To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Zápas je u konce, Livorno poráží na domácí půdě Bolognu 2:1. První poločas branku přinést nestihl, napravil to ale ten druhý. Hned v úvodu se trefil Benassi, na 2:0 zvýšil v 53. minutě Paulinho. Hosté ale nerezignovali a přidali. V 81. minutě byl vyloučen Mbaye, následoval ho v 85. minutě Emeghara a domácí bránili těsné vedení rázem v devíti. Vyrovnat se už ale hostům nevydařilo a body tak v Livornu ztratili.
90+3
Žlutou kartu dostává Rene Krhin (Bologna FC).
90+2
Od brány bude rozehrávat Bardi, Livornu se snaží pochopitelně našetřit co nejvíce času.
90
Nastavovat se budou 4 minuty.
89
Paulinho pošetřil čas na útočné půli a vybojoval aut pro Livorno.
88
Zápas dostal po dvou vyloučených domácích hráčích a proměněné penaltě hostů zcela jiný náboj, Bologna se žene za vyrovnáním. Stihnou to hosté?
87
Žlutou kartu dostává György Garics (Bologna FC).
86
Bologna právě vstřelila branku!
LAZAROS CHRISTODOULOPOULOS proměňuje pokutový kop, balon končí v levém dolním rohu brány.
85
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Innocent Emeghara (AS Livorno Calcio).
84
Hosté budou zahrávat pokutový kop!
84
Žlutou kartu dostává Leandro Rinaudo (AS Livorno Calcio).
83
Centr z přímého kopu odvrací obrana Livorna, postaral se o to Émerson.
83
Žlutou kartu dostává Paolo Castellini (AS Livorno Calcio).
82
Střídání v týmu AS Livorno Calcio: ze hřiště odchází Marco Biagianti, přichází Leandro Rinaudo.
81
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ibrahima Mbaye (AS Livorno Calcio).
80
Bologna mačká soupeře, k výraznějším šancím se ale hosté nedostávají.
78
Od brány bude rozehrávat Bardi.
77
Zhruba čtvrt hodiny do konce zápasu, Livorno dobrým defenzivním výkonem nutí soupeře chybovat a je blízko k vítězství.
76
Pokus Morlea ze střední vzdálenosti se absolutně nevydařil.
74
Střídání v týmu AS Livorno Calcio: ze hřiště odchází Leandro Greco, přichází Alfred Duncan.
73
Moscardelli zamířil z přímého kopu jen vedle pravé tyče.
72
Žlutou kartu dostává Ibrahima Mbaye (AS Livorno Calcio).
70
Do konce utkání zbývá jen 20 minut, Livorno kontroluje vedení 2:0.
68
Bologna kombinuje na útočné půli, Livorňané však soupeře do šancí nepouští.
67
Od brány rozehrává Bardi.
66
Z dobré pozice na hranici vápna se do voleje opřel Moscardelli, jeho pokus těsně míjí levou tyč!
64
Tempo hry nyní není nijak závratné, od brány rozehrává Curci.
62
Domácí kombinují na útočné půli, zatím však bez zakončení.
61
Hodina hry za námi, Livorno vede díky senzačnímu vstupu do druhé půle 2:0.
60
Hra je přerušena, ošetřován je Bardi.
59
Rychlá akce hostů končí na připraveném Bardim, který drží balon.
58
Hosté vhazují na útočné půli.
57
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Diego Pérez, přichází Michele Pazienza.
56
Bologna bude zahrávat rohový kop...
55
Žlutou kartu dostává Diego Pérez (Bologna FC).
54
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mikael Antonsson, přichází Davide Moscardelli.
53
Livorno právě vstřelilo branku!
Tak to je senzační vstup do druhého poločasu v podání Livorna. Z nejprve nenápadného protiútoku se vyvinula krásná útočná kombinace, na jejímž konci stál PAULINHO, který po přihrávce Emeghary zakončoval do prázdné.
52
Nebezpečný balon vyráží Bardi, hosté budou zahrávat rohový kop.
51
Mbaye musel faulovat na obranné půli, standardní situaci tak bude zahrávat Bologna.
50
Žlutou kartu dostává Innocent Emeghara (AS Livorno Calcio).
49
Na své obranné půli vhazují domácí, balon však rychle vybojovala Bologna.
48
Od brány odkopává Curci.
47
Vstup do druhé půle vyšel Livornu náramně, domácí se ujímají vedení. Umístěnou přízemní střelou ze středu vápna se za záda Curciho trefil MARCO BENASSI.
46
Střídání v týmu AS Livorno Calcio: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Innocent Emeghara.
46
Livorno začalo poločas lépe, Paulinho ale největší šanci neproměnil. Bologna po nějaké čtvrthodině hry hru vyrovnala a poté se stala jasně lepším týmem. Překonat Bardiho v bráně se ale též nevydařilo.
44
Blíží se konec první půle, Livornu kombinace u vápna hostů nevyšla.
43
42
Skvěle zahraný přímý kop obstaral Christodoulopoulos, jeho ránu do pravého horního rohu brány však vyráží skvělý Bardi!
41
Přímý kop z nebezpečné vzdálenosti budou zahrávat hosté.
41
Žlutou kartu dostává Federico Ceccherini (AS Livorno Calcio).
40
Do konce první půle schází 5 minut, na první branku stále čekáme.
39
Domácí se snaží zklidnit hru rozvážnou kombinací v obranné řadě.
38
Tlak Livorna z úvodu utkání je dávno pryč, poslední minuty ovládá Bologna svou kombinací na útočné půli.
37
Mbayemu utekl balon za postranní čáru, vhazovat tak budou hosté.
36
Brejk hostů na druhé straně končí též nepřesnou přihrávkou, od brány tak bude rozehrávat Bardi.
35
Na levém křídle se pěkným průnikem blýskl Mesbah, balon však končí u Cerciho.
34
Vysoký centr snášející se do vápna chytá Bardi, který rychle rozehrává na levé křídlo.
33
Zákrok na Paulinha jako faul posouzen nebyl, útočit tak mohou Bolognští.
32
A po nepřesné přihrávce Garicse získává balon gólman domácích Bardi.
31
Bologna kombinuje na útočné půli, zatím je to však bez zakončení.
30
Vysoký centr do vápna ale likviduje opět skvěle připravený Bardi.
29
Přímý kop budou rozehrávat hosté.
28
Bardi v klidu zasáhl a rozehrává od brány.
28
Celá situace se bude opakovat...
27
Hosté budou zahrávat rohový kop...
26
Tlak Livorna je ten tam, v posledních minutách se míče drží hosté.
25
Rychlý brejk Bologni přes pravé křídlo končí nezdarem, včas zasáhl Castellini.
24
Míč za obranu měl původně dostat Acquafresca, přihrávka ale nebyla dostatečně přesná.
23
Na útočné půli vhazuje domácí záložník Greco.
22
Hlavičku Acquafresci kryje na druhé straně pohotový Bardi.
21
Ceccheriny zastavil akci hostů a zakládá protiútok, ten však končí u připraveného Curciho.
20
Po nevydařené kombinaci Belfodila s Paulinhem bude od brány rozehrávat Curci.
19
Bologně se podařilo hru vyrovnat, hosté kombinují na útočné půli.
17
Nucené střídání Koneho hostům určitě nepomůže, nyní od brány rozehrává Curci.
16
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Panagiotis Kone, přichází György Garics.
16
Roh pro Bolognu...
15
Kone to nezahrál špatně, balon však po teči míjí levou tyč.
14
Emerson fauluje na obranné půli, hosté tak budou zahrávat přímý kop.
13
Od brány bude rozehrávat Curci.
12
Bologna se nedovede dostat za obrannou půli, Livorno pokračuje v tlaku.
11
Zatím největší šance zápasu. Na centr z pravé strany si nejlépe naběhl Paulinho, balon však hlavičkuje těsně nad!
10
Úvodní desetiminutovka je za námi, Livorno má zatím značnou převahu.
9
Z levé strany odcentroval Mesbah, balon však dolétl jen k obránci hostů Natalimu.
8
Livorno má zatím územní převahu, na lepší zakončení však nyní čekáme.
7
Jen kousek scházel Belfodilovi, aby dosáhl na centr z levé strany, nakonec se však tak nestalo.
6
Vysoký centr stahuje pozorný Curci.
5
Bologna se zatím jen brání, domácí kombinují okolo vápna soupeře.
3
Pěkný pokus ze střední vzdálenosti vyslal domácí Emerson, balon však letí těsně nad břevno.
2
Livorno bude rozehrávat na útočné půli.
1

AS Livorno Calcio: Bardi – Ceccherini, Castellini, Émerson – Mbaye, Benassi, Biagianti, Greco, Mesbah – Belfodil, Paulinho.
Náhradníci: Aldegani, Anania – Piccini, Coda, Gemiti, Valentini, Rinaudo, Mosquera, Duncan, Emeghara, Siligardi, Borja.

Bologna FC: Curci – Antonsson, Natali, Mantovani – Kone, Krhin, Pérez, Christodoulopoulos, Morleo – Cristaldo, Acquafresca.
Náhradníci: Malagoli, Stojanović – Sörensen, Garics, Cherubin, Čech, Crespo, Friberg, Laxalt, Pazienza, Bianchi, Moscardelli.

Rozhodčí: Bergonzi – Galloni, De Luca..
Podrobná onlajn reportáž začíná v 15:00, nenechte si ji ujít.
Vzájemné zápasy

Po remíze 0:0 Bologna vyhrála 2:0, poslední tři zápasy vyhrála 1:0.
Bologna FC

Bologna je soused Livorna v tabulce, po 27 odehraných utkáních je totiž na 17. příčce, tedy poslední pozici, která zaručuje udržení příslušnosti pro nejvyšší soutěž. Dnes tak půjde o nesmírně důležitý vzájemný duel... Bologna vstupuje do zápasů s o něco horší formou, z posledních sedmi zápasů třikrát prohrála, stejný počet zápasů remizovala a jen jednou zvítězila. V posledním zápase doma remizovala 0:0 se Sassuolem.
AS Livorno Calcio

Livorno je v tabulce Serie A na 18. pozici, tedy první sestupové. Na kontě má po 27 odehraných zápasech 21 bodů za 5 výher a 6 remíz při skóre 29:50. Livorno má druhou nejhorší obranu v lize. Z posledních sedmi zápasů tým dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a třikrát prohrál. V posledním zápase nestačil venku na Sampdorii – 2:4
Příjemné odpoledne s italským fotbalem, dnes nás čeká souboj AS Livorna Calcio s Bolognou FC. Pojďme si oba soupeře představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62