Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Antonio Damato foukl do píšťalky v tomto utkání naposledy, Juventus poráží AC Milán 3:1. Druhá půle se sice nenesla v tak obřím nasazení, jako ta první. I tak se bylo ale na co koukat a každý fotbalový fanoušek si zde našel své. Zápasy mezi Juventusem a AC Milán vždy slibují parádní podívanou a té jsme se dnes dočkali. Turín vedl po první půlce 2:1 a ve druhém poločase přidal ještě jednu branku, konkrétně v 65. minutě, když přesně mířil do prázdné klece Álvaro Morata. Další gól již nepadl, Juventus byl mírně lepším týmem a body si bere zaslouženě. AC se tak domů vrací s prázdnou. Juventus 3 AC Milán 1.

90+3
Remi se ještě snaží najít spoluhráče a snížit skóre, fanoušci Juventusu jsou již však ve velkém varu a oslavují.
90+3
Šlágr 22. kola italské Serie A se již spíše dohrává, o vítězi máme jasno.
90+2
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Carlos Tévez, přichází Fernando Llorente.
90+1
Pogba si s Pirlem vyměnil pár míčů a nyní dochází na střídání.
90+1
Nastaveny budou ještě tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Turín se drží u vápna Milána, nyní Tévez hledal Pirla ve vápnu, jenže byl odpískán faul a hosté tak budou rozehrávat volný přímý kop z vlastního vápna.
90
Carlos Tévez dostává žlutou kartu za nesportovní tažení za dres Ramiho.
88
Paletta vyslal dalekonosný centr, který však zachytil Pirlo a Juventus se ihned stěhuje dopředu, aby neriskoval inkasování kontaktního gólu.
87
Chiellini nepříjemně zasáhl do obličeje Pazziniho, který momentálně zůstává ležet na zemi.
86
A ten málem vstřelil! Bonaventura nestihl ale zareagovat včas a míč kolem něj pouze proskákal po centru Hondy.
85
Tempo hry na chvilku krapet spadlo, nicméně nyní se tlačí Milán do vápna Juventusu a snaží se o kontaktní gól.
84
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Claudio Marchisio, přichází Angelo Ogbonna.
83
Juventus nedokázal na několikrát protlačit míč do sítě! Jednak stál Tévez vedle gólmana a neprostřelil, poté netrefil míč Marchisio a poté zas klec Vidal.
83
Atak Milánu zastavuje pohotovým zákrokem Evra, nicméně jeho pas zpětně zachytilo AC.
82
Essien nyní zůstává spolu s Marchisiem na zemi. Jejich srážka rozhodně příjemná nebyla.
81
Montari nacentroval až do vápna, kde číhal Pazzini. Míč však údajně zachytil rukou a celý stadion hlasitým pískotem připomíná Antoniu Damatovi tuto situaci.
80
AC Milán má posledních 10 minut na to, aby něco udělalo se skórem. Momentálně je u míče Antonelli, co s ním vymyslí?
79
Příchozí Rami se ihned dostal k míči, následně jej však ztratil a dopředu šel Morata. Ten dlouho obtěžoval Alexe, až to hostující zadák nevydržel a míč mu skluzem sebral.
78
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Cristian Zaccardo, přichází Adil Rami.
77
Cerci nepřesně přihrál a AC okamžitě ztrácí míč, což se nelíbilo Alexovi, který si nesportovními zákroky vybil zlost na Tévezovi, rozhodčí Damato nic.
76
Chiellini přihrávkou na Vidala rozjíždí další útok domácího Juventusu.
76
Marchisio se dostal k pěkné střele z dálky, trefil pouze Chielliniho do hrudi.
75
A Muntari ztratil míč, tudíž se hosté museli bránit ataku Juventusu. Ubránili, míč je tedy v jejich držení na jejich půlce.
74
AC Milán se vydává dopředu vstříc brance Buffona. Konkrétně Bonaventura nyní tahá útok domácích.
73
Nyní vyslal Tévez další střelu, ta se od Alexe odrazila na rohový kop. Ten se dostal od Marchisia až k Moratovi, který stylovou střelou přestřelil jen o kousíček.
72
Bonaventura se dostal k odraženému míči a tvrdou ranou jej poslal těsně vedle klece Buffona.
72
Nyní však mohl navýšit Milán, jenže Cerci nedokázal projít kolem turínské defenzívy.
71
Juventus znovu vstřelil gól! A znovu v ofsajdu.
70
Zaccardo přihrál na Muntariho, který si udělal pěkný výlet dopředu. Zastavil ho nakonec až z posledních sil Paul Pogba.
69
Milán získal míč a drží se jej na vlastní půlce.
68
Pogba vyslal Téveze do samostatného úniku, jenže Tévez byl v ofsajdu. Rozehraje Milán.
67
Alex zkazil přihrávku, i přesto je ale Juventus stále u míče.
65
Juventus právě vstřelil branku!
Prvotní střelu Vidala ještě zastavila tyč, pak se ale k odraženému míči dostal ÁLVARO MORATA a uklidil míč do sítě – 3:1!
64
Vidal zůstal chvilku ležet na zemi, Pirlo rozehraje volný přímý kop. Ovšem ze vzdálenosti, ze které je prakticky nemožné ohrozit branku protivníka.
64
Bonaventura se ocitl v ofsajdu, Juventus tedy bude rozehrávat.
63
Moratův průnik zkazil míč, jelikož mu přímo utekl z nohy na nohy Diega Lópeze.
62
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Giacomo Bonaventura.
61
U branky Juventusu nyní kombinovalo AC, odnesl to Paul Pogba, který skončil na zemi po faulu.
60
První žlutá karta pro Juventus, dostal ji Padoin za podražení.
59
Moratův pas na Téveze blokoval senzačním zákrokem Alex a následně jej Zaccardo odkopl.
58
Pirlovi nesedla střela a u míče je AC Milán, konkrétně Paletta nyní rozehrává útočnou akci.
57
Pirlo si může napravit předchozí pokus, v dobré vzdálenosti se postaví k exekuci volného přímého kopu.
56
Po této akci si Pogba spolu s celým Juventusem drží míč na vlastní půlce a pomaloučku přechází dopředu.
55
Pazziniho střelu z bezprostřední blízkosti Buffon vyrazil senzačním zákrokem!
54
Opět získal míč Pirlo, přesunul jej na Moratu a hra se tedy stěhuje před Lópeze. Hra má celkově obří spád a u míče je furt někdo jiný.
53
Marchisio však míč vzápětí ztrácí. AC Milán tedy přechází dopředu k brance Buffona.
52
Pirlo nyní zachytil rozehrávku hostů a předává míč Marchisiovi, ten putuje s kulatým nesmyslem dopředu.
51
Pirlo však poslal míč hodně vedle. Diego López se ujme výkopu.
51
Tévez se nyní po zákroku Poliho ocitá na zemi. Juventus bude mít z 27-mi metrů volný přímý kop.
50
Essien jej nacentroval k brance, odtud jej Ménez poslal mimo.
49
AC Milán bude zahrávat volný přímý kop, k jeho exekuci se postaví Essien.
48
Tévez nedokázal zpracovat přihrávku a domácí tak ztrácí u vápna míč. Zaccardo nyní centruje dopředu na útočníky.
47
Diego López zastavuje míč, pro který si zbíhal Vidal. AC Milán se nyní přesouvá k útočné šestnáctce.
46
Začal nám druhý poločas, bude stejně tak nabytý jako první?
46
Je za námi první poločas zápasu s velkým Z. Od první do 45. minuty jsme viděli dokonalý fotbal plný spousty šancí a hlavně ve velkého tempa. Hned v úvodu jsme sledovali atak Juventusu, později tlačilo AC poté ve 14. minutě proměnil samostatný únik Carlos Tévez. Ve 28. minutě však bylo srovnáno po hlavičce Luca Antonelliho, jenže za tři minuty šel Juventus zpět do vedení, tentokrát hlavičkoval Leonardo Bonucci. Stav se od té doby nezměnil, ovšem s tímto nasazením obou celků by bylo zvláštní, kdyby se v druhém poločasu už nic nestalo. Nechme se překvapit.

45+2
V závěru vyslal úchvatnou střelu Tévez a López ji odvrátil na roh ještě úchvatnějším zákrokem!
45+2
Tévez nedokázal projít přes Palettu a radši vrací míč zpět na Marchisia.
45+1
Cerci si s Hondou vyměnil pár přihrávek a nyní AC spěchá k vápnu Juventusu.
45+1
Nastavovat se budou ještě 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.
45
Morata našel pěkným centrem Pogbu, který vyslal pas na volného Téveze. Jenže právě Pogba byl v ofsajdu a hra se přerušuje.
44
V závěru poločasu sledujeme hru Juventusu v útočném pásmu, k žádnému většímu ohrožení klece však zatím nedošlo.
43
Milán se snaží prosadit se do útoku, nicméně nemůže projít přes pevnou obranu Juventusu.
42
Nyní si kopne roh Cerci za AC Milán. Ve vápnu se strhla velká strkanice, nicméně míč nikdo z hráčů nedopravil do sítě.
41
Útočná akce Juventusu vyvrcholila rohovým kopem. Ten kopal Pirlo a jeho míč se vznesl přímo do náruče skákajícího Diega Lópeze.
40
Zbývá nám posledních 5 minut úvodního poločasu, u míče je Paul Pogba a vymýšlí, co s ním. Uvidíme v tomto poločase ještě nějaký gól?
39
Carlos Tévez byl sice nyní blízko Lópeze, avšak neměl míč ideálně na noze a gól tak nevstřelil.
39
Marchisio přesouvá přihrávkou na Padoina hru na křídlo, Juventus se tedy po křídle přesouvá dopředu.
38
Morata nedokázal přihrát do šestnáctky na volného Vidala a AC to okamžitě využilo ve svůj prospěch a přesouvá hru dopředu.
37
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Jérémy Ménez, přichází Giampaolo Pazzini.
36
Cerciho projektil se vznesl kousek vedle klece Turínu. Buffon uvede míč zpět do hry.
35
Hra se krapet zklidnila, Juventus má míč a vysouvá centrem útok dopředu.
34
První žlutá karta, tu vidí Essien za faul vůči Pogbovi.
31
Po rohovém kopu se dostal míč k LEONARDU BONUCCIM a ten jej přesnou hlavičkou posílá do sítě AC Milán – 2:1!
31
Tévez získal míč u šestnáctky a přihrál jej na Marchisia, jeho přízemní střelu ale Diego López vyrazil konečky prstů!
30
Nyní skóroval Morata! Avšak byl odpískán velmi těsný ofsajd.
28
AC Milán právě vstřelil branku!
Máme srovnáno! Pro rohový kop si vyskočil LUCA ANTONELLI a ukázkovou hlavičkou jej poslal do sítě za bezmocného Buffona – 1:1!
27
Poli centroval míč na Hondu do vápna, jenže centroval až moc. Míče se ujal u rohového praporku Padoin.
26
A opět Carlos Tévez, jeho přízemní střela letěla mimo. Diego López uvede míč zpět do středu trávníku výkopem.
25
Utkání doprovází výtečná atmosféra, ostatně, tak je na takovýchto zápasech zvykem. Po volném přímém kopu mířil hlavou Paul Pogba, jeho projektil však letěl vysoko nad klec Lópeze.
24
Vidal dalekonosnou přihrávkou hledal Moratu, nicméně jeho pas zachytil posledními silami Paletta.
23
AC Milán kombinuje na své polovině a čeká na hrubku Juventusu nebo na to, až ztratí míč.
22
Volný přímý kop byl nacentrován až do šestnáctky, kde sice Vidal netrefil klec, nicméně pak volný míč odkopl Alex nůžkami provizorně pryč z vápna. Míč je tedy nyní u středové čáry.
21
Marchisio byl však faulován Antonellim, domácí budou mít volný přímý kop.
20
Hra se teď párkrát přerušila, nicméně nyní se hraje plynule. Vidal vysouvá Marchisia po křídle a Juventus se tlačí do útoku.
19
Buffon nyní po tvrdém zákroku od Antonelliho, který jej kopl do obličeje, zůstává ležet na zemi.
18
Chiellini nezachytil míč a situaci musel hasit Buffon, nakonec vše končí rohem pro hostující AC.
17
Pirlo získal míč a přihrávkou na Bonucciho zklidňuje hru. Juventus si stále drží míč na kopačkách a momentálně Milán k ničemu nepouští.
16
Juventus si nyní drží míč na kopačkách a zadáci mezi sebou kombinují. Utkání má od začátku velký spád a prostě se musí líbit.
14
CARLOS TÉVEZ se dostal do samostatného úniku a ačkoliv byl stíhán, tak dokázal přesně zamířit pod padajícího Diega Lópeze – 1:0!
14
Padoin hodí míč zpět do hry.
13
Milánští stále jen kombinují. Kombinace ovšem skončily, když Antonelli nedokázal projít přes Pirla.
12
Míč si nyní sebral Juventus Turín, konkrétně Padoin se nyní žene s míčem dopředu.
11
Alex spolu s Cercim nyní vesele kombinují a tlačí se dopředu. Juventus se zatím jen brání.
9
Cerci se protáhl podél křídla až do vápna, kde mu však Chiellini sebral míč. Obránce, který byl obětí Suarézova zkratu na MS, však poslal míč jen zpět mezi Essiena a Poliho, kteří okamžitě začali kombinovat.
8
Morata šel okamžitě dopředu, nicméně ho zastavil s kapkou štěstí Poli. Rozhodčí píská faul, kartu však neuděluje.
7
AC Milán se nyní usazuje u klece Juventusu, bude totiž kopat roh.
6
Vidalův pokus jen těsně minul klec Diega Lopéze.
5
Poprvé na míč si nyní sáhl Buffon. Následně jej přenechal Pogbovi, který se žene dopředu.
4
Essien obral Vidala o míč, nicméně jej vzápětí ztratil a dopředu šel Tevéz. Průnik turínského snipera zastavil Alex, který mu odkopl míč.
3
AC Milán se ujal míče a vhazováním jej poslal do hry. Konkrétně Cerci nyní běží dopředu.
2
V kotli nyní byly vypuštěny dýmovnice, přitom se dostal Tevéz do první šance, jeho projektil však zlikvidoval Lopéz.
1
Turín zatím kombinuje na své půlce a čeká na zaváhání AC, které by mohl využít.
1
Začal nám šlágr kola, u míče je nyní Juventus Turín.
1
Hráči již za hlasitých ovací nastupují na trávník, utkání za chvíli začne.

Juventus FC: Buffon – Evra, Chiellini, Bonucci, Padoin – Pogba, Pirlo, Marchisio – Vidal – Morata, Tévez.
Náhradníci: Storari, Rubinho – Barzagli, Pepe, Sturaro, Llorente, Coman, Pereyra, Ogbonna, De Ceglie.

AC Milán: Diego López – Zaccardo, Alex, Paletta, Antonelli – Poli, Essien, Muntari – Cerci, Ménez, Honda.
Náhradníci: Gori, Abbiati – Bonaventura, Bocchetti, Suso, Pazzini, Rami, van Ginkel, Mastalli.

Rozhodčí: Antonio Damato – Alessandro Costanzo, Andrea Marzaloni, Gialunca Vuoto.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

20.09. 2014 AC Milán – Juventus FC 0:1
02.03. 2014 AC Milán – Juventus FC 0:2
06.10 2013 Juventus FC – AC Milán 3:2

Poslední vzájemný zápas, který skončil výhrou Milánu, se odehrál 25.11. 2012, Milán tehdy zvítězil 1:0. Od té doby se odehrálo 5 utkání a vždy bral body Juventus. Jak tomu bude dnes?
AC MILÁN

AC se momentálně nachází na osmé pozici, ovšem za případnou výhru mohou jít na pozici sedmou před Palermo, což zní lákavě. Navíc v prestižním duelu na trávníku Juventusu jejich fandové očekávají, že Milánští nechají na trávníku duši. Do utkání by mohl zasáhnout i nově příchozí hráč Luca Antonelli, který přišel do Milánu na přestup z Janova. Milán navíc poslední zápas vyhrál a přerušil tak sérii nezdarů, během ní totiž v ligových zápasech nevyhrál od 14.12. V lize od té doby měl jen tři porážky a dvě remízy.

JUVENTUS FC

Suverénně první Juventus je favoritem dnešního klání. Za 21 zápasů se mu podařilo nasbírat již 50 bodů a na druhý AS Řím má sedmibodový náskok. Do dnešního utkání tak jde s klidem na duši, avšak nesmí usnout na vavřínech. Navíc dopřát Milánu body, které by jej mohly posunout před Palermo, to by se domácím fandům nelíbilo. Do utkání pravděpodobně nastoupí příchozí Alessandro Matri, který přišel na hostování právě z AC Milán. Juventus navíc neinkasoval od 15. ledna, kdy v Coppa Italia přehrál Hellas 6:1. Naposledy do sítě Turína tak přesně mířil Nenê.

Udinese – Juventus 0:0
Parma – Juventus 0:1
Juventus – Chievo 2:0
Juventus – Hellas 4:0
Juventus – Hellas 6:1
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. Italská Serie A nám dnes nabídne duel, který slibuje parádní podívanou. V Turíně přivítá v rámci 22. kola domácí Juventus FC hostující AC Milán. Šlágrem kola vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62