Veledůležitý zápas o 3 body tak ukořistili domácí, kteří tak svým fanouškům nadělili předčasný dárek. To je pro dnešek z Říma vše. Příjemný zbytek večera a pěkné svátky. Nashledanou!
Dnešní šlágr mezi AS Řím a AC Milán přinesl fotbalovou podívanou! Diváci na Olympijském stadionu viděli hned 6 branek! Přestřelku nakonec zvládli lépe domácí fotbalisté, kteří svůj čtyřbrankový náskok nepustili ani po mohutném finiši AC Milán. Do listiny střelců se postuplně za domácí zapsali Burdisso, Osvaldo a dvoubrankový Lamela. Za hosty se z penalty trefil Pazzini, kterého o minutu později doplnil Krkič.
90+3
Hosté se ještě snaží o kontaktní branku. Naopak domácí se už do útoku příliš nehrnou.
90+1
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
88
AC Milan právě vstřelil branku!
AC Milán vstává z mrtvých. Na El Shaarawyho centr si na zadní tyč naběhl BOJAN KRKIČ, který snižuje na 2:4.
87
Sám faulovaný GIMPAOLO PAZZINI proměňuje pokutový kop.
86
AC Milán bude kopat pokutový kop! Faulu se dopustil brankář Goicoechea, který neudržel prudkou střelu, pro kterou si doběhl Pazzini. Ten si následně míč předkopl a přepadl břes brankáře AS!
86
Boatengův centr sražen na roh.
85
Už se opět hraje.
84
Pjanič svou střelou sestřelil Muntariho. Ten teď zůstává ležet na hrací ploše.
82
Krkič si zpracoval míč v pokutovém území, ale následně nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
81
Mexés si pomoh v souboji s Florenzim nedovoleně a vidí žlutou kartu.
80
Na vyloučení Marquinhose reaguje Zeman střídáním. Ze hřiště odchází za bouřlivého potlesku Totti, na jeho místo přichází teprve 17 letý Romagnoli.
78
Stoper domácích Marquinhos zahrál nešťastně rukou a jelikož tím zhatil rychlý protiútok hostů, vyfasoval k velkému překvapení trenéra Zemana červenou kartu!
78
AS Řím si roh vzápětí zopakuje.
77
Florenzi vybojoval pro AS rohový kop.
76
Poslední střídání AC Milán. Ze hřiště odchází Ambrosini, nahradí jej Muntari.
75
Pazziniho střelu ztlumil ve svém náručí Goicoechea.
75
Totti našel v pokutovém území Balzarettiho, který si však míč v rozhodujícím momentu ukopl.
73
Rohový kop pro hosty. Na rohy vede AC Milán již 6:2.
71
Závar před brankou AS. Nejprve se do zakončení dostal El Shaarawy, ale jeho hlavičku brankář AS vyrazil a následnou střelu Boatenga také pokryl.
70
Střídá i AC Milán. Ze hřiště odchází Robinho, opačným směrem míří Krkič. Ten je v AC na hostování právě z AS, a tak ho na hřišti přivítal mohutný pískot.
69
A ještě jedno střídání. Pro dnešek má odpracováno další střelec Osvaldo, místo něj si zahraje Destro.
68
Zděnek Zeman střídá. Ze hřiště odchází dvoubrankový Lamela, na jeho místo míří Florenzi.
66
Boatengův centr nenašel nikoho v bílém dresu. Od branky bude rozehrávat brankář Goicoechea.
64
Robinhova střela končí těsně vedle.
62
AC Milán ještě zbraně neskládá a vrhá své síly do útoku.
60
AS Řím právě vstřelilo branku!
Tak to už si říká o debakl! Na přesný centr od Balzarettiho si naskočil ERIK LAMELA, který svou přesně umístěnou hlavičkou nedal brankáři AC šanci.
59
Pazzini vybojoval pro hosty rohový kop.
58
Ambrosini sestřelil k zemi Lamelu a za svůj faul vidí žlutý trest.
57
Boatengovu střelu zblokovala pozorná obrana domácích.
56
Hosté poprvé střídají. Ze hřiště odchází Nocerino, nahradí jej Pazzini.
56
Přímý volný kop pro AC. Ten rozehraje Robinho.
54
Burdisso fauloval ze zadu unikajícího El Shaarawyho a uviděl žlutou kartu.
53
Montolivo našel na malém vápně Yepese, ten však zakončil těsně nad.
52
AC Milán vstoupil do druhého poločasu politý živou vodou. Zápas ještě za ztracený nepovažuje.
50
Totti si zaběhl za obranu AC, kam také dostal přesnou přihrávku od De Rossiho. Jenže poté zakončil svůj únik jen těsně vedle pravé tyčky Ameliovy svatyně.
49
De Rossi hledal dlouhým nákopem Pjaniče. Ten se však k míči nedostal.
47
El Shaarawy se snažil protlačit kolem Marquinhosem. Ten ho zastavil skluzem, ale hosté budou kopat rohový kop.
46
Do druhého poločasu vstoupily oba týmy beze změn.
46
Máme za sebou první poločas dnešního šlágru italské série A. V něm jsme sledoval pohledný, rychlý a útočný fotbal, který vyzněl lépe pro domácí Giallorosi. Ti šli do vedení po hlavičce Burdissa ve 13. minutě. O deset minut později zvýšil vedení domácích Osvaldo a 7 minut po něm přidal další zářez Lamela. Hosté z Milána měli také šance, ale El Shaarawy, jenž šel zcela sám na brankáře Goicoecheu pověst obávaného střelce nepotvrdil, a tak se jde do poločasové přestávky za stavu 3:0.
45
Totti odhlavičkoval Robinhům centr do autu. AC Milán rozehraje rohový kop.
44
Tottiho centr sebral ze vzduchu Amelia.
43
Domácí rozehrají přímý volný kop z velmi dobré pozice. U míče Totti.
42
Bradley posílal do pokutového území nadýchaný centr, který však ukořistil stoper Yepes.
40
I za tohoto stavu AS Řím podstivě napadá, a tak nedává hostům čas na klidnou rozehrávku.
38
Hostům v této fázi zápasu vázne kombinace a o míč rychle přicházejí.
36
Útočník AC El Shaarawy se šikovně uvolnil v pokutovém území, ale jeho střelu zblokoval obětavým skluzem Piris.
35
Pjanič se snažil poslat uličkou do brejku Osvalda. Jeho záměr však vystihl Mexés.
34
Aktuální stav dostává fanoušky na Stadio Olimpico ještě více do varu. Panuje zde opravdu pekelná atmosféra, až mám husí kůži.
32
Hosté jsou zralí na ručník! Další útok domácích zakládá De Rossi.
30
Domácí fotbalisté nyní svého soupeře doslova rozebrali. Rychlou akci zakončil střelou pod břevno ERIK LAMELA!
27
Hosté vysunují svůj pressing, ale ani to nedělá domácím velké problémy.
25
Domácích fotbalistů je nyní plné hřiště. Milánští neví, kam dřív skočit.
23
Totti se pomazlil s míčem a poté poslal nadýchaný centr do pokutového území, který přistál na hlavě PABLA DANIELA OSVALDA, jenž hlavou usměrnil míč mezi tři tyče!
22
Rohový kop pro hosty z Milána.
21
Centr do pokutového území odhlavičkoval stoper Marquinhos.
19
Totti fauloval unikajícího Robinha a dostává poslední napomínání od sudího Rocchiho. Příště se to už bez žluté neobejde!
17
El Shaarawy šel sám na brankáře Goicoecheu, ale souboj tváří v tvář vyzněl jasně pro domácího brankáře!
15
A máme tu první žlutou! Tu vyfasoval po faulu na Tottiho Yepes.
13
Dnešní šlágr otevírá vstřelenou brankou stoper NICOLAS BURDISSO, který si naskočil na rohový kop Pjaniče a hlavou usměnil míč nechytatelně za Ameliova záda.
11
Hra se přelévá ze strany na stranu. Nyní Totti hledal zpětnou přihrávkou Osvalda, toho však uhlídal Mexés.
10
Střílenou přihrávkou hledal Boateng své spoluhráče v pokutovém území. Jeho centr stačil včas zblokovat Burdisso.
8
Středopolař De Rossi se odhodlal k velkému sólu. Poté co obešel tři protihráče, neměl už dostatek sil na razantní střelu. Tu tak v pohodě lapil Amelia.
7
Balzaretti si chtěl před vápnem narazit s Osvaldem, ten mu však míč nedokázal vrátit.
6
El Shaarawy byl nachytán v postavení mimo hru.
5
Domácí se snaží zklidnit divoký začátek zápasu postupnou kombinací.
4
Robinho kouzlil kolem pokutového území AS do doby, než mu míč razantně, ale čistě odebral De Rossi.
3
Balzarettiho centr nenašel nikoho z domácích fotbalistů, a tak bude od branky odkopávat brankář Amelia.
2
Osvaldo vybojoval pro domácí rohový kop.
1
Hned v první minutě na sebe upozornil nejlepší střelec ligy El Shaarawy, který se uvolnil přes Burdissa a z poza vápna pořádně protáhl Goicoecheu.
1
Úvodní výkop obstarají hosté z Milána.
Oba týmy jsou v útrobách stadionu a za malou chvíli vstoupí na hrací plochu. Stadionem zní hymna AS Řím. Perfektní fotbalová atmosféra!

AS Roma: Goicoechea - Balzaretti, Marquinhos, Burdisso, Piris - Bradley, De Rossi, Pjanič - Lamela, Totti, Osvaldo.

AC Milan: Amelia - Sciglio, Mexès, Yepes, Constant - Montolivo, Ambrosini, Nocerino - Robinho, El Shaarawy, Boateng.

Rozhodčí: Rocchi - Liberatore, Cariolato.
Hlavním rozhodčím bude pan Gianluca Rocchi.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky u sledování posledního kola italské ligy pro rok 2012.
Pro oba týmy to je velmi důležitý zápas, protože chtějí udržet krok se špičkou tabulky. AS i AC předvádějí ofenzivní fotbal, a tak bychom se mohli dočkat gólové nadílky! Nejlepší útok ligy VS nejlepší střelec ligy. Na utkání jste srdečně zváni!
Loňské měření sil vyznělo pro AC Milán. Ten dokázal nejprve na podzim v Římě zvítězit 3:2 a ovládl i jarní odvetu v poměru 2:1.
AC Milán

"Rossoneri" se po nepovedeném úvodu sezóny rozjíždějí. V posledních pěti zápasech nenašli přemožitele a dokázali dokonce porazit jasného lídra soutěže Juventus 1:0. Výběr trenéra Massimiliana Allegriho získal 27 bodů, což znamená jen 7. místo, pouhé 2 body za AS Řím. AC Milán tak odjíždí do Věčného města s jasným úkolem - získat 3 body! V minulém kole si AC zastřílel proti Pescaře 4:1. Mladý tým se spoléhá hlavně na branky El Shaarawyho, jenž se letos trefil už 14x a vede tabulku střelců celé ligy.
AS Řím

"Giallorossi" mají na svém kontě 29 bodů, což jim stačí pouze na 6. místo. V posledním kole navíc týmu českého trenéra Zemana došel dech. Po sérii vítězných zápasu padl AS Řím ve Veroně 0:1. A bylo to vůbec poprvé, kdy nedokázal ofenzivní tým AS vstřelit branku! Před domácím publikem se chce AS Řím odrazit zpět na vítěznou vlnu. Navíc by se hráčům dýchálo lépe, kdyby udrželi krok se špičkou tabulky. Do základní sestavy by se mohla vrátit řada hráčů. Brankář Stekelenburg, středopolař De Rossi, nebo nejlepší střelec týmu Lamela.
Velký šlágr 18. kola bude k vidění na Olympijském stadiónu v Římě. Tamní AS se utká s AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62