Udinese ukončilo dlouhé čekání na výhru proti Sampdorii a poprvé od 5. května 2013 ji dokázalo porazit. Utkání bohaté na šance nakonec přineslo jediný gól, o který se v průběhu prvního poločasu postaral Emmanuel Badu. Udinese bylo směrem vpřed mnohem nebezpečnější, zatímco fotbalisté Sampdorie prakticky pouze ostřelovali bránu, a zaslouženě zvítězilo. Konečný výsledek. Udinese 1 Sampdoria 0.
90+4
90+3
Sampdoria to má v oslabení už hodně těžké a Udinese se snaží dohrát zápas na polovině soupeře.
90+2
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90+1
Ervin Zukanović předvedl v závěru zápasu ostrý zákrok, za který okamžitě uviděl červenou kartu.
90
Červenou kartu dostává Ervin Zukanović (UC Sampdoria).
89
Antonio Di Natala podržel na zádech v pokutovém území svého protihráče a zády k bráně přihrál doprava nabíhajícímu Andrademu Edenilsonovi, ten se ale ke střele proti dvojnásobné přesile nedostal.
88
Lorenzo De Silvestri nedosáhl na pravém křídle na přihrávku svého spoluhráče a Udinese mohlo vhazovat.
87
Hru nyní opět kouskují fauly a Udinese stále drží těsné jednobrankové vedení.
86
Antonio Di Natale se mohl společně se svými spoluhráči řítit do přečíslení, nakonec z něho ale kvůli ofsajdu nic nebylo.
85
Manuel Iturra byl nepříjemně faulován v hlavičkovém souboji Matíasem Silvestrem, který za svůj zákrok viděl žlutou kartu.
84
Žlutou kartu dostává Matías Silvestre (UC Sampdoria).
83
Felipe už toho měl plné zuby a s největší pravděpodobností kvůli křečím raději přepustil místo Federicovi Bonazzoliovi.
82
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Federico Bonazzoli.
81
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Felipe, přichází Iván Piris.
80
Střela hostujícího týmu byla sražena na rohový kop a fotbalisté Udinese následný centr v pohodě odhlavičkovali do bezpečí.
79
Sampdoria se marně dožadovala odpískání faulu v blízkosti šestnáctky a Udine podniklo rychlý protiútok, z něhož ale nic nebylo.
78
Emmanuel Badu se po přihrávce z pravé strany pokutového území ocitl uprostřed šestnáctky v obrovské šanci, jenže střela mu vůbec nesedla a brankář Emiliano Viviano ukryl míč v náruči.
77
Udinese je v pozici, kdy potřebuje nutně zvítězit, a dnes pro to dělá maximum.
76
Do konce zápasu mezi Udinese a Sampdorií zbývá necelých patnáct minut plus nastavení. Dokáží hosté vyrovnat?
75
Na hřišti byly k vidění další ostré zákroky, skluzy Sampdorie ovšem byly čisté.
74
Antonio Di Natale byl okamžitě po příchodu na hřiště tvrdě faulován.
73
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo Aguirre, přichází Ali Adnan.
73
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Antonio Di Natale.
72
Sampdoria rozehrála volný přímý kop, její střelu ale zablokovala zeď.
71
Žlutou kartu dostává Felipe (Udinese Calcio).
70
Felipe fauloval v blízkosti šestnáctky a Sampdoria bude zahrávat nebezpečný volný přímý kop z velmi výhodné pozice.
69
Andrade Edenilson byl nejspíš tím hráčem, který zpoza šestnáctky napřáhl k velmi nebezpečné střele, ta ale nabrala opačnou faleš a zamířila těsně vedle levého horní rohu!
68
Sampdoria je směrem vpřed velmi bezzubá a nyní se potýká s nepřesnou rozehrávkou.
67
Domácí se dostali po protiútoku taženém po levém křídle ke střele zpoza šestnáctky, ta ale byla zablokována.
66
Sampdoria sáhla ke dvojitému střídání, tak uvidíme, zda ji to nějak pomůže.
65
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Antonio Cassano.
64
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Carlos Carbonero, přichází Lazaros Christodulopulos.
63
Fernando napřáhl zpoza šestnáctky z první k nádherné táhlé střele, která letěla těsně nad zemí a zamířila těsně vedle levé tyče!
62
Rodrigo Aguirro se nadechl k velkému sólu, na hranici šestnáctky ale proti dvojnásobné přesile o míč přišel.
61
Sampdoria na levém křídle rychle rozehrála standardní situaci, jenže následný centr zamířil do území nikoho.
60
Dnešní utkání je plný osobních soubojů, hlavní rozhodčí to ale poměrně dobře zvládá, a to i bez udělení velké množství karet.
59
Silvan Widmer po pravém křídle pronikl do šestnáctky, kde následně upadl, penalta se ovšem nekopala a následoval pouze odkop od brány Emiliana Viviana.
58
Danilo prohrál na levé straně šestnáctky souboj s Luisem Murielem, který se vzápětí dostal v blízkosti levé tyče ke střele, jenže jeho následný technický pokus místo prostoru u vzdálenější pravé tyče trefil málem rohový praporek!
57
Zatímco úvodní minuty druhého poločasu patřily Sampdorii, tak nyní jsou aktivnější hráči Udinese, kteří se snaží pojistit své jednobrankové vedení.
56
Poslední dva rohové kopy Udinese byly poměrně nebezpečné, brankář Sampdorie ovšem nemusel předvést žádný zázračný zákrok.
55
Udinese se vydalo po pravém křídle do dalšího útoku a Silvan Widmer vybojoval pro svůj tým rohový kop, po kterém se na přední tyči dostal do zakončení po centru Francesca Lodiho jeden z domácích hráčů a jeho hlavička zamířila do výšky, ze které ji Emiliano Viviano v pohodě stáhl.
54
Při předchozí situaci stačila jemná teč a Udinese mohlo vést o dvě branky.
53
Francesco Lodi rozehrál rohový kop na přední tyč a jeho prudký centr skončil v náruči brankáře Emiliana Viviana.
53
Emmanuel Badu se dostal na pravém křídle po přihrávce do běhu k centru, který byl sražený na rohový kop.
53
Sampdoria vstoupila do druhého poločasu velice aktivně, ale zatím se do zakončení nedostala.
52
Danilo zastavil ve středu hřiště unikajícího Luise Muriela a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
51
Žlutou kartu dostává Danilo (Udinese Calcio).
51
Orestis Karnezis v pohodě stáhl centr z pravé strany v podání Sampdorie a podržel míč, aby uklidnil hru.
50
Sampdoria předvedla středem hřiště krásnou kombinaci na jeden dotek, po které se vřítil do pokutového území Luis Muriel, mezi dvojicí protihráčů se ovšem do zakončení nedostal.
49
Brankář Orestis Karnezis během prvního poločasu nemusel ani jednou zasahovat, protože Sampdoria všechny střelecké pokusy poslala mimo.
48
Orestis Karnezis si na opačné straně došel pro nepřesnou přihrávku Sampdorie a rychle míč vyhodil doprava na svého spoluhráče.
48
Udinese se pokusilo založit útok pasem za obranu, který skončil pouze u brankáře Emiliana Viviana.
47
Hráči obou týmů nastoupili do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém ho zahájili.
46
Domácí fanoušci o sobě dali hlasitě vědět pokřiky „Udine, Udine!“.
46
Udinese právě rozehrálo druhý poločas, ve kterém bude hájit a určitě se ještě snažit navýšit své jednobrankové vedení.
46
Hráči obou týmů se pomalu vrací z útrob Stadio Communale Friuli zpět na hrací plochu, kde za malou chvíli začne druhý poločas. Udinese vede nad Sampdorií po prvním poločase zásluhou Badua 1:0.
Úvodních pětačtyřicet minut zápasu mezi Udinese a Sampdorií přineslo pohledný fotbal a několik zajímavých okamžiků. Hosté měli dvě slibné šance, když se ke střele dostali na pravé straně šestnáctky Luis Muriel a Lorenzo De Silvestri, ani jeden z nich ale nedokázal zamířit na bránu, a tak na opačné straně přišel po rozehrání standardní situace trest, když Cyril Théréau uprostřed pokutového území skvěle sklepl míč ze vzduchu doprava na Emmanuela Badua a ten stejným způsobem poslal míč střelou o břevno do brány. Skóre po prvním poločase. Udinese 1 Sampdoria 0.
45+1
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Závěr prvního poločasu kouskují fauly. Proti pravidlům se provinil Francesco Lodi, který předvedl u postranní čáry nebezpečný šlapák.
44
Rodrigo Aguirre fauloval u postranní čáry a hlavní rozhodčí mu běžel okamžitě domluvit.
43
Andrade Edenilson to přehnal v pokutovém území s důrazem a byl mu odpískán útočný faul.
42
Lorenzo De Silvestri napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která sice byla prudká, ale zamířila mimo.
41
Další akci Sampdorie zastavil útočný faul. Faulován byl Danilo.
40
Lorenzo De Silvestri se pokusil odcentrovat z pravého křídla a míč z jeho kopačky byl sražen za postranní čáru.
39
Udinese celkem dobře brání a navíc je směrem vpřed velmi nebezpečné.
38
Udinese má v závěru prvního poločasu otěže zápasu pevně ve svých rukou.
37
Zákrok Rodriga Aguirreho se obešel bez žluté karty.
36
Na hřišti byl k vidění ostrý zákrok, kterého se dopustil Rodrigo Aguirre.
35
Udinese je za svou aktivitu odměněno gólem a Sampdoria deset minut před koncem prvního poločasu prohrává 1:0.
35
Udinese právě vstřelilo branku!
EMMANUEL BADU zakončil nádhernou akci parádním gólem a Udinese se ujímá vedení 1:0!! Cyril Théréau v pokutovém území skvěle sklepl míč po centru z levé strany za obranu Emmanuelovi Baduovi, který se parádně položil do míče a z pravé strany šestnáctky ho střelou o břevno poslal do sítě.
34
Jeden z domácích fotbalistů málem během po kolmém pasu za obranu sám na bránu, Sampdoria ale na poslední míč zachytila.
33
Útok Udinese zastavila nepřesná finální přihrávka, po které u rohového kopu odkopával podél postranní čáry míč do bezpečí Lorenzo De Silvestri.
32
Fernando posílal z pravé strany na vzdálenější levou tyč centr, který domácí fotbalisté dokázali odhlavičkovat do bezpečí.
31
Manuel Iturra fauloval u postranní čáry a Sampdoria bude zahrávat standardní situaci.
30
Je za námi téměř třicet minut, po kterých jsme viděli několik slibných šancí, gól se však zatím ani jednomu z týmů vstřelit nepodařilo.
29
Sampdoria předvedla na pravém křídle velice pohlednou akci, gólem ovšem neskončila.
28
Lorenzo De Silvestri si naběhl na krásný pas za obranou z pravého křídla a na pravé straně šestnáctky se v blízkosti teče dostal ke střele, ta mu ovšem vůbec nesedla a jeho pokus zamířil vedle pravého horního rohu brány!
27
Na hrací ploše byl k vidění ostřejší souboj, vše se ale obešlo bez karty.
26
Andrade Edenilson se ještě dostal k dorážce, jeho přízemní střela ze střední vzdálenosti ale zamířila vedle levé tyče.
25
Udinese se s trochou štěstí v pokutovém území dostalo do zakončení a následnou jedovatou ránu brankář Emiliano Viviano skvělým zákrokem vyrazil! Kdyby však střela domácího celku směřovala k tyči, zřejmě by byl bez šance, protože ta střela byla opravdu hodně prudká.
24
Roberto Soriano napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, která zamířila metr vedle pravé tyče! Kdyby však zamířila na bránu, Emiliano Viviano by ji měl.
24
Těžko říci, co přesně se stalo, věnujme se ovšem dění na hřišti.
23
V hledišti došlo k nepokojům a jeden z fanoušků byl pořadatelskou službou vyváděn ze stadionu.
22
Lorenzo De Silvestri byl faulován ve vlastní šestnáctce a z útoku Udinese nebylo také nic.
21
Hosté se mohli vydat do útoku, ten měl ale jepičí život.
20
Francesco Lodi zastavil rychlý protiútok Sampdorie, když u postranní čáry fauloval Édera.
19
Luis Muriel se ocitl v zajímavé střelecké pozici po pěkné kolmé přihrávce a z pravé strany šestnáctky napřáhl k prudké střele, která zamířila do boční sítě!
18
Carlos Carbonero rozehrál volný přímý kop, jeho následná rána ze 30 metrů ale zamířila pouze do čtyřčlenné zdi Udinese.
17
Roberto Soriano si chtěl přehodit Manuela Iturru, který v blízkosti šestnáctky zahrál rukou, a Sampdoria bude zahrávat volný přímý kop.
16
Žlutou kartu dostává Manuel Iturra (Udinese Calcio).
16
Fernando se na půlící čáry neukvapil s rozehrávkou po zisku míče a pomohl si zpětnou přihrávkou na vlastní polovinu.
15
Sampdoria zvolila útočnou akci po pravém křídle a vybojovala autové vhazování.
14
Hosté se konečně trochu osmělili, jejich následnou útočnou akci ale zastavila nepřesná finální přihrávka, která skončila v zámezí.
13
Sampdoria se uvnitř pokutového území ocitala ve velice slibné šance, její následná střela ale byla zablokována a v hledišti to jen zahučelo.
12
Andrade Edenilson se postavil k rozehrání standardní situace ze 34 metrů a jeho následný centr byl na hranici pokutového území hráči Sampdorie odhlavičkován do bezpečí.
11
Úvodních deset minut z dnešního zápasu je pryč a nutno konstatovat, že více ze hry mají domácí fotbalisté Udinese.
11
Nebezpečí sice bezprostředně po rozehrání rohového kopu nepřišlo, vzápětí se ovšem k odraženému míči dostal Emmanuel Badu a ze střední vzdálenosti napřáhl k prudké přízemní střele, která zamířila zhruba tři metry vedle levé tyče.
10
Rodrigo Aguirre se na vzdálenější pravé tyči natahoval po míči, který před ním jeden z hráčů Sampdorie odvrátil na rohový kop.
9
Emmanuel Badu mohl pálit, nakonec se ale rozhodl přihrávat a akce dopadla, jak dopadla.
9
Emmanuel Badu se řítil do zajímavé šance a těsně před šestnáctkou se rozhodl pro přihrávku, kterou vystihl jeden z obránců Sampdorie.
8
Obrana Sampdorie se ocitla v nedbalkách a brankář Emiliano Viviano razantním odkopem odvracel u své levé tyče po nebezpečné malé domů do bezpečí.
7
Roberto Soriano byl faulován ve středu hřiště po nepříjemném šlapáku Danila.
6
Cyril Théréau se sice natahoval po míči, jeho následná hlavička ale byla příliš slabá a navíc vůbec nezamířila na bránu.
6
Udinese rozehrálo standardní situaci nakrátko a po následném diagonálním dlouhém pasu z levé strany na vzdálenější pravou tyč se k ničemu nedostali.
5
Manuel Iturra byl ve středu hrací plochy faulován Fernandem.
4
Sampdoria nastoupila do dnešního zápasu v žluté sadě dresů, zatímco Udinese samozřejmě v tradiční černobíle pruhované sadě.
3
Domácí fotbalisté rozehráli rohový kop nakrátko a po následném centru do šestnáctky jim byl odpískán ofsajd.
2
Andrade Edenilson sice přes obránce na levé straně hřiště do šestnáctky Sampdorie neprošel, po několika zasekávačkách ale pro svůj tým vybojoval rohový kop.
1
Udinese využilo zbytečné ztráty míče v podání hostujících fotbalistů a jeden z jejich hráčů se prodíral odvážně mezi trojicí protihráčů do šestnáctky, na hranici pokutového území ovšem o míč přišel.
1
Hlavní rozhodčí Marco Di Bello dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči hostující Sampdorie.
1
Před samotným výkopem zápasu zazněla na Stadio Communale Friuli francouzská národní hymna.
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni k nástupu na hrací plochu, po kterém bude moci zápas mezi Udinese a Sampdorií za pár okamžiků začít.

Udinese Calcio: Karnezis – Wague, Danilo, Felipe – Widmer, Lodi, Badu, Iturra, Edenilson – Théréau, R. Aguirre.
Náhradníci: Meret – Fernandes, Di Natale, Domizzi, Emanuel Insúa, Perica, Marquinho, Pasquale, Pontisso, Adnan, Piris, Romo.

UC Sampdoria: Viviano – De Silvestri, Silvestre, N. Moisander, E. Zukanović – É. Barreto, Fernando, R. Soriano – Carbonero, Muriel, Éder.
Náhradníci: Puggioni, Brignoli – Alejandro Rodríguez, Bonazzoli, Pereira, Palombo, Christodulopulos, Regini, Rocca, Ivan, Cassano.

Rozhodčí: Marco Di Bello. Asistenti: Stefano Alassio, Alessandro Costanzo. Čtvrtý rozhodčí: Fabiano Preti.
Vzájemná bilance

Ve dvou vzájemných zápasech ze tří se v roce 2014 urodila remíza. Samdoria sice vyhrála první duel 13. ledna hladce 3:0, poté ale v Udinese remizovala 3:3 a doma poté 2:2. Letos se oba týmy střetly v závěru loňské sezóny Serie A 10. května, kdy Samdporia na hřišti Udinese zvítězila hladce 4:1. Udinese naposledy porazilo Sampdorii 5. května 2013, když na Stadio Communale Friuli zvítězilo 3:1. Zajímavé je, že v posledních pěti vzájemných zápasech padly vždy více než dvě branky, takže se máme zřejmě na co těšit.
UC Sampdoria

Stejně jako Udinese, také Sampdoria zaznamenala poslední ligové vítězství 25. října, když v domácím prostředí porazila po přesvědčivém výkonu 4:1 Hellas Verona. Poté ovšem přišly ztráty bodů, když během dvou zápasů v řadě Sampdoria shodně remizovala 1:1 s Empoli a také Chievem. V posledním zápase Serie A potom hráči Sapmdorie doma přivítali Fiorentinu, které podlehli 2:0, v tabulce jim ovšem patří desáté místo.
Udinese Calcio

Udinese Calcio naposledy vyhrálo 25. října, když v domácím prostředí nejtěsnějším rozdílem 1:0 porazilo v důležitém souboji nováčka z Frosinone, poté ale jeho hráči v Serii A prohráli dva z posledních tří zápasů, když prohráli na hřišti silných soupeřů z AS Řím a Neapole, a mezi tím remizovali bez branek se Sassuolem.
Sampdoria zavítá v neděli odpoledne na hřiště Udinese, které bojuje v první polovině letošní sezóny Serie A o záchranu a po čtyřzápasovém čekání na výhru potřebuje získat tři body. To, zda se to domácímu týmu podaří, se dozvíme po skončení zápasu na Stadio Communale Friuli, kterým Vás s potěšením provede a radostí Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62