Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou.
Trápící se AC Milán dnes krizi nepřekonal, naopak, Fiorentině podlehl 0:2. AC sice po většinu hrací doby tvořilo, snažilo se k utkání přistupovat aktivně a útočně. Bylo ale hodně cítit, že se tým trápí, že je v krizi a že se herně nedaří. To se na trávníku jasně projevilo. Fiorentina hrála efektivní fotbal. Z minima šancí vytěžila výhru, trefili se Vargas a Valero. Dnes tedy vítězí šťastnější tým.
90+3
Fiorentina bude zahrávat ještě jeden rohový kop.
90+1
Hosté naposledy střídají, Olivera nahrazuje Matose.
90
Sudí Mazzoleni bude nastavovat tři minuty.
88
Z tribun se začíná ozývat pískot, je to přirozená reakce na výkon domácích v posledních minutách.
87
Od branky odkopává dnes stoprocentní Neto.
86
Domácí tým už působí hodně bezradně, AC je v ohromné krizi. Dnešní výsledek je pro tým hodně krutý, Milánští nebyli horší.
84
Matos se dostal ke tvrdé střele, míč ale míjí pravou tyč branky Gabriela o zhruba dva metry.
84
Od branky odkopává Neto.
83
Savič odehrává míč do bezpečí.
83
Constant v kombinaci s Kaká na levém křídle. Podaří se domácím konečně prorazit obranu soupeře?
81
Pohled na zdecimované AC je opravdu žalostný. Domácím se nedaří dlouhodobě, dnes to není žádné vybočení z řady. Fanouškům AC nezbývá než doufat v posledních deset minut...
80
Zacardo vyhnal kapitána hostů Pasquala k autové čáře, vhazovat budou ale hosté.
78
Míč drží hosté a šetří čas, Fiorentina nyní nikam spěchat nepotřebuje.
76
Zapata rozehrává akci na levé straně.
74
Snížit mohl Niang, jeho volej z pokutového území jde ale vysoko nad. Tohle byla velká šance AC.
73
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak to je enormně studená sprcha pro domácí výběr. Joaquín obešel soupeře a nacentroval do vápna z pravé strany. Gabriel míč sice vyrazil, jenomže přímo na BORJU VALERO. Ten nezaváhal a trefil odkrytou branku. Fiorentina ve druhém poločase prakticky nepřešla přes půlící čáru, nyní ale odskakuje na dvoubrankové vedení.
73
Valerův centr vyráží Gabriel.
72
Pasqual vybojoval roh pro Fiorentinu.
71
Ani teď se však nic nemění, obrana hostů funguje na jedničku.
71
Domácímu výběru se dnes rohy nedaří, nyní ale přichází další šance.
69
Muntariho nahrazuje Saponara.
68
Hosté střídají. Útočníka Rossiho nahrazuje Joaquín.
66
Centr z levé strany vyráží Neto.
64
Domácí začínají více riskovat, obránci se více tlačí na útočnou třetinu. Na výraznější šance Milánských ale stále čekáme.
63
Od branky rozehrává Neto.
61
Za naprosto zbytečný faul, řadící se do kategorie výrazně nesportovní, dostává žlutou kartu dnes jinak neviditelný Balotelli, který po odpískání atakoval gólmana hostů.
60
Constant vhazuje na obranné půli AC. Fiorentina hraje uvolněně, domácím se naopak nedaří probojovat se do šancí.
58
Neto rozehrává od branky.
58
Po tečované střele Montoliva budou domácí zahrávat další z řady rohových kopů.
57
Birsu nahrazuje v domácím dresu Niang.
57
Ani tentokrát si ale AC šanci nevytvořilo.
56
Kaká si zopakuje zahrávání rohového kopu.
54
Domácí se hodně rozčilují, rohový kop si ale nevybojují. Od branky rozehrává Neto.
53
AC rozehrává útočnou akci rozvážně z obranné půle.
52
Kaká opět na trávníku, na domácího hvězdného záložníka si dávají hosté pořádně záležet.
51
Ani zákrok na Kakáho sudí jako faul neposoudí, hra pokračuje v obranné půli AC.
50
Aquilani potrestán žlutou kartou.
48
Constant tvrdě faulován před vápnem Fiorentiny, sudí ale zákrok neviděl a kartu udělovat nebue.
47
Roh AC likviduje pozorná obrana soupeře.
46
Druhý poločas začne cca ve 21:50.
Po prvním poločase vede Fiorentina 1:0, trefil se Vargas. Hra byla vyrovnaná, míč však častěji kontrolovalo domácí AC. Domácí budou muset zabrat, šancí si totiž vytvořili jen pomálu.
45+2
Nastaveny byly dvě minuty.
44
Hosté se snaží o kontrolování hry, udržení vedení do přestávky by Fiorentině určitě prospělo.
42
Balotelli je pomalu doprovázen za postranní čáru.
41
Balotelli padá v pokutovém území, tento herecký výkon ale sudí pokutovým kopem opravdu ocenit nemůže.
40
38
Míč mají hosté, zatím rozhodně nikam nespěchají...
37
Domácí sice dokáží zatlačit Fiorentinu, šance si ale AC zatím nevytváří.
35
Balotelli netrefil balon, dopředu jde soupeř.
35
Domácí budou zahrávat přímý kop poblíž rohového praporku.
30
AC se snaží o rychlou odpověď, Fiorentina ale po vstřeleném gólu ještě více pookřála. Domácí čeká tuhý duel.
29
Matos potrestán žlutou kartou.
29
Další přímý kop hostů, tentokrát však zasáhla obrana AC.
27
Hosté se ujímají vedení po dobře sehraném přímém kopu. Do míče se tvrdě opřel JUAN VARGAS, jehož utaženou přízemní ránu i s přispěním lehké teče nemohl Gabriel chytit. Míč končí u pravé tyče.
25
De Jong ztrácí balon, kupředu mohou jít hosté.
24
Kaká ale nic nevymyslel. AC i tak pokračuje v kombinaci na útočné půli.
23
Z toho bude rohový kop.
23
Obrana AC odvrátila standardku soupeře a domácí tak mohou spěchat do rychlého brejku...
21
Muntari vypálil z voleje z hranice vápna! Balon šel sice přesně k levé tyči, Neto měl ale dost času pro balon skočit a chytit. Pěkný fotbalový moment z obou stran.
20
Od branky rozehrává Gabriel.
19
Fiorentina kombinuje na obranné půli AC.
18
17
Zapata se dostal k hlavičce, tu ale posílá kousek nad!
16
Další roh pro AC.
15
Domácí se snaží opět zklidnit hru, balon ale rychle získává dobře napadající Fiorentina. Ta nyní operuje na levém křídle.
14
Rychlý protiútok Fiorentiny! Aquilaniho centr do vápna pod tlakem vyráží Gabriel!
12
Birsa odcentroval balon z rohového kopu, na první tyči byl ale dobře postaven Tomovič, který balon odklízí do bezpečí.
11
Ambrosini fauluje Balotelliho, balon získávají domácí.
10
Domácí se snaží o konstruktivní rozehrávku, tu jim ale kazí napadající fotbalisté Fiorentiny, kteří vybojovali balon.
9
Další roh Kaká, tentokrát míč vyráží Neto.
8
6
AC zklidňují hru a postupně přecházejí na útočnou půli.
5
Kaká zahrál rohový kop na krátko, následný centr byl ale příliš dlouhý.
4
De Jong fauluje na středu pole, balon v úvodních minutách více kontrolují hosté.
3
Neto chytá vysoký centr soupeře.
2
Balon drží hosté a připravují útok.
1

AC Milán: Gabriel – Abate, Zaccardo, Zapata, Constant – Muntari, de Jong, Montolivo – Kaká, Balotelli, Birsa.
Náhradníci: Abbiati, Amelia – Vergara, Poli, Saponara, Emanuelson, Cristante, Niang, Matri, Robinho.

ACF Fiorentina: Neto – Tomović, Rodríguez, Savić, Pasqual – Aquilani, Ambrosini, Valero – Ryder, Rossi, Vargas.
Náhradníci: Lupatelli, Munúa – Roncaglia, Compper, Alonso, Wolski, Vecino, Olivera, Jakověnko, Joaquín, Rebić.

Rozhodčí: Mazzoleni – Bianchi, Padovan.
Dnešní souboj začíná ve 20:45, buďte u toho díky podrobné onlajn reportáži...
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti vzájemných zápasů má AC jednu výhru, dvě Fiorentina a dvakrát se remizovalo. Jednou z remíz byl i poslední vzájemný duel na Stadiu Artemiu Franchi – 2:2.
ACF Fiorentina

To forma dnešních hostů je výrazně lepší. Z posledních třech ligových zápasů má Fiorentina tři výhry a jednu prohru. Porazila 4:2 Juventus a 2:1 Chievo, v posledním zápase ale nestačila doma na Neapol, prohrála 1:2. V Tabulce tým okupuje šesté místo s osmnácti body, při průběžném skóre 20:13. Jak si povede Fiorentina dnes?
AC Milán

AC se velmi trápí, vstup do sezony je prachbídný. Z deseti odehraných ligových zápasů má tým jen tři výhry. K tomu tři remízy a 4 (!) prohry. Průběžné skóre AC je 17:17, což také nevypovídá o herní pohodě. Tým je tak zatím na jedenácté pozici s dvanácti body. To nám k takovémuto klubu skutečně nesedí. Na první AS Řím ztrácí AC už propastných 18 bodů! Ani poslední zápasy nenaznačují zlepšení. Po venkovní prohře 2:3 v Parmě přišla jen domácí remíza 1:1 s Laziem Řím. Zvedne se dnes AC proti Fiorentině?
Příjemný večer s italskou Sérií A. Dnes nás čeká souboj domácího AC Milán s Fiorentinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62