Dnešní utkání je u konce! Bologna FC v domácím prostředí prohrála s Interem Milán 0:1, hosté navíc dohrávali bez vyloučeného Mela!

První poločas dnešní předehrávky desátého kola toho bohužel příliš zajímavého nenabídl. Na pořádné šance jsme si musel počkat až na závěr poločasu. Alex Ferrari podnikl krásný průnik, avšak jeho následnou střelu zablokoval Santone. Na druhé straně právě Santon poslal nebezpečný centr do vápna, těsně před Icardim míč odhlavičkoval domácí stoper!

Interu zkomplikoval situaci v 60. minutě Felipe Melo, který dostal druhou žlutou kartu, a byl vyloučený. O sedm minut později se však dokázal prosadit Inter! Ljajić našel lépe postaveného Maura Icardiho, který svůj tým poslal do vedení! Domácí však příliš šancí neměli, tu největší si schovali do poslední nastavené minuty. Za obranu dostal přihrávku Destro, jehož prudkou střelu však vyrazil neskutečný Handanovič!

Inter se tak alespoň do zítřejšího večera dostává do čela Serie A! Na druhé AS Řím má momentálně náskok jednoho bodu. S římským celkem se navíc Inter utká v příštím kole!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu brzy nashledanou!
90+6
90+6
Z následného rohového kopu se už domácí neprosadili, a Inter už své těsné vedení udrží!
90+5
Naprosto famózní Handanovič! Před vápnem natáhl ke střele Saphir Taïder, jehož ránu však zblokoval Kondogbia do pravé strany. K míči se dostal Diawara, který našel za obranou volného Destra, jehož pohotovou střelu však neskutečně vyrazil Handanovič na rohový kop!
90+4
Fredy Guarín se dostal k míči na polovině hřiště, a následně ho dokázal udržet na útočné polovině, a ušetřil další cenné vteřiny!
90+3
Mladý záložník Diawara hledal křížným centrem na pravé straně střídajícího Falca. Italský útočník se pokoušel slepnout míč pro Mancosua, nicméně přihrávku vystihl Miranda!
90+2
Inter však zatím závěr zápasu zvládá velmi dobře! Juan Jesus sice pustil Ferrariho k centru. Mladý italský obránce však ve vápně našel pouze Jesuse!
90
Hlavní rozhodčí Luca Banti navíc nastavuje celkem pět minut nad rámec základní hrací doby, tudíž Bologna má ještě dostatek času na vyrovnání!
89
Rodrigo Palacio u postranní čáry poslal k zemi Saphira Taïdera, nicméně zákrok se vůbec nelíbil Robertu Mancinimu, který měl opět potřebu komunikovat s hlavním rozhodčí. Luca Banti následně italského trenéra vykázal na tribunu!
88
Roberto Mancini provádí své poslední střídání v dnešním zápase. Po velmi dobrém výkonu odchází ze hřiště Adem Ljajić, kterého na hřišti na poslední minuty střídá Rodrigo Palacio!
87
Inter se následně dostal k míči, a postupoval do rychlého protiútoku, který táhl po pravé straně Juan Jesus. Na pravé straně ho však poslal k zemi Rossettini, který dostává žlutou kartu!
86
Střídající Desto našel ve středu mladého Diawaru, který pohotově poslal centr do vápna. Stoper Miranda byl však na svém místě, a dokázal centr odvrátit.
85
Bologna sice dokáže sympaticky kombinovat na útočné polovině, avšak ve finální fázi to není ono. Do zakončení se sice dostal Saphir Taïder, avšak jeho slabá střela byla snadným soustem pro Handanoviće!
83
Aktivní Adem Ljajić si dnešním výkonem říká o základní sestavu! Srbský záložník skvěle nahradit v základu Stevana Jovetiće, a Roberto Mancini musí být jeho výkonem jistě potěšený! Tentokrát byl Ljajić faulován na levé straně, a Inter zůstane u míče.
82
Bologna se dokázala usadit na útočné polovině, a kombinovala ze strany na stranu. Nakonec se k centru odhodlal Diawara, který však ve vápně našel pouze bránícího Andreu Ranocchiu.
81
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Matteo Mancosu, přichází Filippo Falco.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Mauro Icardi, přichází Jonathan Biabiany.
81
81
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Luca Rizzo, přichází Mattia Destro.
80
Exekuce rohového kopu se ujal Adem Ljajić, který svůj centr nasměroval na zadní tyč, kam si nabíhal Andrea Ranocchia. Italský obránce se však k hlavičce nedostal.
78
Před vápnem si zpracoval centr od Jesuse Mauro Icardi, kterému se však následná střela vůbec nepovedla. Míč však tečoval domácí stoper Rossettini, a bude z toho rohový kop!
77
Alex Ferrari tentokrát poslal míč na pravou stranu pro naběhnutého Anthony Mouniera, který však měl proti sobě Juana Jesuse. Brazilský obránce si nakonec počínal lépe, a dokázal vybojovat míč.
76
Bologna se usadila kombinací na útočné polovině, a pokoušela se dostat do zakončení. Alex Ferrari se pokoušel najít ve vápně naběhlého Brienzu. Ven z branky však šel brankář Handanovič, který míč v pohodě lapil.
74
Své první střídání v tomto zápase provádí hostující kouč Roberto Mancini. Ze hřiště odchází Ivan Perišič, který předvedl průměrný výkon. Na jeho místo přichází Fredy Guarín, který by se měl starat zejména o defenzivní práci.
73
Následně však Inter míč ztratil, a domácí celek mohl jít do protiútoku. Ten táhl středem hřiště střídající Brienza. Jeho postup však zastavil nedovoleným zákrokem Juan Jesus!
72
Ivan Perišič se pokoušel na pravé straně uvolnit Davide Santona, který svému spoluhráči nabíhal po lajně. Chorvatský záložník si však na přihrávku netroufl, a raději poslal míč do středu.
71
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Emanuele Giaccherini, přichází Franco Brienza.
69
Hostující celek teď čeká nesmírně těžkých dvacet minut, neboť musí bránit hubené vítězství! Do útoku se však vydal aktivní Davide Santon, který vyslal nebezpečnou ránu z pravé strany, kterou však Da Costa lapil!
67
Inter Milán právě vstřelil branku!
Tak to je velký šok pro domácí celek! Inter se i v oslabení dokázal dostat do vedení! Skvělou přihrávku za obranu dostal Adem Ljajić, která se k němu však vůbec nemusela dostat, neboť Ferrari nedokázal míč odkopnout. Srbský ofenzivní záložník následně předložil míč pro MAURA ICARDIHO, který měl již pozici jednoduchou!
66
Při rozehrávce se do obrany stáhl Geoffrey Kondogbia, který si nadělal velké starosti, když se nechal obrat Mounierem. Naštěstí pro hosty francouzský záložník fauloval, a jeho další postup byl zastaven!
64
K míči se při rozehrávce standardní situace postavil Saphir Taïder. Mladý alžírský záložník se opřel do míče, nicméně jeho rána letěla opravdu hodně vysoko nad branku!
63
Dlouhý pas za obranu dostal Matteo Mancosu, který si míč zpracoval, avšak na zádech měl Mirandu. Brazilský stoper se však k míči nedostal, a zkušeného Itala poslal k zemi.
62
Inter zahajuje své oslabení velmi dobře, a kombinuje na vlastní polovině. V kombinaci Interu je však znát, že jeden hráč chybí. Domácí hráči navíc velmi agresivně napadají.
60
Tak to je obrovská komplikace pro hostující Inter! Zkušený brazilský záložník teď vůbec nezvládl situaci ve středu hřiště, a ostrým zákrokem poslal k zemi Lucu Rizza! Melo navíc už jednu žlutou měl, a tak je vyloučený!
59
Inter se teď mohl dostat do vedení! Aden Ljajić se uvolnil na pravé straně, a poslal přízemní centr do vápan, který našel Icardiho. Hostující kapitán však míč špatně zpracoval, a míč se odrazil na nohu Perišiče, jehož ránu zablokoval Taïder!
58
Domácí Amadou Diawara si teď jistě zaslouží kladné body za odvahu, nicméně mladý záložník domácího týmu vyslal střelu, která mířila úplně mimo, a ohrozila spíše rohový praporek!
57
Dlouhý odkop brankáře Da Costy hledal na útočné polovině útočníka Mancosu. Zkušený hráč však prohrál souboj s Mirandou, který odhlavičkoval míč na útočnou polovinu.
55
Marcelo Brozović byl v prvním poločase zcela neviditelný. Teď se však chorvatský středopolař předvedl povedenou ranou ze střední vzdálenosti. Brankář Angelo Da Costa však střelu dobře viděl, a bez problému míč chytil.
54
Exekuce se ujal Giaccherini, to však není až tak podstatné, neboť hned po rozehrání standardní situace hlavní rozhodčí přerušil hru, neboť na hraně pokutového území fauloval domácí Rossettini.
53
Podruhé v dnešním zápase musel hlavní rozhodčí sáhnout do kapsičky. Tentokrát žlutá karta byla určená pro Felipe Mela, který se na levé straně projel po noze Rizza! Bologna má navíc k dispozici zajímavou standardní situaci!
53
Tentokrát se však nedovoleným zákrokem provinil Icardi, který byl pozdě v souboji s Lucou Rossettinim, a tak domácí stopera poslal k zemi. Tento zákrok pochopitelně neušel pozornosti hlavního rozhodčího.
52
Adem Ljajić se u postranní čáry ocitl v obležení dvou protihráčů. Srbskému záložníkovi však pomohl nedovolený zákrok Alexe Ferrariho. U míče tak zůstane hostující Inter.
51
Inter je však ve druhém poločase o poznání aktivnější! Tentokrát Kondogbia uvolnil Adema Ljajiće, který sice svým centrem našel Icardiho. Hostující kapitán se však nacházel v ofsajdu!
50
Inter se dostal velmi rychle na útočnou polovinu, a využil rozhozené obrany domácích. Pěknou přihrávku na pravou stranu dostal Ivan Perišič, který však s míčem nenaložil ideálně, a jeho slabý centr sebral Da Costa!
49
Na druhé straně Bologna zahrávala zajímavou standardní situaci, které se ujal Giaccherini. Centr zkušeného italského útočníka prodloužil na hranici vápna Ferrari, avšak následně si dokázala obrana Interu poradit.
47
Davide Santon pokračuje v aktivní hře i ve druhém poločase! Tentokrát italský obránce ve vápně dokázal najít Maura Icardiho. Argentinský útočník však míč poslal mimo branku Da Costy!
46

Druhý poločas začne přibližně v 21:54, a doufejme, že konečně uvidíme nějaké góly!
45+2
45
Hlavní rozhodčí Luca Banti nastavuje celkem jednu minutu nad rámec základní hrací doby!
44
Závěr poločasu zatím lépe vychází Interu, který nepouští svého soupeře k míči, a kombinuje na útočné polovině. Na dostřel branky Angela Da Costy však zatím není.
42
Následného rohového kopu se ujal Adem Ljajić, jehož centr nebyl příliš povedený, a obrana Bologni ho dokázala odvrátit. Následně za vápnem natáhl ke střele Kondogbia, který však nemířil přesně.
41
Davide Santone se po kombinaci s Ljajićem dokázal dostat k centru, kterým na přední tyči hledal Maura Icardiho. Před hostujícím kapitánem však nebezpečný centr odvrátil na rohový kop stoper Rosettini!
40
Exekuce následné standardní situace se ujal Luca Rizzo, kterému se však centr příliš nepovedl, a obrana Interu si dokázala poradit. Milánský celek otáčí hru, a dostává se na útočnou polovinu.
39
Čtyři a dost! Geoffrey Kondogbia tentokrát zákeřným faulem zezadu poslal k zemi Taïdera, a tentokrát Luca Banti neváhal, a udělil hostujícímu záložníkovi žlutou kartu!
38
Parádně to udělal domácí Alex Ferrari, který si naběhl z pravé strany do středu, protáhl se mezi dvojicí protihráčů, a dostal se ke střele, tu však na poslední chvíli dokázal zablokoval Davide Santon!
37
Kombinaci domácího celku narušil dalším nedovoleným zákrokem Kondogbia, ani v tomto případě však Luca Bati žlutou kartu ze své kapsičky nevytáhl.
36
Davide Santon je zatím rozhodně nejaktivnějším hráčem hostujícího Interu. Tentokrát se italský obránce opět pokoušel odcentrovat z pravé strany. Jeho pokus však zastavil Masina.
34
Postupnou kombinaci Interu na útočné polovině narušil nedovolený zákrok Geoffreyho Kondogbii, který poslal k zemi Masinu. Francouzský záložník se provinil již třetím nedovoleným zákrokem v tomto zápase, avšak žlutou zatím nedostal.
33
Nebezpečný protiútoku Bologni vedl po levé straně Anthony Mounier, který následně poslal přízemní centr do vápna, na který si nabíhal Giaccherini. Těsně před ním však míč odkopl ve skluzu Ranocchia.
32
Davide Santon si na pravé straně troufl na průnikl mezi dvojicí hostujících hráčů. Bývalý obránce Newcastlu však následně míč ztratil, a do protiútoku jdou domácí.
30
Hostující celek je rázem na útočné polovině daleko aktivnější! Na pravé straně Ljajić společně s Brozovićem vykombinovali pozici pro Santona, který svým centrem našel hlavu Icardiho. Hostující kapitán však hlavičkoval mimo!
28
Exekuce nebezpečné standardní situace se ujal Adem Ljajić, který svým centrem našel ve vápně hlavu Ivana Perišiče. Chorvatskému křídelníkovi se však hlavička nepovedla, a míč poslal mimo branku.
27
Davide Santon se pokoušel uvolnit na pravém křídle ze souboje s Adamem Masinou. Mladý italský obránce nakonec skončil na zemi, a hlavní rozhodčí po dlouhém váhání odpískal nedovolený zákrok!
26
Anthony Mounier udělal na pravé straně kličku do středu, a následně dostal míč na Saphira Taïdera. Mladý alžírský záložník si však míč špatně zpracoval, a ten mu utekl k Handanovičovi.
25
Ivan Perišič se dokázal uvolnit na levé straně po přihrávce Kondogbii, a poslal centr do vápna Bologni. Chorvatský reprezentant však umí jistě poslat lepší centry, tento skončil v zámezí.
24
Pomalou kombinace se pokoušel zrychlit stoper Andrea Ranocchia, který hledal na levém křídle Maura Icardiho. Kapitán Interu však zaspal při náběhu, a u míč na hrací ploše nestihl.
23
Milánský celek se opět dostal do postupné kombinace na útočnou polovinu. Bologna však skvěle napadá, a nepouští svého soupeře na dostřel své branky.
21
Aktivní Alex Ferrari posílal před vápno nebezpečný centr do vápna Interu. Miranda však centr dokázal odvrátit, a ve středu hřiště si následně skvěle počínal Kondogbia, který si přehodil Diawaru, a může zamířit vpřed.
20
Až teď se Inter dostal do postupné kombinace na útočné polovině. Brazilec Miranda se pokoušel zrychlit hru dlouhým centrem na pravou stranu, kterým hledal Davide Santon. Italský obránce však míč na hrací ploše nezachytil.
18
Velmi dobrou práci odvedl na pravém křídle Ivan Perišič, který se dokázal uvolnit ze souboje s Masinou, a následně našel Davide Santona. Mladý italský obránce poslal centr, který však hned zablokoval právě Masina!
17
Aktivita Bologni však nadále pokračuje, a milánský celek se nemůže dostat ke své hře. Další nebezpečný centr do vápna Interu poslal Alex Ferrari, který málem našel Giaccheriniho, ten však na míč těsně nedosáhl.
16
Domácí celek tentokrát zahrozil z opačné strany, a k centru se propracoval obránce Adam Masina. Marocký hráč však svým centrem ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
15
Bologna se velmi rychle přesunula na útočnou polovinu, a v pravém rohu dokázal vybojovat rohový kop mladý Alex Ferrari. Následně roh rozehrál Rizzo, který svým centrem hledal v levé části vápna Mouniera. Těsně před ním však hlavičkou míč přizvedl Ferrari.
14
Rozehrávky standardní situace se ujal Marcelo Brozović, jehož centr byl však hodně přetažený, a nabíhající Andrea Ranocchia na míč nedosáhl. Následuje odkop od branky Da Costy!
13
Do velmi odvážného průniku se pustil Geoffrey Kondogbia, který si to namířil mezi trojici protihráčů. Následně se mu postavil do cesty stoper Rossettini, který francouzského středopolaře poslal k zemi. Následuje zajímavá standardní situace.
12
U postranní čáry na levé straně kombinoval Luca Rizzo s obráncem Adamem Masinou. Do souboje s Rizzem vlétl Davide Santon, který se provinil lehkým "šlapákem". Oba však vzal situaci férově, a hostující obránce se řádně omluvil.
10
Domácí celek se nejprve stáhl na vlastní polovinu. Míč se následně dostal k Diawarovi, který uviděl za obranou naběhlého Giaccheriniho, a poslal dlouhý centr. Italský útočník však vybíhal z ofsajdového postavení.
9
Na dlouhý nákop Felipeho Mela na levou stranu si nabíhal jeho krajan Juan Jesus. Na brazilského obránce byl však centr příliš dlouhý, a vhazovat bude Bologna!
8
V úvodu utkání je zatím vcelku překvapivě aktivnější domácí celek! To se pokoušel změnit Adem Ljajić, který postupoval středem hřiště. Jeho následná přihrávka směřovala na pravou stranu pro Perišiče, jehož střelu však Da Costa dokázal lapit!
8
Na začátku zajímavé kombinace Bologni byl Taïder, který našel křížným pasem ve středu hřiště Giaccheriniho, jenž se pokoušel zprvní najít za obranou Mancosua. Jeho přihrávku však vystihl stoper Miranda.
7
Ve středu hřiště zbytečně ztratil míč Marcelo Brozović, který našel pouze spoluhráče Mouniera. Francouzského útočníka následně poslal k zemi jeho krajan Kondogbia, který si koleduje o žlutou kartu.
5
Exekuce následné standardní situace se ujal Anthony Mounier, jehož centr však dokázala obrana Interu odvrátit. K míči se následně dostal ve středu hřiště obránce Oikonoumou, který hledal dlouhým nákopem za obranou právě Mouniera. Francouzský útočník však na míč těsně nedosáhl!
4
Spolupráce Taïdera s Anthony Mounierem pokračovala opět na pravé straně. Tentokrát již však ukončil hostující Geoffrey Kondogbia, který zasáhl nohu prvně jmenovaného, a je odpískán nedovolený zákrok.
3
Brankář Angelo Da Costa skvělým výkopem našel na levé straně u postranní čáře obránce Masinu, který si míč zpracoval, nicméně jeho následná rozehrávka našla pouze hostujícího Adem Ljajiće, který v sestavě Interu dnes dostává poprvé v této sezóně šanci od začátku!
2
Anthony Mounier si sympaticky narazil míč na pravé straně s Saphirem Taïderem. Přihrávka alžírského záložníka však příliš přesná nebyla, a Mounier nedokázal míč dostihnout na hrací ploše.
1
Hlavní rozhodčí Luca Banti právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měli k dispozici fotbalisté hostujícího celku, kteří poslali míč hned k obráncům. Inter tak začíná kombinovat od vlastního vápna.
1

Bologna FC: A. Da Costa – Ferrari, Oikonomou, Rossettini, Masina – Taïder, Diawara, Rizzo – Mounier, Giaccherini – Mancosu.
Náhradníci: Stojanović, Sarr – Morleo, Pulgar, Crisetig, Brienza, Destro, Mbaye, Acquafresca, Falco, Gastaldello, Brighi.

Inter Milán: Handanovič – Santon, Miranda, Ranocchia, Jesus – Brozović, Melo, Kondogbia – Ljajić, Icardi, Perišič.
Náhradníci: Carrizo, Berni – Jovetić, Palacio, Biabiany, Telles, Guarín, Montoya, Medel, Gnoukouri, Nagatomo, Manaj..
Příjemný úterní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Italská Serie A má o tomto víkendu na programu vložené desáté kolo. My se dnes zaměříme na předehráku mezi Bolognou FC a Interem Milán. Úvodní výkop je naplánován v 20:45, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
BOLOGNA FC
Klub, založený v roce 1909, hrál v loňské sezóně druhou nejvyšší italskou ligu. Rossoblú se však dokázali probojovat do nejvyšší soutěže, v té se jim však zatím příliš nedaří. Momentálně se nacházejí až na 18, tedy první sestupové pozici. Dnes navíc Bologna nastoupí proti favorizovanému Interu!

Bologna má za sebou těžké období, kdy prohrála hned čtyřikrát v řadě! Tuto černou sérii však svěřenci trenéra Rossiho zastavili o tomto víkendu! Bologna se představila na půdě dalšího nováčka Carpi. Do vedení šel ve 24. minutě domácí celek, nicméně hned po přestávce srovnal Gastaldello. Ve třetí nastavené minutě vystřelil Bologně důležitou výhru Masina! Do dnešního utkání tak Bologna vstupuje v dobrém psychickém rozpoložení!
INTER MILÁN
Slavný milánský celek vstoupil do nové sezóně naprosto skvěle, a v prvních pěti zápasech nepoznal hořkost porážky, a vyhříval se na první příčce tabulky! Následně však přišla vysoká porážka od Fiorentiny, a výkony Interu šly mírně dolů. Momentálně se Nerazzurri nacházejí na čtvrté příčce se ziskem 18 bodů, a v případě dnešního vítězství by se Inter mohl posunout na průběžnou první pozici!

Po reprezentační pauze se Inter Milán představil v domácím prostředí ve šlágru kola s Juventusem. Diváci v Miláně však branku neviděli, a body se dělily. Následně sehráli svěřenci trenéra Manciniho přátelské utkání s milánským AC. Oba týmy nastoupily v hodně kombinovaných sestavách. Nakonec vyhrál Inter díky brance Kondogbii z 12. minuty. O tomto víkendu se Inter představil na jihu Itálie v Palermu. Hostující celek poslal do vedení v 60. minutě Ivan Perišič, nicméně Gildardino za šest minut srovnal na konečných 1:1!

Svěřenci Roberta Manciniho vstupují do dnešního utkání v roli velkého favorita. Italský celek však trápí ofenziva! Za devět zápasů Inter nastřílel jen devět branek. Vedení Interu jistě doufá, že Jovetić a spol. se právě v dnešním utkání střelecky probudí ...
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62