To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu!
AC Milán je prvním týmem, který v této sezoně vítězí na hřišti Chieva! Hosté byli v prvním poločase hodně pasivní a nevýrazní, ale ve 45. minutě udeřili gólem do šatny, když se parádně trefil Juraj Kucka. Do druhé půle pak navíc vstoupilo AC stejně skvěle, jako tu první zakončilo, když se hned ve 46. minutě prosadil M'Baye Niang, který gólem na 2:0 dodal Rossoneri psychickou pohodu, který se odrážela v jejich zlepšeném výkonu ve druhém poločase. Naději domácím vykřesal v 76. minutě z přímého kopu Birsa, ale závěr zvládlo AC zkušeně a se štěstím ještě v nastavení zvýšilo na konečných 3:1, když si střelu Baccy srazil do vlastní brány Danielli.
90+6
90+4
AC Milán právě vstřelil branku!
Tohle je hodně krutý závěr pro domácí tým! Bacca se dostal do zakončení, jeho střela mířila mimo bránu, jenže míč v letu trefil DARIA DAINELLIHO, od něhož se nešťastně odrazil do brány Chieva takovým způsobem, že Sorrentino neměl šanci včas zareagovat.
90+3
Bacca si zabíhal pro dlouhý balón a Sorrentino musel rychle vyběhnout, aby byl u míče dřív, načež svedl až u rohového praporku souboj právě s Baccou, který vybojoval aut.
90+2
Hosté hrají chytře, snaží se držet balón a šetřit čas, což se jim zatím daří skvěle.
90+1
Rozhodčí Rocchi nastavuje 4 minuty nad rámec normální hrací doby.
90
AC rozehrálo dozadu a postupně poslalo míč až k Donnarummovi.
89
Hosté získali faul u rohového praporku na polovině domácích, což jim naprosto vyhovuje.
88
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází M´Baye Niang, přichází Carlos Bacca.
86
Birsa nenašel od rohového praporku nikoho ze svých spoluhráčů.
86
Hra se přesunula před Donnarummu, který bude spolu s obranou AC čelit rohovému kopu domácích.
84
Tentokrát přišel do vápna Chieva centrovaný míč, na nějž si naskočil Paletta, který hlavou míjí bránu.
84
Po Guzmánově faulu následuje další standardka pro AC.
83
Přímý kop měli nyní k dispozici hosté, ale Sosa trefil jen připravenou zeď.
81
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Suso, přichází Andrea Poli.
80
Centr se Birsovi nepovedl a míče se zmocnili hosté.
79
Hosté dávají Chievu k dispozici další standardku, ale tentokrát bude Birsa rozehrávat z větší dálky, takže se nedá očekávat přímé ohrožení brány.
78
Zdá se, že vstřelená branka vlila hráčům Chieva krev dožil, takže přeci jen možná uvidíme ještě dramatický závěr zápasu.
77
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Antonio Floro Flores, přichází Sergio Pellissier.
76
Chievo právě vstřelilo branku!
Naději domácím dává standardní situace! Nařízený přímý kop si vzal na starost VALTER BIRSA, který parádní střelu zakroutil přesně do šibenice, takže Donnarumma neměl šanci na míč dosáhnout.
72
AC ve druhém poločase ovládá střed hřiště a zápas má v tuto chvíli pod kontrolou. Pokud se něco výrazně nezmění, nemohou domácí pomýšlet na bodový zisk.
70
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Gianluca Lapadula, přichází José Ernesto Sosa.
69
Domácí rozehráli na krátko a zkusí něco s míčem vymyslet.
68
Meggioriniho centr byl hodně nebezpečný, ale jeden z bránících hráčů AC dokázal míč odklidit na rohový kop.
65
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Mariano Izco, přichází Jonathan de Guzmán.
65
Niangova střela mířila na dosah brankáře Sorrentina, který se v posledních minutách velmi často zlobí na své spoluhráče. Chievo je ve druhém poločase hodně pasivní. Dva góly hostů hodně ovlivnily obraz hry, jelikož AC je teď ve zjevné herní pohodě a přehrává domácí tým.
65
Po Castrově faulu nás čeká další přímý kop hostujícího týmu.
64
Hosté rozehráli roh na krátko a budou se snažit vymyslet další ohrožení Sorrentinovy brány.
63
Domácí obrana teď byla hodně nekoncentrovaná, protože hodně lacině pustila Lapadulu až před Sorrentina, který musel pohotově zasáhnout při velké šanci AC!
61
Kucka je již v pořádku a vrací se na hrací plochu.
60
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Roberto Inglese, přichází Riccardo Meggiorini.
60
Ani rohový kop se Bonaventurovi příliš nepovedl, hra je navíc nyní přerušena, protože Juraj Kucka potřebuje ošetření.
59
Susova střela byla bránícím hráčem nepříjemně tečována, ale balón nakonec minul bránu. Bude z toho ovšem roh pro AC.
58
Bonaventura ovšem trefil pouze připravenou zeď domácích hráčů.
57
Cacciatore fauloval v blízkosti vlastní šestnáctky, takže Chievo bude čelit přímému kopu z nebezpečné vzdálenosti.
54
Hosté ovšem pokračovali v útoku a sražená střela Susa se dostala k Niangovi, který si míč nejprve zpracoval a poté hlavou minul bránu.
53
Na druhé straně se v šestnáctce dostal k hlavičce Lapadula, jehož vychytal Sorrentino.
50
Castrův nepřesný centr nenašel v domácí šestnáctce nikoho z hráčů AC.
48
Na druhé straně se rodila šance pro domácí, jenže dobrá kombinace skončila nepřesnou přihrávkou Ingleseho, který poslal do vápna příliš rychlý míč.
46
Tohle je studená sprcha pro domácí! Chievo bylo v první půli herně lepší, ale od 46. minuty bude muset dohánět už dvoubrankovou ztrátu! M´BAYE NIANG si naběhl na kolmou přihrávku vyhnul se s míčem bránícímu hráči a stejně jako Kucka nedal parádní střelou zpoza hranice velkého vápna Sorrentinovi šanci.
46
Nezáživný první poločas nakonec skončil dobře pro hostující AC, které se ve 45. minutě prosadilo zásluhou Juraje Kucky, který potrestal chybu v domácí rozehrávce. Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
45+2
45+2
Kucka se opět snažil prosadit z dálky, ale tentokrát bránu minul.
45
Domácí zaváhali při rozehrávce a Rossoneri jdou zničehonic do vedení! K míči se dostal JURAJ KUCKA, který prokázal, že umí pálit z dálky, a parádní ranou z více než dvaceti metrů vymetl horní růžek Sorrentinovy brány.
40
Sorrentino vyboxoval centrovaný míč, jenže kromě balónu se ve vzduchu potkal i s Gobbim, který si po střetu dvou spoluhráčů chvíli poležel na trávníku.
39
Kuckův centr nenašel v šestnáctce Chieva nikoho ze spoluhráčů.
37
Izco podklouzl při snaze odcentrovat, přesto však balón z jeho kopačky našel Birsu, který z první střílel jen do prostoru, kde byl připravený Donnarumma.
35
Žlutou kartu dostává Manuel Locatelli (AC Milán).
35
O rozruch se však mohl postarat Suso, jehož rána zpoza šestnáctky neminula domácí bránu o hodně.
33
Šance ne a ne přijít, což je logické, protože míč se pohybuje takřka výhradně ve středu hřiště, kde dochází k jedné nepřesnosti za druhou.
30
Zápas je poznamenán zejména velkým množstvím nepřesností v rozehrávkách obou mužstev. Zejména hosté mají obrovský problém s přechodem přes střed hřiště.
28
Další nebezpečnou akci Chieva tentokrát zastavila obrana milánského celku. Stále však platí, že hosté jsou celkem pasivní a trochu více ze hry mají borci ve žlutém.
26
Chievu se povedl rychlý přechod do útoku, Cacciatore následně zkoušel hledat dlouhým centrem Ingleseho, který byl ovšem v ofsajdu.
24
Obrana Rossoneri si rohovým kopem Birsy poradila bez větších potíží.
23
Na konci pohledné kombinace domácích měl být Flores který by se ocitl v jasné gólovce, jenže těsně před ním odvrátil míč skluzem Paletta. Nakonec je z toho tedy pouze rohový kop.
21
Milánský celek se teď není schopen udržet u míče déle než pár sekund. Po další ztrátě míče následoval centr do šestnáctky AC, v níž hlavičkoval Flores, který poslal míč jen přímo na Donnarummu.
20
Nepřesná střela domácího týmu nebyla nebezpečná, ale hosté poté zazmatkovali při rozehrávce, takže prakticky ihned odevzdali míč Chievu, které bude vhazovat.
19
Dlouhý aut odvracel z hostující šestnáctky Romagnoli, ale domácí budou pokračovat v útočné snaze.
18
Birsův centr našel Dainelliho, který hlavičkou na druhou tyč neúspěšně hledal někoho ze spoluhráčů.
17
Na druhé straně hřiště fauloval Paletta, takže přímý kop nyní rozehrají domácí.
15
Přímý kop hosté nevyužili, Susovi se tentokrát centr příliš nepovedl.
14
Žlutou kartu dostává Dario Dainelli (Chievo Verona).
13
Suso poslal do vápna domácích hodně nebezpečný centr a málem z toho byla první branka, ale Cacciatore vykopl míč těsně před brankovou čárou!
12
Dobré tempo hry vydrželo zápasu jen v úvodních minutách, nyní začíná být hra dost pomalá a nezáživná.
11
Dlouhý pas za obranu k Floresovi nedošel a navíc mířil do ofsajdu, takže hrát mohou hosté.
10
Niang se v rohu hřiště snažil uvolnit přes Dainelliho, ten si však nenechal nasadit jesličky a naopak získal balón pro sebe.
8
Roh nebyl nebezpečný, naopak AC mohlo přejít do rychlého brejku, ale ten nakonec zpomalili sami hosté.
8
Birsa zkusil vystřelit z dálky, rána mu příliš nesedla, ale byla lehce tečována, takže z toho je alespoň roh pro tým z Verony.
6
Castro si na útočné polovině počínal nedovoleně, takže Rossoneri budou moci v klidu rozehrát.
5
Další rohový kop už nadělal v šestnáctce hostů méně rozruchu, Romagnoli totiž odvrátil míč do bezpečí.
4
Zajímavý centr doletěl mezi několik hlavičkujících hráčů a míč se nakonec od jednoho z obránců odrazil do zámezí.
3
Birsa získal pro Chievo první rohový kop zápasu.
1
Během úvodní minuty zápasu se míč hned několikrát dostal do šestnáctky hostů. Chievo vstoupilo do zápasu hodně útočně.
1

Chievo Verona: Sorrentino (C) – Cacciatore, Dainelli, Gamberini, Gobbi – L. Castro, Radovanović, Izco – Birsa – Floro Flores, Inglese.
Náhradníci: Confente, Seculin – Bastien, Costa, de Guzmán, Frey, Meggiorini, Parigni, Pellissier, N. Rigoni, Spolli.

AC Milán: G. Donnarumma – Abate (C), Paletta, A. Romagnoli, De Sciglio – Kucka, Locatelli, Bonaventura – Suso, Lapadula, Niang.
Náhradníci: Gabriel, Plizzari – Adriano, Bacca, Ely, G. Gomez, Pašalić, A. Poli, J. Sosa, Vangioni.

Rozhodčí: G. Rocchi – F. Preti, G. Paganessi.
Zdravím všechny fanoušky italského fotbalu! V rámci osmého kola Seria A přivítá páté Chievo Verona šestý AC Milán. Jedná se o souboj dvou týmů se stejným počtem bodů, takže podle dosavadních ligových výkonů by nás měl čekat vyrovnaný duel. Domácí možná trochu překvapují dobrým vstupem do sezony, díky němuž se drží v kontaktu s týmy na vrcholu tabulky. Potvrdí Chievo dobrou formu i proti zvučnému soupeři, který je milánské AC?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62