Je dobojováno! Boloňa udělala po výhře 2:0 pravděpodobně definitivní krok k záchraně a zbytek sezóny už se může fotbalem společně se svými fanoušky pouze bavit. To samé se dá říci i o Janově, který dnes šetřil několik svých opor. Gólový účet zápasu otevřel ve 12. minutě Gicaccherini, na jehož trefu mohl ještě před přestávkou odpovědět Pavoletti, ale ten ve stejné pozici zklamal. Definitivní rozuzlení pak přišlo v 63. minutě, kdy dal díky šťastnému odrazu gól Floccari. To tak zcela zlomilo janovský odpor a zbytek zápasu si již Boloňa zkušeně pohlídala.
90+4
90+4
Každou chvílí zazní závěrečný hvizd. Ani jeden z týmů se už nikam nežene.
90+3
Floccari vybojoval díky svému důrazu rohový kop pro svůj tým. Boloňa tak dohrává zápas na útočné polovině.
90+2
Boloňa hraje zkušeně a drží míč u rohového praporku, kde spřádá cenné vteřinky.
90
Rezervní sudí právě seznamuje všechny přítomné s tím, že jeho kolega Damato bude nastavovat ještě 4 minuty!
89
Janov se i přes veškerou snahu a poslední zbytky sil nemůže dostat do souvislého tlaku a navíc jeho útočné snažení končí těsně před pokutovým územím.
87
I Boloňa využije všechny tři střídání. V rámci toho posledního přichází na hřiště Ferrari, opačným směrem pak míří Masina.
87
Brienza se nadechl k velkému sólu, které nakonec zakončil pouze do boční sítě. Byla tam ale teč, a tak bude Boloňa rozehrávat rohový kop.
85
Boloňa má zatím závěrečné minuty pod kontrolou a svého soupeře nepouští do žádných příležitostí. Cenného vedení a blízkého zisku tří bodů si váží i domácí publikum, které už začíná zpívat vítězné chorály.
83
Pokud chtějí hosté z Janova ještě zápas zdramatizovat, musí dát co nejrychleji kontaktní gól. A čas jim teď hodně rychle utíká.
81
Domácí trenér Donadoni střídá. Pro dnešek už má dohráno střelec první branky Giaccherini, na záverečné minuty pak přichází Constant.
80
Na útočný výlet se vydal zadák Izzo, který si pohrál s domácí obranou a poté se odhodlal k technické střele na zadní tyč. Tu zastavil famózním zákrokem Mirante!
78
Útočník Janova Suso o sobě dal poprvé vědět. To když se obtočil kolem svého strážce a pohotovou střelou pořádně protáhl Miranteho. Strážce domácí svatyně nakonec na míč nedosáhl, ale trápit ho to nemusí, neboť kulatý nesmysl šel jen těsně kolem pravé tyče.
77
Už se opět hraje a oba hráči se hlásí o návrat na zelený pažit.
76
Ve vzdušném souboji se nešťastně srazili Gastaldello s Pavolettim. Hra je tak přerušena, neboť oba hráči potřebují ošetřit.
74
Floccariho pokus z hranice pokutového území míří těsně nad.
72
Hosté naposledy střídají. A nepřichází žádné zvučné jméno, ale Fiamozzi, jenž nahradí Ansaldiho.
70
V posledních minutách je to nezáživná pasáž hry, která se odvíjí kolem středového kruhu.
68
Boloňa drží míč na vlastní polovině a čeká s čím přijde soupeř. Ten jejich postupnou rozehrávku napadá spíše alibisticky.
66
Domácí jsou v laufu, naopak hosté jako opaření.
63
Bologna právě vstřelila branku!
Nešťastný gól pro Janov, ale Boloně to jistě vůbec nevadí! V pokutovém území chtěl jeden z obránců vsadit na důrazný odkop z vlastního vápna, jenže při něm napálil pouze SERGIA FLOCCARIHO, od kterého se míč odrazil nechytatelně za brankářova záda.
61
Brighi napřáhl ze střední vzdálenosti a jeho pumelici musel brankář Lamanna krotit až nadvakrát. Štěstí pro brankáře Janova, že nikdo z domácích střelu nedobíhal.
59
Rizzo kulhá za postranní čáru a v utkání už pokračovat nebude. Na hrací plochu tak přichází Zúñiga.
58
Oživit hru Janova přichází zkušený záložník Capel, místo mu uvolní překvapivě Laxalt, který byl dnes zatím jednoznačně nejlepším hráčem svého týmu.
56
Střílený centr z kopačky Ansaldiho chtěl odhlavičkovat Maietta, ale míč se od něj nakonec odrazil nešťastně na druhou stranu, než stoper Boloni zamýšlel. Roh pro Janov.
54
Zkušený kouč Janova Gasperini nechal dnes na lavičce náhradníků hned několik zkušených hráčů: Burdisso, Lazović, Capel, Džemaili, nebo Cerci. Možná chtěl nechat vyniknout jiné hráče, když už ve zbytku sezóny nemá co ztratit, ani co získat, ale zatím jeho týmu daná kvalita na hřišti velmi chybí.
52
Ani jeden ze soupeřů neuhne před žádným soubojem. Dnešní zápas musí stát všechny aktéry hodně sil.
50
Míč se přesouvá rychle z jedné strany na druhou, nicméně akce obou mužstev končí těsně před jednotlivými vápny.
48
Rossettini byl v souboji o míč později než Laxalt, a tak po zásluze obdrží za svůj zákrok žlutou kartu.
47
Domácí Rizzo pronikl dravě do pokutového území, kde si narovnal míč na svoji levačku a poté přízemní střelou protáhl brankáře Lamannu.
46
Trenér Janova udělal o přestávce jednu změnu. Na hřišti se už neobjeví útočník Matavž, jehož nahrazuje Suso.
46
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Bolognou a Janovem. Hraje se především uprostřed hrací plochy, kde oba týmy svádějí tvrdé osobní souboje. I přesto, že nám zápas nenabídl příliš fotbalové krásy, branky jsme se přece jen dočkali. Postaral se o ní domácí křídelník Giaccherini! I hosté z Janova se dostali do velké příležitosti, jenže k jejich smůle si útočník Pavoletti vylámal zuby na brankáři.
45
45
Rezervní sudí nepřichází k postranní čáře, a tak jeho kolega pravděpodobně nenastaví ani minutu.
44
Matavž si snažil vymodlit faul uvnitř pokutového území, ale sudí Damato mu na špek neskočil.
42
Floccari se vydával do nebezpečného protiútoku, a tak zadák Muñoz zatáhl za záchranou brzdu i za cenu žluté karty.
41
Závěr poločasu patří Janovu, který svého soupeře přitlačil na vlastní polovinu.
39
Hostující útočník Pavoletti postupoval zcela sám na brankáře, proti kterému si v obrovské příležitosti vylámal zuby! Roh pro Janov!
37
Rincón stáhl ze zadu za dres k zemi Brighiho a s tím už neměl slitování sudí Damato, jenž tahá ze své kapsičky žlutou kartu.
35
Domácí se svým přechodem z vlastní poloviny do útoku nijak nespěchají a napadání Janova končí zásadně útočnými fauly. Hra se teď opět kouskuje.
33
Rizzo si stáhl dlouhý míč, podržel ho proti dvojnásobné přesile a nakonec ještě pro své barvy vybojoval rohový kop.
32
Už poněkolikáté v dosavadním průběhu hry končí Brighi na zemi. Zkušený záložník je tak nejvíce faulovaným hráčem a jestli to takto půjde dál, bude toho mít brzy plné zuby.
30
Janov je nebezpečný především po své levé straně, kde operuje aktivní dvojice Laxalt Silva! Právě po jejich akci musela obrana Boloni nadvakrát odvracet nebezpečné centry.
28
Janov se teď nastěhoval před pokutové území Boloni, kde postupnou kombinací hledá cestu k brance.
27
Floccari svedl tvrdý osobní souboj se stoperem Muňozem, ze kterého nakonec jako vítěz vyšel zadák Janova.
25
Giaccheriniho střílený centr přeletěl všechny aktéry uvnitř pokutového území! Velká škoda pro domácí barvy, neboť obránci janova zcela zaspali při obsazování.
23
Po nešťastném zásahu Lamanny budou domácí rozehrávat rohový kop. Brankář Janova si dnes při centrovaných míčích není vůbec jistý.
22
Hra je teď často přerušovaná drobnými fauly, jako například teď, kdy se Laxalt v souboji s Brighim prezentoval hokejovým bodyčkem.
20
Rosettini poslal k zemi ostrým skluzem Pavolettiho. Vše se obejde pouze s domluvou, ačkoliv si hostující střídačka žádá pro zadáka žlutou kartu.
18
Výborná individuální akce Laxalta uvolnila na levé straně Rincóna. Jenže ten poté ke smůle Janova neodcentroval zrovna podle svých představ. Mirante tak zůstal v brance Boloni opět bez práce.
16
Ansaldiho centr nenašel nikoho z jeho spoluhráčů, a tak skončil v náručí brankáře Miranteho. Ten se v dosavadním průběhu hry dotkl míče vůbec poprvé.
14
Janov se snaží rychle odpovědět, ale jeho snaha končí pouze před vápnem Boloni.
12
Za hostující obranu si naběhl hodně aktivní EMANUELE GIACCHERINI, který se rázem ocitl zcela sám před brankářem. Nicméně křídelník Boloni zachoval chladnou hlavu a bez problémů rozvlnil síť! Klíčovou přihrávku si připsal středopolař Brienza!
10
Brienza se snažil šikovně prostrčit míč do uličky na rozběhnutého Floccariho, ale přihrávka byla nakonec příliš prudká, než aby ji domácí útočník zachytil.
8
Taïderova střela končí jen na dobře postavené zdi Janova a nakonec z toho nebude ani rohový kop.
7
Pro domácí Boloňu se rýsuje zajímavá příležitost! Giaccherini se totiž nebál a šel do souboje s přesilou, čímž si nakonec vymodlil faul těsně před vápnem!
5
Z pravé strany posílal Giaccherini nadýchaný centr do pokutového území. Ten se nakonec jen o chloupek nedostal ke Floccarimu a to díky zásahu Izza.
3
Řadu tvrdých soubojů uprostřed hrací plochy řeší sudí Damato přerušením a přisuzuje míč hostům. Samozřejmě k nelibosti domácího publika, které je zatím hodně slyšet.
2
Laxalt udělal domácí obraně pořádný vítr kolem levé postranní čáry. Stopku mu vystavil až včasný skluz obránce Masina.
1
O úvodní rozehrávku se postarali hosté, kteří zatím drží míč na vlastní polovině.
1

Bologna FC: Mirante – Masina, Maietta, Gastaldello, Rossettini – Taïder, Brienza, Brighi – Giaccherini, Floccari, Rizzo.
Náhradníci: A. Da Costa, Stojanović – Oikonomou, Krafth, Pulgar, Zúñiga, Crisetig, Acquafresca, Constant, Ferrari, Mounier, Donsah.

Janov CFC: Lamanna – De Maio, Muñoz, Izzo – Silva, Ntcham, Rincón, Ansaldi – Laxalt, Pavoletti, Matavž.
Náhradníci: An. Donnarumma, Sommariva – Burdisso, Cerci, Capel, Marchese, Lazović, Suso, Fiamozzi, L. Rigoni, Džemaili, Tachtsidis.

Rozhodčí: Damato – Valeriani, Lo Cicero.
Dnes budeme společně sledovat utkání mezi Boloňou a Janovem, ve kterém jsou šance na výhru obou mužstev zcela vyrovnané, neboť ani jeden nejde do vzájemného duelu z pozice jednoznačného favorita! Domácí nemají jistou záchranou v nejvyšší soutěži, a tak budou jistě hrát na výhru! Naopak jejich soupeř z přístavního města může být o něco klidnější, jelikož se pohybuje v klidném středu tabulky Serie A! První duel letošní sezóny vyšel lépe pro Boloňu, která na hřišti Janova uspěla hubeným výsledkem 1:0!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62