To je z mé strany vše, hezký zbytek večera.
Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, které nakonec nabídlo tři branky. Hostující AC vedl nad Fiorentinou až do 84. minuty, ale pak se trefil Rodríguez. Aby toho nebylo málo, tak minutu před koncem se prosadil i Joaquín a domácí celek tak nakonec po skvělém závěru vyhrál 2:1.
90+6
90+6
Ale domácí se v pohodě ubránili a vypadá to, že se už nic nestane a tři body získá Fiorentina.
90+5
Hosté se dostali k míči a zakládají jeden z posledních útoků v tomto zápase.
90+4
Milánský celek vůbec neví, co má hrát. Domácí dobře kombinují a vypadá to, že o vítězi tohoto duelu je rozhodnuto.
90+2
Fiorentina zatím konec duelu zvládá na jedničku, drží míč a šetří cenné vteřinky.
90+1
Hlavní rozhodčí přidal hned šest minutek!
90
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Michael Essien, přichází Giampaolo Pazzini.
89
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak to je velká rána pro hosty, protože domácí celek přidává druhou a zřejmě i vítěznou branku. Po náporu přišel centr z levé strany, ve vápně se k míči dostal JOAQUÍN, který ho se štěstím poslal přesně pod břevno!
88
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ignazio Abate, přichází Daniele Bonera.
87
Fiorentina jde za vedoucím a zřejmě i vítězným gólem, ale ani tentokrát se neprosadila a AC drží cennou remízu.
86
Milan Badelj to zkusil z dálky, ale rána byla sražena na další roh pro domácí celek.
85
Domácí zahrávali další rohový kop, ale tentokrát se prosadit nedokázali.
84
Tak domácí se nakonec přeci jen dočkali a šest minutek před koncem vyrovnávají. Z rohu nic nebylo, ale Fiorentina pokračovalo v náporu. Po centru z pravé strany se na malém vápně objevil GONZALO RODRÍGUEZ, který nechytatelnou hlavičkou překonal Lópeze.
84
Rohový kop pro Fiorentinu.
84
Domácí tlačí a snaží se vyrovnat, ale obrana milánského celku je zatím bezchybná.
83
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Kejsuke Honda, přichází Alessio Cerci.
82
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Aleandro Rosi, přichází Khouma Babacar.
81
Je před námi posledních deset minutek a je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
80
Žlutou kartu dostává Diego López (AC Milán).
79
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a na tahu je tak opět Fiorentina, která už vrhá všechny síly do útoku.
78
Hosté se hned vydali dopředu a po delší době vybojovali rohový kop.
78
Tentokrát to vzal na sebe aktivní Joaquin, ale ani jeho pokus nebyl přesný a stav zápasu se tedy nemění.
76
Už se hraje hlavně na polovině AC, ale hosté dnes velmi dobře brání a domácí se v útočné fázi trápí.
75
Hostující celek se hned vydal dopředu, ale vše zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
75
Žlutou kartu dostává Josip Iličić (ACF Fiorentina).
74
Domácí zahrávali už šest rohový kopů, ale ani z jednoho nic nebylo a milánský celek tak stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.
73
72
Hezky to udělal Manuel Pasqual, ale následně nezvládl centr a od své branky bude rozehrávat López, který nikam nepospíchá.
70
Do slibné šance se nyní dostal domácí Joaquin, ale z bezprostřední blízkosti nezakončil přesně a míč poslal nad břevno!
68
Hostující borci se už hlavně brání a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné. Nutno dodat, že obrana AC funguje zatím na jedničku.
67
Na druhé straně se do vápna dral Alberto Gilardino, ale v souboji si pomohl faulem, což hlavní rozhodčí velmi dobře viděl.
66
Po chybě šli hosté tři na jednoho obránce, ale nevyřešili to dobře a vše skončilo nepřesnou přihrávkou.
66
Domácí borci to zkouší všemi možnými způsoby, ale hostující obrana zatím odolává a AC drží cenné vedení.
64
Své střelecké štěstí zkusil domácí Milan Badelj, ale rána mu nesedla a míč skončil vysoko nad brankou AC.
63
Žlutou kartu dostává Gonzalo Rodríguez (ACF Fiorentina).
61
Je před námi třicet minutek. Po brance Destra vede AC 1:0 a je jasné, že domácí celek to bude mít hodně těžké.
60
Nakonec z toho byla střela, ale ani ta nebyla přesná a López tak zasahovat nemusel.
59
Domácí se okamžitě usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco vymyslet.
57
AC Milán právě vstřelil branku!
Ale pozor, protože z ničeho nic jde hostující celek do vedení. Po rychlé akci napřáhl z hranice velkého vápna Bonaventura, zakončení vůbec nezvládl, ale na hranici penalty byl pohotový MATTIA DESTRO, který placírkou usměrnil míč za Neta.
57
Po dalším centru a pohotovém zakončení měl López hodně práce, ale poradil si a stav zápasu se ani tentokrát nemění.
56
Domácí obstřelovali hostující branku a nakonec to technicky zkusil Josip Iličić, ale z rohu velkého vápna nemířil přesně.
55
Jeden z domácích borců se nakonec dostal do zakončení, ale branku milánského celku neohrozil.
55
A hned následuje další rohový kop pro domácí borce.
54
Domácí přidali a je to znát. Fiorentina vybojovala po kombinační akci druhý rohový kop v utkání.
54
Žlutou kartu dostává Manuel Pasqual (ACF Fiorentina).
52
Ale z úvodního rohu Fiorentina nic nevytěžila a stav zápasu se tedy stále nemění.
51
Domácí celek vybojoval vůbec svůj první rohový kop v tomto utkání.
49
Dobrou přihrávkou se prezentoval aktivní Borja Valero, ale nakonec se Joaquín k míči nedostal.
48
Domácí začali aktivně a hned se tlačí dopředu. Hostující celek ale dnes velmi dobře brání.
46
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Alberto Aquilani, přichází Milan Badelj.
46
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Micah Richards, přichází Joaquín.
46
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 20:13.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, které nabídlo několik šancí, ale branky jsme se zatím nedočkali. Fiorentina tak hraje s AC 0:0. Je jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý a máme se tak na co těšit.
45+1
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Do míče se nyní opřel Borja Valero, ale poslal ho jen doprostřed branky, kde byl opět připravený López.
42
Další ofsajd. Tentokrát v něm byl hostující Kejsuke Honda.
41
K centru se dostal domácí Gonzalo Rodríguez, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprotlačil.
40
Je před námi posledních pět minutek prvního poločasu a stav zápasu mezi Fiorentinou a AC je stále 0:0. Uvidíme, zda se něčeho zajímavého ještě dočkáme.
38
Z pravé strany odcentroval domácí Aleandro Rosi, ale jeho přihrávka byla hodně nepřesná a od své branky bude rozehrávat López.
37
Domácí nyní dobře kombinovali, ale nakonec vše skončilo nepřesnou přihrávkou.
36
Žlutou kartu dostává Philippe Mexés (AC Milán).
35
Do slibné šance se dostával hostující Mattia Destro, ale nakonec bylo vše zbytečné, protože hostující borec byl v ofsjadu.
34
Milánský celek dobře kombinuje, ale zatím to hostům nic nepřineslo. Uvidíme, zda se v prvním poločase dočkáme úvodní branky, nebo zda budeme muset vydržet do druhého dějství.
32
Z dálky to nyní vyzkoušel Josip Iličič, ale jeho dělovce scházela přesnost a ani z této střely nic nebylo.
31
Obrovská šance domácího celku! Po centru si na míč naskočil Jose Basanta a po jeho pokusu orazítkoval kulatý nesmysl břevno!
30
Žlutou kartu dostává Marco van Ginkel (AC Milán).
28
Z dálky nyní napřáhl domácí Borja Valero, ale s jeho propagačním pokusem si López v pohodě poradil.
26
Stále hustě prší a na kombinaci se to samozřejmě dost projevuje. Zatím to ale na těžkém terénu zvládají lépe hosté.
24
Žlutou kartu dostává Jérémy Ménez (AC Milán).
23
Po delší době se dopředu vydali i domácí, ale Alberto Gilardino byl i s míčem vytlačen do zámezí a nic z toho tedy nebylo.
22
Další akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, protože Mattia Destro byl podle něj v ofsajdu.
20
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Hosté zahrávali už sedm rohů, ale ani jeden jim nevyšel podle představ.
20
Je tu další rohový kop a opět pro hosty z Milána.
19
V posledních minutách se domácím vůbec nedaří a tempo hry diktují hosté, kteří už měli dvě slibné šance, ale vždy skvěle zasáhl Neto.
17
Milánský celek zahrával už šest rohových kopů, ale ani z jednoho zatím nic nebylo a i proto stále čekáme na úvodní branku.
16
Další slibná akce hostů! Po hezké přihrávce šel z levé strany sám na Neta Jérémy Ménez, ale i tentokrát dokázal domácí brankář zasáhnout a míč vyrazit na roh!
15
Míč poslal do vápna Giacomo Bonaventura, ale ani z tohoto rohu nic nebylo.
14
Po zásahu domácího hráče je tu další roh pro AC.
14
Z následného rohu ale hostující borci nic nevytěžili a stav zápasu se tak stále nemění.
13
Hezká přímočará akce v podání milánského AC. Po rychlé kombinaci se ve vápně objevil osamocený Kejsuke Honda, který ale z úhlu Neta neprostřelil. Domácí brankář dokázal míč vyrazit na rohový kop.
11
A další akci domácího celku ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
10
K centru se nyní dostal Borja Valero, ale výborně zasáhl López, který míč sebral a pomohl tak svým zadákům.
9
Fiorentina je zatím aktivnější a stále se tlačí dopředu. Na úvodní branku ale čekáme.
7
Registrujeme první střelecký pokus. Z hranice velkého vápna to dobře zkusil domácí Josip Iličić, ale jeho projektilu pár centimetrů chybělo a López tak zasahovat nemusel.
6
Z pravé strany odcentroval domácí Aleandro Rosi, ale žádný z jeho spoluhráčů se ve vápně do zakončení nedostal.
5
Hostující Destro fauloval a domácí se tak dostali k míči. Jenže zatím je začátek duelu plný nepřesností a další taková zastavila i Fiorentinu.
4
Míč nakonec poslal do vápna Kejsuke Honda, ale ani tentokrát z toho nebylo nic a domácí se v pohodě ubránili.
3
Po zásahu domácího hráče je tu další roh pro celek z Milána.
2
Po rychlé akci je tu první rohový kop pro AC.
2
Hosté se poprvé dostali k míči, ale dlouho si ho neužili. Domácí dobře napadali a kulatý míč získali, ale poté je zradila nepřesná přihrávka.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří se hned vydali dopředu, ale z první akce nic nebylo.
1
Tak ještě minuta ticha a poté duel začne.
Úvodní oficiality jsou za námi a duel může začít. Jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel tedy začne za malý okamžik.

ACF Fiorentina: Neto – Richards, Rodríguez, Basanta – Rosi, Valero, Aquilani, Kurtić, Pasqual (C) – Iličić – Gilardino.
Náhradníci: Lezzerini, Rosati – Alonso, Badelj, Babacar, Diamanti, Fernández, Joaquín, Lazzari, Vargas, Salah.

AC Milán: Diego López – Abate (C), Paletta, Mexés, Antonelli – van Ginkel, Essien, Bonaventura – Honda – Ménez, Destro.
Náhradníci: Abbiati, Gori – Albertazzi, Alex, Bocchetti, Bonera, Cerci, Suso, Mastalli, Muntari, Pazzini.

AC – Fiorentina 1:3
ACF Fiorentina nevstoupila do sezony nejlépe, ale poté se rozjela a v tabulce se to samozřejmě projevilo. V současné době má Fiorentina na svém kontě 42 bodů a v tabulce se nachází na pátém místě. Je tedy jasné, že i v této sezoně bude Fiorentina bojovat o pohárové příčky. V posledních týdnech se domácím daří, protože z posledních pěti zápasů pouze jednou prohráli, ale bylo to v posledním kole, kdy Fiorentina vyfasovala na Laziu čtyři branky. Dnes budou chtít domácí toto zaváhání odčinit.

AC Milán se i v této sezoně trápí a marně vzpomíná na své mistrovské sezony. Celek z Milána má na svém kontě pouze 35 bodů, což zatím stačí na desáté místo v tabulce. Navíc v posledních týdnech se AC hodně trápí, protože z posledních pěti zápasů vyhrál pouze jednou. Je pravda, že AC neprohrál čtyři poslední zápasy, ale z toho hned třikrát remizoval a to je pro hostující celek velmi málo. Vedení se před zápasem netajilo tím, že na hřišti Fiorentiny by chtělo získat důležité tři body.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská Serie A má na programu poslední zápasy 27. kola a my budeme sledovat duel mezi Fiorentinou a milánským AC. Mírným favoritem tohoto zápasu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62