Je konec! Juventus vítězí nejtěsnějším možným rozdílem, když poráží AC 1:0 po proměněné penaltě Vidala. Amelia byl tím, kdo fauloval v pokutovém území, ačkoliv to snad nebylo ani nutné do souboje jít. AC bylo po čas zápasu mírně aktivnější, ale přes perfektní obranu Juventusu se dostávalo těžce. Turín tak potvrdil svou nadvládu a jen potvrdil svou cestu za obhajobou titulu. Naopak AC bude muset ještě zabrat, aby v poklidu udrželo pozici do třetího místa.
90+2
A další střídání z kategorie taktické. Asamoah je nahrazen Pelusem.
90+1
Dvě minuty ještě nastaví sudí Banti.
90
Domácí podruhé střídají, jde už spíš o taktické střídání. Vučinič je nahrazen Quagliarellou.
89
Montolivo zahrál centr dobře, ale Mexés, který zakončoval bránu Buffona netrefil.
88
Přímý kop pro AC po faulu Padoina, ale je to z uctivých třiceti metrů.
85
Montolivo pálil z uctivé vzdálenosti, ale jeho pokus se zatočil přímo doprostřed brány, kde byl připraven Buffon.
83
Tlak AC graduje, ale stále jsou od branky hodně daleko a Juventusu tím tak ulehčují situaci.
81
Domácí poprvé střídají. Lichtsteinera nahrazuje na hřišti Padoin.
80
Lichtsteiner se po straně prodíral s míčem vpřed, ale vracející se El Shaarawy jej dohnal, o míč obral a ihned rozjel protiakci. Italský mladík je dnes zatím jasně nejlepším hráčem Rossoneri.
79
Juventus se mimo Vučiniče zatáhl do defenzívy a poslední minuty se budou domácí nejspíš snažit ubránit hubené vítězství.
77
Rossoneri výrazně zvýšili svou aktivitu směrem dopředu, ale k brance to stále nevede.
75
Muntariho rána z hranice pokutového území byla ještě lehce tečována, ale Buffon stačil perfektně zareagovat!
74
Další rychlý protiútok Juventusu končí jen za brankou Amelie a Rossoneri budou rozehrávat.
72
Další žlutá karta pro hráče AC, tentokrát si ji za faul na Vučiniče vysloužil Mexés.
71
Poslední střídání AC. Robinha nahrazuje na trávníku Bojan Krkič.
70
Po rohu Juventusu se k zakončení z jedné dostal z úhlu Bonucci, ale trefil jen připraveného Ameliu.
68
Vučinič dostal perfektní přihrávku od Pogby do pokutového území, odkud se snažil ihned pálit, ale Mexés jeho šanci dokázal zablokovat!
66
Centr Pirla však jen skončil v zámezí a Amelia vykopne míč od své klece.
66
Muntari fauloval Vučiniče a za svůj zákrok vidí žlutou kartu, přímý kop pro Pirla.
65
AC se na chvíli dostalo do útoku, ale Constantova přihrávka do pokutového území si našla jen domácí kopačky.
64
AC se vysvobozuje ze sevření po útočném faulu Bonucciho.
63
Na Pirlův roh si naskočil Pogba, ale jeho pokus branku Rossoneri netrefil.
63
Roh pro Juventus zahraje tradičně Pirlo.
62
Juventusu vstřelená branka dodala sebevědomí a domácí jsou nyní lepším mužstvem na hřišti. AC působí poněkud otráveným dojmem.
61
Z velké vzdálenosti to nyní zkusil fenomenální Pirlo, ale střela mu nesedla a zaplachtila nad branku AC.
59
Inkasovaná branka AC moc nepovzbudila, naopak míč na kopačkách mají domácí a za zvuků oslavných chorálů jejich publika se hraje velmi dobře.
57
Juventus právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil ARTURO VIDAL a přesnou ranou do horního růžku hostující branky nedal Ameliovi šanci – 1:0.
56
Penalta pro Juventus! Pronikající Asamoah byl hostujícím brankářem sražen v pokutovém území a sudí Banti neváhal. Žlutá karta pro hostujícího brankáře.
56
Zápas trochu ztratil na tempu, co se druhého poločasu týče, více se bojuje o míč.
53
I Juventus dokázal semknout soupeře před brankou, ale podobně jako hosté si nedokázali vytvořit brankovou příležitost.
51
AC zachytilo rozehrávku Turína a šlo ve čtyřech proti čtyřem vpřed, ale na míči byl Mexés, který není zrovna nějakým tvůrcem a rozhodl se vystřelit, trefil však jen přesně prostor brány, kde stál Buffon.
49
AC zamklo Juventus před jejich vlastní brankou, ale žádná akce z toho nebyla. Stará dáma si velmi dobře pohlídala všechny možnosti přihrávek.
48
Další pokus, který letěl na Ameliu, tentokrát po střele Marchisia, ale tohle nebyla branková střela a Amelia včas zasáhl.
47
Roh pro Juventus zahrával Pirlo přímo na hlavu Chielliniho, ale obránce domácích poslal míč nad bránu Rossoneri.
46
AC před začátkem druhého poločasu podruhé v zápase střídá. Hřiště opouští kapitán AC Ambrosini, kterého nahrazuje Muntari.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Pokud přijde branka, tak určitě nejdřív ve druhém poločase. Prvních 45 minut přineslo vyrovnaný fotbal, ve kterém si vedli aktivněji hosté z Milána, ale k brankové příležitosti se nedostali. Podobně na tom byli i domácí, kteří budou muset zabrat, pokud dnes chtějí pomýšlet na úspěch.
45+2
Postupný útok AC zatím nenachází recept na obranu Juventusu a úvodní branka je stále daleko.
45+1
Nastavovat se budou ještě dvě minuty.
45
Běží poslední minuta, o míč se bojuje ve středu hřiště, uvidíme, zda sudí Banti ještě něco navíc nastaví.
44
Poslední dvě minuty řádné hrací doby, co se prvního poločasu týče. Na nohou mají balón hosté z Milána.
42
Po brankové čáře od rohového praporku se dostával vpřed Pazzini, ale vracející se Chiellini jej zkušeně odzbrojil.
41
Do běhu v pokutovém území dostal pas Marchisio, který byl sám před Ameliou, ale jeho pokus milánský gólman nohou vychytal, navíc by branka stejně neplatila pro signalizovaný ofsajd.
40
Juventus se rychle dostával k brance AC, ale po pravé straně pronikajícímu Lichtsteinerovi sebral míč vracející se El Shaarawy, ten hraje zatím parádní zápas.
38
Obrany obou týmů zatím pracují na sto procent a to je zatím hlavní důvod toho, že je stav stále bezbrankový 0:0.
37
Rossoneri jsou zatím aktivnější, všude o krok napřed a trochu překvapivě zatím na hřišti dominují, jen tomu chybí brankový projev.
34
Centr do pokutového území Pazzini jen směrem na branku Buffona, ale míč skončil až mimo hřiště na vrchní síťce domácí brány.
33
Po Abateho centru do pokutového území se míč chvíli odrážel ve vzduchu až zaplachtil na kopačku Montoliva, jenž ze vzduchu napálil z první míč, ale opět, jako dnes většina střel, šel jeho pokus vysoko nad.
31
Pirlův centru do pokutového území našel hlavu Vučiniče, který odhlavičkoval balón jen vysoko nad branku AC.
30
Domácí publikum píská, protože Vidal se svíjel v bolestech na zemi po jednom ze soubojů, ale hosté hráli dál. Ne však dlouho, centr Montoliva byl dlouhý a hra se stejně přerušila. Vidal je v pořádku, hraje se dál.
29
Tentokrát Pirlo míč jen tak lehce nakopl a Amelia uprostřed brány míč lehce chytil do rukou.
28
Faulovaný Pirlo Ambrosinim na podobném místě, jako při střele ze sedmé minuty, přímý kop.
27
Abate po pravé straně na hranici pokutového území poslal míč po zemi před bránu, kde u bližší tyče tečoval lehce míč Robinho, ale jen těsně vedle tyče do boční týče, Buffon se jen díval.
25
Až nyní po několika minutách se domácím jakž takž podařilo vymanit ze sevření a dovést míč za polovinu hřiště, postup Juventusu však bleskově zastavil Ambrosini, který skluzem opět obral domácí o míč, bylo to však s faulem a Turín na míči nakonec ještě zůstane.
23
Juventus má dost problémy z vlastní rozehrávkou, AC aktivně napadá a domácí často ztrácí míč. Nyní opět hosté sebrali balón a ke střele se dostal El Shaarawy, jeho pokus po zemi však Buffon sebral.
22
Rozehrávku Juventusu zachytil kapitán hostů Ambrosini, který pálil na hranici pokutového území, ale těsně vedle tyče Buffonovy brány, italský brankář se jen ohlédl.
20
Asamoah si naběhl na odražený centr před pokutové území AC a z první napálil míč, avšak balón zamířil snad ještě výš než sahají ochozy Juventus stadium.
19
Hra nyní ztratila trochu spád, nehraje se tolik nahoru a dolů, ale bojuje se o míč ve středu hřiště, navrch v těchto soubojích mají zatím trochu hosté.
17
Centr do pokutového území před Ameliu, kde se k nůžkám odhodlal Pogba a trefil je velmi dobře, ovšem klec Amelii netrefil.
15
A pozor! Máme tady zajímavé střídání. Abbiati se nejspíš při složitém zákroku po Pirlově střele zranil a v brance jej nahrazuje Amelia.
14
Rychlý protiútok na straně Juventusu, na vzdálenější tyč hledal domácí centr Vučiniče, ale na něj to bylo moc.
13
Pazzini nyní neměl dlouho komu přihrát a pohybem se snažil najít nějaké místo, ale byl o míč obrán. Hosté však zůstávají na míči poté, co kulatý nesmysl opustil hřiště po posledním doteku, který zapříčinili domácí.
12
Na míči jsou opět hráči AC, ale jejich přihrávání uťal dlouhým centrem do běhu na Abateho Montolivo, přihrávka byla příliš dlouhá na milánského křídelníka.
10
Už se hraje a hned o tom dal vědět domácí Pogba, který vypálil z hodně velké vzdálenosti, ale Abbiati nemusel reagovat, střela Francouze šla několik metrů nad jeho branou.
9
Chvíli se nehraje poté, co po jednom ze soubojů zůstal na trávě ležet Pazzini, ale nemělo by jít o nic vážného a milánský útočníky bude pokračovat.
7
No a co chybělo k první brance! Andrea Pirlo sice přímý kop netrefil ideálně, ale jeho pokus vletěl přímo do Ambrosiniho, který nepříjemně tečoval míč Abbiatimu do protipohybu a brankář hostů na poslední chvíli stačil reagovat!
7
Přímý kop pro Juve! Z šestadvaceti metrů si zkusí svou střelu Andrea Pirlo.
6
Jenomže hráči AC rychle domácí odzbrojili a pustili se do rychlého protiútoku, který na hranici pokutového území zakončoval Stephan El Shaarawy, ale trefil prostor brány, kde byl přesně připraven domácí brankář Buffon.
5
Poslední minutu však už hrají domácí, ale zatím mimo nebezpečí Abbiatiho brány, Stará dáma rozehrává až od své klece.
4
Na míči se zatím drží převážně hostující Rossoneri, kteří domácí hráče zatím nepouští do hry.
3
Stephan El Shaarawy v útočném snažení zastaven pozornou domácí obranou na kraji hřiště, domácí hráč to udělal tak dobře, že Stará dáma sama vhazuje míč.
2
První střelu na bránu Turína vyslal Robinho z uctivé vzdálenosti, ale jeho pokus si cestu do brány nenašel a zamířil dobré dva metry mimo.
1
Zápas začal opatrně, Rossoneri drží míč a začíná klasické počáteční oťukávání.
1

Juventus FC: (3-5-1-1) Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah – Marchisio – Vučinič.

AC Milán: (4-3-3) Abbiati – Abate, Zapata, Mexes, Constant – Montolivo, Ambrosini, Boateng – Robinho, Pazzini, El Shaarawy.

Rozhodčí: Banti – Vuoto, Giallatini – Cariolato (brankoví: Romeo, Russo).
Juventus Turín

Stará dáma poklidně kráčí za dalším titulem v Serii A, který s největší pravděpodobností už obhájí. Juventus si po čas dvou sezón udržuje tempo a nastavenou laťku, která nejspíš bude znamenat další titul. Proti AC Milán chce tým Antonia Conteho dokázat svou nadvládu a také ji předvést svým fanouškům, a proto je jediným cílem vítězství. Pomoci týmu už bude moct uzdravený Chiellini a také Nicklas Bendtner, který se na trávník vrací po čtyřech měsících. Juventus má z posledních pěti utkání plný počet bodů, dokáže AC utnout sérii Turína?
AC Milán

Milánské AC potřebuje body jako sůl, aby se udrželo na kýžených pozicích pro Ligu Mistrů, ale také, aby se udrželo v boji o zdramatizování dění na čele tabulky. V Turíně jim však bude chybět jeden z hlavních článků týmů – Mario Balotelli. Ten odpykává dvouzápasový trest, který mu nedovoluje do zápasu se Starou Dámou zasáhnout. Rossoneri jsou na jaře stále nejlepším týmem Serie A z jednoho jasného důvodu, protože ještě neprohráli. Na horké půdě Juventus stadium je však čeká asi nejtěžší zápas v letošním roce. Očekává se pohledný fotbal a souboj momentálně asi dvou nejlepších týmů Itálie.
Pravděpodobné sestavy:

Juventus FC: (3-5-1-1) Buffon – Barzagli, Bonucci, Peluso – Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah – Marchisio – Vučinič.

AC Milán: (4-3-3) Abbiati – De Sciglio, Mexés, Zapata, Constant – Ambrosini, Montolivo, Muntari – Boateng, Pazzini, Robinho.

Zranění: Pepe, Bendtner, Giovinco, Chiellin – De Jong, Abate.
V trestu: bez trestů – Balotelli, Flamini
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78