Je dobojováno. V zápase plném žlutých karet a emocí nakonec vítězí hostující AC Milán, který zvítězil zaslouženě a i nadále se přibližuje předním pozicím v tabulce ligy.
90+4
Milán poslední minuty ještě zkouší přidat další branku, ale domácí už nejspíš odolají. Ale ještě jeden roh pro Milán.
90+1
A další dvě žluté karty. První domácímu Matheuovi, který nesmyslně dal bodyček Abbiatimu, který měl míč již ve své moci po jednom z centrů, ale hostující brankář si to nedal líbit a za následnou reakci dostává také žlutou kartu. To byla jedenáctá žlutá karta v tomto zápase.
90+1
90+1
Hraje se už nastavený čas, Gervasoni přidává čtyři minuty.
59
Milán podruhé střídá. Nianga nahrazuje Traoré.
89
Bonaventura perfektně přihrál volnému Carmonovi do pokutového území, který po nepatrném kontaktu s Niangem upadl a za teatrální vložku dostává žlutou kartu.
86
Rohový kop pro Atalantu, která ještě může něco s výsledkem udělat.
85
AC poprvé střídá. Jediného střelce zápasu El Shaarawyho nahrazuje na hřišti Brazilec Robinho.
84
A další žlutá karta po faulu Biondiniho (ABC) na Flaminiho.
81
Flamini sám před Consiglim nedal stoprocentní šanci, poté dorážel Niang, ale jeho dorážku zablokovala domácí obrana. Mohlo být rozhodnuto.
80
Domácí naposledy střídají. Cigariniho nahrazuje Budan.
77
Žluté karty dostávají na jedné straně Mexés (ACM) a za domácí brankář Consigli (ABC), který byl hodně aktivní ve vyříkávaní si věcí s hostujícími hráči.
77
77
No na hřišti je měla, hodně sporných zákroků na obou stranách a hráči si vše vyřizují hodně z blízka. Sudí Gervasoni zápas moc nezvládá.
74
I přes početní nevýhodu hraje Atalanta nyní velmi dobře a skoro to vypadá, jako kdyby o jednoho hráče méňě měli hosté z Milána.
72
Cigarini však standardku rozehrál hodně špatně a Milán se vcelku snadno ubránil, když míč Flamini vyhlavičkoval do bezpečí.
72
Ruka Abateho a Gervasoni po centru Raimondiho nařizuje přímý kop pro domácí z dobré pozice.
71
Montolivův faul na Biondiniho ohodnocen žlutou kartou.
70
Flaminiho střela, kterou ještě tečoval někdo z domácích letěla pod břevno domácí klece a Consigli míč musel vytáhnout za bránu na roh pro Milán.
69
Niang pálil v pokutovém území, ale jen do před sebou stojícího obránce Atalanty.
66
Domácí hrají nyní dobře a Milán do ničeho nepouští, naopak sami se snaží uklidnit svou hru a něco s zápasem ještě udělat.
65
Domácí Parra dobrým pohybem vybojoval rohový kop pro svůj tým.
63
Dle očekávání se dostává do hry nyní hlavně Milán, který se bude snažit využít přesilové hry a rozhodnout zápas další brankou ve svůj prospěch.
61
Domácí trenér reaguje na červenou kartu Brivia a střídá Denise, kterého nahrazuje Matheu.
60
Niang v pokutovém území zkoušel dorážet odraženou střelu Zapaty, ale stál v ofsajdu, odmávaném, odpískaném.
59
A jestli před chvílí byly emoce vypjaté, teď jsou dvakrát tak větší. Brivio zezadu fauloval Pazziniho a vidí druhou žlutou kartu, kterou následuje červená. Sudí Gervasoni se s domácím hráčem nemaže. Domácí budou dohrávat v oslabení.
57
Domácí nyní tlačí na obranu AC, ale beze střel, bez šancí. To se však může změnit domácí publikum hodně hlasitě žene své borce za vyrovnáním.
55
Emoce na hřišti jsou nyní velmi vypjaté po souboji ve vápně v podání Raimondiho a Pazziniho, sudí Gervasoni velmi důrazně naběhl mezi ně a oběma aktérům ukázal žlutou kartu.
55
54
A další roh pro Bergamo.
54
Z velkého úhlu vypálil Parra na Abbiatiho, ten míč vyrazil na roh.
53
Milán stále drží míč a dostává se do příležitostí, ale Atalanta zatím odolává i díky potřebnému štěstí. Druhá branka ve vlastní síti už by pro domácí byla asi moc.
50
Milán je ve druhé půli zatím jasně aktivnější a vybojoval si nyní další rohový kop.
48
První žlutou kartu vidí za svůj faul domácí Brivio (ABC).
47
Centr Nianga trefil hlavou Flamini, ale jen mimo bránu Consigliho.
46
U postranní čáry z kraje druhého poločasu faulován Niang a Milán zahraje přímý kop.
46
Hráči již přichází na trávník a druhá polovina dnešního utkání co nevidět začne.

Fauly: 5 – 5.
Po první půli vede Milán 1:0 a nutno říct, že zaslouženě. Měli více míč na svých kopačkách a byla na nich více vidět snaha dostat se do vedení. Domácí dobře brání a jejich protiútoky sem tam zavání nebezpečím, ale obrana AC stačí vždy vše rychle likvidovat. Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+1
Domácí vyvíjí tlak na obranu AC před jejich branou, ale situaci řeší odkopem Constant.
45+1
Minutu navíc nastaví sudí Gervasoni.
44
Denis promáchl před brankou Abbiatiho prolétající míč, trefit jej, tak dost možná mohl vyrovnat.
44
Niang vyzkoušel pozornost Consigliho přízemní střelou, ale domácí brankář byl připraven.
42
Pazzini byl faulován na polovině hřiště a AC bude zahrávat přímý kop.
41
Boateng napadal rozehrávku Stendarda a povedlo se mu jej obrat o míč, ale sudí Gervasoni vyhodnotil situaci jako útočný faul Ghaňana.
39
Menší závar před Abbiatim, ale hosté to nakonec zvládli, hostující brankář bude vykopávat od své svatyně.
38
Pazzini v klasické akci, po centru Nianga se natahoval po míči, ale loptu před Consiglim jen těsně minul.
35
Poslední minuty ovládá míč hlavně Milán, ale je to hledání volné škvíry v zavřené obraně Atalanty, který se po inkasované brance nyní intenzivněji soustředí, aby další chyby už nepřišly.
35
Držení míče: 51 – 49%.
31
Atalanta zahrávala rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Raimondi, ale trefil jen přesně stojícího Abbiatiho v bráně.
29
AC Milán právě vstřelil branku!
Perfektní akci sehráli dva nejmladší hráči Milána v sestavě a hosté vedou 1:0! Před pokutovým územím podržel míč Niang, který si počkal na náběh STEPHANA EL SHAARAWYHO do pokutového území, kam mu poslal ihned přihrávku a "malý Faraón" do protipohybu Consigliho střelou po zemi k tyči nedal domácímu brankáři šanci – 0:1.
27
Po rohu zakončoval Montolivo, ale jen přímo do míst, kde stál připravený Consigli.
27
Milán zahraje další rohový kop, který vybojoval tentokrát Niang.
24
První střídání tedy už ve 24. minutě, když pro asi svalové zranění odchází ze hřiště Ferri, kterého nahrazuje Raimondi.
24
Chvíli se nehraje, domácí Ferri má nějaké zdravotní problémy a bude se střídat.
22
Situaci však domácí zvládli a míč odvrátili až na polovinu soupeře.
22
Rohový kop zahraje Milán poté, co Constant vybojoval tuto standardní situaci.
21
Denis pálil před pokutovým územím, ale trefil jen před sebou bránící hráče AC, od kterých se míč odrazil do náruče brankáře Abbiatiho.
19
Míč poslední minuty ovládá hlavně milánské AC, ale ve hře je stále spousty nepřesností a kombinace většinou skončí na finální přihrávce, která se zatím nevede ani jednomu týmu.
17
El Shaarawy dostal pas po levé straně hřiště a dostal se až před Consigliho, ale když chtěl nahrát míč mu poskočil a místo přihrávky po zemi míč přeletěl bránu, takže Consigli vykopává od brány.
16
Boateng vypálil z pětatřiceti metrů, ale úplně mimo.
15
Po rohovém kopu se dostal do úniku jeden na jednoho El Shaarawy, ale přes hráče domácích se nakonec k brance nedostal, navíc ostatní domácí hráči se stačili vrátit a ani terén hostujícímu útočníkovi moc nepřál.
14
Atalanta si vybojovala další rohový kop.
12
Pazzini se hnal za nakopnutým míčem, ale zbytečně, v době přihrávky byl mimo hru - ofsajd.
12
Abate po pravé straně zkoušel centrovat před Consigliho, ale jeho pokus byl zablokován.
11
Poslední minuty drží míč na kopačkách domácí, ale bez jakéhokoliv náznaku dostání se do šance.
7
První zákrok Abbiatiho po centru před jeho bránu a hostující brankář se rozhodl zasáhnout a letící míč vytěsnit za brankovou čáru, takže rohový kop i pro Bergamo.
7
Zatím se oba týmy s míčem spíše seznamují a hledají tu správnou herní notu.
5
Sudímu Gervasonimu se nelíbilo počínání si domácí obrany ve vápně a rohový kop nechal opakovat. Jenomže ani podruhé AC nic nevytěžilo, jelikož po hlavičce Nianga se dostal Montolivo do ofsajdu, když na jeho nohu dopadl míč.
4
Rychlý protiútok AC na jejímž konci se prezentoval střelou Flamini, ale jeho pokus byl zablokován a Milán zahraje první rohový kop.
3
Centr před Abbiatiho odvrátil hlavou Zapata, ovšem pouze na kopačky Bonaventury, ale ten o míč záhy opět přišel a hrát bude AC.
2
Teď už se Atalanta před velké vápno dostala, ale zatím není na dostřel.
1
Míč mají v první minutě na kopačkách domácí hráči, ale zatím se na útočnou polovinu nedostávají.
1
Zápas výkopem zahájí domácí hráči, jmenovitě Denis s Parrou.
Za hudby skupiny Status Quo a písně Whatever you want se domácí fanoušci prezentují hezkým choreem. Stadion vypadá zaplněn, takže by měla panovat dobrá atmosféra. Snad i fotbal bude kvalitní.
Dle pohledu na fanoušky a hráče je v Bergamu docela zima, ale lépe než u nás, asi nějakých pět stupňů, neprší, takže nakonec docela obstojné počasí pro fotbal. V tuto chvíli přichází v čele s rozhodčími hráči na hřiště a zápas co nevidět začne.

Atalanta Bergamasca Calcio: (4-3-1-2) Consigli – Ferri, Stendardo, Canini, Brivio – Carmona, Cigarini, Biondini – Bonaventura – Parra, Denis.

AC Milán: (4-3-3) Abbiati – Abate, Mexés, Zapata, Constant – Flamini, Montolivo, Boateng – Niang, Pazzini, El Shaarawy.

Rozhodčí: Gervasoni – Grilli, La Rocca – Liberti (brankoví: Tagliavento, Pinzani).
Jak to vidí bookmakeři?

Výhra domácích: 3.5
Remíza: 3.25
Výhra hostů: 2.15

(zdroj: unibet.com)
Atalanta Bergamo

Atalantě se v posledních zápasech nedaří. Po jednadvaceti utkáních Atalanta sídlí na třináctém místě s šestibodovým náskokem na sestupovou osmnáctou příčku. V posledních třech utkáních Atalanta nasbírala jeden bod, když prohrála ve Veroně 1:0, na Laziu 2:0 a doma remizovala s Cagliari 1:1, když branku za Bergamo vstřelil Stendardo. Velká impotence branek na straně Atalanty a proti Milánu jdou s výzvou tento fakt protrhnout a pokusit se vybojovat opět tři body, jako na začátku ročníku na San Siru. Proti poměrně rozjetému AC je nečeká nic lehkého. Jak si Atalanta v těžkém utkání povede?
AC Milán

Tým Massimiliana Allegriho se posunuje stále blíž a blíž k předním pozicím a svou formu chtějí Rossoneri potvrdit i na hřišti Atalanty Bergamo. Milánští mají hlavně domácím co vracet. V prvním vzájemném měření sil totiž Atalanta vyloupila San Siro, když zvítězila po brance Cigariniho 1:0. Milán v současnosti řeší hlavně přestupy, které jsou nyní v plném proudu. Hostům se podařilo přivést z Parmy Zaccarda, opačným směrem pak putuje Acerbi. V novém roce čeká stále na svou trefu Stephan El Shaarawy, který by ani tentokrát neměl chybět v základní sestavě. Svými výkony si řekl o základ i mladík Niang, stejně tak Pazzini, který se s přibývajícími zápasy rozstřílel a na jeho výkony bude trenér AC spoléhat i v Atalantě. Podaří se Milánu v Bergamu zvítězit?
Pravděpodobné sestavy:

Atalanta Bergamasca Calcio: (4-4-1-1) Consigli – Ferri, Canini, Standardo, Brivio – Raimondi, Cigarini, Carmona, Bonaventura – Moralez – Denis.

Hezkou neděli při sledování zápasu z nejvyšší italské fotbalové soutěže, tedy Serie A. V rámci 22. kola se prosti sobě postaví domácí Atalanta Bergamo, která hostí tým AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62