Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a příště na shledanou.
Zápas rozhodly dva kopy, přímý a pokutový. Každý se odehrál v jiném poločase, první jmenovaný v úvodní půli proměnil v parádní gól Alonso, penalty se ve druhé pětačtyřicetiminutovce ujal Iličić a také jej přetavil v branku, ačkoliv s velkým štěstím. Hosté byli bezzubí, přímo na bránu nevystřelili ani jednou, Tătăruşanu mohl zůstat klidně na tribuně.
90+6
90+5
Poslední pokus o střelu byl zblokován na samém začátku, je konec.
90+5
Už se nastavuje přesčas, míč mají na kopačkách hosté, ovšem přihrávají si na své straně.
90+4
Běží poslední minuta, na zemi zůstává ležet Gilberto, jde ale pravděpodobně jen o taktiku.
90+3
Tak ani teď nemusel Tătăruşanu zasahovat, centrovaný míč z pravé strany byl zneškodněn jeho spoluhráči.
90+1
Čtyři minuty se budou ještě nastavovat.
90
Příliš prudká přihrávka posílá míč za postranní lajnu a Tătăruşanu může v klidu rozehrát.
87
Ani Bonaventura nezlepší střeleckou mizérii hostů, ani on nedokázal poslat míč mezi tři tyče, také on jej namířil vysoko nad bránu.
86
Jasný ofsajd, snad dvoumetrový, zastavil Cerciho v šanci, když se hráč hostujícího celku objevil zcela sám před brankářem.
84
Domácí dlouho obléhají pokutové území soupeře, zatím však bez jakéhokoliv náznaku šance nebo střely.
82
Tak nakonec ne, přestože míč jasně odhlavičkoval do zámezí Zapata, hlavní arbitr nařizuje odkop od brány.
81
A roh se bude ještě jednou opakovat.
81
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Matías Fernández.
80
Bernardeschi to udělal velice šikovně a pro svůj tým vybojoval rohový kop.
78
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Alessio Cerci.
75
Nyní se rozčilují domácí, především Mario Suárez, který byl faulován, ale hra pokračuje.
74
Diego López s odkopem po malé domů trochu otálel, nakonec míč odkopl doslova v poslední chvíli.
73
Bacca se dostal do velké šance, když hlavičkoval z bezprostřední blízkosti mimo bránu, avšak i kdyby dal gól, neplatil by. Hostující hráč se totiž ocitl v ofsajdu.
72
Standardní situace dává Milánu možnost snížit.
70
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Andrea Bertolacci, přichází Antonio Nocerino.
67
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Mario Suárez.
64
Milánští se teď hodně zlobí na hlavního arbitra, že neodpískal faul na Bonaventuru, u míče domácí.
62
Malé zaváhání soupeře hosté nepotrestali, míč končí za postranní lajnou.
61
Jeden z mála střeleckých pokusů milánského mužstva, ve druhé půli snad první. Antonelli to zkoušel z levé strany, ovšem bránu vůbec netrefil.
59
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Facundo Roncaglia, přichází Davide Astori.
59
Žlutou kartu dostává Federico Bernardeschi (ACF Fiorentina).
57
Kalinič si v útočné snaze pomohl nedovoleně, rozehrávat bude hostující brankář.
56
Fiorentina právě vstřelila branku!
JOSIP ILIČIĆ s velkým štěstím penaltu proměňuje. Míč poslal ze svého pohledu na pravou stranu, Diego López tento úmysl vystihl a skočil správně, řekl bych, že si na míč i sáhl, avšak vytěsnit mimo tři tyče se mu jej už nepodařilo.
55
Žlutou kartu dostává Alessio Romagnoli (AC Milán).
55
A je tu penalta, po jasném faulu se bude kopat proti bráně AC Milán.
53
Iličić se po krásném pasu dostal sám před brankáře, jeho střelu však dokázal vyrazit Diego López, který dobře vyběhl a protihráči zmenšil střelecký úhel.
52
Tătăruşanu neudržel míč v rukou, naštěstí pro něj nebyl nikdo z protihráčů poblíž, protože nejprve to vypadalo, že se mu to podaří.
52
Roh pro Milán.
52
Hlavní arbitr se snaží krotit emoce na hřišti co mu síly stačí a zatím se mu to poměrně daří.
49
De Sciglio se dostal k odraženému balónu a bez přípravy jej poslal na bránu, tu ale minul.
47
Který chtěl rychle zaútočit, zastavil jej však ofsajd.
47
Hra pokračuje dál poté, co se hrál dobelhal za lajnu, domácí odevzdali míč soupeři.
47
Po tvrdém středu s protihráčem zůstává na trávníku ležet Bertolacci.
46
První půle je u konce, aktivněji začali domácí, ve velké šanci neuspěl Kalinič, ovšem poté začali mít mírně navrch hosté, gólovku si ale nevytvořili. To podstatné se stao v závěru první půle, kdy nejprve inkasoval druhou žlutou a tím pádem červenou kartu Ely, následně krásným gólem otevřel skóre Alonso. Dokáží ještě hosté zabojovat?
45+2
45+1
Tătăruşanu si sice při zkrocení míče nebyl příliš jistý, ale dokázal to a drží jej ve své náruči.
45+1
Tak ještě možnost snížení pro Milán.
45
Žlutou kartu dostává Josip Iličić (ACF Fiorentina).
44
Centr před bránu byl včas zblokován, vzápětí přišel další a to už jeden z bránících hráčů Milánu musel míč v poslední chvíli odkopávat do bezpečí.
43
A je tu další standardka pro Fiorentinu, sice ne z takové blízkosti jako před chvílí, ale rovněž může hostující bránu ohrozit.
42
Rána ze střední vzdálenosti byla zblokována, takže brankář AC Milán zasahovat nemusel.
41
Domácí pokračují v tlaku, nyní si však přihrávají na své polovině.
39
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Kejsuke Honda, přichází Cristián Zapata.
38
Tak tohle byl krásný gól. MARCOS ALONSO se postavil k exekuci přímého kopu a nádherně poslal míč do pravého rohu hostující svatyně, kam se Diego López natahoval zcela marně. Míč se odrazil od břevna za brankovou čáru.
37
Žlutou kartu dostává Giacomo Bonaventura (AC Milán).
37
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Rodrigo Ely (AC Milán).
35
Po delší době nebezpečí také u brány AC Milán, vše ukončila střela Gilberta z dálky, ovšem ta nebyla příliš přesná, míč hostující svatyni přeletěl asi o dva metry.
34
Nebezpečí pro domácí netrvalo dlouho, hosté si pomohli faulem, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra.
34
Třetí rohový kop pro milánský celek.
32
Před bránou Fiorentiny jen o kousek nedosáhl na míč hlavou jeden z nabíhajícím fotbalistů AC Milán, který následně reklamoval faul, ale hra pokračuje.
31
Žlutou kartu dostává Marcos Alonso (ACF Fiorentina).
29
Stále se hraje hodně opatrný fotbal, bez jakékoliv šance nebo aspoň střely. Diváci se musí v posledních minutách hodně nudit.
25
Znovu se spíš fauluje než hraje, uvidíme kdy se dočkáme další šance.
23
Valero si dvakrát pomohl nedovoleným zákrokem, žlutou kartu sice nevidí, ale jeho tým se bude muset bránit.
20
Tak tohle byla obrovská možnost, už to mohlo být 1:0. Kalinič se parádně vyhnul ofsajdové pasti a hnal se úplně sám na brankáře, zkoušel jej prostřelit po zemi, ovšem Diego López jeho pokus vyrazil pravou nohou.
18
Obě obrany dosud úřadují velmi jistě, jde vidět, že dnešní soupeři vsadili, aspoň prozatím, spíš na defenzívu.
16
Situace se otáčí a podruhé rozehrají roh domácí.
16
Ten sice domácí uhlídali, přesto o chvíli později přišla jiná nebezpečná situace, na jejímž konci pálil mimo bránu Bacca. Zřejmě zatím největší možnost utkání.
15
Hosté rozehráli na krátko a nadělali soupeři velké potíže, vše končí rohovým kopem.
14
Po delší době nějaké vzrušení, tentokrát bude standardku rozehrávat milánský tým, ačkoliv z větší vzdálenosti, než před chvílí domácí.
11
Iličić ze standardky bránu hostů vysoko přestřelil.
9
Žlutou kartu dostává Rodrigo Ely (AC Milán).
8
Akce na jeden dotek Fiorentině nevyšla, finální přihrávka byla příliš prudká.
7
Jeden z domácích hráčů hlavičkoval poměrně blízko brány soupeře, avšak z ostrého úhlu, navíc v nepříliš dobré pozici. Diego López se natáhl a míč bez potíží schoval do rukou.
6
Tătăruşanu mohl zůstat v klidu, veškerou práci obstarali jeho spoluhráči.
5
Rohový kop bude rozehrávat hostující tým.
3
Diego López podruhé v krátké době hasil nebezpečí před svojí bránou dalekým odkopem.
2
Bonaventura zůstal ležet u pokutového území a snažil se vynutit si faul, hlavní arbitr ale nechává ve hře pokračovat.
1

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Tomović, Roncaglia, Gonzalo Rodríguez, Alonso – Badelj, Valero – Gilberto, Iličić, Bernardeschi – N. Kalinič.
Náhradníci: Sepe, Lezzerini – Vecino, Rebić, Astori, M. Fernández, Fazzi Fazzi, Mario Suárez, Basanta, Rossi, Pasqual, Babacar.

AC Milán: Diego López – De Sciglio, Ely, A. Romagnoli, Antonelli – Bonaventura, N. de Jong, Bertolacci – Honda – Bacca, Adriano.
Náhradníci: G. Donnarumma, Abbiati – Suso, Cerci, A. Poli, C. Zapata, Montolivo, Abate, Matri, Nocerino, Paletta, Calabria.

Rozhodčí: P. Valeri – F. Meli, G. Vuoto.
Dobrý den, osmi zápasy dnes pokračuje úvodní kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Mezi nimi přijde na řadu také duel Fiorentiny s AC Milán, hostující tým si bude rozhodně chtít napravit reputaci z loňské sezóny, kdy se neprobojoval ani do evropských pohárů, domácí mužstvo naopak touží před svými fanoušky vstoupit do nové sezóny vítězstvím. Který z mančaftů se tak bude radovat nakonec z výhry?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62