, která zaváněla odpískáním penalty.
39’
Bakała byl nyní v souboji s Poznarem dostatečně důrazný, hlavní rozhodčí ale necitlivě píská faul stopera.
38’
Po faulu na útočné polovině Považanec rychle rozehrál, ke střele se dostal Szánthó. Brankář Bachůrek zasahovat nemusel, pokus letěl vysoko nad břevno.
37’
Polievka nyní hodně nízko a pomáhá svému týmu v kombinaci. Zlín se snaží napadat, Dukla to tak nemá jednoduché.
36’
Pišoja je aktivní na pravé straně, nyní posílal přihrávku na Dorňáka. Zlínský hráč ale nebyl dostatečně důrazný a o míč přišel.
35’
Zlín hrozil z pravé strany, centr na Poznara ale byl příliš prudký.
34’
Nepovedená akce, míč končí až za brankou Bachůrka. V posledních minutách nevidíme atraktivní fotbal, po nadějném začátku přišel z obou stran útlum.
33’
Didiba vyvezl míč k polovině hřiště, Poznar krátce na to neudržel míč ve své moci.
32’
Rozehrávka byla nakrátko, centr ale pouze proletěl vápnem. Nadějně to z pohledu Dukly vypadalo, finální fáze ale znovu pokulhávala.
31’
Didiba odvrátil dlouhý aut pouze do zámezí, Dukla má k dispozici rohový kop.
31’
Střílený centr do vápna pouze proletěl velkým vápnem. Viděli jsme ale teč, vhazovat bude z druhé strany tým ze Slovenska.
30’
Svou mrštnost ukázal na druhé straně Adewale, který získal faul na svou osobu. Přímý volný kop pro Duklu, uvidíme lehce zkrácený roh.
29’
Z velké dálky to zkoušel Štefan, branku ale přestřelil. Zlín je častěji u míče a je nebezpečnější.
28’
Hra pokračuje, u míče Ševci.
26’
Hlavní rozhodčí posílá oba týmy ke svým střídačkám, aby se občerstvily.
25’
Zlín po dobrém napadání získal míč, zatím ale kombinace nikam nevede. Dukla je pozorná v defenzívě a vykrývá volné prostory.
24’
Na druhé straně se snažil po pravé straně utéct Pišoja, v souboji si ale pomohl rukou a je mu pískán útočný faul.
24’
Nadějně vypadal protiútok Dukly, ve finále ale přišla nepřesná přihrávka.
23’
Považanec se nyní projel po hřišti a ostrým skluzem málem sestřelil protihráče. Bývalý hráč Jablonce dnes vypadá dost motivován.
23’
Zlín v akci pokračovat nemůže, nahoru totiž jde praporek pomezního rozhodčí pro ofsajd.
22’
Pišoja nyní nikam nespěchá, do kombinace se zapojuje i stoper Didiba. Vidíme nejklidnější pasáž hry.
20’
Oba týmy mají nyní problém s přesností, sledujeme neurovnanou pasáž hry. Po dvaceti minutách je stav stále nerozhodný.
19’
Štefan fauloval na polovině hřiště, tým ze Slovenska může ukázat své ofenzivní dovednosti.
19’
Pišoja vymyslel krásnou přihrávku mezi obránce, ve vápně ale hráči Zlína nedokázali situaci dohrát do zakončení.
18’
Didiba uspěchal situaci, přenesení na levou stranu hřiště nebylo přesné.
17’
K odraženému míči se dostal Ďuriš, kterému ale střela z první nevyšla. Bachůrek by měl dost práce, nakonec ale zasahovat nemusel.
16’
Útočné duo Ďuriš – Polievka zatím nebezpečné, nyní po rychlé akci prošli až k velkému vápnu, kde ale druhý jmenovaný ve finální kličce neuspěl.
15’
Patnáct minut za námi, viděli jsme dvě branky. Zlín v obměněné sestavě zatím soupeři vzdoruje, ten naopak postavil téměř to nejlepší.
14’
Další akce na straně Zlína, Poznar ale dostal na hranici vápna přihrávku na paty. Sympatický výkon z obou stran, hraje se spíš ofenzivní fotbal.
13’
Český tým si mohl vzít vedení zpět, aktivní Poznar nejprve přihrával, krátce na to střílel. Jeho pokus z dobré pozice ale branku Dukly minul.
11’Góóól
Zlín
1:1
Banská Bystrica
Zlín právě vstřelil branku! Je vyrovnáno. TOMÁŠ FOJTŮ byl na konci rychlé akce a střelou k tyči nedal brankáři žádnou šanci. – 1:1.
11’
Polievka po zisku míče vyvezl míč na útočnou polovinu, Ďuriš následně přiťukl míč na Adewaleho, který z levé strany ale poslal centr do zámezí.
10’
Fojtů byl faulovaný, píská se útočný faul. Zlín rozehrává od stoperů, pomalu se hra bude posouvat směrem k brance Trefila.
9’
Po vstřelené brance ale dostal soupeř klid na kopačky a bude vhazovat na útočné polovině. Čeká se přihrávka až do vápna.
8’
Zlín měl aktivní vstup do zápasu, jako první ale inkasuje. Výběr Bronislava Červenky tak bude muset přijít s odpovědí.
7’Góóól
Zlín
0:1
Banská Bystrica
Banská Bystrica právě vstřelila branku! Celek ze Slovenska jde do vedení! Po rychlé akci zakončoval Polievka, brankář Bachůrek vyrazil míč pouze před sebe, dobíhající MICHAL ĎURIŠ tak neměl problém doklepnout míč do sítě. – 0:1.
7’
První náznak šance Banské Bystrice, z pravé strany ale přišla přihrávka pouze na kopačky obránce soupeře.
6’
Zlín byl nastěhovaný na útočné polovině, finální přihrávka do vápna ale nepřišla. Dukla dobře dostupovala a byla dostatečně dotěrná.
5’
Didiba ukázal přehled ve hře a rozjel rychlou akci svého týmu, z levé strany se dostal hráč Zlína až do vápna, finále na Poznara ale nebylo přesné.
4’
Na druhé straně tlačil z pravé strany míč na střed Pišoja, tam ale nebyl dostatečně důrazný Poznar.
3’
Krátce na útočné polovině byl tým ze Slovenska, útočná dvojce Polievka – Ďuriš ale neuspěla..
2’
Brankář Trefil si vyběhl na malé vápno a vyboxoval míč do bezpečí.
2’
Zlín zahrozil po levé straně, nebezpečný centr do vápna odvrací obrana Dukly do zámezí na rohový kop.
1’
Zlín oblékl žluto-modré dresy a rozehrál poslední přípravný zápas před odjezdem na soustředění.
Utkání právě začalo.
-3’
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.
Úvodní sestavy:

FC Zlín: Bachůrek – Pišoja, Mukuba, Křapka, Grygera, Gaži, Dorňák, Štefan, Didiba, Fojtů, Poznar
Trenér: Bronislav Červenka

MFK Dukla Banská Bystrica: Trefil – Baláž, Bakała, Bolaji, Šikula, Považanec, Sivíček, Adewale, Szánthó, Ďuriš, Polievka
Trenér: Juraj Jarábek.
FC Zlín
Účastník Chance Ligy se minulou sezónu zachránil ve skupině o udržení, jarní výkony ale dávají na povrch velký vykřičník, protože to do budoucna nemusí stačit. Zlín už má za sebou v letní přípravě pět zápasů, bilance je záporná 1-1-3.

Nejprve se Zlín utkal s Petržalkou, se kterou remizoval 3:3. Po tomto utkání přišel zápas s Kroměříží, kde byla k vidění překvapivá porážka 0:2. Tým se nezvedl ani v odpoledním zápase a prohrál 1:2 (Skalica).

Vše se obrátilo na začátku července, výhra 3:1 s Trenčínem se rozhodně počítá – právě Trenčín totiž třeba v přípravě remizoval s Plzní. Poslední přípravný zápas Zlínu nevyšel, přišla porážka 1:2 s H. Tel Aviv.

Na zkoušce je Frank Appiah z druhé slovenské ligy, v sestavě se objevil i hráč sparty Ondřej Kukučka. Štěstí bude zkoušet i Daniel Šmiga z Příbrami.
MFK Dukla Banská Bystrica
Celek Juraje Jarábka se ovládl druhou nejvyšší soutěž na Slovensku a zahraje si tak Niké ligu. V letní přípravě ale čeká na první výhru, změnit to budou chtít právě proti Zlínu.

Dukla se nejprve utkala s Prešovem, se kterým remizovala 0:0. O tři dny později přišla porážka 0:2 (Zlaté Moravce-Vráble). Na začátku července si Banská Bystrica zahrála se Sigmou Olomouc, které podlehla 1:2.

Do týmu se po dvou sezónách v Maďarsku vrátil Robert Polievka, který dokázal proti Sigmě skórovat a na hřišti byl cítit. Do hry se dostal i Michal Ďuriš, který v osmatřiceti letech zvolil návrat domů.
V pátek dopoledne má FC Zlín na programu další přípravný zápas. Tentokrát se proti českému týmu postaví MFK Dukla Banská Bystrica. Spytihněv hostí tento zápas a my Vám vše podstatné nabídneme v tomto textovém přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Události zápasu:

Zlín
  • 11'Fojtů
  • 80'Appiah
Banská Bystrica
  • 7'Ďuriš
  • 90'Šikula(červená karta)

Další informace:

Rozhodčí
Volek – Žurovec, Šimoník
Stadion
Spytihněv
Návštěvnost
128 diváků
Zlín
Banská Bystrica
Trenéři
Bronislav Červenka
Juraj Jarábek