Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 2:10. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:12.
Máme za sebou dnešní utkání. V něm byli lepší hosté a zaslouženě si odvážejí tři body. Domácí tým nepředvedl vůbec špatný výkon, hlavně tedy v druhé půli, kdy určitě hostujícím hráčů trochu naskočily vrásky. Zápas taky dost ovlivnila zbytečná červená karta domácího Cassaniho. Rozhodl v 79. minutě střídající Mertens, který skóroval po dobré individuální akci a přidal tak pojistku. To je dnes ode mne vše, přeji příjemný zbytek nedělního dne.
90+4
90+4
Bago jak na tréninku, tento zápas již brzy skončí.
90+3
Hostující fanoušci již oslavují výhru svého týmu, ten kombinuje na vlastní polovině.
90+2
Neapol stále u míče a na útočné polovině. Uvidíme, jestli hráči přidají i pátou branku.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec hracího času. Neapol kombinuje před vápnem Sampdorie.
90
Hraje se poslední minuta základní hrací doby. Uvidíme, kolik hlavní rozhodčí nastaví. U míče jsou hráči Sampdorie.
88
Mertens se teď ještě pokoušel vylepšit situaci ve vápně přihrávkou na volného hráče, ten byl však zablokován.
87
Jeden z hráčů Neapole se nyní nacházel v ofsajdu.
86
Máme před sebou posledních pět minut utkání a hosté již nikam nespěchají. Chytře kombinují ve středu hřiště.
85
Málem byla na světě pátá branka Neapole. Viviano byl však proti a skvělým zákrokem střelu vyrazil.
84
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Omar El Kaddouri.
82
Hosté jasně ovládají v tomto momentu utkání a útočí.
80
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Carlos Joaquín Correa, přichází Dávid Ivan.
79
Neapol právě vstřelila branku!
Tak to byla opravdu lahůdka v podání střídajícího DRIESE MERTENSE. Ten se pěkně uvolnil a přesnou střelou k tyči skóruje.
79
Higuaín dostal skvělý pas a šel sám na branku. brankáře skvěle obešel, ale minul prázdnou branku!
77
Závěr utkání bude ještě velmi zajímavý, domácím chybí sice jeden hráč. Hrají ovšem útočný fotbal a dávají vše do útoku.
75
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Dries Mertens.
75
Teď si připsal velmi dobrý zákrok Viviano, který vyrazil pohotově střelu střídajícího Striniće.
73
Sampdoria právě vstřelila branku!
No a nejspíše ho i nahradili! Po hrubce Hamšíka se kopal rohový kop. Na centr z něj vyskočil nejvýše CITADIN MARTINS ÉDER, a ten svou hlavičkou nedal Reinovi žádnou šanci.
72
Hraje se ve středu hřiště. Na hřišti se opět sledujeme početnou skupinu holubů, ti nejspíše chtějí nahradit jednoho chybějícího hráče domácích, jinak si to nedokážu vysvětlit...
71
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Nathaniel Chalobah, přichází Ivan Strinić.
70
Higuaín teď chtěl příliš a jeho střela zpoza vápna teď byla spíše zbytečná. Měl ještě vedle sebe dva hráče, kteří stáli v lepší pozici. Letěla samozřejmě nad branku.
67
Tak a teď další tvrdý zákrok ve středu hřiště. Začíná se nám to trochu ostřit na hřišti.
65
Hamšík je při chuti a zkouší vstřelit další branku. Nyní jeho střela zpoza vápna letěla vysoko nad branku.
65
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Cassano, přichází Federico Bonazzoli.
65
Hráči Neapole se usadili na útočné polovině. Zde kombinují a vymýšlejí nějakou akci.
63
Domácí to budou mít hodně těžké, hrají v oslabení a už prohrávají o dvě branky. Myslím si, že tohle už Neapol zvládne. Ovšem raději počkejme, fotbal je velmi nevyzpytatelný sport.
60
Tak to bylo naprosto geniální. Slovenský záložník a kapitán Neapole MAREK HAMŠÍK prošel ve vápně přes tři hráče a svou střelou, kterou vyslal v pádu skóruje!
59
Cassani vyfasoval druhou žlutou kartu za svůj faul a vidí tak červenou kartu. Tak to byla úplná zbytečnost.
56
Ricardo Álvarez nastupuje ke svému prvnímu zápasu za Sampdorii. Přišel z anglického Sunderlandu.
55
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Édgar Barreto, přichází Ricardo Álvarez.
54
Druhý poločas je opravdu hra vyrovnaná, jde vidět, že branka v závěru poločasu domácí nakopla.
53
Diváci se rozhodně nemohou nudit. Hraje se skvělý útočný fotbal, kterému nechybí snad vůbec nic.
52
Autor jediné domácí branky Correa se teď dostal do dobré šance, zbytečně šel do kličky a následně ztratil míč.
50
Higuaín teď v bežeckém souboji s brankářem Vivianem. Nakonec vše končí srážkou obou zmiňovaných a hra musí být přerušena. Domácí brankář je ošetřován.
48
Oba týmy vůbec na nič nečekají a ženou se do útoku. Šance hostů skončila na nepřesné přihrávce. Šance domácích na špatném zpracování míče.
46
Začala nám druhá polovina dnešního utkání. Zatím jsou na tom lépe hosté, kteří vedou o jednu branku. Nyní jsou u míče.
46
Máme za sebou první poločas dnešního utkání. Ten zatím jasně ovládla podle papírových předpokladů Neapol. V závěru poločasu se však domácí zmohli k snížení, a tak ještě není vůbec nic rozhodnuto. Sledujte i druhý poločas, který začne zhruba v 16:03.
45+1
45+1
Hostující Allan vyfasoval žlutou kartu.
45
Tak to byla fotbalová paráda v podání domácího týmu. Ve vápně poslal přesnou přihrávku před branku Carbonero. K míči se ještě po přenechání míče od jednoho z hráčů Sampdorie dostal CARLOS CORREA, a ten svou přesnou střelou snižuje stav utkání.
45
Na druhé straně se dostal ke střele Cassano, ten ovšem mířila hodně nad branku.
43
Hráči Neapole teď měli dvě šance. První to byla střela Higuaína, která byla těsně před brankou zblokována. Pak se dostal k míči ještě Insigne, která trefil pouze dobře stojícího brankáře.
42
A další ofsajd domácích.
42
Špatný signál Sampdorie po volném přímém kopu, píská se ofsajd.
41
Teď se hraje ve středu hřiště.
40
Po faulu na Insigneho vyfasoval Fernando žlutou kartu.
38
Tak teď už si konečně obrana hostů může oddychnout. Neapol kombinuje na útočné polovině.
37
Z něj centroval Cassano do vápna, míč byl ovšem sražen na rohový kop. Z kterého si následně domácí nic většího nevytvořili.
36
Sampdorie má výhodu volného přímého kopu zhruba ze dvaceti metrů.
35
To je tlak. Hráči Sampdorie teď ukazují, že se s nimi musí tento zápas ještě počítat, a že nedarují hostům vůbec nic zadarmo.
34
Obrana Neapole opět dobře pracuje a nedává domácím šanci k ohrožení branky. Když už se dostane hráč ke střele, tak je hned zablokována.
34
Domácí teď vystrkují růžky. Teď budou mít výhodu rohového kopu již podruhé za sebou.
32
První šance domácího týmu. Po zmatku ve vápně vypálil Correa. Střela byla ještě před Reinou tečována a hostující brankář měl teď velké štěstí, že střela neskončila za jeho zády!
31
Callejón teď dostal pěknou přihrávku ve vápně a vypálil z první na branku. Střela letěla přesně do míst, kde stál Viviano.
30
Domácí obrana má dnes velké problémy. Higuaín si dělá s míčem úplně vše, co chce. Bude to ještě velmi zajímavé.
28
Domácí Correa teď poslal pěkně míč do vápna, zde se ovšem ujal míče jako první hostující obránce.
27
Cassani vidí žlutou kartu. Tu si vysloužil za hru rukou.
26
Hráči domácího týmu se sice snaží ohrozit branku Neapole. Zatím se jim to ale vůbec nedaří. Obrana je dobře připravená a útočníkům nedává moc šancí vyniknout.
25
Higuaín teď skvěle prošel přes tři hráče a dostal se až do vápna. Tam ale udělal zbytečně kličku navíc. Domácí obránce ho zastavil za pět minut dvanáct.
23
Teď se hnali hned dva hostující hráči sami na branku. Nakonec se pískal ofsajd.
21
A mohlo to být již o tři branky. Viviano teď neodhadl dobře výběh a Insigne si ho pěkně obešel. Nakonec byl však ve velkém úhlu a branku netrefil.
20
Máme za sebou dvacet minut hry a hosté zatím jasně ovládají zápas. Podařilo se jim už vstřelit dvě branky, domácí obrana dnes rychlé útočníky Neapole nezvládá.
18
K pokutovému kopu se postavil LORENZO INSIGNE, který zamířil přesně k tyči. Brankář Viviano sice vystihl směr, ale střela byla dostatečně razantní.
17
Tak po faulu na Albiola se bude pískat pokutový kop pro Neapol!
17
Higuaín je hodně nebezpečný a dává to najevo i dnes. Teď se probil ve vápně ke střela, ta nakonec byla zablokována na rohový kop.
16
Neapol měla výhodu volného přímého kopu. Hráči nic nevymýšleli a poslali míč přímo na bránu. Střela ovšem letěla vysoko nad ní.
14
Poprvé se dostali k akci i domácí. Éder se pokoušel o překvapení svou střelou. Ta však neměla žádnou razanci a střela nemohla dělat takovému mazákovi v bráně, jako je Pepé Reina, žádný problém.
13
Tak a máme zde první žlutou kartu dnešního zápasu, tu vyfasoval za faul ve středu hřiště Jorginho.
13
Hráči Neapole jsou jasně lepší ve všech aspektech, alespoň to tak vypadá po úvodních dvanácti minutách. Zatím se domácí nedostali k žádnému ohrožení branky.
11
Tak takhle nějak si určitě představovali úvod hosté. Teď mohou v pohodě hrát svou hru, nyní kombinují ve středu hřiště.
9
Hosté jdou do vedení. Po velké hrubce v obraně se dostal do úniku GONZALO HIGUAÍN, a ten brankáři nedal vůbec žádnou šanci.
7
Tak hned v úvodu zápasu mohli fanoušci vidět velkou příležitost, hraje se rychlý fotbal a zatím se rozhodně nenudíme.
6
Hosté teď měli výhodu volného přímého kopu, tu ale nevyužili. K míči se tak dostali domácí.
4
Tak teď domácí obrana neskutečně propadla a Higuaín se ocitl sám před Vivianem. Jeho střela jde však nad branku!
2
Hráči Neapole jsou u míče a kombinují na útočné polovině. Naposledy porazila Sampdorie Neapol před šesti lety.
1
Právě nám začalo dnešní utkání. Úvodní rozehrávky se ujali domácí, kteří nastoupili v modrých dresech. Hosté nastoupili v dresech červených.
1

UC Sampdoria: Viviano – Cassani, N. Moisander, E. Zukanović, Regini – Carbonero, Fernando, É. Barreto – Éder (C), Cassano, C. J. Correa.
Náhradníci: Puggioni, Brignoli – Alejandro Rodríguez, Bonazzoli, Pereira, Palombo, Muriel, Krstičić, Silvestre, Ivan, R. Álvarez.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, Higuaín, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Gabriel – Strinić, Valdifiori, Ch. Maggio, D. Mertens, David López, Chiricheş, Gabbiadini, El Kaddouri, Chalobah, Luperto.

Rozhodčí: Orsato – Barbirati, Marzaloni.
Nejprve něco k hostující týmu. SSC Neapol se nachází na první příčce se ziskem 44 bodů. Má kladné skóre 41:16. Může se pyšnit třinácti výhrami, pěti remízami a dvěma prohrami. Neapol posledních šest ligových utkání vyhrála, ovšem nezadařilo se jí v poháru a ve čtvrtfinále ji vyřadil doma Inter Milán. Domácí UC Sampdoria se nachází v druhé polovině tabulky, konkrétně na čtrnáctém místě se ziskem 23 bodů. Má záporné skóre 29:32. Hráči Sampdorie šest zápasů vyhráli, pět remizovali a devět prohráli. Poslední dva zápasy skončily prohrou a i dnes to budou mít hráči velmi těžké. Favoritem je rozhodně SSC Neapol, sport je však nevyzpytatelný.
Dobrý den, vítám zde všechny fanoušky fotbalu, toho italského obzvlášť. Dnes nás čeká ligové utkání v kterém změří své síly UC Sampdoria a SSC Neapol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62