Zápas je tedy u konce a AC nakonec celkem zaslouženě zvítězilo. Druhá půle byla vedená už hodně takticky a AC dalo gól z ojedinělé šance, naproti tomu Atalanta neměla zhola nic a nakonec tak vyjde po právu naprázdno. Ode mne je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám pěknou neděli!
90+4
90+3
Honda vystřelil jen takový propagační pokus z dálky, bránu vůbec netrefil.
90+2
Sudí se rozhodl nastavit čtyři minuty, zápas se už jen dohrává na půlce AC.
90
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Davide Di Molfetta.
88
D'Alessandro si počínal možná až moc tvrdě a vidí tak žlutou kartu, která už ale nic neřeší.
86
Abbiati špatně odkopl, ale Gómez po průniku do vápna uklouzl a bránu vůbec neohrozil.
85
Zápas už je asi rozhodnutý, domácí se snaží skóre alespoň korigovat, ale centr Moraleze chytil Abbiati.
83
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Mattia De Sciglio, přichází Davide Calabria.
82
Domácí už jsou asi ztraceni a řekl bych, že dost zaslouženě. AC sice mělo velké nic a dalo gól, ale tak to už někdy chodí.
80
AC Milán právě vstřelil branku!
Tohle se nedá charakterizovat jinak, než jako "haluz jako z okresního přeboru". Na míč za obranu si naběhl van Ginkel, míč ale skoro vůbec netrefil a ten tak propadl na zadní tyč k GIACOMO BONAVENTUROVI. Ten před prázdnou bránou ale neuvěřitelně selhal, když napálil jen tyč! Laxní domácí obrana mu ale dovolila reparát a po kličce do středu je to gól na 1:3!
79
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Marco D'Alessandro.
78
Druhý poločas je podprůměrný až hrozný. AC ale hraje to, co mu stačí a jsou to spíše domácí, kdo mě v tomto časovém úseku zklamal.
76
Ani jeden z týmů není schopen ani ochoten něco nám předvést, hraje se tak před vápny a ohrožení ani jedné z branek není v dohlednu.
74
Centr domácího týmu jen neškodně prolétl vápnem a nic se nestalo, Atalanta se mi jeví hodně bezradně.
72
AC se stále spíše brání a čeká, co se bude dít, Cigarini se ale dopustil útočného faulu a nic tak řešit nemusí.
70
Sportiello si v pohodě došel pro nakopnutý míč a sebral ho, pokusy domácího celku o vyrovnání tak mohou pokračovat.
68
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Andrea Poli.
67
Do velké šance se nakonec přeci jen Atalanta dostala! Denisův centr před bránu, Abbiati jen vyrazil před sebe, Moralez ale na míč nedosáhl jen o kousek a neuklidil ho tak do prázdné brány!
66
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Lionel Scaloni.
65
Emoce pracují, hodně tvrdě do sebe šli van Ginkel se Zappacostou, nakonec byl faulován hostující hráč a AC má míč.
63
AC si zatím zkušeně hlídá vedení a nedá se říci, že by Atalanta nějak tlačila na pilu. Teď má AC další přímák ve středu pole.
61
Emoce na hřišti doslova planou a po faulu Mexése chtěli domácí kartu, ale sudí je odmítl. Bude se tak jen kopat přímák.
60
Cigarini se neudržel a po odpískaném faulu nakopl míč někam na tribunu. Sudí mu za to dal žlutou.
58
Masiello zatáhl za dres unikajícího Bonaventuru, sudí si toho povšiml a udělil mu za to žlutou kartu.
57
Málem si dal vlastence Mexés, nakonec to ale nebylo tak horké, jak to vypadalo. Abbiati si s jeho zpětnou hlavičkou poradil a už poslal míč vpřed.
56
Po hodně hluché pasáží hry, která se odvíjela ve středu pole, byl faulován Pazzini. Teď si míč zase na chvíli podrží AC.
54
Baselli byl ve výborné pozici na centr, míč ale netrefil správně a nakonec byl rád, že z toho nebyl kontr.
52
Hraje se hodně bojovný fotbal, oba celky se snaží něco vymyslet. Přihrávku za obranu rýsoval Cigarini, míč byl ale moc dlouhý a skončil v náruči gólmana Abbiatiho.
50
Hosté hrají velice tvrdě, teď to pocítil Moralez, který nakonec sice vybojoval míč zpět, bránu ale stejně minul.
48
Bonaventura se snažil po Hondově práci poslat míč na bránu, tento záměr se mu ale nepovedl a jeho pokus končí daleko nad bránou.
46
Domácí ihned začali tlakem, jejich první centr z rohového kopu ale dobrý nebyl a Mexés si s ním v klidu poradil.
46
Ta začne přibližně ve 21:49.
První poločas je tedy za námi a já mohu říci, že měl dvě zcel odlišné tváře. V první části této půle byl jasně lepší Atalanta, která se i velice zaslouženě dostal do vedení, Posledních deset minut poločasu ale patřilo hostům, kteří během necelých tří minut dali dvě slepené branky a vývoj otočili! Poté se ještě Atalanta pokusila reagovat, ovšem to nepovedlo a do šaten tak šli její hráči hodně frustrovaní. Uvidíme, co domácí kouč Reja vymyslí na druhou půli.
45+2
45+1
Nakonec se nastavují ještě dvě minuty a útočí domácí. Denis tlačil míč před bránu, tam ho ale nikdo nezasáhl.
44
Hra je teď delší dobu přerušena, protože na zemi zůstal Moralez, o faul ale nešlo. Domácí hráč ale bude moci ve hře pokračovat.
41
Domácím tečou nervy a po každém hvizdu sudího se hodně vztekají, vzhledem k vývoji se jim ale není co divit. Tohle totiž pořádně srazí sebevědomí.
40
Stalo se tedy něco, co jsem vážně nečekal a AC vede! Hosté jsou tak na koni a i nadále drží míč, otázkou je, jestli z toho bude i třetí branka.
38
Tak to je neuvěřitelné, je otočeno! Ve vápně Atalanty došlo k obrovské mele, složen byl Honda, ale penalta se nepískala. K míči se dostal Pazzini, ale ten svým technickým obstřelem trefil pouze konstrukci domácí brány! Dílo ale dokonal ještě nedávno hráč domácích, GIACOMO BONAVENTURA a zblízka nedal dorážkou Sportiellovi šanci!
36
Sám faulovaný, tedy GIAMPAOLO PAZZINI, se ujal exekuce a nemýlil se! Ze svého pohledu zvolil pravou stranu, Sportiello se rozhodl naopak a italský střelec tak pohodlně vsítil svůj 101. gól v italské nejvyšší soutěži! Je srovnáno.
35
Po faulu Masiella na Pazziniho ve vápně je tu penalta!
34
Atalanta odolala a zase se hraje ve středu pole. Nic zásadního se tak neděje a zápas plyne poklidným tempem ke konci poločasu.
32
AC se snaží o takový pseudo-tlak, ovšem moc to nejde a rezultuje to jen v sérii odvrácených rohů.
30
Na míč za obránce AC si sice naběhl Denis, následná akce Moraleze ale byla čitelná a pomalá a dopředu šel El Shaarawy. Ten šel ve vápně k zemi, nakonec to ale faul nebyl a bude to jen roh pro AC.
28
Z přímáku posílal centr do vápna Honda, ovšem moc povedené to nebylo a míč skončil až hluboko v autu.
27
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Cristiano Del Grosso, přichází Nicolò Cherubin. Na vině je zranění prvně jmenovaného.
25
Na zemi zůstává jeden z domácích hráčů, hra je tedy přerušena. Mezitím Inzaghi udílí nějaké pokyny svým svěřencům, kteří potřebují hlavně se probudit.
23
Za obranou se dostal k míči Pazzini, akrobaticky ovšem zakončil mimo. Jako bonus mu byl odmáván ofsajd, což kvitují domácí fandové.
21
Bergamo právě vstřelilo branku!
A konečně přišlo to, co si domácí vsktuku zasloužili! Moralez se dostal k míči napravo od vápna, rozhodl se centrovat a dobře udělal! Svým míčem totiž našel přesně hlavu DANIELE BASELLIHO, který se nemýlil a nekompromisně ho "trkl" do sítě! Abbiati byl bez šance.
19
Míč teď drží na vlastní půlce AC, které dnes nehraje vůbec dobře. Zatím se ale stave neměnil, domácí si musejí počkat na další šanci.
17
Další velká šance domácího celku! Denis se dostal k hlavičce blízko penaltového puntíku, parádní bombou ale orazítkoval břevno! Poté se ještě cpal k dorážce Moralez, jenže ten fauloval Mexése.
17
Ani další útok AC moc nebezpečný nebyl, pro centr si pouze došel Sportiello a vůbec nic se tak nestalo.
15
Obrovské zmatky byly k vidění v obraně AC Milán, míč se asi otřel o De Scigliovu ruku, sudí ale zůstává klidným a hosté odkopávají.
14
Sám před gólmanem se nakonec zjevil Mexés, jenže sudí viděl jeho útočný faul a nic se tak neděje.
13
El Shaarawy si velice dobře zpracoval dlouhý míč, po výměně s Bocchettim nakonec získal alespoň roh pro Rossoneri.
12
Teď se už nějakou dobu bojuje ve středu pole, Atalanta získala faul a hru snad na chvíli uklidní.
10
Zatím jsou to domácí, kde drží otěže zápasu. Ke střele z dálky se odvážil Cigarini, jenže trefil jenom prostředek brány a svého soupeře tak vůbec neohrozil.
8
A obrovskou šanci teď měl Baselli! Ten si naběhl na nádherný míč Cigariniho za obranu, chtěl ještě přehodit Abbiatiho, ten ale parádním reflexem vytěsnil nad!
7
Ke střele se ve vápně dostal Moralez, jenže byl v nevýhodné pozici a nakonec napálil jen tělo blokujícího beka.
6
Zatím je aktivnější domácí Atalanta, Zappacosta ale po průniku po křídle nic nevymyslel a naopak dopředu jde Pazzini.
4
Do obrovské šance se málem dostal Denis, jenže před tím se na poslední chvíli položil na zem Paletta a přihrávce do gólové šance zamezil!
2
El Shaarawy se snažil něco vymyslet před vápnem, byl ale proti přesile a nakonec jednoho ze svých soupeřů nakopl – útočný faul.
1
První akci táhne celek hostů, Honda si ale neporozuměl s Pazzinim a míč skončil za Sportiellovou bránou.
1

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Zappacosta, Benalouane, Masiello, Del Grosso – Baselli, Cigarini, Grassi – Moralez, Denis, Gómez.
Náhradníci: Avramov – Stendardo, Scaloni, D'Alessandro, Migliaccio, Bianchi, Biava, Rosseti, Emanuelson, Cherubin, Dramé, Boakye.

AC Milán: Abbiati – De Sciglio, Mexés, Paletta, Bocchetti – van Ginkel, N. de Jong, Bonaventura – Honda, Pazzini, El Shaarawy.
Náhradníci: Gori, Donnarumma – Suso, Destro, Rami, Poli, Zapata, Cerci, Bonera, Di Molfetta, Mastalli, Calabria.

Rozhodčí: Pinzani – Liberatore, Soricari.
Hosté, tedy AC Milán, zažívají další strastiplnou sezónu. Opět to na poháry stačit nebude, protože momentálně patří slavnému celku až desáté místo se ziskem 49 bodů ze 37 zápasů. Na klub, který dříve válcoval Evropu, nic moc. Nic na tom nezmění ani poslední zápas, který může jen kosmeticky doupravit výslednou podobu tabulky, která ale stejně nevyzní pro dnes hostující celek pozitivně. Nejlepším střelcem týmu a zároveň jeden z nejlepších v celé lize je Jérémy Ménez, který letos nasázel už 16 branek.
Domácí Atalanta má za sebou ne moc povedenou sezónu, která ale nakonec přeci jen sestupem neskončí, protože v lize se našly ještě tři horší týmy. Dnes domácí celek už najisto skončí na první nesestupové příčce, momentálně z ní má kolo před koncem s 37 body šestibodový náskok na prvního sestupujícího, tedy Cagliari. Ani střelcům se letos nijak zázračně nedařilo, titul nejlepšího střelce totiž zatím má Germán Denis, kterému na to stačilo osm branek.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu italské Serie A, konkrétně půjde o duel mezi Atalantou Bergamasca Calcio a AC Milán! Tímto zápasem Vás formou textového přenosu provede Ondřej Hradecký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62