To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu.
Palermo nakonec udrželo vedení 1:0 až do konce a připisuje si další těsnou výhru. Tým ze Sicílie se dokázal ubránit i navzdory vyloučení Struny, který v 70. minutě oslabil svůj tým, poté co dostal druhou žlutou kartu. Udinese tedy nenavázalo na výhru nad Juventusem a v novém stadionu Friuli padlo, naopak hosté zůstávají stoprocentní a po dvou kolech mají na svém kontě šest bodů. Zápas rozhodl jedinou brankou již v osmé minutě hostující Luca Rigoni.
90+5
90+5
Jenže hosté se ubránili a Sorrentino může opět odkopávat od brány.
90+4
Domácí ještě založili jednu útočnou akci, z níž dokázali vytěžit rohový kop.
90+4
Začíná poslední minuta nastavení a míč má opět Sorrentino, který se chystá odkopávat na polovinu hřiště.
90+2
Centr na přední tyč nakonec vystihl jeden z bránících hráčů, který vybojoval pro Palermo odkop od brány.
90+2
Udinese získalo k dispozici rohový kop.
90
Nastavovat se budou čtyři minuty a přesně tolik času mají ještě domácí na to, aby dokázali alespoň vyrovnat.
88
Opět přesný centr z levé strany a hlavičkujícího Zapatu tentokrát skvěle vychytal brankář Sorrentino!
87
Théréau hlavičkoval po centru z levé strany jen těsně vedle tyče! Sorrentino se za míčem pouze ohlédl a nakonec si jistě oddychl.
85
Prudkou přihrávku do hostující šestnáctky tečoval obránce El Kaoutari, který změnou dráhy míče trochu vystrašil Sorrentina, ale brankář hostů byl nakonec včas na svém místě.
83
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Roberto Vitiello.
82
Domácí hrozí jen sporadicky pomocí centrovaných míčů, ale obrana Palerma je na svém místě a Sorrentino toho zatím od vyloučení Struny nemusel moc řešit.
82
Žlutou kartu dostává Mato Jajalo (U.S. Citta di Palermo).
82
Žlutou kartu dostává Bruno Fernandes (Udinese Calcio).
80
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Manuel Iturra, přichází Marquinho.
80
Na Zapatovu přihrávku napříč vápnem si nabíhala hned trojice hráčů Udinese, ale ani jeden z nich na míč nedosáhl.
78
Žlutou kartu dostává Manuel Iturra (Udinese Calcio).
78
Hostům se zatím v oslabení daří a Udinese si dosud nevypracovává žádný drtivý tlak.
77
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Luca Rigoni, přichází Oscar Hiljemark.
75
Fernandesův rohový kop odvrátila obrana Palerma pryč ze svého vápna.
73
Sorrentino si vyskočil pro centrovaný míč a bude odkopávat od své brány.
72
Příchodem Di Nataleho domácí ještě posílili útok a dá se očekávat, že hostující obrana teď bude zažívat perné chvilky.
71
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Thomas Heurtaux, přichází Antonio Di Natale.
70
Velká komplikace pro Palermo! Struna odzbrojil skluzem Fernandese, rozhodčí posoudil situaci jako faul, udělil hostujícímu hráči druhou žlutou kartu a poslal tím Palermo do oslabení.
67
A hostům se nyní skutečně daří nepouštět soupeře k balónu, čímž Palermo přerušuje tlak, který si Udinese v průběhu druhé půle vytvořilo.
65
Palermo se teď snaží zklidnit hru a drží míč na svých kopačkách.
65
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Andrea Rispoli, přichází Edoardo Goldaniga.
63
Kone vedl míč středem hřiště, kde bylo hodně volného prostoru a z více než dvaceti metrů vypustil nebezpečnou skákavou střelu k tyči, kterou však Sorrentino dokázal vyrazit na roh.
61
Danilo zastavil čistým skluzem rodící se protiútok hostů a Palermo bude pouze vhazovat.
58
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Alexander Merkel, přichází Panagiotis Kone.
58
Zapata se snažil zakončit ke vzdálenější tyči, ale jeho střela nakonec minula bránu.
57
Vázquez se dostal z levé strany s míčem až hluboko do vápna, kde poté nebezpečně přihrával na druhou stranu, ale hned dvěma hráčům Palerma chyběl jeden krok k tomu, aby dosáhli na míč a zakončovali do odkryté brány.
56
Merkel fauloval ve středu hřiště Jajalu a je z toho první žlutá karta pro domácí tým.
55
Palermo v těchto chvílích vůbec není konstruktivní směrem dopředu. Hosté nezvládají podržet míč, který většinou v nouzi pouze odkopávají na střed hřiště.
53
Fernandes vystřelil zpoza šestnáctky, ale jeho slabý přízemní pokus mířil přímo na Sorrentina.
52
S rohovým kopem si hostující obrana bez potíží poradila.
51
Po zaváhání v rozehrávce Palerma se k míči dostal Théréau, který se hned řítil na bránu a na poslední chvíli mu jeden z bránících hráčů ukopl míč na roh.
50
Po neúspěšném rychlém brejku domácích bude rozehrávat Sorrentino, který teď dlouho otálel s odkopem a vysloužil si žlutou kartu za zdržování.
49
Palermo teď dobře zakombinovalo na levé straně hřiště, ale nakonec z toho bude pouze autové vhazování u rohového praporku.
48
Další neúspěšný útok domácích končí odkopem o Sorrentinovy brány.
47
Bránící hráč v dresu Palerma teď dobře ubránil Zapatu, kterého s míčem nepustil v šestnáctce za sebe.
46
Palermo odchází do šatny s jednogólovým vedením, jelikož se už v osmé minutě trefil hlavou Rigoni, který zužitkoval centr Vázqueze. Hosté si vedení zasloužili aktivním vstupem do zápasu, ale po vstřelené brance trochu přepustili iniciativu domácím, kteří si vytvořili několik velkých šancí, ale vyrovnat zatím nedokázali. Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
45+1
45+1
Palermo rozehrává ze středu hřiště a zdá se, že to budou právě borci v růžovém, kdo bude mít v prvním poločase poslední příležitost k útoku.
45
Hlavní sudí Damato nechává v prvním poločase nastavit jednu minutu.
44
Struna nedovoleně zastavil ve středu hřiště Zapatu, který poté oplácel a hostujícího beka srazil k zemi. Rozhodčí nakonec trestá pouze hráče Palerma a poprvé dnes vytahuje z kapsy žlutou kartu.
41
Sorrentino si v klidu došel pro centr z pravé strany hřiště.
38
I tento centrovaný míč byl ovšem úspěšně odvrácen obranou sicilského celku.
37
Domácí mají v této fázi zápasu územní převahu, ale vyrovnat se jim stále nedaří. Uvidíme, zda se jim nějak povede zužitkovat další nařízený rohový kop.
35
Domácí měli v rychlém sledu k dispozici dva rohové kopy, ale ani z jednoho nic nebylo a u míče už jsou hráči v růžovém.
32
Zapata si teď příliš okatě snažil dojít pro penaltu a po jeho pádu v pokutovém území bude následovat pouze odkop od brány Palerma.
31
Stejně nyní dopadla standardka na druhé straně, kde centrovaný míč přeletěl všechny nabíhající hráče a skončil za Karnezisovou bránou.
29
Domácí měli k dispozici rohový kop, ale Fernandesův přetažený centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.
27
Théréau se ve vápně Palerma provinil útočným faulem, ale po zaznění hvizdu se hodně diví rozhodnutí rozhodčího.
25
Ani Palermo však z této příležitosti nic nevytěžilo a neohrozilo bránu Karnezise.
24
Hosté se konečně vymanili z několikaminutového sevření před vlastní bránou a nyní mají k dispozici přímák v blízkosti šestnáctky Udinese.
23
Po Jajalově faulu měli domácí k dispozici standardní situaci, ale z přímého kopu nakonec nic nevytěžili.
20
Zapata přestřelil bránu v další velké šanci domácích, když se dostal s míčem za obranu a v cestě mu stál už pouze brankář Sorrentino!
18
Neuvěřitelné, co teď domácí zahodili! Sorrentino zaváhal při výběhu a míč vyboxoval pouze k Théréaumovi, který nejprve trefil pouze právě Sorrentina a na druhý pokus napálil míč přímo do obránce, který před brankovou čárou zastoupil hostujícího gólmana.
15
Sorrentino se zmocnil vysokého míče, který Fernandes adresoval nabíhajícímu Théréaumovi.
13
Domácí hráči se zatím zdají být úvodem zápasu zcela zaskočeni a vůbec se jim nedaří. Udinese má problémy s rozehrávkou a málokdy se dostane s míčem na útočnou polovinu.
10
Hráči Palerma jsou při chuti a nyní ve středu hřiště drží míč na svých kopačkách.
8
Palermo právě vstřelilo branku!
A hosté mění úvodní tlak ve vedoucí gól! Vázquez se na levé straně vápna vyhnul obránci a poté poslal přesný centr před bránu na LUCU RIGONIHO, který z bezprostřední blízkosti snadno uklidil hlavou míč k tyči Karnezisovy brány.
6
Palermo je v úvodních minutách aktivnější, zatím se hraje skoro výhradně na polovině domácího týmu.
3
Rispoliho kolmá útočná přihrávka skončila až v zámezí, takže ani Karnezis zatím nemusel zasahovat.
2
Fernandes se pokusil o střelu, ale trefil jen bránícího hráče a dopředu nyní mohou jít hosté.
1

Udinese Calcio: Karnezis – Heurtaux, Danilo (C), Piris – Edenilson, Merkel, Iturra, Fernandes, Adnan – A. Zapata, Théréau.
Náhradníci: R. Aguirre, Marquinho, Di Natale, Kone, Domizzi, Pasquale, Perica, Pinzi, Wague, Widmer, Romo.

U.S. Citta di Palermo: Sorrentino (C) – Struna, G. González, El Kaoutari – Rispoli, L. Rigoni, Jajalo, Quaison, Lazaar – F. Vázquez, Trajkovski.
Náhradníci: Colombi – Anđelković, Brugman, Cassini, Đurđević, Daprelà, Goldaniga, Čočev, Hiljemark, Maresca, Vitiello.

Rozhodčí: A. Damato – A. Giallatini C. Carbone.
Zdravím všechny příznivce italské kopané! Ve druhém kole Serie A se poprvé v letošní ligové sezoně představí doma Udinese, které v prvním kole překvapilo výhrou 1:0 na hřišti mistrovského Juventusu. Do Udinese zavítá celek, který rovněž zvládl svůj úvodní ligový duel nejtěsnějším možným výsledkem. Palermo vstoupilo do ligové sezony domácím zápasem s Janovem a vítěznou branku vstřelilo až v nastaveném čase, kdy po standardní situaci zajistil domácím vítězství El Kaoutarii. Který z týmů dnes na své úvodní vítězství naváže?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62