Dnešní utkání je u konce! Udinese Calcio předvedlo ve druhém poločase zlepšený výkon, avšak s AC Milán prohrálo 2:3, a připsalo si třetí prohru na domácím hřišti v řadě!

První poločas nabídl velmi povedený výkon milánského AC! Již v páté minutě šlo AC do vedení po krásném volném přímém kopu Maria Balotelliho. O šest minut později dostal Giacoma Bonaventura krásný centr za obranu, a poslal Milán do dvoubrankového vedení! Další branku jsme viděli až v závěru poločasu, když se hlavičkou prosadil Cristian Zapata!

Druhý poločas zahájilo Udine velmi aktivně, a hned v 51. minutě snížil Emmanuel Badu! Domácí celek pokračoval v aktivní hře, a o sedm minut později byl rozdíl pouze jednobrankový. Před branku poslal centr Di Natale, a na správném místě byl Dúvan Zapata. Udine však v aktivní hře po druhé brance nepokračovalo, nicméně své šance mělo! V 70. minutě poslal do vápna centr Di Natale, který málem našel Théréaua. V závěru utkání ještě nebezpečně střílel Bruno Fernandes, nicméně López střelu vyrazil!

To je z mého utkání vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+4
90+2
Závěr utkání vůbec nezvládl domácí Bruno Fernandes, který si neodpustil nějakou slovní připomínku k výkonu hlavního rozhodčí, a dostává druhou žlutou kartu!
90+1
Domácí celek v samotném závěru vybojoval rohový kop, který rozehrál Di Natale. Obrana AC centr odvrátila, nicméně za vápnem vystřelil Bruno Fernandes, jehož ránu López vyrazil!
90
Centr Antonia Di Nataleho letěl do levé části vápna, nicméně Cristian Zapata míč chytře pustil, a ten skončil v zámezí!
89
Tentokrát se však nedovoleným zákrokem provinil Romagnoli, který poslal k zemi střídajícího Zapatu. Udine tak bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci!
88
Skvěle to udělal také Mario Balotelli, který byl faulován na levé straně, a AC může ušetřil další cenné vteřinky. Autor úvodní branky následně rozehrál standardní sitauci, avšak jeho centr neznamenal pro branku Karnezise žádné nebezpečí.
86
Výbornou práci odvedl Andrea Poli, který získal míč ve středu hřiště, a postupoval vpřed. Následně se nachal faulovat Marquinhem, který dvě minuty pod svém přichodu dostává žlutou kartu!
85
Udinese si vybojovalo další standardní situaci! Rozehrávky se ujal klasicky Antonio Di Natale, který poslal do vápna ostrý centr. Ven z branky šel brankář Diego López, který míč chytil do rukavic.
84
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Manuel Iturra, přichází Marquinho.
83
Milánský celek však následně velmi dobře napadal, a k míči se dostal Poli, který jej okamžitě odkopl. Udine se tak velmi rychle na útočnou polovinu vrátilo.
82
Udine momentálně kombinuje na útočné polovině, a pomalu se dostává na dostřel branky AC! Milánský celek se již pomalu zatahuje a je vidět, že se snaží hlavně udržet tento výsledek!
81
Udine mělo k dispozici další standardní situaci, kterou opět rozehrál Antonio Di Natale. Jeho centr letěl zajímavě do vápna, avšak hra byla přerušena, neboť fauloval Wagué Zapatu.
80
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Luiz Adriano.
79
Do útočení se zapojil také Giacomo Bonaventura, který si naběhl na levou stranu, kam dostal přihrávku od Poliho. Jeho postup však zastavil obránce Domizzi. Po tomto souboji skončil míč v zámezí, a následuje odkop od branky Karnezise.
78
Na pravé straně svedl sprinterský souboj Antionio Di Natale a Cristian Zapata. Úspěšnější byl kolumbijský stoper, který pohlídal, aby míč došel do zámezí.
77
Následnou standardní sitauci rozehrál Antonio Di Natale, jehož nadýchaný centr se snášel před branku AC. Diego López však šel ven z branky, a míč vyboxoval.
76
Na trávníku zůstal ležet domácí Pasquale, kterého poslal k zemi Carlos Bacca. Hlavní rozhodčí nedovolený zákrok odpískal, nicméně žlutou neudělil.
75
Střídající Pasquale se ihned zapojil do hry, a z levé straně se dostal dokonce k centru. Milánská obrana však tento pkus dokázala odvrátit.
73
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ali Adnan, přichází Giovanni Pasquale.
72
Udine se dostalo k rohovému kopu, který rozehrál Antionio Di Natale. Italský útočník poslal před branku Diega Lópeze ostrý centr, který Španěl nevyrazil, nicméně nikdo z hráčů Udine před brankou míč nezasáhl!
71
Cristian Zapata dostává za tvrdý nedovolený zákrok žlutou kartu! Následnou standardní situaci rozehrál Antionio Di Natale, ze které však Udine nedokázal branku AC ohrozit.
70
Teď zapracoval na pravé straně Antionio Di Natale, který se dostal k centru. Přízemní centr málem ve vápně našel Théréaua, tomu však chyběl metr, aby míč zasáhl!
69
Střídající Andrea Poli je zatím velmi aktívní v napadání, teď to však přehnal s důrazem, neboť poslal k zemi Waguého. Žlutá karta z toho však zatím není.
68
De Sciglio operoval s míčem na levé straně, a pokoušel se zakombinovat se střídajícím Polim. Přihrávka mladého italského obránce však nebyla přesná, a míč skončil u hráčů Udine.
66
Z velké dálky to zkusil hostující Giacomo Bonaventura, jehož rána však mířila mimo, a Karnezise se natahoval marně.
64
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Kejsuke Honda, přichází Andrea Poli.
64
Aktivní Udine vybojovalo další rohový kop, i tentokrát se rozehrávky ujal Di Nataleho, jehož centr však odvrátil stoper Cristian Zapata!
63
Udine se dostalo k rozehrávce rohového kopu, kterého se ujal Di Natale. Centr zkušeného útočníka našel ve vápně Domizziho, který však podklouzl, a jeho střela mířila nad branku.
62
Tentokrát však na pravé straně fauloval hostující Cristian Zapata, který přistrčil Di Nataleho, a u míče bude Udine!
60
Po nedovoleném zákroku na Balotelliho zahrával sám Mario standardní situaci. Jeho centr našel ve vápně hlavu de Jonga, který však hlavičkoval nad branku.
59
Žlutou kartu dostává Bruno Fernandes (Udinese Calcio).
58
Udinese právě vstřelilo branku!
Udine snižuje na 2:3, a momentálně ztrácí již pouze jednu branku! Théréau dokázal dostat míč do vápna pro Di Nataleho, který poslal před branku velmi dobrý míč, který propadl až DÚVANU ZAPATOVI, ten doklepl míč do branky!
57
Udinese se však dokázalo dostat do kombinace na útočné polovině. Následně však Adnan nedokázal projít na levé straně přes Alexe, a bude se zahrávat rohový kop!
56
Teď dostal na pravou stranu pěknou přihrávku Zapata, který následně poslal centr do vápna. Střídající Alex se však nacházel na správném místě, a míč odkopl.
55
Milánský celek však zatím zvládá situaci po brance Badua, a kontroluje hru na vlastní polovině. Udine se pokouší napadat, nicméně k míči se zatím nedostalo.
53
Tlak Udine teď přerušil hvizd rozhodčího, který přerušil hru po ostrém zákroku Waguého na Maria Balotelliho. Domácí stoper dostává zaslouženě žlutou kartu!
51
Máme sníženo! Udine vstoupilo do druhého poločasu velmi aktivně, a po zásluze snižuje! Na levé straně se dokázal dostat k míči Di Natale, který ve vápně našel EMMANUELA BADUA, ten poslal míč k tyči, a Diego López byl krátký!
50
Ze středu hřiště vypálil De Jong, jehož střelu nebezpečně tečoval stoper Domizzi. Domácí brankář však naštěstí nešel do stranu, a na změnu směru dokázal zareagovat!
49
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Alex.
49
Na druhé straně se k prvnímu střeleckému pokusu druhého poločasu dostal Giacomo Bonaventura, který vystřelil z velké dálky. Jeho rána však mířila mimo!
48
Střídající Zapata se dostal ve středu hřiště k míči a krásně vysunul Di Nataleho. Zkušený útočník se však nacházel v ofsajdu!
47
Udine začalo ve druhém poločasu velmi aktivně. Na levé straně kombinovala dvojice Adnan – Di Natale. Druhý jmenovaný se však dostal do obležení dvou protihráčů, a míč ztratil.
46
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Iván Piris, přichází Alexis Zapata.
46

AC tak má před druhým poločasem luxusní tříbrankový náskok. Druhý poločas začne přibližně v 21:48!
45+2
45+1
AC Milán právě vstřelil branku!
Hostující celek dává v samotném závěru poločasu třetí branku! Exekuce rohového kopu se ujal Bonaventura, který poslal centr přímo na hlavu CRISTIANA ZAPATY, ten poslal míč přesně k tyči, Karnezis se natahoval marně!
45
AC se dostalo před vápno Udine, a kombinovalo. Následně poslal přízemní centr před branku Montolivo. Po souboji Domizziho s Baccou zůstal míč ležet na hranici malého vápna, nicméně nakonec jej odkopl obránce Piris na rohový kop!
44
Mario Balotelli si dokázal udržet míč na pravé straně před trojicí protihráčů. Následně přilétl do souboje Iturra, který již navíc jednu žlutou kartu má, a poslal Balotelliho k zemi.
42
Právě obránce Calabria se po poslání přihrávky rozběhl po čáře, nicméně narazil na postaveného Bruna Fernandese. Italský obránce spadl na zem, chvílku byl otřesený, následně se však zvedl, a vypadá to, že by měl pokračovat.
41
Milánský celek opět kontroloval hru na vlastní polovině, nicméně hráči Udine skvěle napadali. Ricardo Montolivo poslal další krásný centr, kterým uvolnil Calabriu. AC se dostává na útočnou polovinu.
40
Carlos Bacca se tentokrát pokoušel dostat k míči v pravém rohu, nicméně stoper Piris si jej velmi dobře hleděl. Kolumbijský střelec se však k míči nedokázal dostat, a ten skončil v zámezí.
39
Mario Balotelli se tentokrát dokázal uvolnit na pravé straně, kde ho nakonec poslal k zemi domácí Iturra. Domácí středopolař následně dostal žlutou kartu! Mario Balotelli je však zatím opravdu všude!
37
Na útočné polovině se pokoušel i domácí Udine i něco kloudného, nicméně přihrávka Di Nataleho, která měla vysunout Théréaua, nebyla přesná, a míč se stal lehkou kořistí pro Lópeze.
35
Na pravé straně zapracoval obránce Calabria, který našel ve středu Ricarda Montoliva. Italský středopolař posílal za obranu další centr, který směřoval na Maria Balotelliho, ten se však nacházel v ofsajdu.
34
AC Milán dnes předvádí opravdu velmi dobrý výkon. Momentálně milánský celek kobminuje na útočné polovině, a pokouší se dostat na útočnou polovinu.
32
Tentokrát byl vykonán další nedovolený zákrok na Mario Balotelliho. Provinil se Bruno Fernandes, který si však pravděpodobně při zákroku ublížil.
31
Teď byl však velmi tvrdě dohrán na polovině milánského celku Mario Balotelli, kterého poslal k zemi právě Piris. Obránce z Paraguaye nakonec za svůj zákrok dostal také žlutou kartu!
29
Domácí Wagué se pokoušel dostihnout míč na hrací ploše, což se nakonec nepovedlo. Senegalský obránce následně přepadl přes reklamní panel, a ošklivě dopadl na zem. Následně se však Wagué dokázal zvednou, a pravděpodobně mu nic není!
28
Mario Balotelli se vrátil až hluboko na vlastní polovinu, aby pomohl bránit. Ve spolupráci se Zapatou dokázali obrat Bruna Fernandese, který se nedokázal vypořádat s přesilou.
27
Ve středu hřiště si kryl míč domácí Bruno Fernandes, který zasáhl rukou Bonaventuru do obličeje. Střelec druhé branky je lehce otřesen, nicméně by měl být schopen pokračovat ve hře.
26
Tentokrát se do samostatného úniku mohl dostat hostující Bacca, nicméně jeho postup následně zastavil výborně načasovaným skluzem Domizzi. Míč se odrazil na nohu Balotelliho, jehož slabá střela však mířila pouze do středu branky!
25
Na druhé straně se dostal na hranici vápna k odraženému míči Ricardo Montolivo, který vystřelil zprvní, nicméně jeho rána prolétla mimo. Karnezis však nestačil ani zareagovat!
24
Udine se pokoušel zahrozit z autového vhazování, které provedl obránce Piris. Jeho dlouhý "centr" měl najít Di Nataleho, nicméně k míči se dostal nejdříve Zapata, který míč odkopl.
23
Zajímavou akci předvedlo Udine. Ve středu hřiště zapracoval Di Natale, který si narazil s Iturrou, a následně našel na levé straně Ali Adnan. Egyptský záložník však poslal zprvní centr do vápna, ten však byl přetažený, a skončil v zámezí.
22
Jenže i Calabria je velmi aktivní! Italský obránce si naběhl na pravou stranu, kam mu poslal krásný centr Montolivo. Calabria následně svůj centr směřoval na Balotelliho, ten však na míč nedosáhl.
21
Bruno Fernandes je zejména na levé straně opravdu velmi aktivní. Tentokrát se mu však přes obránce Calabriu nepodařilo projít. Dopředu míří AC!
19
Rozehrávky standardní situace se ujal Antonio Di Natale, který rozehrál do středu na Fernandese. Ten se pokoušel zkušenému italskému útočníkovi míč dát do běhu, což se povedlo, nicméně Di Nataleho centr směřoval pouze do rukavic Diega Lópeze.
18
Tentokrát si na levé straně troufl na průnik Bruno Fernandes, kterého zatahal za dres právě Calabria! Italský obránce dostává žlutou kartu!
17
Na levé straně dostal hodně prostoru Adnan, který si však na průnik přes Calabriu netroufl, a tak poslal míč do středu. Fernandes se pokoušel najít Adnana dlouhým centrem za obranu, domácí záložník však míč na hrací ploše nestihl.
16
Výkop Digea Lópeze směřoval na útočné polovině do míst, kde se nacházel Balotelli, ten se však k míči nedostal. Momentálně má míč stoper Piris, který rozehrává akci Udine.
15
Střelec úvodní branky dnešního utkání byl velmi důrazný při napadání, což vedlo také k nedovolenému zákroku na domácího Domizziho.Mario Balotelli navíc za svůj zákrok dostává žlutou kartu!
13
Na pravé straně se dokázal uvolnit domácí Théréau, ten prošel přes De Sciglia, a přízemním centrem hledal ve vápně Di Nataleho. Centr však odvrátil stoper Zapata!
12
Domácí celek je z dosavadního průběhu zjevně hodně zaskočený. Teď se však Udine konečně dostává do kobminace na útočné polovině.
11
AC Milán vede v desáté minutě již dvoubrankovým rozdílem! Krásný pas za obranu Udine poslal Montolivo, který ve vápně našel GIACOMA BONAVENTURU, ten dokázal dostat míč pod Karnezisem do branky! Výborný start milánského celku do dnešního utkání!
9
U míče je momentálně hostující celek, který kombinoval na pravé straně. Následně to však s důrazem přehnal hostující Calabria, kterému byl odpískán faul na Wagueho!
8
Na levé straně chyboval De Sciglio, a do protiútoku se dostal domácí Théréau. Krásný čistý obranný zákrok však předvedl de Jong! Domácím fanoušků se rozhodnutí rozhodčího pustit hru však příliš nelíbilo, nicméně hra plyne dál!
7
Hostující AC je i nadále aktivní! Na útočné polovině prodloužil centr Zapaty právě Balotelli, který uvolnil Calabriu. Jeho následný centr však žádné nebezpečí pro branku Karnezise neznamenal.
5
MARIO BALOTELLI! Exekuce volného přímého kopu se zhostil italský střelec, který trefil naprosto přesně! Trenér Mihajlović udělal velmi dobrý krok, když poslal Maria na hřiště od úvodních minut!
4
Tentokrát to však udělal výborně Mário Balotelli, který se dostal k míči výborné práci De Sciglia. Italský hráč si následně naběhl před vápno, a byl faulovaný. Velmi zajímavá standardní sitauce pro hostující celek!
3
Hostující AC mířilo do svého postupného útoku přes pravou stranu, nicméně kombinace mezi Montolivem a Hondou nebyla přesná. Následně se provinil nedovoleným zákrokem prvně jmenovaný hráč.
2
V úvodu utkání je vidět ve hře obou nepřesností. Hlavní rozhodčí hru přerušil, neboť se nedovoleným zákrokem prezentoval Mário Balotelli.
1
Hlavní rozhodčí Doveri z Itálie právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měli fotbalisté domácího celku, kteří se pokoušeli vést svůj první útok přes pravou stranu, v tomto prostoru však neuspěl Théréau, a odkopávat bude López.
1

Udinese Calcio: Karnezis – Wague, Domizzi, Piris – Edenilson, Badu, Iturra, Fernandes, Adnan – Théréau, Di Natale.
Náhradníci: Meret – Romo, Felipe, Danilo, Heurtaux, Emanuel Insúa, Pasquale, Widmer, Marquinho, R. Aguirre, Perica, A. Zapata.

AC Milán: Diego López – Calabria, C. Zapata, A. Romagnoli, De Sciglio – N. de Jong, Montolivo, Bonaventura – Honda – Balotelli, Bacca.
Náhradníci: Abbiati, G. Donnarumma – Alex, Ely, J. Mauri, Nocerino, A. Poli, Suso, Cerci, Adriano.

Rozhodčí: Doveri – Barbirati, Marzaloni (vš. Itálie).
Příjemný úterní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Italská Serie A má dnes na programu předehrávku pátého kola, ve které se střetne Udinese Calcio proti AC Milán. Úvodní výkop je naplánován v 20:45 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Oba týmy dnes vstupují do utkání v hodně rozdílných pozicích. Domácí Udinese má zatím na kontě pouze jednu výhru, a to z prvního kola v Juventusu 1:0. Následovaly tři porážky týmu ze severní Itálie. Ta poslední přišla v domácím utkání s Empoli, kdy Udine dostalo branku na 2:1 až v nastaveném čase. To AC Milán si po prohraném derby s Interem napravil chůze v posledním zápase. Na San Siru AČ přivítalo Palermo. Velmi vyrovnané utkání rozhodla branka Baccy ze 75. minuty, na kterou asistoval Juraj Kucka.

Dnes můžeme očekávat velmi vyrovnané utkání. Domácí celek by jistě velmi rád poprvé v této sezóně zvítězil před vlastními fanoušky ...
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62