Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne, na shledanou.
Ano. Zápas se dá prakticky shrnout takhle – domácí zvládli vždy začátky obou poločasů (5. minuta branka, 47. minuta branka), následně zvládli i konce druhých poločasů (38. minuta branka) a v tom druhém nedovolili soupeři skoro vůbec nic a v pohodě, na jistotu bránili svůj dvou gólový náskok.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 20:18.
90+4
90+4
Ve čtvrté minutě rozhodčí ukončuje tento zápas a domácí se radují z dnešní zasloužené výhry.
90+3
Třetí minuta nám přinesla faul a pomalou, váhavou rozehrávku domácího brankáře.
90+2
Druhá minuta přinesla snad první vážnou situaci hostů! Střelu Destra musel Skorupski chytit skokem k levé tyči. Nicméně ji dobře viděl a s přízemní střelou neměl příliš velké problémy.
90+1
První minuta nastavení je ve znamení hry na polovině hřiště.
90
Rozhodčí Calvarese usoudil, že hosté by snad mohli vyrovnat a nastavuje plné čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Závěr zápasu nám nepřináší nic zajímavého, domácí se brání a hosté kombinují s míčem, ale daleko od Skorupského, který příliš práce ve druhém poločasu opravdu neměl.
88
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází José Mauri, přichází Arnel Jakupovič.
87
Další útok v podání žlutých, jenže ani tento neslaví žádný úspěch, následně se provinili faulem za polovinou hřiště.
86
Ti však jen zavezli míč a nyní má kulatý nesmysl v držení hostující tým.
85
Nyní to vypadalo, že by mohli hosté se dostat v útoku do nějaké potenciální možnosti, nakonec se domácí ubránili a míří dopředu.
84
Hostům velmi rychle plyne čas a nevypadá to, že by se mělo v závěru zápasu konat nějaké drama.
82
Croce se snažil o dravý únik na levém křídle, ale nakonec je ubráněn a míč končí v zázemí.
81
Nyní se hostům podařilo domácí alespoň vytlačit na polovinu hřiště, kde nejspíše bude nějakou dobu trvat boj o míč.
80
Hosté pravděpodobně jsou smířeni s výsledkem utkání a domácí nyní operují na jejich polovině a bez problémů kombinují s míčem. Nicméně se nemohou dostat k žádné střelecké možnosti.
78
Což domácím hodně vyhovuje a v pohodě se brání, či případně se snaží zaútočit, ale jejich snaha končí většinou ztrátou míče.
77
Přijde mně, že hosté působí již odevzdaným dojmem. Vůbec se nesnaží nijak aktivně napadat svého soupeře, když má míč na svých kopačkách.
76
Mauri míč již nestihne a ten se odkutálí do zázemí, navíc obdržel menší šrám od svého protivníka, který ho stíhal a následně do něho narazil. Nakonec ošetření nebylo potřeba a hra může pokračovat.
75
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Mame Baba Thiam, přichází Massimo Maccarone.
75
Ladislav Krejčí již zápas dohrál, na hřišti ho nebylo příliš vidět, podařilo se mu však zapsat do negativní statistiky a to tím, že dostal žlutou kartu.
74
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Orji Okwonkwo.
73
Hru nám přeruší další střídání, střídat budou hosté.
72
Herní projev od obou týmů není zrovna nejlepší, nicméně nám přinesl již čtyři branky, což je vzhledem ke hře obou týmů hodně unikátní.
71
Další faul, kdy byl za dres potažen Bellusci.
69
Hráči obou týmů se nyní více soustředí jakoby na fauly a vůbec ne na míč.
68
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Daniele Gastaldello, přichází Adam Masina.
66
Hosté se dostali do útoku, ale jejich snaha po pravé straně skončila odehraným míčem do zázemí.
65
Po rohovém kopu domácích fauluje Pasgual a dostává žlutou kartu.
64
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Frederic Veseli.
64
Rohový kop pro domácí, ale předtím ještě střídání v řadách domácího celku.
63
Zato domácí, když se dostanou dopředu, tak je z toho pozdvižení. Nyní El Kaddouri jen tak tak nedosáhl na přihrávku, protože byl zastaven obránci hostů.
62
Uvidíme v následujících minutách, zda hosté dokáží ještě něco s daným výsledkem udělat. Zatím se ve druhém poločase do velkých šancí nedostali.
60
Z důvodu ofsajdového postavení je nyní útok domácích zastaven praporkem pomezního rozhodčí.
59
Vzrušení na druhé straně, obránci hostů měli co dělat, aby zabránili rychlému protiútoku. Nakonec pro ně vše dobře dopadlo.
58
Centr z levé strany nemohl přinést úspěch. protože v pokutovém území nebyl nikdo z hráčů ve žlutém dresu a domácí obránci se s přehledem ubránili.
56
Domácí s míčem na svých kopačkách, ale moc dopředu nepospíchají. Ani nemají proč, neboť brání svůj dvou gólový náskok.
55
Na stadionu nám mírně prší, ale to hráčům evidentně nevadí. Hosté mají sice míč, ale stále platí stejné, že se nemohou dostat na dostřel domácí branky.
53
Hra opět pokračuje...
52
Na hřišti probíhá ošetřování domácího borce.
51
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Saphir Taïder, přichází Bruno Petković.
50
Nyní je míč v držení hostů, kteří na vzniklou situaci reagují střídáním.
49
Domácí opět v útoku a střelu ze střední vzdálenosti tentokrát v pohodě chytá Mirante do svých rukavic.
47
Empoli právě vstřelilo branku! Ihned v samotném úvodu druhého poločasu se domácí prosazují. Po rohovém kopu opět vznikla nepřehledná situace před brankou, odražený míč dostal ANDREA COSTA, který vystřelil a míč si přes clonící hráče našel cestu do branky k pravé tyči.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:03 .
Viděli jsme zajímavý první poločas, který nám nabídl hned tři branky. Nejprve se dostali do rychlého vedení domácí. Hosté velmi rychle dokázali odpovědět. Avšak domácí pak měli více nebezpečné akce a po zásluze přidali vedoucí třetí branku.
45+1
45+1
Do samotného úniku se mohl dostat Pucciarelli, ale nakonec byl ubráněn a z šance sešlo.
45
Rozhodčí nastavuje jednu minutu na víc, ve které mají míč hosté.
44
Domácí po faulu mohli zahrávat standardní situaci, která nekončí další brankou a pomalu a jistě se nám blíží závěr prvního poločasu.
43
Žlutou kartu dostává Daniele Gastaldello (Bologna FC).
42
Následný útok hráčů v modrých dresech nepřinesl ohrožení branky.
41
Domácí jakoby po vstřelené brance oživli a nyní se hodně tlačí do útoku.
38
Empoli právě vstřelilo branku!MANUEL PASQUAL se navedl míč na svou silnou nohu a pěknou střelou do pravého horního rohu brány dostává svůj tým do vedení!
36
...ten sám o sobě nic neznamenal, avšak následně došlo ke střele ze střední vzdálenosti, která byla však blokována. Jít do branky, tak by asi nadělala velké problémy.
35
Domácí vybojovali další rohový kop...
34
Standardní situace v podání domácích opět vytvořila závar před brankou hostů, avšak nakonec to nekončí další brankou v síti hostů.
33
Na hřišti však zůstal opodál ležet jeden z hráčů hostů a rozhodčí jde zkontrolovat co se děje.
32
Po dalším faulu hostů budou domácí posílat centr do pokutového území.
31
A byla z toho obrovská šance! Střílený centr musel Mirante vyrážet, následně došlo ke srážce dvou hráčů a hra je přerušena.
30
Standardní situace pro domácí celek...
29
Tak jako nyní, po pravé straně se jim podařilo dostat do útoku a brankář musel hlídat střelu jednoho domácího hráče.
27
Větší snaha je na straně hostů, nicméně domácí dobře vykrývají veškeré možné volné prostory a těží z rychlých protiútoků.
26
Tak jak nám hezky zápas začal, tak brzy upadl do urputného boje o míč a nemožností se prosadit v útoku. To platí pro oba týmy na hřišti.
25
Rohový kop v podání domácích již byl lepší než ten předchozí, avšak hlavička končí mimo bránu.
24
Stále je to boj na polovině hřiště, domácí svého soupeře zastavují ihned za polovinou.
22
Ten se však domácím nepovedl a byl hodně přetažený. Navíc rozhodčí píská nedovolený zákrok a hosté bude rozehrávat.
22
Centr v pokutovém území hráč hostů posílá hlavičkou na rohový kop.
21
Domácí se dostávali do rychlého útoku, ale byli zastaveni faulem a budou rozehrávat.
20
Bologna má více míč ve svém držení, ale není vůbec nebezpečná, po divokém začátku sledujeme fotbal mezi šestnáctkami obou týmů.
19
Až nyní bylo více prostou na pravé straně hřiště, ale nevedlo to k ohrožení domácí branky.
18
Bologna má míč, ale operuje s ním jen na polovině hřiště, domácí hráči vždy jejich pokus o útok eliminují ihned v zárodku.
17
Ani jeden tým nemůže dostat míč pod svou kontrolu a je to taková nakopávaná ze strany na stranu.
16
Ladislav Krejčí dostává za faul první žlutou kartu v zápase.
14
Hra se trochu zklidnila a nyní sledujeme hru na polovině hřiště.
13
Úvod zápasu by tedy byl a nyní je otázkou, zda se v tomto ofenzivním pojetí fotbalu bude nadále pokračovat.
11
Bologna právě vstřelila branku!
To je začátek jak má být. Bologna přichází s rychlou odpovědí, pěknou přihrávku zužitkoval SIMONE VERDI a ten prostřeluje brankáře a srovnává stav zápasu.
10
Hráči ve žlutých dresech nyní uklidňují hru a rozvážnou kombinací se snaží dostat na polovinu domácích.
9
Avšak ten vzal brzy za své, míč ztrácí a domácí jsou opět u míče.
8
Až nyní vybojovali míč na polovině hřiště a mohou zahájit útok.
7
Domácí jsou stále při chuti a nadále útočí. Hosté se snad ještě nepodívali před branku Skorupského.
5
Empoli právě vstřelilo branku! A brzy tu máme první branku! Po pěkném centru se míč dostal do pokutového území, kde si ho našel DANIELE CROCE a ten nekompromisní ranou střílí první branku dnešního zápasu.
4
Domácí vybojovali svou první standardní situaci...
3
Hosté jsou zatlačeni na své polovině a mají problém se dostat s míčem ven ze své poloviny.
2
První snaha o útok po pravé straně domácím nevyšla a Mirante si poprvé mohl sáhnout na míč.
1

Empoli FC: Skorupski – Pasqual, Costa, Bellusci, Laurini (64. Veseli) – Croce, Dioussé, J. Mauri (88. Jakupovič) – El Kaddouri – Pucciarelli (C), Baba Thiam (75. Maccarone).
Náhradníci: Pelagotti, Pugliesi – Barba, Ćosić, Dimarco, Krunić, Maccarone, Tello, Veseli, Zajc, Jakupovič.

Bologna FC: Mirante – Krafth, Gastaldello (C) (68. Masina), Maietta, M'Baye – Pulgar, Donsah, Taïder (51. Petković) – Krejčí (74. Okwonkwo), Destro, Verdi.
Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – Viviani, Oikonomou, Okwonkwo, Petković, Rizzo, Tabacchi, Torosidis, Sadiq, Masina.

Rozhodčí: Calvarese G..
Empoli se nachází na 17. místě v tabulce a bojuje o záchranu. Pouhé čtyři body tým dělí od sestupové osmnácté příčky. V minulém kole Empoli prohrálo 3:1 se Sassuolem.

Bologna je na 15. místě v tabulce s 38 body. V minulém kole tým zvítězil 4:0 nad Udinese.

Dá se očekávat vyrovnaný souboj. V posledních dvou vzájemných zápasech nepadla ani jedna branka, tak bude určitě zajímavé sledovat, zda se tato statistika rozšíří nebo se dnes týmy budou prosazovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62