To je z dnešního zápasu vše. Děkuji za pozornost a po Novém roce se na Vás těším opět u italské kopané.
A je tu konec! AS Řím si po dlouhém měsíci připisuje do tabulky Serie A tři body po výhře 2:0 nad Janovem! Toto vítězství se začalo rodit poté, kdy se ve 42. minutě prosadil Florenzi. Zároveň to byla i jediná gólová příležitost prvního poločasu. V tom druhém se nechal po protestech zbytečně vyloučit v 75. minutě Džeko a Janov začal mít více ze hry. Jenže následně přišla pojistka v podobě přesně umístěné hlavičky Umara, tak AS Řím ukořistil všechny tři body!
90+5
90+4
Janov je sice nastěhován před pokutovým územím AS, ale zatím si nemůže vypracovat další střeleckou příležitost.
92+2
Panděv se dostal ve vápně do nebezpečného zakončení, ale střela mu nesedla přesně podle jeho představ, a tak s ní neměl brankář Szczęsny moc velké problémy.
90
Hlavní sudí Gervasoni bude stavovat ještě 5 minut! Zvrátí ještě Janov porážku?
89
AS Řím právě vstřelil branku!
Pojišťující druhý gól přidává po přesném centru Vainqueura urostlý mladíček SADIQ UMAR! Ten se tak raduje ze své premiérové branky v dresu AS! Svoji radost teď dává značně najevo a běží slavit k vlastní střídačce!
88
Poslední střídání v podání domácího trenéra Garcii. Nainggolana nahradí v samotném závěru Vainqueur.
87
Po zásahu Manolase si rozehrávku hosté zopakují.
86
A právě teď předvedl jednoduchý nákop do vápna Rincón a po sérii odrazů bude Janov rozehrávat rohový kop. Do vápna tak míří většina hostujících hráčů.
85
Hosté z Janova musí začít hrát více odvážněji a posílat do vápna centry ze stran, protože jinak se do pokutového území nedostanou.
84
AS Řím se začíná spoléhat pouze na ubránění hubeného náskoku. Na útočné polovině zůstává vytažený pouze Umar.
82
Avizované střídání je tady. Salaha na hrací ploše nahradí Umar.
81
Ano, Umar už stojí u postranní čáry a jen čeká, až se hra přeruší. Mezitím Janov kombinuje kolem pokutového území AS Řím.
80
Trenér Garcia bude střídat a vypadá to, že do hry pošle mladého útočníka Umara.
78
Domácí fotbalisté nikam nepospíchají a snaží se držet míč. Hosté však jejich rozehrávku aktivně napadají a také nakonec získávají míč zpět na své kopačky.
76
Závěr zápasu bude hodně zajímavý. Oba týmy potřebují vyhrát, ale domácí budou dohrávat pouze o deseti hráčích, hosté pak na tři útočníky.
75
Džeko nemohl uvěřit vlastním očím, že nebyla odpískána penalta, a tak se začal s rozhodčím hádat. Nakonec mu řekl něco hodně ostrého, neboť Gervasoni neváhal a vytáhl červenou kartu! Tribuny pískají a Džeko míří předčasně pod sprchy.
74
Džeko upadl po souboji s De Maiem v pokutovém území a i přes velké protesty neodpískal sudí Gervasoni pokutový kop.
73
Digneho střílený centr srazil Ntcham za cenu rohového kopu.
71
Džeko se dostal na úrovni malého vápna k odraženému míči a poté mu stačilo pouze prostřelit vše, co stálo mezi ním a odkrytou brankou. Jenže Džeko poslal svůj přízemní pokus pouze do obránce, jenž obětavě padl do jeho střely. Džeko tak protáhl své střelecké trápení.
70
Po odchodu Pjaniće zaujal netradičně místo ve středu hřiště Falqué.
69
Slibný úvod druhého poločasu je pryč a opět sledujeme především bitvu uprostřed hrací plochy. Nicméně snaha se jednotlivým týmům upřít nedá.
67
Gakpého střela se mezi tři tyče nevešla, a tak zůstal Szczęsny zcela bez práce.
65
Domácí poprvé střídají. Ze hry je stažen Pjanić, místo kterého si zahraje před chvilkou zmiňovaný Falqué.
64
Džeko proklouzl kolem tří soupeřů, ale ten čtvrtý ho zastavil zatažením za dres. Urostlý útočník poté přestal hrát a začal se hádat s rozhodčím. Sudí však žádný faul neviděl a nechal pokračovat ve hře.
64
Ze hry odchází pravděpodobně kvůli zranění Ttachtsidis, jehož nahradí Cissokho.
63
Pomalu se do hry chystá na straně AS Řím Falqué, který si tak zahraje proti svému bývalému zaměstnavateli.
62
Džeko zakopl sportovně míč, neboť na zemi zůstal ležet hostující Tachtsidis.
60
Již 8x v řadě dokázal AS Řím na svém hřišti porazit Janov. Hosté tak mají ještě 30 minut, aby tuto hrozivou statistiku změnili.
58
Hostující trenér Gasperini posílá do hry třetího útočníka Panděva, kterého vítá domácí publikum pískotem, neboť Panděv hrával dlouhé roky za městského rivala z Lazia. Ze hry pak odchází obránce Ansaldi.
56
Pjanić měl před sebou hodně prostoru a také dostatek času, aby poslal do vápna přesný centr. Jenže domácí středopolař podcenil terén a díky podklouznutí svůj pas přetáhl.
54
Po příchodu Lazoviće přestal hrát Janov tolik zataženě a skrz křídelní prostory podniká jeden nebezpečný útok za druhým. Na druhou stranu má i více otevřená zadní vrátka.
52
Krajní obránce Digne zůstává ležet na hrací ploše. Hra je tak přerušena.
51
Gervinho jen těsně podskočil Pjanićův střílený centr! No, tak teď jedna šance střídá druhou a diváci se na olympijském stadionu jistě nenudí.
49
Tak úvod druhého poločasu je velmi slibný. Nyní to byl na druhé straně Lazović, který pořádně protáhl brankáře Szczęsnyho. Ten musel po pumelici z hranice pokutového území vytáhnout ukázkový zákrok!
47
Druhé dějství začíná únikem Salaha, který mířil bodlem na zadní tyč, ale jeho střela skončila jen těsně vedle! Gervinho vzápětí svému spoluhráči gesty vyčítá, že mu nepřihrál.
46
46
O přestávce došlo na straně hostů ke střídání. Na hřišti už se totiž neobjevil Capel a místo něj nastoupil útočník Lazović.
První poločas je již minulostí. Nezáživný průběh oživila až těsně před koncem, přesněji ve 42. minutě branka Florenziho z ojedinělé příležitosti. Jinak jsme mnoho fotbalové krásy neviděli. Jedná se spíše o souboj ve středu hřiště, kde je k vidění spousta osobních soubojů. Snad úvodní branka změní průběh hry. Druhý poločas začne zhruba v 16:03.
45+2
45+2
Domácí fotbalisté drží míč na svých kopačkách a vypadá to, že jej chtějí udržet až do poločasové přestávky.
45
Rozhodčí bude nastavovat ještě dvě minuty!
44
Zajímavý moment. Po vstřelené brance běželi všichni hráči AS obejmout svého trenéra, aby mu pravděpodobně dali najevo svoji přízeň. Nicméně fanoušci na Stadio Olimpico začali pískat. Pro domácí, kteří jsou pod velkou kritikou je to další těžký moment.
42
Centr z levé strany od Digneho propadl až do míst, kam dobíhal ALESSANDRO FLORENZI, jenž svoji střelou z první nedal brankáři Janova příliš šancí!
42
První střela mezi tři tyče, kterou má na svědomí Gapké z Janova. Nicméně jeho přízemní střelu kryje domácí brankář.
41
Z hlediště se začíná pomalu, ale jistě ozývat pískot nespokojených fanoušků.
39
Nainggolan si po dalším faulu opět zahrává, protože na svém kontě už jednu žlutou kartu má!
38
První poločas se blíží nenápadně do svého konce. Snad se ještě dočkáme alespoň nějaké brankové příležitosti. Zatím to je fotbal, který se odvíjí především ve středu hřiště.
36
Jen jsem dal najevo svoji myšlenku a hned tu byla další nepovedená rozehrávka mladého stopera, kterou hasil za cenu žluté karty Pjanić.
35
Stoper AS Rüdiger zatím nehraje moc dobře a v průběhu prvního poločasu zkazil již několik rozehrávek svého týmu. Jen aby se to AS jednou nevymstilo.
33
Ntcham se uvolnil v pokutovém území, připravil si míč na svoji silnější levačku, jenže poté nedokázal přesně zacílit, neboť se mu pod nohy vrhnul Digne.
31
Nainggolan teď zabrnkal domácím fanouškům na nervy, když pro něj visela ve vzduchu druhá žlutá karta poté, co zachytil míč rukou. Sudí Gervasoni však přihmouřil i přes protesty Janova obě oči.
29
Florenzi byl v souboji o míč o krok později, než Capelo, z čehož vznikl nevybíravý faul. Za ten navíc vidí domácí hráč žlutou kartu.
27
Ukázkový zákrok předvedl stoper Janova De Maio. Nebýt jeho obětavého skluzu, řítil se Gervinho zcela sám na brankáře.
25
Domácí mají sice častěji míč na svých kopačkách, ale zatím bez tíženého efektu.
23
Rychlonohý Salah si předkopl míč kolem postranní čáry, kde suveréně pláchl hostujícím zadákům. Jeho sólo mohl zakončit Džeko, jenže ten svoji pumelici otřel o Ansaldiho záda. Rohový kop pro AS.
21
Nainggolan si spletl fotbal s Kung fu, a tak po právu dostal žlutou kartu, za kterou může být ještě rád! Taky středopolař ve službách AS nikterak neprotestuje.
21
Džeko udržel míč před dotírajícím Izzem a nakonec ho i přinutil k faulu. AS tak rozehraje přímý volný kop z velmi dobré pozice.
20
Na Florenziho centr si nejlépe naběhl De Rossi, jenže jeho hlavička si cestu mezi tři tyče nenašla.
19
Z trenérů je zatím ve svém prostoru aktivnější hostující Gasperini. Ten v něm pobíhá jako tygr v kleci a neustále po svým svěřencích pokřikuje.
17
Odražený míč si našel rychlonohý Salah, jenže ten poté nedokázal zkrotit kulatý nesmysl.
15
Aktivní Florenzi sice neobešel De Maio, ale vybojoval pro své barvy rohový kop.
13
Capel hledal některého ze svých spoluhráčů ve vápně a nakonec i našel Rincóna, jenže ten byl z celé situace tak zaskočen, že nedokázal svoji hlavičkou razantně umístit míč mezi tři tyče.
12
Série centrů hráčů Janova do pokutového území AS Řím a domácí měli s těmito míči značné problémy.
10
Centr z kopačky Pjaniće našel pouze Perinovu připravenou náruč. Domácí špílmachr se vzápětí omlouvá svým spoluhráčům za nepřesnou přihrávku.
9
Florenzi utekl po pravé straně Laxaltovi, jenž následně zatáhl za záchranou brzdu. Nicméně díky tomu uviděl i žlutou kartu.
8
Janov zatím hraje hodně zataženě, ale jakmile se dostane k míči, tak na nic nečeká a jednoduše směřuje do rychlých protiútoků.
6
Domácí tým nyní obléhá pokutové území Janova a začínají se probouzet i diváci v hledišti.
4
Rychlá akce domácích! Džeko stáhnul ze ze vzduchu míč na Gervinha, jenž z jedničky poslal rychlou kolmici na Pjaniće. Tomu však v zakončení chyběl krok!
3
Laxalt utekl domácím po levém křídle, z kterého následně poslal ostrý centr do vápna AS. Skrumáž před brankou poté vyřešil Rüdiger zakopnutím do autu i za cenu rohového kopu Janova.
2
Manolas zkoušel načechraným míčem uvolnit Nainggolana, jenže v souboji o míč byl dříve pozorný Laxalt.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří od té doby kombinují na vlastní polovině.
1

AS Řím: Szczęsny – Digne, Rüdiger, Manolas, Florenzi – Nainggolan, De Rossi (C), Pjanić – Gervinho, Džeko, Salah.
Náhradníci: De Sanctis, Lobont – Emerson, Falqué, Uçan, Umar, Iturbe, Castán, Vainqueur, S. Keita, Gyömbér, Maicon.

Janov CFC: Perin – Ansaldi, De Maio, Muñoz, Izzo – Laxalt, Ntcham, Tachtsidis, Rincón, Capel – Gakpé.

Rozhodčí: Gervasoni – Passeri, Longo.
Který z trenérů tak ustojí tlak na svůj post? Souboj trenérů v podobě zápasu mezi AS Řím a FC Janov Vám nabídneme pomocí podrobného textového onlajnu!
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně se oba celky potkali v rámci domácí soutěže ligicky dvakrát a pokaždé se z výhry radoval AS Řím. Ten navíc v obou duelech ani jednou neinkasoval. Nejprve si z Janova odvezl hubenou výhru 1:0 (Nainggolan) a poté v domácím prostředí zvítězil 2:0 (Doumbia, Florenzi). Celkově se AS Řím na Janov v domácím prostředí daří, neboť ho na Stadio Olimpico dokázal porazit 8x v řadě!
Janov CFC

Grifové z Janova plnili poslední roky roli tzv. štiky Serie A. Dokázali trápit italské velkokluby a stabilně se pohybovali v horní polovině tabulky. V loňské sezóně dokonce dlouhou dobu bojovali i o příčky zaručující Ligu mistrů. Stejné očekávaní pak měli fanoušci Janova i od letošního ročníku, jenže jejich tým se až překvapije moc trápí. Aktuálně se totiž nachází na první nesestupové 16. příčce a za sebou mají hned tři prohrané zápasy v řadě. I na jejich lavičce se tak o práci obává zkušený Gasperini, jenž musí dle vedení Janova na hřišti Říma herně přesvědčit, že je mužem na správném místě. Janov přijíždí do hlavního města Itálie bez řady zraněných hráčů: Burdisso, Marchese, Pavoletti, Perotti a Dzemaili. Z výpisu zraněných hráčů tak lze usoudit, že Janov nečeká vůbec nic snadného, neboť jim chybí řada hráčů ze základní sestavy. Především dva kvalitní útočníci a dirigent obranné řady.

Poslední zápasy: P, P, P, V, R.
AS Řím

Vlci vlétli do letošní sezóny ve velkém stylu. Patřili mezi nejlépe střílející tým v Itálii, sbírali jednu výhru za druhou a přivedli své fanoušky k myšlence, že letos by mohla skončit dlouhá doba, během které čekají na ligový titul. Jenže poté přišel výprask od Barcelony v rámci Ligy mistrů a na tým z Věčného města padla deka. Od derby z Laziem nedokázal AS Řím v lize vyhrát (5 týdnů) a z průběžného prvního místa klesl až na pátou pozice, ze které ztrácí na vedoucí Inter již sedm bodů! Média navíc stále více probírají další působení trenéra Garcii, který bude údajně po dalším nezdaru odvolán. Nicméně se objevily i články, že francouzský elegán na lavičce AS zažije právě proti Janovu svoje derniéru. Pomyslnou poslední kapkou na jeho dalším působení bylo vyřazení v domácím poháru, kdy AS Řím vypadl s druholigovou Speziou. Každopádně AS potřebuje zabrat, aby alespoň dočasně uspokojil své náročné fanoušky před krátkou zimní přestávkou. K tomu mu však nepomůže zraněný kapitán Totti a dlouhodobě zraněný Strootman. Otazník pak visí nad starty Torosidise a Gervinha.

Poslední zápasy: R, R, P, R.
Nedělní odpoledne nabídne souboj dvou trápících se týmů, jejichž počínání nazývají italští fotbaloví odbornící krizí. Díky domácímu prostředí však budou mírnými favority fotbalisté AS Řím! V dnešním zápase navíc hrají oba trenéři o své posty. Ve hře tak bude kromě ligových bodů i jejich kariéra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62