To je ode mne pro dnešek vše, dobrou noc.
Neapol po této výhře zůstává na třetím místě a dost silně šlape na paty Fiorentině, oba týmy mají totiž osmatřicet bodů. Vedoucí Inter má jen o bod více. Turín je čtrnáctý s dvaadvaceti body.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:21.
Dnešní utkání lépe zvládla Neapol, která tak naplnila předzápasové očekávání a zaslouženě si připíše tři body. Domácí byli od začátku aktivnější a soupeře k ničemu nepustili. Turín zaznamenal pouze gól z penalty a jednu vážnější šanci, jinak se ale k ničemu nezmohl a odjíždí s prázdnou.
90+5
90+5
Poslední minuta zápasu se dohrává na polovině Turína.
90+4
Neapol dobře brání a tohle by už měla zvládnout, Turín k ničemu zásadnějšímu nepouští, ba co víc, před chvílí získala míč a drží jej pořádně daleko od své branky.
90+2
Trenér Neapole Maurizio Sarri si na tribuně zapálil cigárko a je jasné, že závěr utkání prožívá v naprosté pohodičce.
90+1
Rozhodčí nastavil nad rámec základní hrací doby pět minut. Jestli se ptáte proč, tak proto, že se přes tři minuty dohadoval s trenéry a vyslechl si dost nelichotivé věci. Trenéry pak vykázal na tribunu.
90
Partenopei se ubránili a dokázali vybojovat míč na svou stranu.
90
Koulibaly odkopl letící centr a to značí rohový kop pro Turín.
89
Fanoušci Neapole už skoro deset minut zpívají a vytváří fantastickou atmosféru.
88
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Nathaniel Chalobah.
87
Mertens se octl v šanci, vystřelil z hranice vápna, jeho přízemní rána ale pouze proletěla kolem pravé tyče.
86
Rozhodčí se s tím dneska nemaže a bez váhání vytáhl žlutou kartu, kterou ukázal Raulu Albiolovi, který, podobně jako trenéři, dost neslušně okomentoval jeho rozhodnutí.
84
Callejón elegantně nabil Higuaínovi, kterému se ale do střely ochotně položil jeden z obránců, Padelli tak mohl zůstat v klidu.
84
Kdyby nahrávka ze středu hřiště prošla, mohl se Mertens řítit sám na Padelliho, v poslední možný moment ale zasáhl pohotový bek, který odrazil míč pryč.
83
Ne zrovna povedeně zahraný přímý kop hostů končí v zámezí, míče se ujme Neapol.
82
Turín předvedl útočnou akci, na jejímž konci však nebylo nic pozitivního. Domácí odvrátili míč do bezpečí.
81
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Afriyie Acquah, přichází Marco Benassi.
80
Mertens vybojoval pro Neapol rohový kop.
78
Zajímavý moment, trenéři obou týmů byli po nelichotivých poznámkách na adresu sudích vykázáni na tribunu.
76
Domácí chybovali a pustili Turín hodně hluboko, Koulibaly totiž upadl a vpřed se řítil Maxi Lopez, který následně centroval do vápna z pravé strany, před brankou ale nikdo míč netrefil a pouze prolétl na druhou stranu.
76
Neapol kombinuje s míčem kolem středového kruhu a nikam nespěchá.
74
Higuaín vystřelil zpoza vápna po zemi a gólman Padelli měl s jeho ránou potíže, nakonec ale zkrotil nevyzpytatelný míč a uklidnil situaci.
74
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Bruno Peres, přichází Davide Zappacosta.
73
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází David López, přichází Allan.
73
Střely celkem: 12 – 8
72
Žlutou kartu dostává Cesare Bovo (Turín FC).
70
Turín se po dlouhé době propracoval až šestnáctce Neapole, tam se však hostům nepodařilo vymyslet kloudnou akci pro překonání domácí obrany. Neapol se ubránila.
69
Callejón dobíhal příliš dlouhý míč, na který nestačil. Padelli bude odkopávat.
68
Higuaín zachránil míč u rohového praporku a útočné tažení domácích fotbalistů tak nadále pokračuje.
68
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Dries Mertens.
67
Dlouhý míč Koulibalyho na levé křídlo nebyl přesný a zaplul do autu.
66
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Maxi López.
66
Po přímém kopu se kdosi z hostů dostal k zakončení hlavou, míč ale letěl nad branku Reiny.
65
Po tvrdém zákroku Insigneho zahraje Turín přímý kop z pravého křídla.
64
Tempo hry se mírně uklidnilo, nadále se ale hraje na půlce Turína. Neapol momentálně není tak nebezpečná a hosté jsou určitě rádi, že alespoň na chvíli nečelí náporu.
62
Po rohovém kopu hlavičkoval Koulibaly a ani tentokrát neměl Padelli chvíli klidu, defenziva hostujícího celku si s tím však nakonec poradila.
60
Mamma mia! Břevno! Lorenzo Insigne se opřel do míče a svůj přímý kop málem přetavil ve třetí gól Neapole.
60
Přímý kop pro Neapol z osmadvaceti metrů ze středu hřiště. U míče Insigne.
58
Žlutou kartu dostává Kamil Glik (Turín FC) za hru rukou, když zblokoval střelu Higuaína.
57
Peres se zběsile hnal za míčem, u rohového praporku si ale zkušeně počínal Koulibaly, který získal míč zpátky pro Neapol.
55
Turín měl příležitost v podobě zahrávání rohového kopu, v ofenzivě hostů to však dnes není žádná sláva, a proto vše končí jen odkopem Josého Reiny.
53
Turín se v této půli zmůže maximálně na dlouhé nahrávky poslané nazdařbůh do neznáma, což spíše nahrává do karet domácím.
51
Hysaj nacentroval míč do vápna, kde se snažil najít Insigneho, balon však doplachtil pouze k obránci, který jej poslal pryč z vápna.
49
Nejlepším obráncem Turína během předešlé defenzivní práce byl sám rozhodčí Di Bello, který svým nevhodným postavením nechtěně zastavil Higuaína s míčem na levé straně. Díky tomuto neslavnému počínání sudího se hosté dostali k míči.
48
Přímý kop neskončil nikterak nebezpečně, přesto se stále hraje v blízkosti Padelliho svatyně.
48
Třiatřicet metrů, taková je vzdálenost mezi brankou a míčem, do kterého teď kopne Valdifori, kterého fauloval Baselli.
47
Žlutou kartu dostává Daniele Baselli (Turín FC).
46
Začátek druhé půle je pěkně akční a fotbalově atraktivní. Callejón se prokličkoval na pravém křídle a vybídl na středu vápna Higuaína, ten se však octl v nesnázích a musel míč posunout na hůře postaveného spoluhráče.
46
Rozhodčí si seřídil hodinky a odstartoval druhý poločas, výkop měla Neapol.
46
Skončil první poločas, na jehož konci svítí stav 2:1. Neapol je od začátku lepší a soupeře téměř k ničemu nepustila. Turín si připsal jen jednu vážnější šanci a posléze skóroval díky penaltě. Po vyrovnání na 1:1 byli sice domácí trošku na větvi, po několika minutách se ale oklepali a zase jsme sledovali ten tradiční scénář, kdy Partenopei obléhali hostující branku. Pokud opět něco nezasáhne psychiku neapolských fotbalistů, mělo by to dost podobně vypadat i ve druhé půli. Ale kdoví, s čím se ještě Turín vytasí. Na to si počkejme do druhého poločasu, který začíná zhruba ve 21:45.

Střely celkem: 6 – 3
Střely na branku: 4 – 2
Rohové kopy: 5 – 3
45
45
Nic víc se v první půli nestane, Neapol nevyužila poslední rohový kop prvního poločasu a sudí první periodu ukončuje.
45
Obrana hostů si s tím věděla rady, teď se ještě bude muset vypořádat s rohovým kopem Partenopei.
44
Ošklivý šlapák na Callejóna, proto se teď bude kopat přímý kop z pravého křídla.
43
První půle se dohrává na polovině hostujícího týmu.
41
Neapol právě vstřelila branku!
Domácí jdou zase do vedení! Lorenzo Insigne výborně zapracoval na levé straně a vyslal do vápna MARKA HAMŠÍKA, který to udělal zkušeně a dal Padellimu výstavní jesle!
39
Teď se ale zase ukázal Higuaín! Argentinský útočník se dostal k míči ve vápně a z pravé strany obstřelil dva obránce, jeho střela na zadní tyč nakonec jen těsně přeletěla nad brankou.
38
Domácím se v ofenzivě už příliš nedaří, po inkasovaném gólu jsou jako vyměnění a kazí jednu přihrávku za druhou. To by mohla být šance pro Turín.
37
Rohový kop pro Neapol.
35
Předešlá událost v podobě vyrovnání je sice tak trošku paradoxem vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání, o to víc to ale teď na hřišti vře.
33
FC Turín právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Po faulu Ghoulama na pravé straně se odpískala penalta, které se chopil FABIO QUAGLIARELLA. Italský mazák se s tím nepáral a napálil míč k pravé tyči – Reina sice vystihl směr střely, ale na balon nedosáhl.
32
Penalta pro Turín! Alžírský pacholek Ghoulam poslal k zemi Perese a sudí jasně ukazuje na penaltový puntík.
30
Turínu to směrem vpřed jaksi nešlo, tak to jeden z beků zkusil dlouhým nákopem dopředu, tam ale číhal připravený Koulibaly – u míče je tak zase Neapol.
28
Po přesné nahrávce se na pravé straně dostal k míči argentinský kanonýr Gonzalo, který se moc nerozmýšlel a po několika krocích pořádně protáhl Padelliho. Ten má dneska o zábavu postaráno.
26
Tak pozor! Turín vystrčil růžky a po nadýchaném centru z levé strany hlavičkoval Quagliarella, jeho střelu z malého vápna odrazil Reina jen tak tak!
25
Higuaín předvedl famózní nahrávku patičkou, kdy ze středu našel na levém křídle prchajícího Insigneho, ten následně vystřelil, ale mimo branku.
25
Hra se teď trošku přiostřila a Turínu se povedlo poprvé vystřelit. Reina přesto neměl moc práce, na střelu z dálky si v klidu počkal a lapil ji bez jakýchkoli problémů.
23
Teď se ale průnik do šestnáctky z levé strany povedl Marku Hamšíkovi, jeho následná přízemní nahrávka byla odražená do autu, a tak nyní následuje rohový kop.
21
Už to vypadalo na parádní akci, nakonec ale na levém křídle rychle přisprintoval obránce a míč odkopl, jinak by se Insigne řítil sám do vápna nebo by tam alespoň centroval.
20
Úvodní dvacetiminutovka potvrdila předzápasové predikce – Neapol tlačí svého soupeře ke zdi a dokonce se už dostala do vedení. Turín se převážně jen brání.
18
Turín zahrál svůj první rohový kop v tomto zápase, ale vůbec nic z něj nevytěžil.
16
Tak tohle byla fotbalová lahůdka! Centr letící na levou stranu Callejón přiťukl směrem na střed, kde těsně za vápnem stál LORENZO INSIGNE, jenž následně neuvěřitelným lobem překonal gólmana Padelliho! Úchvatná branka!
14
Neapol zatím skutečně potvrzuje svou roli favorita a předvádí jednoznačnou dominanci. Většinu času se hraje na polovině Turína, kterému nezbývá než bránit, bránit a bránit.
13
Po rohovém kopu se nic závratného nestalo, chvilku jsme sledovali obléhání turínské branky a velký tlak, pak se do míče opřel Slovák Marek Hamšík a poslal míč vysoko nad branku. Turín si může oddychnout.
11
Neapol je stále lepší a nyní si připsala další příležitost! Aktivní Callejón se dostal k míči na středu hřiště a pět metrů za vápnem vystřelil po zemi, jeho střelu k levé tyči vyrazil rukou Padelli.
10
Turín konečně trochu uklidnil hru a už není pod takovým tlakem, teď si dokonce hostující hráči přihrávají kolem půlící čáry, to byl doteď nevídaný jev.
9
Turín se pokusil o první protiútok, ale nic z toho nebylo, Neapol se vrací k míči a hra se opět přesouvá na polovinu hostů.
8
Po rohovém kopu se k zakončení propracoval po gólu hladový Higuaín, ale ani tentokrát neobohatil své střelecké konto, střela mířila mimo branku.
7
José Callejón provedl parádní narážečku se spoluhráčem a následně se octl ve vápně, z pravé strany se řítil na gólmana a snažil se mu mířit mezi kotníky, pohotový Padelli však jeho přízemní ránu odrazil nohou.
6
Žlutou kartičku si vysloužil Argentinec Higuaín, který přidržel za dres soupeře, jenž ho obral o míč.
6
Neapol je zatím v úvodních minutách aktivnější, stále se hraje na polovině Turína.
4
Takzvaný El Pipita, jak se aktuálně nejlepšímu střelci italské ligy přezdívá, se prodral kolem soupeře a naservíroval míč do vápna, ale pozorný obránce stačil odkopnout míč z vápna do bezpečí.
3
Po standardní situaci se k míči ve vápně snažil dostat Higuaín, ale nakonec se píská nedovolený zákrok. Míč si tak bere na starost tým hostů.
3
Žlutou kartu dostává Afriyie Acquah (Turín FC).
2
Gonzalo Higuaín teď nepotvrdil svou pověst superstřelce, s jeho střelou zpoza šestnáctky neměl Padelli žádný problém, ač před ním míč skočil.
1
Neapol hraje tradičně v modrém, Turín se rovněž drží klasiky, tedy svých hnědých trikotů.
1
Výkop obstarali hosté a započali tak poslední zápas osmnáctého kola.
1
Začátek utkání se protáhne zhruba o pět minut.
Hráči už nastupují na hřiště, za chvíli se jde na věc!

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – David López, Valdifiori, Hamšík (C) – Callejón, Higuaín, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Gabriel – Strinić, Allan, Ch. Maggio, D. Mertens, Gabbiadini, Dezi, El Kaddouri, Chalobah, Luperto.

Turín FC: D. Padelli – Bovo, Glik, Moretti – Peres, Acquah, Vives, Baselli, Molinaro – Quagliarella, Belotti.
Náhradníci: Castellazzi, Ichazo – Zappacosta, Maxi López, Gazzi, Benassi, Prcić, Pryima, P. Jansson, S. Gastón, Josef Martínez.

Rozhodčí: M. Di Bello – M. Tonolini, V. Pegorin – A. Marrazzo.
VZÁJEMNÁ BILANCE

Odehrané vzájemné zápasy za posledních pět let mluví lépe pro Neapol, ta totiž čtyřikrát zvítězila, jednou se remizovalo a jednou vyhrál Turín, to bylo přesně před rokem (1:0). Oplatí Neapol porážku z minulého roku?
PRAVDĚPODOBNÉ SESTAVY

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Valdifiori, Hamšík – Callejon, Higuaín, Insigne

Turín FC: Padelli – Bovo, Glik, Moretti – Bruno Peres, Benassi, Vives, Baselli, Molinaro – Quagliarella, Belotti
TURÍN FC

Tomuto celku závěr fotbalového roku příliš nevyšel. Poté, co v poháru dostal čtyři branky od Juventusu, nestačil ani v minulém kole Serie A na Udinese. Turín je proto až na dvanácté příčce a bude mít co dělat, pokud se chce dostat zpět do kontaktu s evropskými poháry. První krok k tomu může udělat, pokud porazí Neapol.

Turín má však zápas k dobru, a pokud se k němu zase přikloní štěstí, mohl by o poháry hrát. Dnes to ale bude mít opravdu těžké, stojí totiž proti Neapoli, která doma ještě neprohrála a kterou navíc pohání kanonýr Higuaín.
SSC NEAPOL

Podvesuvský celek zažívá úspěšné období a nečeká se, že by v zápase s Turínem měl ztratit body. Na domácí půdě bude samozřejmě chtít potvrdit roli favorita a i nadále se držet vysoko v tabulce.

Neapol doma v této sezóně ještě neprohrála, na San Paolu pouze dvakrát remizovala a šestkrát zvítězila. Dnes večer by si měla poradit i s Turínem, protože právě tomu se letos tolik nedaří a bude hrát jasnou roli outsidera.

Jihoitalská flotila vedená kormidelníkem Sarrim prohrála pouze v prvním kole se Sassuolem (2:1, rozhodující gól padl v 84. minutě) a v prosinci na půdě Bologni (3:2, Higuaín snižoval v 87. a 90. minutě).

Výborné výkony doprovázely tento tým i v Evropské lize, kde Neapol vytvořila nový rekord a postoupila do vyřazovací fáze turnaje (Neapol v rámci skupinové fáze nastřílela nejvíce a obdržela nejméně branek, její skóre po šesti zápasech bylo 22:3).
Příjemný středeční večer, srdečně vás vítám u sledování textového online přenosu z italské Serie A. Osmnácté kolo má na programu duel mezi týmem SSC Neapol a celkem Turín FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62